Jump to content

Mr. Orbita

Administration
 • Content Count

  14804
 • Joined

Community Reputation

387 Rewelacyjna

3 Followers

About Mr. Orbita

 • Rank
  MOD Weteran

Metody kontaktu

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Warszawa
 • Hobby
  Technika satelitarna

Equipment

 • Dish
  Corab COR-900
 • LNB
  Triax Twin
 • Multifeed
  Wiele LNB
 • Receiver
  TBS 6903
 • Pay TV Operator
  UPC
 • Package
  Max (98,99 zł)

Recent Profile Visitors

9403 profile views
 1. Mr. Orbita

  Trójka (PR3)

  Zamiast audycji „Tony z betonu” we wtorki o 15:00 przez styczeń pojawiali się: - Aleksandra Budka (7 i 28 stycznia) - Bartosz Gil (14 stycznia) - Mariusz Owczarek (21 stycznia) Audycja bez nazwy, a przynajmniej nie wyłapałem, aby ktoś wskazał jakiś tytuł tego bloku. Z końcem stycznia zniknęła audycja "After party" Wojciecha Barczyńskiego (była emitowana od 4:00 do 6:00 w nocy z soboty na niedziele). Zamiast niej pojawia się od teraz nowa audycja "Ranny wzmacniacz" Grzegorza Hoffmanna. Dodatkowo jeśli się nie mylę - z końcem 2019 roku zniknęła audycja "Reggaeneracja", nadawana w poniedziałki od 4:00 do 6:00, zamiast niej ponownie jest (jak było przed pojawieniem się tej audycji) "Trójkowy budzik", prowadzi bez zmian Aleksandra Budka (nie Piotr Łodej, jak w pozostałe dni, gdyż on od jakiegoś czasu prowadzi poniedziałkowe popołudniowe wydania "Zapraszamy do Trójki"). Co do "Raportu o stanie świata" to była mowa, że od lutego audycja miałaby wrócić z nowym prowadzącym, ale przynajmniej w ten weekend to nie nastąpiło - na razie utrzymywane są zmiany ze stycznia. Audycja "Trójkowo, filmowo" pojawia się godzinę wcześniej, od 15:00 do 16:00, a "Myśliwiecka 3/5/7" Piotra Stelmacha jest wydłużona o godzinę, od 16:00 do 19:00 (kiedyś już tak była nadawana). Dla porządku warto odnotować, że zniknął też blok "Trzy po trzy" Mariusza Cieślika, była to część popołudniowego wydania "Zapraszamy do Trójki", emitowana ok. 18:10, ostatnie (276) wydanie wyemitowano w czwartek 23 stycznia, gościem był Olaf Lubaszenko.
 2. Eska TV aktualnie jest nadawana bez dźwięku (na satelicie i w UPC wersja SD. Wersja HD w kablu ma audio). Jak na kanał muzyczny - dość ekstrawaganckie podejście EDIT 1: Naprawili. EDIT 2: Jednak nie naprawili - kolejny klip znów idzie bez audio. Poza tym mam wrażenie, że nie ma też belek tytułowych. EDIT 3: Teraz chyba naprawili, a przynajmniej dwa klipy pod rząd z audio. EDIT 4: Jednak nie, Ellie Goulding bez audio, widać co jakiś czas leci klip ze sprzętu nie grającego audio.
 3. Jeśli nie widzisz w ogóle Dev_Bda2Driver.int na liście urządzeń, to w systemie nie masz najpewniej bibliotek C++... tylko nie wiem których Kiedyś były potrzebne 2008, ale pewnie teraz już autor to przekompilował na współczesnej platformie. Spróbuj może doinstalować te (wersja x86, nawet jeśli masz PC x64): https://support.microsoft.com/pl-pl/help/2977003/the-latest-supported-visual-c-downloads Z Museum 4K niestety nie mam możliwości, ale mam pomysł - nagraj z minutę zdeszyfrowaną, jeśli dasz radę, ze wszystkimi ścieżkami audio i kompletem tablic (PAT, PMT itp. tam się zaznacza startując nagranie). Wrzucimy to autorowi, żeby się przyjrzał Wierzę, że temat jest do ogarnięcia
