Jump to content

Kamilx

Users
 • Content Count

  293
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

19 Neutralna

About Kamilx

 • Rank
  Czasami wpadam
 • Birthday December 27

Metody kontaktu

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

322 profile views
 1. Od 30 czerwca 2020 r.: MUX1: 21 MUX2: 40 MUX3: bez zmian MUX4: 24 Od 30 czerwca 2022 r.: MUX1: 43 MUX2: 23 MUX3: bez zmian MUX4: 21 MUX5: 40 MUX6: 24 MUX8 jest nadawany w paśmie VHF, a zmiany dotyczą tylko pasma UHF.
 2. Pół roku temu oznaczenie wiekowe przesunęli do góry, teraz logo w prawo. Ciekawe kiedy nazwę pasma przesuną i poprawią oznaczenie wiekowe? Za kolejne pół roku? Położenie logotypu jest niemal idealne - na telewizorze kineskopowym logo lekko dotyka krawędzi ekranu. Kiedyś była taka sytuacja, że na kanałach Polsat i TV4 było za daleko przesunięte, ale po kilku latach na początku tego roku poprawili.
 3. Ja rozumiem, że Cyfrowy Polsat korzysta ze stacji MUX4, ale ponad rok temu wystąpiliście o pozwolenia na nowe stacje MUX4, np. Białystok / Krynice, Warszawa / Raszyn czy Olsztyn / Pieczewo, a nadal są nieaktywne. Tych stacji jest około 20. Około tyle samo stacji miało mieć zwiększoną moc. Stąd moje pytanie: czy w najbliższym czasie te stacje zostaną uruchomione?
 4. @Specjalista Cyfrowy Polsat Czy w końcu uruchomicie nadajniki MUX4, na które posiadacie pozwolenia UKE od roku? Znacznie poszerzyłyby zasięg Telewizji Mobilnej ze względu na duże moce i polaryzacje poziomą.
 5. Skoro coś się ruszyło w sprawie MUX4 to może w końcu uruchomią nadajniki, na które rok temu otrzymali pozwolenia.
 6. Ale w DVB-T nie było możliwości ich włączenia.
 7. 1 kwietnia emisję kanału przejął Polsat. Zauważyłem następujące zmiany: - w MUX1 nadawane są napisy (działają poprawnie) - doszedł "polsatowski" dopisek z informacją o napisach dla niesłyszących (idealnie pasuje do belek) - zmienione oznaczenie wiekowe - wyświetlane tylko podczas teledysków - logo pomiędzy teledyskami "miga" - logo załącza się z efektem "nakładania się" na obraz W przeciwieństwie do ESKA TV animacje belek, loga i nazwy pasma nie zacinają się.
 8. Dopiero teraz dokładniej oglądałem kanał ESKA TV i muszę stwierdzić, że: - w MUX1 została dodany napisy w formie teletekstu, ale nic nie jest w niej nadawane - mimo, że jest możliwość nadawania napisów oddzielnie, to nadal teledyski w wersji z wklejonymi napisami - nadal są nałożone dwa loga, ale w trakcie reklam brak animacji. - logo, które jest ciągle włączone ma cień - drugie logo jest nakładane podczas teledysków, ale nie równo z rozpoczęciem każdego; gdy są dwa teledyski z rzędu, to drugie logo "miga" - podobnie było przy emisji z Wrocławia - czcionka na belkach ściśnięta - gdy emisję prowadził ZPR to często tytuły piosenek nie mieściły się na belce, Polsat postanowił coś z tym zrobić, ale nie najlepiej to wygląda - animacje belek i loga czasem "zacinają się" - oznaczenie wiekowe "wchodzi" na ekran z efektem "nakładania się" na obraz. Ogólnie podsumowując to Polsat przejmując emisję otrzymał od ZPR wszystkie pliki z elementami grafiki ekranowej, jak i oprawy graficznej. Widz miał nie zauważyć zmian. Jednakże nie wszystko Polsat dopracował - mam wrażenie, że system emisyjny nie daje rady z obsługą grafiki ekranowej.
 9. Ja miałem wrażenie, że odkąd ESKA TV przeniosła się do Warszawy, to były nałożone na siebie 2 logotypy oprócz reklam. Zawsze podczas reklam logo było nieco bardziej przezroczyste. Znając Polsat, to jeszcze minie sporo czasu zanim naprawią oprawę ekranową.
×
×
 • Create New...