Jump to content

Kamilx

Users
 • Content Count

  303
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

22 Dobra

About Kamilx

 • Rank
  Rozpisany
 • Birthday December 27

Metody kontaktu

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

659 profile views
 1. Wyświetlają się zarówno napisy dla niesłyszących, jak i komunikaty. Moim zdaniem, to powinna być jedna oddzielna ścieżka z komunikatami, doczepiona do wszystkich kanałów MUX3 i wtedy byłby porządek. Jak komunikat się wyświetla to napisy to programów znikają.
 2. Tak, działa już to od kilku lat. Aby te komunikaty wyświetlały się, muszą być włączone napisy na kanale nadawanym w MUX3. Zazwyczaj komunikat (o ile jest) wyświetla się co około 30 minut. Ta forma wyświetlania jest stosowana przy komunikatach tzw. alarmowych, a więc nie przy każdym rodzaju ostrzeżenia.
 3. W Chotyczach nie było refarmingu. Będzie on przeprowadzony 27 czerwca 2022 roku. TVP HD był dostępny czasowo na czas emisji "Szkoły z TVP". MUX1 jest nadawany z tego obiektu z mocą 20 kW ERP, czyli z najmniejszą mocą wśród multipleksów nadawanych w paśmie UHF z tego obiektu. Według Emitela nie ma obecnie prac na obiekcie. Dlatego polecałbym sprawdzenie instalacji odbiorczej.
 4. Od soboty nie jest nadawane oznaczenie wiekowe, a także belka o programie z napisami w Eska TV. Jak na razie brak reakcji ze strony Polsatu.
 5. Od dziś za emisję kanału odpowiada Polsat. W MUX8 jest już tylko jedna ścieżka z napisami, a nie 4, a druga ścieżka dźwiękowa zmieniła nazwę z eng na aux. Na moim telewizorze ucina kawałek napisu TV (za daleko wysunięty do krawędzi ekranu). Oznaczenie wiekowe jest OK.
 6. Ścieżka z napisami pojawiła się po tym jak Polsat rozpoczął nadawanie tego kanału. Jednak przez długi czas nic nie było w niej nadawane. Pod koniec roku zaczęły się pojawiać pojedyncze polskie teledyski z napisami. Obecnie już jest dużo polskich teledysków z napisami, bowiem w tym tygodniu podczas programu "Made in Poland" prawie wszystkie teledyski były z napisami.
 7. Emitel o niektórych przerwach potrafi poinformować jeden dzień przed, więc jeszcze zapewne informacja się pojawi. Jak rok temu MUX3 i MUX8 przenoszono na nową wieżę w Czyżach, to informacja ukazała 20 godziny przed planowaną przerwą.
 8. Kamilx

  TVP Sport

  Po prostu wstęp ze studia + transmisja archiwalna są połączone w jeden plik do emisji i stąd dopisek jest widoczny podczas całego bloku, a nie tylko podczas wstępu.
 9. Nie rozumiem, po co wprowadzane sa takie zmiany. Owszem na TVP Sport nie ma teraz transmisji, ale te wielkie logo i linia WSS - odechciewa się oglądać. Po drugie TVP Rozrywka jest dublowana, a decyzja rezerwacyjna MUX8 zabrania obecnie dublowania kanałów. (To już mogliby testowo TVP Seriale uruchomić)
 10. Kamilx

  TVP Sport

  Dodatkowo w ramach audiodeskrypcji komentuje Michał Regulski.
 11. Od 30 czerwca 2020 r.: MUX1: 21 MUX2: 40 MUX3: bez zmian MUX4: 24 Od 30 czerwca 2022 r.: MUX1: 43 MUX2: 23 MUX3: bez zmian MUX4: 21 MUX5: 40 MUX6: 24 MUX8 jest nadawany w paśmie VHF, a zmiany dotyczą tylko pasma UHF.
×
×
 • Create New...