 4. @peh - DiSEqC jak pisałem wyżej i jak tu dodał @satesco - obecnie nie jest obsługiwany (w praktyce trochę działa z TBS 5520SE, bez wnikania w szczegóły). Możesz skorzystać z interfejsu BDA2 - w nim DiSEqC powinien działać także dla DVBSky: https://github.com/crazycat69/AltBDA2/releases Kopiowanie parametrów nigdy nie było dostępne w AltDVB - w DVB Dream było Tu pamiętam tylko, że kiedyś ktoś zrobił jakąś wtyczkę MDAPI zapewniającą namiastkę tego kopiowania, ale nie pamiętam już kto i jak się nazywała. Z wtyczek - korzystam z kilku, nie obserwuję u siebie problemów ze stabilnością, ale wiele zależy od wtyczek i tego co robią, tu za wiele pewnie się nie podziała. Musiałby być powtarzalny sposób odtworzenia takiej usterki, a do tego trzeba mieć identyczną konfigurację, np. przy mdvbapi - oscam, dostęp itd. Mogę tylko podpowiedzieć, że po wejściu w Plugins w oknie u góry jest kilka opcji, może któraś poprawi stabilność dla Ciebie? Po zmianach trzeba restartować program.
 5. @booboo - jedziesz na kodekach LAV? VMR9, czy EVR? Jeśli LAV i EVR, zerknij do ich opcji LAV Video (prawy przycisk myszy na obrazie DS Filters --> LAV Video Decoder), może trzeba coś tam zmienić, np. uruchomić wsparcie sprzętowe (np. DXVA2). Jeśli zmieniłeś na Cyberlink, to jak na razie są z Cyberlink problemy, może nowsza wersja tych kodeków zadziała coś lepiej... Uwaga ogólna do wszystkich: w miarę możliwości polecam korzystanie z dołączonych w zestawie kodeków LAV Filters oraz renderera EVR, o ile nie potrzebujemy napisów teletekstowych (na EVR znikają zbyt szybko, wtedy VMR9). LAV ma obecnie najlepsze możliwości jeśli chodzi o wykorzystanie kart graficznych do wsparcia sprzętowego, mocną konfigurację w zakresie usuwania przeplotu itp. Nieprzypadkowo LAV jest używany jako baza niektórych odtwarzaczy multimedialnych @peh - dzięki, zachęcałem najlepiej jak mogłem i szczególnie o to zawalczyłem, ale wierzę, że to zasługa wszystkich, którzy nigdy o AltDVB nie zapomnieli i dzięki Waszej nieustającej miłości dla tej zacnej aplikacji oraz wsparciu okazywanemu autorowi możemy się teraz wszyscy cieszyć z nowego wydania Cudownie, że @altxro znalazł czas na wprowadzenie tylu zmian i udoskonaleń
 6. Nie korzystam już z Windows 7, ale zajrzyj do Urządzenia i Drukarki - może tam klikając prawym przyciskiem myszy na "dobrą" kamerkę - ustawisz ją jako domyślną? Prof 7301 ma w sterownikach elementy odpowiadające za przechwytywanie AV, być może planowali zrobić coś więcej niż tylko kartę SAT? Nie wiem, w każdym razie z tym nie powalczysz - tak zrobiono sterowniki. Ostatecznie możesz zbadać, czy w Menedżerze urządzeń, jeśli to Prof 7301 Video Capture jest osobno, to czy możesz to wyłączyć, a jednocześnie karta nie przestanie działać.
