Jump to content

Poland

Users
 • Content Count

  7858
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

93 Świetna

2 Followers

About Poland

 • Rank
  Ekspert
 • Birthday 12/20/1991

Metody kontaktu

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Trzciana k. Bochni
 • Hobby
  Eurowizja, Media i Mikronacje

Equipment

 • Dish
  Cyfrowy Polsat 70x60
 • Multifeed
  Wiele LNB
 • Receiver
  Evobox PVR & HD 6000
 • Pay TV Operator
  Cyfrowy Polsat
 • Package
  Familijny Max HD + Sport HD + Film HD + Cinemax HD + Eleven HD + 1/2 VOD

Recent Profile Visitors

1824 profile views
 1. Poland

  Eurowizja

  Oficjalnie można rzec że Holandia a właściwie Duncan Laurence z piosenką Arcade wygrywa Konkurs Piosenki Eurowizji 2019! Polska no cóż .. tuż pod kreską na 11 miejscu (jak w 2005 i 2006 roku) a przegraliśmy o 2 punkty z Białorusią. Pocieszające jest to że nasz rodak z Czech czyli wokalista grupy Lake Malawi zajął 2 miejsce w półfinale wyprzedzając Hatari a przegrywając z "tyczkarką" Kate Miller-Heidke z Australii. Tak wyglądają wyniki w pólfinale: Co ciekawe w finałowym televotingu Polscy widzowie zagłosowali na niemal [beep]tyczną Islandię która to narobiła sobie kontrowersji a jej staging pod kątem klatki i wizualizacji przypominał mi nasz występ na Eurowizji 2007. Dla odmiany polscy jurorzy zagłosowali na iście anielską Australię.
 2. Poland

  Nowości muzyczne

  Wspomniałem o tym w temacie zespołu ale wspomnę i tutaj. 31 maja ukaże się czwarta płyta dziewczyn z tria My3 zatytułowana "Za3majMY Radość". Tym razem atrakcją jest 5 coverów współczesnych piosenek oraz 5 własnych piosenek - w tym jeden szczególny bo nagrany z Anią Wyszkoni i jej córeczką Polą: https://www.empik.com/za3majmy-radosc-deluxe-edition-my3,p1227703435,muzyka-p Tydzień póżniej ma wyjść płyta Roksany Węgiel w której to obecnie największą tajemnicą jest jej tracklista.
 3. Poland

  Jakie macie płyty/kasety muzyczne?

  U mnie ostatnio rozrosła się kolekcja posiadanych płyt głównie o składanki (choć autorskie płyty też nam) i te wygrane w konkursach. Co do kaset to tu w przewadze są przeważnie te discopolowe i biesiadne.
 4. Poland

  My3

  Nowy album My3 jednak dzień wcześniej bo 31 maja - właśnie poznaliśmy szczegóły. Na czwartym tym razem zielonym albumie zatytułowanym "Za3majMY Radość" znajdzie się 5 autorskich piosenek (w tym wspólny utwór z Anią Wyszkoni i jej córką) oraz 5 coverów z "Anyone I want to be" Roxie na czele: https://www.empik.com/za3majmy-radosc-deluxe-edition-my3,p1227703435,muzyka-p Płyta już dostępna w przedsprzedaży.
 5. Poland

  Humor – satelitarny i nie tylko

  Eurowizyjny mem mojego autorstwa nawiązujący do I półfinału i losowania państw do niego:
 6. Poland

