Skocz do zawartości

Mr. Orbita

Administracja
 • Zawartość

  14679
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

306 Rewelacyjna

O Mr. Orbita

 • Tytuł
  Administrator

Metody kontaktu

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kraków
 • Zainteresowania
  Technika satelitarna

Sprzęt

 • Antena
  Laminas AS-1800
 • LNB
  Televes Twin
 • Multifeed
  Siłownik
 • Odbiornik
  TBS 6903
 • Operator
  UPC
 • Oferta
  Max (98,99 zł)

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Mr. Orbita

  Gdzie można dostać SAT Kurier?

  Nie mogę teraz sprawdzić, ale 6 lub 7 grudnia. Wydanie jeszcze nie dotarło?
 2. Mr. Orbita

  Problemy i błędy na forum

  Z uwagi na brak odpowiedzi ze strony hostingu (nawet na propozycję opłacenia pracy administratorów, by pochylili się tylko nad naszym przypadkiem), aby nieco ulżyć - ograniczyłem w zeszłym tygodniu działanie wyszukiwarki forum do postów maksymalnie rok do tyłu. Nie rozwiązuje to przyczyny, ale przynajmniej całe forum działa szybciej i rzadziej ścina. Na razie do 17 grudnia z uwagi na moje nieobecności - więcej nic nie zrobię. Po 17 grudnia, jeśli nadal ze strony hostingu będzie cisza, jeszcze mam jedną operację do wykonania, która może zrobi przerwę w działaniu forum, tak z 1 dzień. W zależności od wyniku - dalej się zobaczy.
 3. Mr. Orbita

  Gdzie można dostać SAT Kurier?

  Awaryjnie pojedyncze wydanie można zamówić na szybko: https://hollex.pl/sat-kurier-jeden-wybrany-numer-p-255.html Ewentualnie można napisać na redakcja[malpa]satkurier.pl - coś wykombinują
 4. Kiepska sprawa - nie widzę powodu, bo tak: - plik nagrany przez odbiornik nie zawiera błędów - w pliku nagranym przez odbiornik nie brakuje żadnych istotnych danych - jest wszystko, co jest potrzebne - sama emisja też nie zawiera błędów - w wideo, na którym pokazujesz odtwarzanie, słychać, że problem zaczyna się ok. 42 sekundy (przeskakuje audio, obraz jeszcze chwilę idzie dobrze, przyśpiesza w 46 sekundzie, żeby dogonić audio), w nagraniu odpowiada to ok. 45-46 sekundzie, gdzie nie dzieje się nic podejrzanego Różnice między starym, a nowym nagraniem są przede wszystkim takie: - znacznie mniejszy bitrate wideo na nowym nagraniu - nadawca skręcił jakość wideo, ale podniesiono rozdzielczość z 544x576 do 720x576 - audio ze 160 kbit/s poszło w górę do 192 kbit/s i zmiana na joint stereo - wideo z [email protected] przełączono na [email protected] Tyle z takich ważniejszych - sęk w tym, że nic z tego nie powinno robić specjalnego problemu. Poza tym - nie ma tam błędów w emisji. Jakby tego było mało - piszesz, że sprawdziłeś Hayatovci - akurat ten kanał jest nadawany praktycznie identycznie jak dwa muzyczne, bitrate 0,74 Mbit/s. Jeśli masz plik nagrany tunerem z Hayatovci i masz pewność, że ten nagrywa się dobrze, to możesz wrzucić do porównania, może uda się wypatrzeć jakiś szczegół, który te emisje odróżnia... Ogólnie jakiś problem ma sam odbiornik i w software tkwi wina, kwestia dotycząca czysto odtwarzania, nagranie jest realizowane prawidłowo. Jeśli masz czas na eksperymenty - skopiuj sobie to nowe nagranie, które mi wysłałeś (Kija ft. Ministarke) i: - na próbę usuń plik @HAYAT FOLK_35.idx z katalogu, zobacz czy tuner nadal widzi nagranie i czy to coś zmienia w odtwarzaniu - jeśli nie - na próbę usuń plik @HAYAT FOLK_35.ifo z katalogu i jak wyżej zbadaj, czy odtwarza inaczej Pytanie dodatkowe, czy jeśli odtwarzasz dany plik, to przeskoki są zawsze dokładnie w tym samym miejscu? Czy np. oglądając ten sam plik dzieje się to losowo i przypadkowo? PS: Na tygodniu mogę być nieobecny - pilne sprawy prywatne, dlatego mogę odpowiedzieć z poślizgiem.
 5. Mr. Orbita

  Czy będzie w Hollex ten produkt?