 7. Yes new Dev_TTBudget.int and Dev_SkyStar2.int are not yet published, but should be released hopefully soon. There shouldn't be any breaking changes in interface - yours BDA2 basically works for me It doesn't like my old Prof8000 for some reason, but it was the same in AltDVB v2.2, probably because I have some other DVB-T/C cards and Windows did some mess Log with my Prof8000 is (the same in v2.2 and v2.3): BDA2: BuildGraph: Adding Network Tuner to graph BDA2: BuildGraph: Added ID #1 'Prof 8000 BDA DVBS/S2 Tuner/Demod' Tuner filter to the graph BDA2: BuildGraph: Connecting Network Provider with the Tuner filter BDA2: BuildGraph: Connected Network Provider with the Tuner filter BDA2: BuildGraph: Tuner exposes proprietary interfaces BDA2: BuildGraph: Trying to connect Tuner filter directly to Callback BDA2: BuildGraph: Failed connecting the Tuner Filter with the Callback Filter BDA2: BuildGraph: Failed getting FriendlyName of potential Receiver I've never reported this issue to you, sorry, did not wanted to bother you, Prof8000 is an old (ancient ) device, probably nobody is using it today My DVB-T/C card is working with BDA2, I have right now no other satellite PC card to test with... EDIT - got confirmation from TBS 5520SE that satellite part is working, probably need some details how to reproduce issue, indeed @zuchnet has reported some unstable signal issue and I'm not sure about PLS/MIS from mis.ini, where frequencies were in MHz - cannot test if it is working and if not - can it be fixed just by changing freqiencies to kHz in mis.ini. DVB-C: DVB-S/S2: I have tested breaking changes by running old Dev_Prof.int from 2010 year and with v2.3 it is working fine Eventually if you will find some time, altxro is planning to release some SDK, maybe it would be possible to use inbuilt PLS/MIS instead of mis.ini, maybe do some improvements?
 8. Mega radocha Też nigdy nie mogłem zastąpić AltDVB, SmartDVB jest jeszcze super, korzystam równolegle i autor też jest super gościem, ale nadal wspierałem się AltDVB - altxro osiągnął absolutne mistrzostwo ergonomii interfejsu, jest tu po prostu wszystko, czego trzeba A do tego jest naprawdę świetnym programistą - stara wersja z 2006 działała do dziś, choć wychodziły nowe karty DVB, nowe Windowsy - no wizjoner, tak to napisał w 2006, że program był nie do zajechania Widziałem, że masz jakieś problemy z 6903 - jest gorzej niż na v2.2? Jeśli masz możliwość i nie skasowałeś jeszcze starszej wersji - porównaj ustawienia w Settings --> DiSEqc i jeśli są różne - spróbuj przepisać do 2.3, może to coś pomoże na braki sygnału? Ja obecnie nie mam już od jakiegoś czasu dostępu do 6903, a przy Prof8000 Dev_Bda2Driver.int od Crazycat-a u mnie w ogóle nie startuje (tak samo było na v2.2), aby zweryfikować, czy v2.3 nie psuje stare moduły - używałem Dev_Prof.int, nie aktualizowanego od lipca 2010. Na nim problemów z sygnałem na Prof8000 nie mam (robiłem i sesje wielogodzinnego przełączania po kanałach i skanowania i też długie oglądanie jednej stacji, żeby potwierdzić, czy nie wywala się po czasie), ale z kartami TBS ten moduł nie zadziała... Jeśli nic nie pomoże, to poszukam czy mam cokolwiek TBS, może ocalała gdzieś jakaś 6983 (6903 na pewno nie mam) i popróbuję... Oryginalny Dev_BdaDriver.int nie wspiera jak na razie DiSEqC szerzej - jeśli v 2.2 nie było, to w tej kwestii w v2.3 jest tak samo, ale... być może poza kartami TBS multistandard na USB (5520, 5520SE, 5580) - to wymaga weryfikacji. PS: Testując dodawałem tylko częstotliwości z precyzją kHz, czyli z dodatkowymi zerami, nie wiem czy po zmianach będzie OK wpisywanie MHz, może to też ma jakieś znaczenie?