  My3

  Czwarty album My3 ukaże się 1 czerwca - dziewczyny poinformowały o tym na liveczacie.
 7. Dziwne że nie wspomniałeś o skrzęczącej żabie czyli Tatianie Okupnik i Blue Cafe z 2004 roku. Jestem nie licząc zawalonego ale jednak usprawiedliwionego wielką awarią stagingu nie było złe - pierwsza wersja angielska (czyli "First Class Ticket To Heaven" z nieco zmienionym refrenem) było nawet w porządku podobnie jak sama wersja polska tej piosenki. Według głosowania naszego forum TOP ulubionych piosenek wygląda tak na obecną chwilę uwzględniając tylko tych co dostali głosy: 1. Edyta Górniak - To nie ja (ESC 1994) - 4 głosy 2. Michał Szpak - Color of Your Life (ESC 2016) - 3 głosy 3. Ich Troje - Keine Grenzen (Żadnych Granic) (ESC 2003) - 2 głosy Gromee ft. Lukas Meijer - Light me up (ESC 2018) - 2 głosy Roksana "Roxie" Węgiel - Anyone I want to be (zwycięzca JESC 2018) - 2 głosy Tulia - Fire of love (Pali się) (ESC 2019) - 2 głosy 4. Anna Maria Jopek - Ale Jestem (ESC 1997) - 1 głos Sixteen - To takie proste (ESC 1998) - 1 głos KWAdro - Łap życie (JESC 2004) - 1 głos Ivan & Delfin - Czarna Dziewczyna (ESC 2005) - 1 głos Ich Troje - Follow my heart (ESC 2006) - 1 głos The Jet Set - Time to party (ESC 2007) - 1 głos Lidia Kopania - I don't wanna leave (ESC 2009) - 1 głos Magdalena Tul - Jestem (ESC 2011) - 1 głos Monika Kuszyńska - In the name of love (Obudź się i żyj) - 1 głos Alicja Rega - Mój Dom (JESC 2017) - 1 głos Reszta piosenek dostała na stan obecny 0 głosów co daje im łącznie 5 miejsce.
 8. Poland

  Wiadomości

  Generalnie patrząc na spoty myślę że ten dla wydań bocznych wyszły znacznie lepiej od tych dla głównych - tutaj porównanie: Spot o wydaniu bocznym: Spot o wydaniu głównym: Panie Oszczyk i Trzaskalska pasują nawet do otoczenia - w przypadku tej pierwszej przypomina się nawet klimat Puls Raportu.
 9. Poland

  Wiadomości

  Najważniejsze i tak są przekazywane informacje w tym ich jakość i wiarygodność a z tym to to Telewizja Polska akurat kuleje. Ciekawe czy teraz będą planowane kolejne zmiany - w Panoramie, Dzienniku Regionów i Teleexpressie.
 10. Poland

  Radio ZET

  Zrobią. Poszedłem o krok dalej i napisałem do Eurozetu :)
 11. Poland

  Eurowizja

  Ja z propozycji będących w naszym półfinale polecam najbardziej propozycje od Serbii która ostatnio pojawiła się w języku angielskim i na dodatek w formie symfonicznej: Na konkursie rzecz jasna "Kruna" bo to o niej mowa pojawi się po serbsku i w wersji standardowej. Reprezentantka Serbii czyli Nevena Bozovič zresztą na Juniorze w 2007 roku pokazała że umie dobrze śpiewać: Potem oczywiście było to co najbardziej skrzywdziło Nevenę bo wciągnięto ją do przedstawienia w którym grała cukierkową dziewczynę w rozterce - całość miała miejsce już na dorosłej Eurowizji w 2013 roku: To jednak był wypadek przy pracy bo począwszy od rozpadu Moje3 wspomniana Nevena wzięła się ostro do roboty odpokutowując w ramach kariery solowej i owocem tego jest tegoroczna nazwijmy to "zemsta" z jej strony jak i poprzedzające ją inne utwory.
 12. Poland

  Radio ZET

  W Rumunii jakaś szykująca się do startu stacja radiowa splagiatowała logo Radia Zet : Przypomina mi to podobną sytuacje z logiem Radia Plus które to zagranicą było kopiowane na potęgę.
 13. Poland

  Eurowizja

  Wygląda to intrygująco zwłaszcza że występ Polski jest w tym roku bardziej skomplikowany niż zwykle
 14. Poland

  Propozycje logotypów dla stacji TV

  Za długie te logo. Zrobiłbym bardziej w stylu obecnego. Podoba mi się logo Pulsu 2 i w tą stronę zrobiłbym logo dla TV Puls ale w ten sposób by wrócił motyw pulsowania.
 15. Poland

  Eurowizja dawniej

  Z okazji 25 lecia Polski na Eurowizji na kanale Archiwum Eurowizji TV pojawił się wyjątkowy materiał - zapis konkursu z pamiętnego 1994 roku prosto z anteny TVP1 i polskim komentarzem: Tutaj z kolei od 0:41 pierwsza w historii reklama polskich preselekcji do Junior Eurowizji oraz wywiad z jednym finalistów: Odnotuje tutaj że były to ogólnie (licząc razem z wersją dorosłą Eurowizji) drugie w historii polskie preselekcje.
×