Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, korni007 napisał:

Stały IP kosztuje 10zl, a nie 5,pewnie zrobiłeś literówkę ;)

Modem przestawić można w Bridge na światłowodzie - każdy ONT obecnie produkowany ma taką opcję. To oni nie chcą go przestawić. Czemu? Nie wiem. Mało jest operatorów którzy klientom indywidualnym dają staly IP na światłowodzie. 

Taka INEA np. to żywy rak wśród operatorów. IP ci nie dadzą bo nie i koniec. Co mi po prędkości 600/600, skoro nie mogę mieć stałego adresu? Mi osobiście się mega przydaje na co dzień. 

 

W takim razie była podwyżka, ponieważ ok. rok temu ceny były takie jak napisałem. 

W sumie jaka to różnica, czy modemu nie da rady przełączyć w tryb bridge, czy nie chcą tego zrobić? Z punktu widzenia klienta po prostu nie ma takiej możliwości i już. Z tego co wiem, to Multimedia nie jest jedyną firmą, w której nie można przełączyć modemu w tryb bridge przy łączu światłowodowym. Widocznie niektórzy operatorzy mają taką politykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

zamówiłem światłowód  600 Mb/s na infolinii 5 listopada, podczas rozmowy dowiedziałem się, że najpierw zostaną sprawdzone możliwości techniczne podłączenia, a  po ich weryfikacji nastąpi podłączenie lub nie. W tym miejscu chciałbym zapytać ile wynosi standardowy czas oczekiwania na sprawdzenie/podłączenie do sieci?  Minęło już ponad 2 tygodnie a nie miałem żadnego kontaktu ze strony Multimedii. Czy to normalna sytuacja, że to aż tyle trwa?  Dodam, że mieszkam na wsi w woj. podkarpackim (chociaż nie wiem czy lokalizacja ma tu jakieś znaczenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jednym dniu używania nowego dekodera Kaon muszę przyznać - REWELACJA! W porównaniu do ADB na nowym sofcie oczywiście. Ale myślę nie tylko, testowałem mój tv na karcie Cam (Phillips 55PUS8303) i też sobie tak dobrze nie radził. Wszystko łapie od wciśnięcia guzika momentalnie, epg wystarczające (jest podgląd kanału ;) ) , kilka martwych funkcji typu: lista kanałów tu wręcz nabiera nowego blasku bo działa raz dwa!

Krótko mówiąc jeżeli komuś kończy się umowa a ma starego ADB to nie zastanawiać się i brać nowego Kaona. Pozdr!

(ps w trakcie umowy raczej ciężko wyrwać nowy sprzęt jeżeli nie jest ewidentnie wadliwy ;/ wielokrotnie próbowałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkość mierzymy po kablu :).

Co do WiFi to wszystko zależy od tego ile sieci (innych routerów nadaje w twojej okolicy). Na 2,4GHz jak ktoś mieszka w bloku to zbyt wiele nie osiągnie, każdy ma teraz router w domu i one się po prostu zakłócają. Kilka ulic dalej u znajomego na 2,4GHz wykrywa mi ponad 28 sieci z bardzo mocnym sygnałem. Wyciąga momentami 5Mbps a ma łącze 120Mbps :). Przy 5GHz jest znacznie lepiej ale trzeba mieć jeszcze sprzęt, czyli kartę sieciową, która obsługuje standard 802.11ac. Niestety ale 5GHz gorzej sobie radzi z przeszkodami np. sciany, strop.

Osobiście wszystko co tylko mogę do internetu podłączam na kablu, żadne WiFi nie jest w stanie mi dać takiej stabilności i szybkości jak kabel. Po WiFi to tylko tablet, telefon żeby można było sobie coś tam poczytać lub obejrzeć na YouTube.

Edytowane przez Michaelis
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam umową do końca listopada i jutro jestem umówiony na rozmowę z działem utrzymania klienta. Chciałem coś z nimi ponegocjować i mam pytanie co do dekoderów Kaon.

W tej chwili mam dwa dekodery ADB. Czy w ogóle mogą podłączyć 2-3 Kaony? Czy te Kaony potrafią nagrywać na dwóch telewizorach niezależnie wszystkie kanały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2019 o 02:22, Michaelis napisał:

Prędkość mierzymy po kablu :).

