Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.11.2019 o 09:21, afg napisał:

To prawda, zero możliwości konfiguracji routera od MM, są niby podane na obudowie  dane do logowania, ale konto tyko na poziomie użytkownika, gdzie jest możliwość tylko podglądu podstawowych  ustawień.

 

Oczywiście, postaram się później zrobić zrzuty z testów speedtest itp. 

225398304 WIFI Linksys EA8300 + ASUS PCE-AC88

Edytowane przez afg
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kozaa napisał:

TVP 1,TVP 2, Polsat w dvb-c lecą fta. Może jest tego więcej, nie sprawdzałem.

Bitrate video: 9-10mbit.

Satelita opóźniona o 3 sekundy względem kabla, dvb-t 1:1, transmisja na sport tvp 11 sekund.

 

edit: Polsat sport też fta. Może promocja na mecz.

 

 

U mnie te kanały są kodowane , odkodowane tylko Tv Okazje i Mango24.. 

No i jeszcze Epic Drama jest okno otwarte.

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg.mnie wszystkie kanały TV które można z anteny oglądać za darmo w TV naziemnej powinny być w Multimedii w oddzielnym pakiecie. Nazwać taki pakiet np.Tv Free i za symboliczne 3 zł udostępnić posiadaczowi np.tylko internetu w MM. W UPC jest taki pakiet który można odbierać bez dekodera czy modułu . Wystarczy mieć tylko internet UPC.Chyba START HD się nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież są wpuszczone wszystkie krajowe muxy jako dvb-t. A, że nie każdy ma to pewnie wynika z polityka operatora jaką prowadzi:

 

Facebook:

' Usługi te świadczone nie stanowią przedmiotu umowy, tym samym nie są modernizowane czy naprawiane. '

Infolinia/zgłoszenie internetowe:

'Nie ma pan u nas telewizji, spada pan na drzewo'

 

?

A jednak non stop ktoś przy tym dvb-t grzebie i wpuszcza kanały, więc dla kogo?

 

btw. wczorajszy bonus już zakodowany u mnie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, zerojedynkaX napisał:

Wg.mnie wszystkie kanały TV które można z anteny oglądać za darmo w TV naziemnej powinny być w Multimedii w oddzielnym pakiecie. Nazwać taki pakiet np.Tv Free i za symboliczne 3 zł udostępnić posiadaczowi np.tylko internetu w MM. W UPC jest taki pakiet który można odbierać bez dekodera czy modułu . Wystarczy mieć tylko internet UPC.Chyba START HD się nazywa.

 

Wystarczy podłączyć dekoder / TV z głowicą DVB-C wyszukać i można oglądać.

 

Dokładnie chodzi o ten pakiet w UPC :

https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006940

 

Wykaz kanałów:

https://www.upc.pl/pdf/wykaz_programow_start.pdf

 

Jak wyszukać 

https://www.upc.pl/pdf/Instrukcja_wyszukiwania_niekodowanych_kanalow_cyfrowych.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mixiorek napisał:

Czy zdarzyło się Wam, że mieliście umówionego technika na termin, przyszedł SMS z potwierdzeniem wizyty a technika ani widu ani słychu, ani me ani be, zero info?

Kiedyś kilka lat temu miałem umówioną wizytę technika ale był telefon od mm że coś tam im nie pasuje że nie dadzą rady na wcześniej uzgodniony termin i przepraszają i na kiedy mogliby zatwierdzić następny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zerojedynkaX napisał:

Wg.mnie wszystkie kanały TV które można z anteny oglądać za darmo w TV naziemnej powinny być w Multimedii w oddzielnym pakiecie. Nazwać taki pakiet np.Tv Free i za symboliczne 3 zł udostępnić posiadaczowi np.tylko internetu w MM. W UPC jest taki pakiet który można odbierać bez dekodera czy modułu . Wystarczy mieć tylko internet UPC.Chyba START HD się nazywa.

