Jump to content

Barti

Moderators
 • Content Count

  7475
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

171 Rewelacyjna

About Barti

 • Rank
  Moderator

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Opolszczyzna

Recent Profile Visitors

3119 profile views
 1. No, to byłby z pewnością znaczny komfort. Niestety, nie było jednak możliwości zmiany wielkości dysku, nawet za dopłatą. Spoko. Masz tylko tylko jeden dysk SSD, czy też jeszcze dodatkowego "twardziela" o większej pojemności? Bo ja, jak już kilkakrotnie wyżej wspomniałem, oprócz tego SSD 240 GB, w laptopie tym mam jeszcze jeden, tradycyjny twardy dysk o pojemności 1 TB. Dlatego też założyłem niniejszy wątek, aby się dowiedzieć, czy programy i gry "ważące" dużo mogę bez przeszkód instalować na tym dodatkowym twardym dysku, a nie na na tym SSD. I czy nie będzie się to wiązało z jakimiś problemami w ich działaniu.
 2. Dokładnie ten: https://www.komputronik.pl/product/604621/asus-rog-strix-scar-ii-gl704gm-ev065t-240gb-m-2-1tb-hdd-16gb.html
 3. Barti

  Wielkanoc

  Wszystkim forumowiczom życzy Barti.
 4. Rozumiem. Tyle tylko, że wiele programów podczas instalacji "wrzuca" też jakieś dodatkowe pliki do folderów systemowych Windows, np. pliki w folderze "Użytkownicy" itp., w tym także różnego rodzaju pliki systemowe. I nie wiem, czy wówczas coś by tutaj nie kolidowało, czy coś by się nie pokaszaniło... Tak właśnie też planuję zrobić. Ale już np. takie czynności, jak rozpakowywanie plików ZIP, czy RAR to już raczej na dysku HDD. Natomiast wszelkie multimedia typu muzyka, zdjęcia, filmy to już mam na domowym serwerze NAS. Ja na żadnym z komputerów nie trzymam tego typu rzeczy. No, szkoda. Mógłby być chociaż 480 GB. No, ale ten model laptopa na wyposażeniu ma właśnie dysk SSD o pojemności 240 GB oraz dodatkowo drugi, tradycyjny HDD, o pojemności 1 TB. I dlatego też mam taką lekką obawę, czy te 240 GB na system Windows i najważniejsze programy wystarczy... Bo wiadomo, system Windows z biegiem czasu "puchnie". I "dziesiątka" z pewnością nie jest tutaj żadnym wyjątkiem...
 5. Kupiłem wczoraj nowy laptop. Posiada on dwa dyski: jeden, SSD na system i drugi, tradycyjny HDD (talerzowy) na całą resztę, np. na własne dane. Pojemność tego dysku SSD wynosi 240 GB, natomiast dysku HDD 1 TB. Na dysku SSD jest już zainstalowany fabrycznie system Windows 10 Home. I mam taką zagwozdkę: na którym z tych dysków instalować różne programy, np. do odtwarzania muzyki, przeglądarka graficzna, program do obróbki wideo, pakiet biurowy (MS Office), może też i jakieś gry itp.? W związku z tym, że pojemność dysku SSD w tym moim laptopie jest stosunkowo niewielka, nie chciałbym go zbytnio "zawalać", aby nie obciążać systemu. Chciałbym instalować programy na tym dodatkowym dysku HDD (w systemie figuruje on jako dysk "D:") Zatem, czy jest to możliwe? Czy nie będzie to powodowało jakichś problemów z działaniem tych różnych programów, ewentualnie też gier albo i samego systemu Windows?
 6. Barti

