Jump to content

mixiorek

Users
 • Content Count

  836
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by mixiorek

 1. Vectra przejmując MM musi respektować zawarte umowy z dostawcami. Oczywiście każdą umowę można rozwiązać. Pytanie jakim kosztem. Do tego umowy często są na czas określony więc kiedyś i tak wygasną lub trzeba je renegocjować. Netia ma HFC po Asterze. Chyba Warszawa, Kraków i Zielona Góra. Orange nie ma HFC. Nie sądzę by Orange był zainteresowany ale kto wie. Rynek jest rozdrobniony więc przejęcia to jedna z metod scalania rynku. Mi tam w sumie rybka czy będę miał 160 czy 220 programów. Bardziej martwią mnie głosy, które były swego czasu o tym, że Vectra robi coś niefajnego z obrazem i ponoć widać różnicę w jakości na niekorzyść Vectry. Coś kompresują, przepuszczają, stosują inne kodeki (?). Szala za każdym rokiem przesuwa się i tak w stronę internetu i platform na żądanie więc istotne jest by Vectra była obecna w wielu krajowych i międzynarodowych punktach wymiany ruchu oraz miała dobre wyjścia na świat. W UPC są już sygnały o niepokojących rzeczach w godzinach szczytu (18:00-21:30). A potencjalnie Vectra+MM to firma mająca najwięcej klientów na rynku.
 2. TMobile jest obecne na światłowodzie Orange a Netia to Plus. Sądzę, że tam gdzie nie ma Netii właśnie ona może odkupić "gniazdka"/ sieć od Vectry. Tylko Solorz to raczej wszystko bierze po taniości.
 3. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz Ciekawi mnie jeszcze, co Vectra zrobi z siecią w tych miejscach, gdzie jest również z MM, ale nie musi sprzedać sieci. Moim zdaniem to jest też potencjał do odsprzedania podmiotowi trzeciemu. Ja akurat tak mam na dwóch adresach, które mam pod opieką. Na jednym obecnie jest MM, Vectra, UPC i Orange światłowód. A na drugim MM, Vectra, UPC, Orange światłowód i Netia.
 4. Dokładnie. Szybciutko przedłużać umowy na kolejne 2 lata. Ceny i warunki MM już nie powrócą. Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy.
 5. Oni kupują głównie klientów a nie sieć. Sieć zawsze można zmodernizować. Do tego zmniejszają konkurencję na rynku co prowadzi do wyższych stawek bo są za tym wszyscy operatorzy. Orange, UPC, Inea.
 6. Może ale rozmawiamy o sieci na HFC. Netia na HFC -> 150/10, 300/10 (!!!!), 500/30, 600/30 (!!!!), 1000/50 (!!!!). Także sorry ale słabo w tej Netii na HFC.
 7. Ciekawe warunki przejęcia. Ciekawe czy Vectra jest już dogadana w sprawie tych 8 miast np: z Netią? Mam umowę na 2 lata, warunki spoko więc czekam cierpliwie czy Vectra spełni warunki i przejmie MM. Powinni wydać jakiś komunikat odnośnie decyzji urzędu.
 8. No ale jakoś takiego uploadu nie widzieliśmy u naszych operatorów na HFC. UPC staje się ewenementem z ich uploadem... Orange światłowód bardzo wysoki, MM wysoki, Vectra wysoki. O Inei nie wspomnę.
 9. W końcu. Brawo Vectra. Efekt wdrożenia Docsis 3.1? "Vectra zwiększa prędkość wysyłania danych (upload) klientom korzystającym z usług internetowych 300 Mb/s lub 600 Mb/s. Z nawet dwukrotnie wyższych parametrów prędkości użytkownicy mogą korzystać od dzisiaj. W pakiecie 300 Mb/s, dostępnym w Vectrze, upload zwiększony został z 20 Mb/s do 40 Mb/s, natomiast w pakiecie 600 Mb/s z 30 Mb/s do 60 Mb/s. Aby rozpocząć korzystanie z szybszego wysyłania plików, użytkownik korzystający z jednej z tych ofert musi jedynie wyłączyć modem i po 5 sekundach włączyć go ponownie." https://www.telepolis.pl/wiadomosci/taryfy-promocje-uslugi/vectra-zwieksza-predkosc-wyslania-danych-do-60-mb-s