 9. Thanks @satesco, yes - it's here, 2020 has got a fantastic start Happy New Year for everybody I'll put below some details in Polish Kochani, rok 2020 zaczynamy od wejścia smoka Ostatnia oficjalnie wydana wersja AltDVB to było 2.2 b3912 i pojawiła się 23 października 2006 roku. Mamy 4 stycznia 2020, 13 lat i 2 miesiące z kawałkiem później i oto debiutuje AltDVB v2.3 b5220 To wspaniała wieść, AltDVB był jedną z moich inspiracji, aby zanurkować głębiej w świecie DVB i naprawdę marzyłem o tym, żeby aplikacja otrzymała aktualizację. Jestem bardzo wdzięczny autorowi, że podjął się tego, choć ma swoje zobowiązania, rodzinę, pracę - w dorosłym życiu nie ma naprawdę zbyt wiele czasu na pasje i wbrew pozorom ja, jak mało kto, to rozumiem. Bardzo podziwiam autora i darzę ogromnym szacunkiem Zmian jest ogrom - najważniejsze - nie używajcie starych list kanałów i transponderów, zmienił się format - trzeba zeskanować kanały na nowo. Najlepiej wystartować na czysto, i to polecam Informacja o wydaniu: https://www.altx.ro/2020/01/v23/ Changelog: https://www.altx.ro/projects/altdvb/changelog/#v2.3 Forum aplikacji: https://www.altx.ro/forum/ (prośba o posługiwanie się tam językiem angielskim i przestrzeganie tamtejszego regulaminu) Najważniejsze zmiany po polsku: dodana obsługa HEVC/H.265 (włącznie z UHD 4K i 8K, ale oczywiście trzeba mieć mocny PC i dobrą kartę graficzną) dodana obsługa AAC, AAC-LATM i E-AC3 (wykrywa też AC4, ale nie zagra, brak dekoderów) dodana obsługa EVR - Enhanced Video Renderer eksperymentalna wbudowana obsługa dla PLS i MIS. Aktualnie tylko dla urządzeń TBS, korzystając z Dev_BdaDriver.int (nadal działa stara metoda przez Dev_Bda2Driver.int i plik mis.ini), autor testował osobiście odbiór kanałów z 5°W na TBS 5520SE i wydaje się działać OK uproszczona konfiguracja DirectShow całkowicie przenośny, nie trzeba rejestrować filtrów, nie korzysta z rejestru do zapisu ustawień - wszystko trzyma w plikach w swoim katalogu, można zabrać na USB i w drogę nowa wersja DvbAvSrc.ax, używana bezpośrednio, nie wymaga rejestrowania przez regsvr32.exe, jak kiedyś wsparcie dla "wewnętrznych" kodeków (obecnie są to tylko LAV Filters w wersji v0.74.1-31), nie trzeba mieć kodeków w systemie, ani ich rejestrować, AltDVB użyje najpierw domyślnie tych ze swojego katalogu - uwaga dla korzystających z Windows XP - dla nich trzeba zamienić pliki w katalogu .\AltDVB\Filters\LAV na wersję 0.70.2 - to była ostatnia ze wsparciem Windows XP optymalizacje w demultiplekserze TS i przepuszczaniu ścieżek AV, może przyśpieszyć przełączanie kanałów usunięte stare, zbędne i niedziałające funkcje (obsługa plików SDX nieistniejącego serwisu SatcoDX, mapki pokrycia z SatcoDX, itp.) nowa struktura katalogów (zawartość z katalogu [SatFiles] przeniesiona do \Channels, \Configs, \Transponders) nowy format listy kanałów, nie można użyć starych list, konieczne nowe skanowanie nowy format plików z listami transponderów, z zapisem informacji o sygnale, autor dodał kilka plików .tplist, więcej można utworzyć samemu, np. synchronizując dane z King of Sat wyszukiwarka kanałów przeniesiona nad listę, czyści ją klawisz Esc nowe opcje dla lepszego filtrowania (np. HEVC, AAC, AAC-LATM, E-AC3, AC4, napisy