  Nie znam szczegółów. Modele dysków są różne, ale na bazie listy kilku sprawdzonych modeli o różnych pojemnościach właśnie pod kątem konkretnie działania z odbiornikami - wszystko zależy od dostępności dysków, bo to się dynamicznie zmienia. Co jakiś czas ekipa sprawdza nowe modele. Aktualnie wiem tylko, że 1 TB są Western Digital, a 2 TB wybrano Seagate. Zawsze dyski są dobierane przede wszystkim z myślą o pracy w odbiorniku, zapisu strumienia TS z określoną prędkością. Dyski są objęte osobną gwarancją. Z tego co wiem jeszcze nigdy żaden z wybranych sprawdzonych modeli zamontowanych przez sklep nie padł, także odpukać - wybory te są dobre.
 6. Mr. Orbita

  Czy będzie w Hollex ten produkt?

  Wtorek/środa wysyłki do klientów. Na sklepie możliwość zakupu zostanie włączona wcześniej, ale nie wiem kiedy. Ilość ma być duża - zamówili sporo, ale poprzednio też miała być duża - także trudno wyrokować. Jeśli przyjdzie wszystko, to już do świąt powinno dla każdego starczyć
 7. Mr. Orbita

  Czy będzie w Hollex ten produkt?

  Aktualizacja do informacji ze wczoraj - kolejna dostawa Vu+ Duo 4K w Hollex Kraków będzie w przyszłym tygodniu. Może będzie można zamawiać w weekend, wysyłki powinny być wtorek/środa - tyle się dowiedziałem.
 8. Mr. Orbita

  Czy będzie w Hollex ten produkt?

  Były dodatkowe 2 sztuki, ale zdążyły się ulotnić zanim nawet dotarłem do firmy Generalnie zamówionych było dużo, ale od początku było wiadomo, że pierwsza partia Vu+ Duo 4K będzie bardzo ograniczona, podobnie jak było przy wprowadzaniu pozostałych modeli - rzucali kilka sztuk, a dopiero duże ilości pokazywały się z kolejnymi dostawami. Z zamówionych Duo 4K przez Hollex nie przyszła nawet połowa tego, co miało przyjść. I nie wiadomo kiedy będą kolejne i kiedy AB Com zrealizuje resztę zamówienia, bo cisza z ich strony. Jeśli coś się dowiem kiedy będzie kolejna dostawa - dam znać, ale nie wiem jakie są szanse przed świętami... Ewentualnie możesz polować w innych sklepach - póki jeszcze ktoś ma.
 9. Mr. Orbita

  Czy będzie w Hollex ten produkt?

  Wygląda na to, że towar mocno chodliwy. Możliwe, że dziś w ciągu dnia będzie znowu, ze 2 sztuki, a więcej to nie wiem, dopiero spróbuję się dowiedzieć coś...
 10. Mr. Orbita

  Gdzie można dostać SAT Kurier?

  Wiele nie poradzimy - sami widzicie co się dzieje z Ruchem: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ruch-upadlosc-za-dlugi-zdychania-stulatka-konczy-sie-kredyt-w-alior-banku-podaje-rzeczpospolita I drugie: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ruch-dlugi-wobec-wydawcow-polska-press-grupa-wycofala-swoje-dzienniki Walczą o przetrwanie. Życzę im jednak jak najlepiej, bo jest to istotna sieć dystrybucji i zamknięcie kiosków nawet przerzucając nakład do Kolportera, Garmonda itp. nie uzupełni braków w niektórych lokalizacjach/miejscowościach. Ale jeśli im nie pomogą, a faktycznie 14 grudnia urwie się im linia kredytowa, to nawet nie wiem, czy będą w stanie utrzymać otwarte kioski do końca roku, może wydarzyć się wszystko. W tym świetle nie wyślemy im nakładu wydania 11-12/2018 wartego kilkanaście tysięcy zł - równie dobrze moglibyśmy im zawieźć tą kasę w walizce - strata, na którą mały wydawca nie może sobie pozwolić. Tyle że są inne ważne aspekty tej sprawy: 1. Nie można im dokładać kasy w nieskończoność, musi nastąpić jakaś restrukturyzacja. To by było nieuczciwe nawet względem Kolportera. 2. Jako obserwator mam niepokojące wrażenie, że kontrolę nad Ruchem próbują przejąć duzi wydawcy, co w dobie nieuniknionych spadków czytelnictwa, wypieranego naturalnie przez nowe technologie (nie ma co się na to obrażać - taki stan rzeczy, dlatego mamy portal) może budzić obawy o późniejszą dystrybucję tytułów spoza grupy, która Ruch by kontrolowała (sposób na poprawę czytelnictwa dużych tytułów kosztem wycięcia z dystrybucji prasy tematycznej) 3. Bardzo źle się stanie, jeśli Ruch zniknie, bo Garmond Press jest relatywnie mniejszym graczem, Kolporter znalazłby się na pozycji monopolisty, a niestety i oni mają za uszami, jeśli chodzi o terminy płatności i rozliczanie się z wydawcami. Konkurencja ze strony Ruchu zmusza ich do w miarę sprawnego działania, tak jak konkurencja ze strony InPostu zmuszała Pocztę Polską do pewnego wysiłku... Sprawa jest skomplikowana, przykro mi, że jako czytelnicy padacie ofiarą tego zamieszania, ale jedziemy na jednym wózku... Redakcja śledzi tą telenowelę na bieżąco, niestety głównie z informacji w sieci, bo sam Ruch najwyraźniej nie uważa za zasadne, aby jakkolwiek informować kontrahentów o swojej sytuacji i choćby uspokoić jakoś wydawców. W każdej chwili, mając zapewnienie, że kasa będzie - dostaną nakład.
 11. Mr. Orbita

