Jump to content

Anita Kaźmierska

Administration
 • Content Count

  271
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

115 Rewelacyjna

About Anita Kaźmierska

 • Rank
  Redakcja SAT Kurier

Informacje o profilu

 • Gender
  Kobieta

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ktoś miał dobrego nosa w komentarzu pod newsem na satkurier.pl Trochę też zdradzili się grafiką na polsatsport.pl: https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2020-10-19/wyjatkowy-gosc-studia-polsat-sport-premium-na-starcie-nowego-sezonu-ligi-mistrzow-i-ligi-europy-uefa/
 2. Ok, będziemy obserwować dalej. Idealnie co prawda nie jest - mogłoby być szybciej, ale przynamniej nie łapie już czkawki. Na wykresach CPU i dysku nie notuję żadnych odchyłów, już od kilku dni. Bardzo proszę wszystkich o zgłaszanie tutaj jakichś dużych spowolnień.
 3. Jak ostatnio korzysta się z forum? Czy zauważyliście jakąś poprawę?
 4. Tak, zmieniłam odświeżanie na co 5 minut zamiast co minutę. Tymczasowo. Myślę, że na dniach to przywrócę.
 5. Nie rozumiem, co Piotr94 pisze. Gwoli wyjaśnienia: napisał mi, że wie, kto kupił prawa do LaLigi. A ja na to, że "informacje bez podania konkretnego i wiarygodnego źródła nikogo nie interesują". On na to, że "źródło ma od nich". A ja na to, że "to żadne źródło". Jakaś bezsensowna rozmowa (ani ja nie chciałam wiedzieć, ani on nie chciał powiedzieć, ale jednak pisał do mnie - po co?), tak jak i te posty powyżej. Żegnamy Piotr94!
 6. 149 euro miesięcznie to tanio. Płacimy więcej w dHostingu.
 7. Starałam się wdrażać różne działania poprawiające wydajność forum, zalecane przez Invision Community. Jestem w stałym kontakcie z supportem. Ale nic nie pomogło. Serwer łapie czkawkę, a teraz to już całkiem padł, musiałam prosić o restart. Pewnie długo nie pociągnie znając życie... Albo dysk nie wyrabia, albo CPU nie wyrabia i tak na zmianę. Jeśli dHosting nie znajdzie rozwiązania, to będziemy rozglądać się za nowym serwerem. Dedyk odpada, bo o ile jego postawienie można zlecić, to potem i tak potrzebowalibyśmy stałego supportu, a tym już nie ma się kto zająć. Nie mamy osobnego etatu na to. W
 8. Testowo wyłączyłam Tapatalka, w celach analizy obciążenia procesora. EDIT: Oraz Czatboxa.
 9. Forum na pewno jest obciążające, ale przecież są wielogodzinne "momenty", kiedy wszystko śmiga idealnie, a zużycie procesora naszego serwera jest wtedy na niskim poziomie. Poza tym nie widzimy tu żadnej zależności od ruchu. Zdarza się, że i w nocy bardzo zamula, kiedy ruch jest bardzo mały, albo na odwrót - w godzinach szczytu, przy dużym ruchu, forum potrafi działać szybko.
 10. To raczej nie jest przyczyna. Te problemy ciągną się od dłuższego czasu, jeszcze przed wprowadzeniem nowej wersji. I niekoniecznie generuje je forum, gdyż na serwerze mamy kilka serwisów, w tym portal satkurier.pl. Bardziej skłoniłabym się w kierunku jakichś okresowych ataków (dlatego testujemy różne ustawienia firewalla) lub nawet problemów dostawcy hostingu.
 11. Kombinujemy różne rzeczy, by zmniejszyć obciążenie procesora naszego serwera, które przychodzi falami co jakiś czas. Stąd ta tymczasowa plansza, jaką zauważył @Marko 345.
 12. Wydaje mi się, że tak jak wspomniał wcześniej @maniek357, zależy to od trasy pakietów. Gdyby ktoś mógł więcej napisać na temat przyczyn występowania tego błędu 403 i pomysłów na jego rozwiązanie, to byłabym bardzo wdzięczna.
×
×
 • Create New...