Co do WiFi to wszystko zależy od tego ile sieci (innych routerów nadaje w twojej okolicy). Na 2,4GHz jak ktoś mieszka w bloku to zbyt wiele nie osiągnie, każdy ma teraz router w domu i one się po prostu zakłócają. Kilka ulic dalej u znajomego na 2,4GHz wykrywa mi ponad 28 sieci z bardzo mocnym sygnałem. Wyciąga momentami 5Mbps a ma łącze 120Mbps :). Przy 5GHz jest znacznie lepiej ale trzeba mieć jeszcze sprzęt, czyli kartę sieciową, która obsługuje standard 802.11ac. Niestety ale 5GHz gorzej sobie radzi z przeszkodami np. sciany, strop.

Osobiście wszystko co tylko mogę do internetu podłączam na kablu, żadne WiFi nie jest w stanie mi dać takiej stabilności i szybkości jak kabel. Po WiFi to tylko tablet, telefon żeby można było sobie coś tam poczytać lub obejrzeć na YouTube.

Bardzo dobry głos rozsądku. Mało jest takich ludzi jak Ty ;) większość to niczym typowy Janusz - wszystko na wifi bo po co przewody ciągnąć, a jak zasięg słaby to dokupie pięciopak "wzmacniaczy" i dalej se będę na wyfy śmigal. Kabel panie to do prądu se możesz pociągnąć. 

I tak to nasze polskie społeczeństwo myśli. 

Co lepsze operatorzy zamiast jakoś zachęcać do tego żeby podłączac takie rzeczy jak dekoder, telewizor, konsola, komputer stacjonarny itp po skrętce, co by po prostu mieć stabilny internet na tych sprzetach, i używać wifi tylko do telefonów tabletów ewentualnie laptopów, to jeszcze robią swój marketingowy bełkot typu np inea ze swoim "wifi premium" albo UPC ze swoim "giga wifi" czy jakoś tak. 

I wszędzie ludziom wciskają modem z funkcją routera wifi. Ile ja się musiałem nagimnastykować w BOK żeby zrozumieli że chcę sam modem to głowa mała. Jeszcze zaskoczeni dlaczego nie chce przecież to wygodne i bezobslugowe. Owszem dla ludzi 60+ pewnie i tak, albo dla jakichś totalnie zielonych ludzi,a nie dla 40latka któremu ciężko jest ruszyć się do sklepu po router, ewentualnie poprosić na forum o pomoc w konfiguracji czy kogoś z rodziny. 

Wg mnie ISP powinni zakanczac swoje łącza modemem jak kiedyś, bez żadnego szrotu z funkcja routera wifi. 

A wogole ISP sami sobie przez to robią robotę bo jeden czy drugi Janusz dzwoni z reklamacją że mu internet słabo działa, posciemna że na kablu sprawdził, że nie na wifi, żeby tylko przyjechali technicy, technik niepotrzebnie przyjeżdża marnuje czas, a się okazuje że eter zapchany sieciami, a Pan Janusz na wifi sobie testował prędkość i "panie bo mi nie działa" 

Naprawdę rozwój ISP idzie w strasznie zła stronę jeżeli chodzi o internet i jak tak dalej pójdzie to nawet nie będzie można przełączyć modemu w tryb Bridge bo "po co Panu własny sprzęt jak ma Pan router od nas" 

Edytowane przez korni007
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Wynegocjowałem przedłużenie umowy na rok. Ale jak dostałem SMS do akceptacji doszło do mnie że dodatkowe kanały typu film bajki itp. są na 2 lata. Jak mówił konsultant one są bezpłatne. Ale czy nie jest tak że i tak będę musiał mieć jakoś pakiet podstawowy po 1 roku by mieć dodatkowe kanały?

 

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blask33 napisał:

Witam. Mam pytanie. Wynegocjowałem przedłużenie umowy na rok. Ale jak dostałem SMS do akceptacji doszło do mnie że dodatkowe kanały typu film bajki itp. są na 2 lata. Jak mówił konsultant one są bezpłatne. Ale czy nie jest tak że i tak będę musiał mieć jakoś pakiet podstawowy po 1 roku by mieć dodatkowe kanały?

 

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Sprawdź czy przy tych pakietach masz podane kary za rozwiązanie umowy. Jeżeli wpisali 0 możesz akceptować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś problemy z przepustowością internetu u was ? Robiłem pomiary na stronie test.mm.pl i od 2-3 dni nie ma prędkości 120 mbit/s, takiej jak mam w umowie. Prędkość w dzień to około 90 mbit/s, w porze nocnej jeszcze mniej bo oscyluje w granicach 80 - 90 mbit/s. Zgłoszenie wysłałem do operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...