  Vu+ Duo 4K

  Tak, oficjalna strona: https://dreamboxedit.com/en/ Autor prosi jedynie chętnych o dobrowolne datki na rozwój. Tak, TV mając np. HDMI v1.3 zadziała, nie zadziałają tylko ustawienia, które wychodzą poza specyfikację HDMI v1.3.
 12. Mr. Orbita

  MUX IV (TV mobilna)

  Problem z audio na Kino Polska został rozwiązany - działa.
 13. Mr. Orbita

  Vu+ Duo 4K

  Współpracuje także z Vu+ oraz ogólnie ze wszystkimi E2 Dziś mam to już wstępnie potwierdzone, że działa, ale nie testowałem osobiście i czekam na szczegóły. Powiem tak: nboxy miały po 192 MB RAM i działały Nie spodziewam się, żeby 2 GB to było za mało i nawet jeśli wskazania wolnej ilości pamięci są na jakiejś określonej konfiguracji niskie, to doraźnie system uwolni co trzeba. Nie zauważyłem jak na razie żadnego zwalniania, ani problemów mogących sugerować jakiekolwiek problemy z zarządzaniem pamięcią. Jako że nie masz TV 4K, to i przy rozdzielczości HD nie pojawią się takie przepływności jak przy 4K na HDMI (nawet oglądając kanał 4K, jeśli na wyjściu ustawisz 1080i, to po HDMI idzie 1080i, nie 2160p, downscale robi tuner). Zatem pewnie zadziała. Przy ewentualnej wymianie w przyszłości TV na model UHD to już sprawa otwarta, zależy jaka długość i jaka była jakość wykonania. Czasami i przewód, który potencjalnie do 2.0 nie był testowany, jest na tyle udany, że sobie radzi. Zresztą prosto to wyjdzie - nie zobaczysz obrazu Pierwsza część się zgadza - ekran będzie czarny. Ale to nie jest sytuacja bez wyjścia Trochę jest, ale nie do końca. Dokładnie to wygląda tak, że jeśli zmienisz rozdzielczość w Ustawieniach A/V, to zmienia się od razu i sama z siebie się nie cofnie, ale jednocześnie - ustawienia też same z siebie się nie zapisują. Zmiany musisz zatwierdzić zielonym. Jeśli zamiast tego wciśniesz Exit lub czerwony i OK - ustawienia nie zostaną zapisane i tuner cofnie się do poprzedniej wartości. Ewentualnie jeśli zapiszesz, to jeszcze możesz się ratować informacjami z wyświetlacza (pokazuje się w jakim miejscu jest się w menu) lub webinterface. Samej zmiany rozdzielczości chyba tam nie ma, ale jest pilot i z pomocą funkcji zrzutów ekranowych podejrzysz co jest na ekranie i wybrniesz nawet z tego. Z ciekawości nawet to sprawdziłem i potwierdzam - da się samym webinterface i funkcją pilota oraz zrzutów spokojnie przerzucić rozdzielczość z niewspieranej, nie widząc obrazu na TV. Nawet dostając jakimś cudem odbiornik ustawiony na 4K i nie znając jego adresu IP - można skorzystać z narzędzia typu netscan, zlokalizować IP, wejść na webinterface i wyprowadzić temat samemu. Ale nie będzie takiej potrzeby. Tak, jest to możliwe. W VTi niestety parametry trzeba klepać. Wydaje mi się, że OpenATV ma zrobiony wybór transponderów z listy (poza ręcznym klepaniem), VTi chyba się tego nie doczekał i trzeba wpisywać. Obsługuje MPEG-2, błąd na stronie. Bez zmian. 2.1 GHz jest nawet na odwrocie pudełka. Ale odczyt na aktualnym VTi jest ten sam. Źródło rozbieżności na razie nieznane... PS: Uwaga techniczna, po 14 grudnia nie będę miał już dostępu do Duo 4K, zatem coś sprawdzić mogę tylko do tego dnia.
 14. Wrzuć jakieś krótkie nagranie z tym efektem, może odbiornik coś psuje w trakcie zapisu - zerknę do pliku. Na Hayat Music (ten sam tp.) masz to samo? Jakiegoś zabezpieczenia nie widzę w strumieniu, poza katastrofalnym bitrate Tylko 0,74 Mbit/s dla obrazu...
 15. Mr. Orbita

  Wstawianie obrazków na forum

  Pomyślę, żeby coś tu ułatwić, jeśli tylko wpadnie coś czasu, bo rozumiem, że jest to niewygodne - będę miał na uwadze
×