 10. Może już się przyjrzał i wydał warunki przejęcia czyli sprzedaż sieci tam gdzie konkurencja jest zagrożona. Może teraz MM szuka chętnego i negocjuje z nim cenę (moim zdaniem w grę chodzi niestety tylko jedna firma więc to ona może dyktować warunki cenowe...). Jak to się uda to wróci do Vectry i powie ile kasy oczekuje. Bez tych rzeczy przejęcia nie będzie.
 11. Powiedzmy, że to co mam w podpisie za około 94-109zł.
 12. Tak. Modem Technicolor CGA 4233. Miałem też możliwość 1,2GB/s ale biorąc pod uwagę jaki mam upload na 600 to spokojnie wystarczy. Schody zaczynają się przy połączeniu WiFi bo tu już trzeba mieć konkretny sprzęt z wyższej półki by osiągnąć deklarowane wartości. Mam też do czynienia z biznesowym łączem UPC 600/60 (też na HFC) i tam upload nie chodzi tak żwawo. Zwykle wynosi około 56Mb/s. W MM jak widać przekracza deklarowany i to niemało.
 13. Od 1 grudnia przedłużyłem ponownie umowę na kolejne 24 miesiące z naszą kochaną MM. Moim zdaniem na ciekawych warunkach. Przy okazji mam net 600. Wszystko śmiga jak trzeba a nawet lepiej. Tak to wygląda: Certyfikowana apka UKE: Aplikacja speedtest.net zainstalowana na win10: Testy po kablu sieciowym.
 14. MM ma najlepszy (najszybszy) upload spośród kablówek przy prędkościach 300, 600 i około 1Gb/s.
 15. A to zależy. Przy przejęciu Aster przez UPC było tak, że klienci, którzy byli w miejscach gdzie według UOKiK zachodziło ograniczenie konkurencji i trzeba było sprzedać sieć Netii mieli jeszcze jeden wybór. Rozwiązanie umowy bez żadnych kar. Niezależenie ile było do końca okresu promocyjnego/ cyrografu.
 16. To ja sprzedam Wam lepszy news niż Pan Konserwator Vectry. Multimedia z Vectrą są już dawno dogadani. Rzecz nie w ich dogadaniu a w tym, że musi być zgoda UOKiK oraz spełnienie warunków tego urzędu czyli m.in. sprzedaż sieci podmiotowi trzeciemu tam gdzie występuje zaburzona konkurencja.
 17. Przedłużenie umowy z UPC: - Horizon Max (bez nagrywarki) - Horizon Go - Mega Sport - Polsat Sport Premium - net 150Mb/s - telefon na start Całość za niecałe 76zł.
 18. Od jutra mam mieć podwyższoną prędkość netu. Dziś prędkości coś wariują Jetem już po wymianie modemu na Technicolor CGA4233.
 19. Zależy co masz u siebie ale 600 i 1,2Gbs/ są dostępne również na koncentryku (HFC, DOCSIS 3.1).
 20. Czy zdarzyło się Wam, że mieliście umówionego technika na termin, przyszedł SMS z potwierdzeniem wizyty a technika ani widu ani słychu, ani me ani be, zero info?
 21. Ceny końcowe dla klienta w kablówkach idą ogólnie wyraźnie w górę. UPC się tylko dostosowuje pewnie z przyjemnością. Negocjuje obecnie przedłużenie umowy z UPC i jest moim zdaniem mega słabo pod kątem ceny. Nie da się nawet utrzymać obecnej ceny. De facto Orange w ofercie dla Warszawy wychodzi taniej niż UPC... https://www.orange.pl/warszawo szczególnie w ofercie tv+net+stacjonarny+mobilny. Całość 89,99 i do tego upload w necie to 50Mb/s... takiego uploadu UPC nie ma nawet przy łączu 1Gb/s.
 22. A jak do IPTV Netii itp. ma się IPTV Orange po światłowodzie? Jak z jakością obrazu w porównaniu do np: UPC na średnio-słabym telewizorze około 35 cali? 75% czasu TV to sport, reszta to wiadomości, film itp.
 23. Mam prośbę o podpowiedzi w kontekście oferty Netii w Warszawie (po HFC). Oferta cenowo wygląda atrakcyjnie. Patrzę na Pakiet Super Kibic + Internet 150 Mb/s Liga Mistrzów UEFA i najlepsze ligi świata w cenie. Efektywnie wychodzi 96,25zł miesięcznie. Jak wygląda kwestia jakości obrazu? Obecnie w miejscu gdzie myślę potencjalnie o Netii jest UPC na tv średniej-niskiej klasy coś około 35-38 cali. Obraz jest w miarę. Tzn bez zachwytów ale nie jest beznadziejny. Po ewentualnej zmianie na Netię nie chciałbym wyraźnej degradacji jakości obrazu. TV jest wykorzystywany w 75% do oglądania sportu (polsaty, eleven) a reszta to jakieś filmy, wiadomości itp.
×
×
 • Create New...