  Gadu-Gadu

  Ja już od bardzo dawna nie korzystam z Gadu-Gadu. Obecnie nawet nie mam już go zainstalowanego. Kiedyś miałem, ale po ostatnim "krachu" systemu na moim komputerze, nie instalowałem już GG ponownie. I tak nie mam już po co, bo nie mam z kim na nim rozmawiać. Wszyscy moi znajomi i rodzina przenieśli się na "fejsa"...
 7. Na początku grudnia ub.r. @support458 w innym wątku podał taką oto informację: Na skutek powyższego, w niniejszym wątku wywiązała się wtedy dyskusja na ten temat. Od tego miejsca: https://forum.satkurier.pl/topic/9915-smart-hd-–-ogólne-dyskusje-o-ofercie/?do=findComment&comment=1428939 Pozwolę sobie do tego tematu ponownie powrócić. Nie wydaje mi się, aby to mogło być prawdą, przynajmniej na chwilę obecną. Gdyby tak było to platforma nc+ musiałaby jeszcze przed końcem 2018 roku oficjalnie i skutecznie ogłosić fakt zakończenia oferty Smart HD+ wraz z końcem 2019 roku. Musieliby też podać informację o tym, aby nie doładowywać kart Smart HD+ na okres dłuższy niż do końca 2019 roku właśnie. Tak dawniej zrobili, jak kończyli z ofertą "Telewizja na Kartę" w wersji SD. I to pomimo tego, iż data końca ważności tej oferty była powszechnie znana od samego początku jej istnienia. Data ta była wydrukowana na każdym egzemplarzu zestawy startowego z kartą TnK SD. Natomiast w przypadku oferty Smart HD+ nie ma określonej żadnej daty końca jej ważności. A tymczasem mamy już marzec 2019 roku. Żadnych oficjalnych informacji ze strony platformy nc+ odnośnie końca oferty Smart HD+ nigdzie nie ma. Jeśli np. ktoś teraz doładuje swoją kartę Smart HD+ na cały rok z góry (do marca 2020 roku) to co wtedy? Straci pieniądze za 3 miesiące przyszłego roku? I co wtedy? Będzie musiał pisać reklamację, podanie o zwrot nadpłaconej kwoty, czy co? Wydaje się to być niedorzeczne...
 8. Wcześniej był tam link do podstrony dawnej strony internetowej "Telewizji na Kartę", na której można było również sprawdzić sobie termin ważności doładowania karty Smart HD+. Jak już było mówione wcześniej w niniejszym wątku, strona ta od dłuższego czasu nie działa. Wszystko wskazuje na to, że jest to już definitywny koniec możliwości sprawdzania terminu ważności karty Smart HD+ przez Internet. Przycisk na stronie nc+, który dotąd prowadził do tej właśnie wyżej wspomnianej strony, obecnie prowadzi do oferty zakupu "nc+ telewizji na kartę". Tak więc, najprawdopodobniej nie będzie już więcej możliwości sprawdzania terminu ważności doładowania karty Smart HD+ przez Internet. Szkoda, że nie można tego zrobić też np. za pomocą SMS-a, jak jest obecnie w ofercie "nc+ telewizja na kartę". Pozostaje jedynie infolinia. Ewentualnie osoby, które doładowują swoją kartę Smart HD+ w APS-ie nc+, otrzymują papierowe potwierdzenie doładowania i tam jest też podany termin ważności tegoż nowego doładowania. Warto tę kartkę sobie zachować, przynajmniej do czasu kolejnego doładowania. A tak swoją drogą, ciekawe, jaka jest obecnie przyszłość oferty Smart HD+? Jej operator, czyli platforma nc+, kompletnie nigdzie nic nie wspomina o tej ofercie. Wiadomo, że jakiś czas temu zostały już wycofane ze sprzedaży (tzn. nie tyle wycofane, co zaprzestano dostarczania nowych) zestawy startowe z samą tylko kartą Smart HD+. Ale co dalej z samą ofertą? Jak długo jeszcze będzie istnieć? Bo wydaje się, że jej dni też są już policzone... Co będzie dalej z tą ofertą to na chwilę obecną nic nie wiadomo. Platforma nc+ kompletnie milczy w tej sprawie.
 9. Barti

  PROMOCJE, oferty dla stałych abonentów CP

  Czyli, że co, bo nie rozumiem? W APS-ach Cyfrowego Polsatu mają też gotowe druki wypowiedzenia umowy? Pierwsze słyszę...
 10. Barti

  PROMOCJE, oferty dla stałych abonentów CP

  Niestety, nie jest to prawda. Tak akurat jest w APS-ach platformy nc+. Natomiast w APS-ach Cyfrowego Polsatu niestety nie. W przypadku Cyfrowego Polsatu należy dostarczyć do APS-u własnoręcznie napisane (może być na komputerze) i podpisane wypowiedzenie umowy. Wówczas pracownik je przyjmuje i składającemu je abonentowi wręcza wydrukowane z systemu Cyfrowego Polsatu potwierdzenie przyjęcia tegoż wypowiedzenia.
 11. Barti

  Pogoda

  U mnie dzisiaj jest niemal wiosna! Temperatura aktualnie wynosi 13,5°C (). Zachmurzenie jest duże, z licznymi przejaśnieniami. Brak opadów. Nadal jednak wieje dość silny wiatr.
 12. Na niniejszym forum nie ma możliwości wstawiania załączników. Aby wstawić np. obrazek w poście, należy wpierw wgrać go na jakiś zewnętrzny hosting plików graficznych i potem wkleić go do postu, podając do niego bezpośredni link.
 13. Rzeczywistość wygląda tak, że Administratorem niniejszego forum może być wyłącznie osoba, która jest pracownikiem Redakcji "Sat Kuriera". Żadna inna nie otrzyma stosownych uprawnień. Dlatego też, żadnego głosowania w tej sprawie na forum nie będzie. Jako, że @Mr. Orbita odszedł z Redakcji "Sat Kuriera" to musiał się, niestety, zrzec również dalszego administrowania niniejszym forum i to pomimo tego, że to właśnie on to forum założył i to on przez 12 ostatnich lat z ogromnym poświęceniem tym forum zarządzał.
 14. Barti

  Pogoda

  U mnie temperatura w tej chwili wynosi 4,5°C. Zachmurzenie jest całkowite. Na chwilę obecną brak opadów. Wieje też dość mocny wiatr.
 15. Barti

  Graliga.pl - nagrody i kody IPLA

  Strona internetowa www.graliga.pl już nie działa. Przy próbie wejścia na nią pojawia się taki oto komunikat:
×