Właśnie.Czemu nie odkodują kanałów dostępnych naziemnie w paśmie DVB-C tylko cudują z muxami naziemnymi w kablu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Pawel napisał:

Właśnie.Czemu nie odkodują kanałów dostępnych naziemnie w paśmie DVB-C tylko cudują z muxami naziemnymi w kablu ?

 

 

Bo nie każdy TV / dekoder DVB=T ma głowicę DVB-C zaś każdy ma DVB-T.

Może dla tego.

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wiecie może czy przy prędkości 600Mbit (wg infolinii najszybsza prędkość w moim miejscu zamieszkania) do domu idzie koncentryk czy światłowód?

Chodzi mi o to że chciałbym podłączyć swój własny router i dokupić stałe IP i nie chciałbym być za podwójnym NATem. Z tego co wiem to  kiedyś chyba nie było takiej możliwości przy światłowodzie.

Z tego co podejrzewam to przy wykupowaniu usługi powinienem zrezygnować z "Mega Bezprzewodowa Sieć Multimedialna" aby dali mi tylko sam modem a nie modem z routerem?

Kiedyś słyszałem że przy wykupowaniu stałego IP dają modemy CISCO to dalej aktualne? Da się za jednym zamachem zamówić usługę internetu i stałego IP czy muszę się pofatygować osobno?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się tak zrobić jak chcesz. 

A co masz teraz w domu? Światło czy koncentryk?prędkość 600 jest dostępna w obu technologiach. 

Dobra decyzja apropo zakupu IP - ponoć pula adresów publicznych się kończy. 

No i wogole dobrze ze kupujesz swój sprzęt - ich w trybie routera to śmieć do kwadratu. 

Znając realia polskich ISP na światłowodzie możesz zapomnieć o stałym IP ale do końca nie wiem jak to wygląda w MM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% jakieś dwa lata temu był dostępny tylko koncentryk, czy coś się zmieniło przez te dwa lata to nie wiem bo tam nie mieszkałem. Od stycznia planuje wrócić,a że akurat jest promocja to przy okazji można ciut zaoszczędzić :)

Z tego co już znalazłem to stałe/zewnętrzne IP można zamówić tylko w ich biurze osobiście.

Najwyżej zamówię i sprawdzę jak przyjdą montować (zawsze jest 14 dni na odstąpienie od umowy), niestety jedyna alternatywa to Orange z łączem max 80Mbit

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej można zamówić publiczne IP poprzez infolinię, bo sam tak zamawiałem. Ja akurat wziąłem tę opcję ze zmiennym IP, ponieważ kosztuje 5zł jednorazowo, 

a np. ASUS ma własną usługę dyndns, więc fajnie to działa na routerze ASUSa i w zasadzie nie odczuwam tego, że nie jest stałe. Stałe IP kosztuje natomiast 5zł miesięcznie. 

Faktycznie ktoś tu już kiedyś pisał, że przy światłowodzie jest z tym problem, bo nie można ustawić ich modemu w tryb bridge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stały IP kosztuje 10zl, a nie 5,pewnie zrobiłeś literówkę ;)

Modem przestawić można w Bridge na światłowodzie - każdy ONT obecnie produkowany ma taką opcję. To oni nie chcą go przestawić. Czemu? Nie wiem. Mało jest operatorów którzy klientom indywidualnym dają staly IP na światłowodzie. 

Taka INEA np. to żywy rak wśród operatorów. IP ci nie dadzą bo nie i koniec. Co mi po prędkości 600/600, skoro nie mogę mieć stałego adresu? Mi osobiście się mega przydaje na co dzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PorteX napisał:

Wiecie może czy przy prędkości 600Mbit (wg infolinii najszybsza prędkość w moim miejscu zamieszkania) do domu idzie koncentryk czy światłowód?

 

Zależy co masz u siebie ale 600 i 1,2Gbs/ są dostępne również na koncentryku (HFC, DOCSIS 3.1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...