wg typów, itp.) i grupowania kanałów na liście wprowadzono precyzję kHz do częstotliwości nazwy systemów CA są teraz w zewnętrznym pliku i zostały dodane wszystkie zarejestrowane systemy CAS dodane więcej wartości MODCODE i roll-off (obsługa DVB-S2 i DVB-S2X) rozwiązano ogrom drobnych błędów, dodano różne nowe do poprawiania w przyszłości Poza tym z tego co wiem z problemów znanych z wersji 2.2, o których pisaliśmy na forum, rozwiązano: rozszerzono zakres częstotliwości (poprawka dla pasma Ka) i SR od 50 ksps do 100000 ksps poprawki synchronizacji transponderów w sieci (działa import z King of Sat) dodano możliwość odznaczenia pozycji w oknach nowych kanałów i aktualizacji w skanerze (odznaczone serwisy nie zostaną dodane lub zaktualizowane) dodano okno Filter Status dodano obsługę polaryzacji kołowych L/R (do poprawnego działania może być potrzebny Dev_BdaDriver.int, na innych możliwe trudności, do weryfikacji) dodano opcję deszyfrowania teletekstu, jeśli nadawca go szyfruje (jest w ustawieniach, domyślnie wyłączona) poprawiono zamrażanie się okna skanowania w trakcie skanowania poprawiono crashe związane z ntdll.dll poprawiono Get Network Name (Scan NIT) w oknie skanera (przycisk nie robił nic) zaktualizowano listę satelitów przy zapisywaniu zmian po skanowaniu pojawia się małe podsumowanie ile serwisów dodano, ile zmieniono, a ile usunięto (odlicza to, co zostało odznaczone) poprawione odtwarzanie kanałów z niską rozdzielczością/bitrate, jeśli aktywne było wykrywanie MediaType (nie testowane na MPEG-2, włoskie kanały przestały z tego korzystać ) poprawione zamrożenie przy przełączaniu pomiędzy kanałami o tej samej rozdzielczości i proporcjach obrazu poprawione zamrażanie po popupie UAC w Windows (tylko z EVR) poprawione sytuacje, gdy AltDVB nie wykrywał rozdzielczości wideo, zwykle przy H.264, podając wtedy 16x16p, 675 fps,65535:65535 poprawione działanie aktualizacji kanałów przez F5 (m.in. źle zmieniało nazwę, jeśli była krótsza od starszej, nie aktualizowało PID Video i typu wideo, zamieniało kolejność systemów CA, jeśli miały ten sam PID EMM) poprawione działanie Delete Selected w oknie skanowania - zmieniało sortowanie transponderów poprawione skanowanie w sytuacji, gdy na danym transponderze nie dodano i nie zmieniono nic, a tylko usunięto - AltDVB nie pokazywał serwisów do usunięcia poprawiony błąd Access Violation podczas skanowania transponderów, gdzie tablica PAT była nadawana, ale była pusta (ten był męczący dla DX-erów ) poprawione pozycjonowanie pływającego okna w środowisku z wieloma monitorami na Windows 7+ poprawiony crash po wejściu do okna właściwości kanału, jeśli wcześniej wywołano je po skanowaniu poprawione przewijanie listy częstotliwości w oknie skanera, listy kanałów w oknie głównym wybór kolumny informacyjnej teraz w dodatkowym menu nad listą AltDVB teraz jest gotowy odtwarzać wszystko, radzi sobie z 4K i nawet 8K, gra wszelkie audio, bardzo dobrze identyfikuje składowe strumienia - rozpoznaje wszelkie typy audio, rozróżnia napisy itp. Wydanie przede wszystkim uzupełnia wsparcie brakujących technologii, nie wprowadza wielu nowych funkcji. W planach są: opublikowanie SDK dla interfejsów urządzeń