Jump to content

kozaa

Users
 • Content Count

  91
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralna

About kozaa

 • Rank
  Amator

Recent Profile Visitors

167 profile views
 1. kozaa

  Multimedia

  Nie mam żadnego pakietu typu azart. Od 10lat czyli jak jestem posiadaczem MM nie było niczego w DVB-C poza analogiem i dvb-t. Reszta wyfiltrowana. Przez jakiś czas łapało mux z c+ discovery/seriale ale to też przenieśli wyżej/niżej. No ale bzdury pisze, niczego nie filtrują. I zaraz policja wpadnie bo wpisałem jak działa CA w ledwo dyszącym operatorze czekającym aż ktoś go kupi. ioioioioioioio
 2. kozaa

  Multimedia

  To wytłumacz mi dlaczego mam wycięte wszystko poza muxem dvb-t w kablu? I skanowanie dvb-c zarówno w tv jak i tunerze daje 0. TV jakiś czas temu znajdował mux z paczką C+ - pewnie blisko sąsiądujący pasmem z netem - ale to też wycięli. Nie mam takiej potrzeby. Poza tym, kto pisze że komercyjnie i że mam się gdziekolwiek pojawiać? Opisałem jak to wyglądało w MM 3 lata temu i pewnie wygląda do dziś. 1 Kartka starczy na full bo dw jest stałe
 3. kozaa

  Multimedia

  Nie. Nie zrozumiałeś mnie. W MM było (2016rok)/może i jest tak nadal (masz tuner na e2 to sprawdzisz), że pakiety są podzielone paczkami i na te paczki idzie jedno stałe DW z karty. U normalnego operatora każdy kanał ma inne DW i zmienia się co 10 sekund. W MM kanał z paczki dajmy na to Superbox odpyta o DW karte raz i dalej leci na tym jednym DW non stop (emulator ciągnie owe 'zużyte' DW z cache) dla wszystkich kanałów z paczki. To się nazywa constant dw (stałe) i ma czasami miejsce u operatorów sat jak coś grzebią/zmieniają w stacjach nadawczych Dlatego pewnie stosują filtry na częstotliwość w skrzynkach, aby nie było zbyt łatwo. Jeden kupuje full i robi serwer DW na wszystko co w ofercie z 1! karty. Daj znać czy tak jest nadal jest dostaniesz moduł. Podejrzewam że tak, bo przez ten czas byli operatorem nastawionym na sprzedaż innemu a nie inwestycje i płacenie za poprawienie systemu CA.
 4. kozaa

  Multimedia

  Może chce multiroom na pół osiedla zrobić ZTCP MM jest tak zacofana technicznie, że kanał bierze jedno DW i jest ona stałe przez cały czas (constant dw). Taka prehistoria panuje w tej kablówce, dlatego pewnie wycinają filtrami częstotliwości w skrzynkach. Jedna karta jest w stanie pokryć wszystkie dostępne kanały w ofercie.
 5. kozaa

  Multimedia

  Możesz też rozważyć zakup własnego dekodera. Za 70euro na amazon dostaniesz Mutant HD530C. Ma czytnik kart ( w mm brak parowania) i głowice potrójną (zapina się na 3 muxy z jednego kabla) + własna lista kanałów + nagrywanie bez szyfrowania + multiroom w domu bez dodatkowych opłat. Kwestia czy chce ci się w to bawić. Zawsze jest to jakieś tam rozwiązanie problemu. Operatorzy wkrótce będą kasować za odblokowanie sygnału HD w dekoderach, standardowo puścimy 576i, za 5zł/mc dostaniesz 1:1...
 6. Tak ma być. Twój TV nie wie co to HEVC dlatego brak obrazu.
 7. kozaa

  Reset, wieszanie się NBOX BXZB Enigma

  Tak szybko Nbox nie zdechnie. Zostało tego na tony na rynku. Część poleciała na wyspy, a reszta leży w kraju Pamiętajcie, że jak wyczyszczą się z nboxów, to w kolejce już czekają pace i philipsy (praktycznie sprzętowo 1:1) - platforma nie zapłaci za utilizacje, sprzedawcy i ich klienci zapłacą Trzeba wymienić procesor? Zaraz znajdzie się metoda jak na bxzb - m o d chip Co do reszty, zgadzam się w 100%. Szkoda nerwów. Za 300zł masz Zgemme. A za 350 Zgemme 4k.
 8. kozaa

