Jump to content

Kamilx

Users
 • Content Count

  288
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Neutralna

About Kamilx

 • Rank
  Czasami wpadam
 • Birthday December 27

Metody kontaktu

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

216 profile views
 1. Ale w DVB-T nie było możliwości ich włączenia.
 2. 1 kwietnia emisję kanału przejął Polsat. Zauważyłem następujące zmiany: - w MUX1 nadawane są napisy (działają poprawnie) - doszedł "polsatowski" dopisek z informacją o napisach dla niesłyszących (idealnie pasuje do belek) - zmienione oznaczenie wiekowe - wyświetlane tylko podczas teledysków - logo pomiędzy teledyskami "miga" - logo załącza się z efektem "nakładania się" na obraz W przeciwieństwie do ESKA TV animacje belek, loga i nazwy pasma nie zacinają się.
 3. Dopiero teraz dokładniej oglądałem kanał ESKA TV i muszę stwierdzić, że: - w MUX1 została dodany napisy w formie teletekstu, ale nic nie jest w niej nadawane - mimo, że jest możliwość nadawania napisów oddzielnie, to nadal teledyski w wersji z wklejonymi napisami - nadal są nałożone dwa loga, ale w trakcie reklam brak animacji. - logo, które jest ciągle włączone ma cień - drugie logo jest nakładane podczas teledysków, ale nie równo z rozpoczęciem każdego; gdy są dwa teledyski z rzędu, to drugie logo "miga" - podobnie było przy emisji z Wrocławia - czcionka na belkach ściśnięta - gdy emisję prowadził ZPR to często tytuły piosenek nie mieściły się na belce, Polsat postanowił coś z tym zrobić, ale nie najlepiej to wygląda - animacje belek i loga czasem "zacinają się" - oznaczenie wiekowe "wchodzi" na ekran z efektem "nakładania się" na obraz. Ogólnie podsumowując to Polsat przejmując emisję otrzymał od ZPR wszystkie pliki z elementami grafiki ekranowej, jak i oprawy graficznej. Widz miał nie zauważyć zmian. Jednakże nie wszystko Polsat dopracował - mam wrażenie, że system emisyjny nie daje rady z obsługą grafiki ekranowej.
 4. Ja miałem wrażenie, że odkąd ESKA TV przeniosła się do Warszawy, to były nałożone na siebie 2 logotypy oprócz reklam. Zawsze podczas reklam logo było nieco bardziej przezroczyste. Znając Polsat, to jeszcze minie sporo czasu zanim naprawią oprawę ekranową.
 5. Coś technicy Polsatu namieszali - oczywiście dlatego, że w dniach 10-12 listopada do loga był "przypięty" ozdobnik i gdy było trzeba przywrócić normalną wersję loga, to w złym miejscu je ustawili. Co ciekawe, logo z ozdobnikiem było przesunięte w prawo w stosunku do tego, jak było wcześniej, a teraz przesunęli w lewo. Natomiast w TV4 SD logo się "powiększyło". W Polsacie to norma. Pamiętam, jak kiedyś w Polsat Sport News, także był dodawany jakiś ozdobnik do loga (Igrzyska Europejskie) i na początku logo w większości poza ekran, a później w "magiczny sposób" przesuwało się w lewo (przez kilka dni ciągle coś poprawiali w jego położeniu).
 6. Kamilx

  TVP INFO

  Mam telewizor CRT 26 cali i muszę stwierdzić, że i tak te belki są za duże. Po pierwsze belki + karuzela + pasek standardowy są za duże. Po drugie ostatnia cyfra zegara, jak i ostatnia litera belek z prawej strony wychodzą poza obszar bezpieczny i telewizor "ucina". Co ciekawe, z lewej strony ekranu jest prawidłowo. Moim zdaniem pasek informacyjny, jak i inne napisy, powinien być wielkości belki "na zywo", czy też paska "pilne" pisany wielkimi literami.
 7. We wtorek zapewnie wróci wcześniejsza wersja logo, gdyż zauważyłem, że ozdobnik jest "doczepiony" technicznie do logotypu, więc graficy Polsatu musieli się pomylić przygotowując plik z logotypem i ozdobnikiem.
 8. Niemalże każda transmisja sportowa w Super Polsacie jest z audiodeskrypcją.
×
×
 • Create New...