publikacja paczki ze starszymi interfejsami, m.in. dla kart TechnoTrend i SkyStar - tam też są pewne poprawki w dalszej przyszłości, jeśli znajdzie się czas - może uda się dodać obsługę napisów DVB oraz przejść na... nowy format listy kanałów (jeszcze raz, obecny format ma szereg ograniczeń) oparty o plikową bazę SQLite Znane mi problemy: napisy TXT nie wyświetlają się poprawnie przy wyborze EVR (workaround: przełączyć się na VMR9) nazwy kanałów są limitowane do 31 znaków (podobnie było w v2.2, limit jest nieco większy) ilość PID-ów ES i PID-ów CA maksymalnie 16 (np. brakuje dla EBS z 9°E, tak samo było w v2.2) w wersji 2.3 nie ma przełączania kanałów audio lewo/prawo (został przycisk, ale jest zawsze wyszarzony) nazwy kanałów i EPG nie obsługują Unicode, w EPG brak polskich znaków (tak samo było w v2.2) serwisy HEVC z przeplotem (rzadko spotykane) mają złe proporcje obrazu (to szerszy problem z takimi emisjami, tak samo źle grają nagrany wcześniej TS odtwarzacze MPC-HC i VLC) teletekst nie wykrywa automatycznie języka (psuje to też polskie znaki przy napisach TXT, sam teletekst można przestawić ręcznie na polski, napisów nie, tak samo było w v2.2) Poza tym jest naprawdę świetnie, stabilnie, program działa szybko - wierzę, że oprócz tego, co powyżej, to innych problemów nie ma, a przynajmniej nic poważnego Zgłosiłem też parę pomysłów (m.in. zrzuty ekranowe, szersza obsługa DiSEqC, zdjęcie ograniczeń listy kanałów i parę innych), ale generalnie autor ma skromne zasoby czasowe, cieszmy się, że jest wydanie v2.3, tak bardzo udoskonalające ten świetny, klasyczny program Jeśli chcielibyście okazać wdzięczność autorowi - na stronie znajdziecie przycisk Donate
 10. Hmmm... kanał jest zagraniczny, to jednak może utworzę temat w tym dziale Do weryfikacji - podobno od jakiegoś czasu na kanale Sender Neu Jerusalem są okna w języku polskim. Obecnie w poniedziałki od 19:30 do 20:00 Info: https://gabriele.tv/broadcast-plan/ Ogólnie to stacja religijna, nie wnikałem w szczegóły. Parametry techniczne: Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E) tp. 70 (12,111 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK) ID: Sender Neu Jerusalem PID V: 345 (MPEG-2/SD) PID A: 346 PID PCR: 345 SID: 723 (dubel na SID 724) PID PMT: 1173 (+ 1174) Provider: Telespazio Kodowanie: brak
 11. Ależ wojna wyszła Wtrącę swoje 12 groszy Nie powiedziałbym o sobie: kolekcjoner, ale mam obecnie kilkaset krążków. Niekiedy są to rzeczy trudno-dostępne, nie wznawiane od lat jak „Wiązanka Melodii Młodzieżowych” Formacji Nieżywych Schabuf na CD, czy pierwsze wydania Pidżamy Porno. Tą kolekcję nadal rozwijam i buduję, nie zamierzam rezygnować. Dodatkowo od zawsze byłem przeciwnikiem streamingu, i to nawet nie chodzi o jakość, bo ja i tak akurat z tej formy korzystałbym częściej gdzieś w trasie. Bardziej miałem (i nadal mam) poważne zastrzeżenia do tego, jak artystów się wynagradza za odsłuch. Odpadają przecież koszty tłoczni, logistyki, marże - a ceny całych krążków w sieci (pojedynczych) są wcale nie mniejsze i w tym samym czasie dla artysty zostaje o rząd wielkości mniej. Ale... Jakiś czas temu chcąc-nie chcąc stałem się abonentem Tidala właśnie. Początkowo podszedłem do