Jump to content

mixiorek

Users
 • Content Count

  818
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

30 Dobra

About mixiorek

 • Rank
  Aktywny

Informacje o profilu

 • Gender
  Nieustawiona
 • Location
  Warszawa i okolice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Przedłużenie umowy z UPC: - Horizon Max (bez nagrywarki) - Horizon Go - Mega Sport - Polsat Sport Premium - net 150Mb/s - telefon na start Całość za niecałe 76zł.
 2. Od jutra mam mieć podwyższoną prędkość netu. Dziś prędkości coś wariują Jetem już po wymianie modemu na Technicolor CGA4233.
 3. Zależy co masz u siebie ale 600 i 1,2Gbs/ są dostępne również na koncentryku (HFC, DOCSIS 3.1).
 4. Czy zdarzyło się Wam, że mieliście umówionego technika na termin, przyszedł SMS z potwierdzeniem wizyty a technika ani widu ani słychu, ani me ani be, zero info?
 5. Ceny końcowe dla klienta w kablówkach idą ogólnie wyraźnie w górę. UPC się tylko dostosowuje pewnie z przyjemnością. Negocjuje obecnie przedłużenie umowy z UPC i jest moim zdaniem mega słabo pod kątem ceny. Nie da się nawet utrzymać obecnej ceny. De facto Orange w ofercie dla Warszawy wychodzi taniej niż UPC... https://www.orange.pl/warszawo szczególnie w ofercie tv+net+stacjonarny+mobilny. Całość 89,99 i do tego upload w necie to 50Mb/s... takiego uploadu UPC nie ma nawet przy łączu 1Gb/s.
 6. A jak do IPTV Netii itp. ma się IPTV Orange po światłowodzie? Jak z jakością obrazu w porównaniu do np: UPC na średnio-słabym telewizorze około 35 cali? 75% czasu TV to sport, reszta to wiadomości, film itp.
 7. Mam prośbę o podpowiedzi w kontekście oferty Netii w Warszawie (po HFC). Oferta cenowo wygląda atrakcyjnie. Patrzę na Pakiet Super Kibic + Internet 150 Mb/s Liga Mistrzów UEFA i najlepsze ligi świata w cenie. Efektywnie wychodzi 96,25zł miesięcznie. Jak wygląda kwestia jakości obrazu? Obecnie w miejscu gdzie myślę potencjalnie o Netii jest UPC na tv średniej-niskiej klasy coś około 35-38 cali. Obraz jest w miarę. Tzn bez zachwytów ale nie jest beznadziejny. Po ewentualnej zmianie na Netię nie chciałbym wyraźnej degradacji jakości obrazu. TV jest wykorzystywany w 75% do oglądania sportu (polsaty, eleven) a reszta to jakieś filmy, wiadomości itp.
 8. Wyniki UPC w III kwartale 2019:
 9. Zobaczymy czy i co z tego wyjdzie. Vectra używa właśnie tego sprzętu do łącza DL 2Gb/s UL 120 Mb/s. Także chyba ma potencjał i moc
 10. Dzięki za info! Waham się między 300, 600 a 1200 Ten upload jakiś za duży Powinno być teoretycznie około 50Mbps. możesz zrobić test na www.speedtest.pl i wrzucić wynik? Sprzęt wydaje się być całkiem zacny: https://www.vectorsolutions.net/wp-content/uploads/2018/07/cga-4233.pdf Obsługa DOCSIS 3.1. Teoretycznie nawet do 5Gbit/s download oraz 1.5Gbit/s upload. Ciekawe jak to urządzenie sprawdziłoby się jak router WiFi. 2.4 GHz (3x3) IEEE 802.11n AP 5 GHz (4x4) IEEE 802.11ac Wave 2 AP 256MB pamięci Flash, 512MB pamięci RAM Mój obecny router czyli Netgear R6400 ma 3x3 (5GHz) i odpowiednio 2x pamięci mniej. Może by tak po latach wziąć sprzęt od operatora? Ktoś używa ten sprzęt? Ciekawe jak z zarządzaniem.
 11. Czy ktoś mający łącze >120Mbps na HFC może napisać jaki ma modem do netu od MM i czy był wymieniany przy zmianie z łącza <=120Mbps.
 12. Tak ale cała ta sytuacja pokazuje jak wielkie firmy mające mld przychodów podchodzą do bezpieczeństwa sprzętu sieciowego. Jaki by on nie był. TMobile ma swój wstydliwy "Annopol" a UPC sprzęt "pod wanną" w mieszkaniu w Mińsku Mazowieckim. Kabaret. https://niebezpiecznik.pl/post/upc-serwerownia-pod-wanna/
 13. W "fajnych" miejscach UPC ma "serwerownie".... https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-10-28/serwerownia-pod-mieszkaniem-emeryta-400-tys-zl-za-wyciek-za-wanna/?fbclid=IwAR2Nl88eBl_o4A7IKNh2rv1utj2kK1LsLAnu6q_iQ9HL-NIJIVoRfxJglvw Tuż po słynnej wpadce TMobile na Annopolu gdzie wyszło, że jedno z najważniejszych data center TMobile było w typowej hali magazynowej zaadoptowanej tylko na DC, dzielonej "z sąsiadami"... miałem okazję zamienić kilka słów z warszawskim technikiem UPC. Powiedział, że nie uwierzyłbym gdzie UPC ma swoje serwery ze względu na po prostu ekstremalnie niższe koszty niż profesjonalne serwerownie. Naprawdę profesjonalne. Kupiona osobna działka daleko od terenów zalewowych, ścieżek podejścia samolotów, sąsiedztwa zakładów chemicznych itp. Zaprojektowane i budowane od zera tylko by zrobić profesjonalne DC. Teraz już wiem! M.in. w kawalarce pod Panem Danielem.... czego my jeszcze nie wiemy??? Pewnie mnóstwa rzeczy
 14. Daj znać jak będziesz już mieć (01.11?) te 600 jak to działa, wygląda itp. Chyba będziesz pierwszy na forum (?).
 15. U Panie. Mega oferta. Biorę tą pierwszą z 600Mb/s na 2 lata z pocałowaniem rączki. Czyli chyba można na 2 lata i jest nawet nieco taniej.
×
×
 • Create New...