Jump to content

mixiorek

Users
 • Content Count

  838
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

31 Dobra

About mixiorek

 • Rank
  Aktywny

Informacje o profilu

 • Gender
  Nieustawiona
 • Location
  Warszawa i okolice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. https://www.telko.in/pekao-zorganizowal-finanse-vectrze-na-przejecie-multimediow-zmiany-w-radzie-nadzorczej https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/monika-jaworska-rada-nadzorcza-multimedia-polska-realizacja-warunku-uokik-u-na-bardzo-wczesnym-etapie
 2. Także pewnie zmiany w ofercie nie wcześniej niż na jesieni tego roku. "Według naszych informacji, analizy integracji systemów informatycznych obu spółek Vectra rozpoczęła jeszcze w ubiegłym roku przed formalną akceptacją przejęcia. Podobno planowo powinny zakończyć się jesienią tego roku. Na rynku można usłyszeć komentarze, że z wygaszaniem marki Multimedia Vectra wcale nie będzie się spieszyć. Gdyńska spółka ma negatywne doświadczenia z jednej ze wcześniejszych (znacznie mniejszych) akwizycji i dzisiaj uważnie analizuje siłę danej marki na danym rynku telekomunikacyjnym. A na kilku rynkach Multimedia oceniane są jako mocny brand. Pod dawną marką nadal działa gdański Biall-Net, gdyński Limes, czy poznański Echostar, obie sieci należące od kilku lat do Vectry." https://www.telko.in/vectra-kupuje-multimedia
 3. Vectra przejmując MM musi respektować zawarte umowy z dostawcami. Oczywiście każdą umowę można rozwiązać. Pytanie jakim kosztem. Do tego umowy często są na czas określony więc kiedyś i tak wygasną lub trzeba je renegocjować. Netia ma HFC po Asterze. Chyba Warszawa, Kraków i Zielona Góra. Orange nie ma HFC. Nie sądzę by Orange był zainteresowany ale kto wie. Rynek jest rozdrobniony więc przejęcia to jedna z metod scalania rynku. Mi tam w sumie rybka czy będę miał 160 czy 220 programów. Bardziej martwią mnie głosy, które były swego czasu o tym, że Vectra robi coś niefajnego z obrazem i ponoć widać różnicę w jakości na niekorzyść Vectry. Coś kompresują, przepuszczają, stosują inne kodeki (?). Szala za każdym rokiem przesuwa się i tak w stronę internetu i platform na żądanie więc istotne jest by Vectra była obecna w wielu krajowych i międzynarodowych punktach wymiany ruchu oraz miała dobre wyjścia na świat. W UPC są już sygnały o niepokojących rzeczach w godzinach szczytu (18:00-21:30). A potencjalnie Vectra+MM to firma mająca najwięcej klientów na rynku.
 4. TMobile jest obecne na światłowodzie Orange a Netia to Plus. Sądzę, że tam gdzie nie ma Netii właśnie ona może odkupić "gniazdka"/ sieć od Vectry. Tylko Solorz to raczej wszystko bierze po taniości.
 5. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz Ciekawi mnie jeszcze, co Vectra zrobi z siecią w tych miejscach, gdzie jest również z MM, ale nie musi sprzedać sieci. Moim zdaniem to jest też potencjał do odsprzedania podmiotowi trzeciemu. Ja akurat tak mam na dwóch adresach, które mam pod opieką. Na jednym obecnie jest MM, Vectra, UPC i Orange światłowód. A na drugim MM, Vectra, UPC, Orange światłowód i Netia.
 6. Dokładnie. Szybciutko przedłużać umowy na kolejne 2 lata. Ceny i warunki MM już nie powrócą. Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy.
 7. Oni kupują głównie klientów a nie sieć. Sieć zawsze można zmodernizować. Do tego zmniejszają konkurencję na rynku co prowadzi do wyższych stawek bo są za tym wszyscy operatorzy. Orange, UPC, Inea.
 8. Może ale rozmawiamy o sieci na HFC. Netia na HFC -> 150/10, 300/10 (!!!!), 500/30, 600/30 (!!!!), 1000/50 (!!!!). Także sorry ale słabo w tej Netii na HFC.
 9. Ciekawe warunki przejęcia. Ciekawe czy Vectra jest już dogadana w sprawie tych 8 miast np: z Netią? Mam umowę na 2 lata, warunki spoko więc czekam cierpliwie czy Vectra spełni warunki i przejmie MM. Powinni wydać jakiś komunikat odnośnie decyzji urzędu.
 10. No ale jakoś takiego uploadu nie widzieliśmy u naszych operatorów na HFC. UPC staje się ewenementem z ich uploadem... Orange światłowód bardzo wysoki, MM wysoki, Vectra wysoki. O Inei nie wspomnę.
 11. W końcu. Brawo Vectra. Efekt wdrożenia Docsis 3.1? "Vectra zwiększa prędkość wysyłania danych (upload) klientom korzystającym z usług internetowych 300 Mb/s lub 600 Mb/s. Z nawet dwukrotnie wyższych parametrów prędkości użytkownicy mogą korzystać od dzisiaj. W pakiecie 300 Mb/s, dostępnym w Vectrze, upload zwiększony został z 20 Mb/s do 40 Mb/s, natomiast w pakiecie 600 Mb/s z 30 Mb/s do 60 Mb/s. Aby rozpocząć korzystanie z szybszego wysyłania plików, użytkownik korzystający z jednej z tych ofert musi jedynie wyłączyć modem i po 5 sekundach włączyć go ponownie." https://www.telepolis.pl/wiadomosci/taryfy-promocje-uslugi/vectra-zwieksza-predkosc-wyslania-danych-do-60-mb-s
 12. Może już się przyjrzał i wydał warunki przejęcia czyli sprzedaż sieci tam gdzie konkurencja jest zagrożona. Może teraz MM szuka chętnego i negocjuje z nim cenę (moim zdaniem w grę chodzi niestety tylko jedna firma więc to ona może dyktować warunki cenowe...). Jak to się uda to wróci do Vectry i powie ile kasy oczekuje. Bez tych rzeczy przejęcia nie będzie.
 13. Powiedzmy, że to co mam w podpisie za około 94-109zł.
×
×
 • Create New...