Jump to content

Barti

Moderators
 • Content Count

  7650
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

198 Rewelacyjna

1 Follower

About Barti

 • Rank
  Moderator

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Opolszczyzna

Recent Profile Visitors

4893 profile views
 1. @markar W moim przypadku zasilacz UPS firmy Ever niestety odpada. Mój serwer NAS nie będzie z nim współpracował. Na to przynajmniej wygląda, bo zasilaczy UPS firmy Ever nie ma na liście kompatybilności podanej na stronie internetowej firmy Synology. Natomiast do zasilania samego komputera, routera, czy też sprzętu RTV to taki zasilacz UPS firmy Ever jak najbardziej może być odpowiedni. Mój serwer NAS jest z moim zasilaczem UPS połączony przewodem USB. Oprogramowanie tego serwera współpracuje z tym UPS-em. Gdy brak jest prądu z sieci energetycznej i zasilacz UPS działa w trybie bateryjnym to gdy poziom naładowania tejże baterii osiągnie odpowiednio niski poziom to serwer NAS automatycznie przełącza się w tzw. tryb bezpieczny, co chroni go, jego system operacyjny, a także zapisane na nim dane w sytuacji nagłego jego wyłączenia na skutek zaniku zasilania.
 2. Ja posiadam zasilacz UPS marki CyberPower. Mam do niego podłączony stary komputer stacjonarny (obecnie już rzadziej uruchamiany), laptop (poprzez jego własny zasilacz), a także, co ważniejsze, domowy serwer NAS, router i dwa switch'e. Dodatkowo do tego samego zasilacza UPS mam też podłączony telewizor i mój tuner Vu+ Duo 4K. Wszystko to podłączone jest do zasilacza UPS za pomocą kilku przedłużaczy. Wszystko działa poprawnie. W instrukcji od mojego zasilacza UPS, z tego co kojarzę, też jest chyba informacja, aby nie stosować rozgałęźników i przedłużaczy. Jednak ja myślę, że nie należy się tym przejmować. Kiedyś na forum firmy Synology (tej właśnie marki mam mój serwer NAS) też o to zapytałem to też mi tak tam odpowiedzieli.
 3. Pod jakim względem? Z jakich powodów? Ja posiadam konsolę PS3 w wersji Super Slim i jest OK. Działa poprawnie. Ja jestem z niej zadowolony.
 4. Spokojnie, w przypadku gdy od napisania poprzedniego swojego postu upłynęły już co najmniej 24 godziny, napisanie kolejnego swojego postu jeden pod drugim jest dozwolone. Tak więc, wszytko jest OK. W przypadku, gdy od napisania poprzedniego swojego postu nie upłynęły jeszcze 24 godziny, napisanie kolejnego swojego postu jeden pod drugim spowoduje, że system forum automatycznie połączy te posty w jeden.
 5. Barti

  Pogoda

  U mnie temperatura w tej chwili wynosi 13,5°C. Zachmurzenie jest prawie całkowite, z nielicznymi przejaśnieniami. Aktualnie brak opadów. Powiewa też lekki wiatr.
 6. @ciastek O ile logo kanału Stars TV przedstawione przez ciebie wyżej wygląda całkiem fajnie (podoba mi się nawet bardziej, niż oryginał ) , tak już ta belka z tytułem i wykonawcą poniżej już tak jakoś nie za bardzo.
 7. Ja również ze swej strony mogę polecić anteny polskiej marki Corab. Sam też taką mam. Taką samą, jak ta: https://hollex.pl/antena-corab-cor-900-biala-p-46.html , tyle tylko, że moja antena ma średnicę 80 cm. Kupiłem ją już wiele lat temu i do dziś "trzyma się" i wygląda bardzo dobrze. Antena ta jest też widoczna w moim awatarze na niniejszym forum.
 8. Barti

  Pogoda

  U mnie temperatura w tej chwili wynosi 6°C. Zachmurzenie od rana jest całkowite. Cały czas, z krótkimi przerwami, pada deszcz. Wieje też dość średni wiatr.
 9. Nie wiem, czy "bezpieczniej" nie będzie jednak złożyć wypowiedzenie osobiście w APS-ie Cyfrowego Polsatu. Wówczas wypowiedzenie to jest od razu rejestrowane w systemie, a abonent otrzymuje od pracownika APS-u papierowe potwierdzenie na tę okoliczność. Z drogą mailową, czy przez ICOK to różnie może być. Rozumiem, że dla coniektórych może być to problem, bo nie każdy ma blisko do takiego APS-u i niektórzy muszą nadkładać sporo kilometrów, aby do takiego APS-u się dostać. Dla mnie to akurat żaden problem. W Opolu tych APS-ów trochę jest, a ja do Opola jeżdżę dość często.
 10. @kamilsip Obawiam się, że telefon z ekranem dotykowym (a takim właśnie jest wspomniany przez ciebie Maxcom MS459) nie jest dobrym pomysłem dla seniora. Wiele osób starszych tego typu urządzenia przerażają. Myślę, że zdecydowanie lepszym wyborem byłby model z tradycyjną klawiaturą, z dużymi, wyraźnie opisanymi klawiszami. Maxcom również takie oferuje.
 11. Zgodnie z Regulaminem forum (art. II pkt 5 ust. X), podawanie na niniejszym forum linków do aukcji w serwisach aukcyjnych jest zabronione. Proszę zapoznać się z Regulaminem forum i bezwzględnie go przestrzegać.
 12. @Marko 345 I co? Przyjęli Ci wypowiedzenie umowy w takiej formie?
 13. Barti

  Pogoda

  U mnie temperatura w tej chwili wynosi 7,5°C. Zachmurzenie jest prawie całkowite, z nielicznymi przejaśnieniami. Aktualnie brak opadów. Wiatru również brak.
 14. W tym przypadku wyłączenie najlepiej zgłosić na początku marca, gdzieś w pierwszym jego tygodniu.
 15. Barti

  Skoki narciarskie

  Oby! Tego mu również z całego serca życzę.
×
×
 • Create New...