  Ultra TV 4K

  Jakieś posiada: https://www.vectra.pl/4k
 9. kozaa

  Nagrywarka HDD

  Każdy chiński splitter hdmi od chińczyka pozbywa się hdcp, koszt: do 10$. Firmy stojące za AACS do Chin nie sięgają
 10. kozaa

  Multimedia

  1. Tak 2. Od 1 marca 3. Nie ma szybszej opcji we Wrocławiu. Max to 120mbit.
 11. kozaa

  Multimedia

  Ja tam problemów z przedłużeniem nie miałem, troche śmiechu i czekania. Do końca umowy 5 miesięcy, więc chciałem pozostać przy tym co mam. 120mbit za 35zł - nie mam ciśnienia na 10 czy 20zł/mc. Dzwonienie 244244244 Chcę przedłużyć, umowe. Ma Pan jeszcze 5 miesięcy. Wiem. 55zł/mc Proszę zarejestrować moje wypowiedzenie. Nie mogę, przełączam do innego działu. Dzień dobry, chce złożyć rezygnacje telefonicznie. Jaki powód? Chcę przedłużyć to co mam, za tyle za ile mam, a nie mogę. Ma Pan 5 miesięcy do końca umowy. Wiem. Mogę Panu zrobić cene 45zł/mc i smartwatch czy jakiśtam rejestrator. A może, telewizje, telefon? Nie, dziękuje, chce złożyć wypowiedzenie. Proszę poczekać. 12 minut muzyczki ... To ja to Panu przedłuże. Jak każdy operator mają ciśnienie na sprzedaż i podwyższanie ARPU - zwłaszcza jak szykują się znowu do przejęcia. Dla mnie to jest kompletnie zrozumiałe. + za możliwość złożenia telefonicznie wypowiedzenia, nie wiedziałem że zmienił się regulamin. Zaoszczędziłem wycieczek do budek lub 7zł na polecony.
 12. kozaa

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  Zapominacie, że to świeży system dostępu warunkowego i w każdej chwili operator z nagrą może zareagować. To, że teraz tego nie robi wynika z tego, że sposób nie lata po sieci tylko trzeba znaleźć odpowiedniego człowieka. Ja to się rozleje po sieci to zgaszą to, tak jak zgasili w ameryce południowej czy Francji Google + cayman + 1884 i zaczynają się takie kwiatki: https://grandcccam.com/690-Content-NEW_2019__ADDED_NC__4K_CHANNELS_TO_GRAND_CCCAM_SERVER Dlatego m.in na polskich forach wszystko o caymanie leci w kosmos Jak się rozleje po sieci to będziecie w 4k najwyżej produkcje własne c+ oglądać bo nikt im praw do materiałów 4k nie sprzeda.
 13. kozaa

  Multimedia

  Też pokazuje bzdury. Dlaczego tak jest, to już wytłumaczyłem, upload strzela z wysokich wartości: FTP po kilkunastu sekundach daje prawdziwy wynik, czyli równe 10mbit
 14. kozaa

  Multimedia

  Wyślij coś na FTP to będzie stałe 10mbit. Speedtesty można o kant d. potłuc, wartość uploadu na testach skacze z wysokiego poziomu i dlatego średnia wychodzi 15.
 15. kozaa

  TBN Polska

  To wrzuć na 2 minuty tp. 11449H/10796V i EPG wskoczy. nc+ sieje EPG w standardowym formacie DVB dla wszystkich pudeł... A jeszcze prościej to zainstaluj EPG Refresh i ustaw skakanie po TVP1/Vox Music/Meloradio/Novela TV po 3 minuty każdego dnia np. między 5:00, a 6:00 rano. Zautomatyzujesz pobieranie EPG. Kanały, które są tylko w CP, mają EPG w standardzie DVB tylko na 1 dzień, reszta tygodniowe. Musisz wybrać dobre duble, bo na transponderach są wersje z EPG 7-dniowymi (pokrywa je nc+) i 24h (sieje CP w wersji wykastrowanej).
×