tego z dużą dozą sceptycyzmu, ale powiem Wam, że po paru miesiącach Tidal pomógł mi przypadkiem wpaść na coś, co przekonało mnie na tyle, że zakupiłem CD. Myślę też, że "uchronił" mnie od wtopy i nabycia czegoś, czego nabycia bym żałował. Już wcześniej kupowałem pojedyncze nagrania na iTunes, ale bardziej na zasadzie, żeby to "mieć" na tyle na ile można mieć coś nienamacalnego, takiego jak plik w komputerze. Wracając do Tidala - zorganizowałem sobie transmitter BT wspierający transfer audio w wysokiej jakości i z telefonu rzucam dźwięk na głośniki, nie spodziewam się cudów, natomiast jestem zadowolony. Niestety nie można odebrać Tidalowi i streamingowi ogólnie tego, że umożliwia po opłaceniu przebieranie w ogromie muzyki, której realnie ani by się nigdy nie kupiło, ani nawet nie dałoby się tego wszystkiego przesłuchać (gdzieś tam znalazłem statystyki, że Tidal ma 60 mln utworów). Dodatkowo zaczynają się sytuacje, gdy artyści wydają coś tylko do digitalu i wtedy już nawet gdybym chciał, to kijem Wisły nie zawrócę. Dla niektórych młodych artystów pozwala to na w ogóle start - gdy w tradycyjnej formie dystrybucji nie byliby w stanie pokryć nakładów wydania CD. Nadal mam poważne zastrzeżenia do sposobu nagradzania artystów, ale zmieniłem zdanie, jeśli chodzi o sens i przydatność serwisów jak Tidal. CD dla mnie nie pobiją, ale odnajduję w tym sens. I to mówi człowiek mający przed sobą właśnie 9 zafoliowanych nowiutkich CD, które zaraz lubieżnie rozpakuję Nie ma się co przesadnie okopywać w poglądach, serwisy streamingowe też da się używać z pożytkiem dla artystów, ale obecnie stawiałbym, że jeśli chce się naprawdę wesprzeć kogoś, jakiś talent, to kliknięcie "Play" w Tidalu, iTunes, czy gdzieś tam jeszcze - to za mało. To moje prywatne zdanie, i tak też trzeba docenić pewien przełom, że jest chęć płacenia za muzykę, za film też (Netflix itp.), za kulturę szeroko rozumianą. Przez lata królowało ściąganie MP3, w jeszcze bardziej podłych jakościach. Jest progres, tylko trzeba to jakoś ucywilizować, z rozsądkiem.
 12. Cieszę się, że ruszyło Natomiast dam znać autorowi, że być może jest do zerknięcia, czy dałoby się tu nieco udoskonalić autodetekcję, żebyś nie musiał wybierać ustawień ręcznie To z oknem też zgłoszę - aktualnie nie widzę możliwości jego schowania w opcjach. Napisałem sobie mały programik, który ukrywa/pokazuje mi to okno w systemie (pokazywało mi się pod Alt+Tab i wadziło, gdy SmartDVB jest w trybie pływającego okna), ale to brzydkie rozwiązanie, dlatego podpytam autora
 13. Zamierzam akurat się odezwać, ale zanim to proszę zweryfikuj jeszcze, czy nie wystarcza wprowadzić jakiejś dodatkowej konfiguracji. Autor stale dodaje nowe modele kart DVB (np. różne rewizje sprzętowe tego samego produktu), ale może to niekiedy powodować, że ustawienia wzajemnie się wykluczają i nie da rady wspierać wszystkiego bez pewnej konfiguracji po stronie użytkownika. Najlepsze efekty działania kart DVB są obecnie na Florian BDA DVB-S/T/C ATSC Device, czyli bda.dev w oknie Urządzenia. Jeśli to jest wybrane, to w Narzędzia --> Ustawienia urządzenia jest kilka opcji, które warto zweryfikować, w tym: Device type: możesz próbować poza Automatic także: Dvbsky/Bestunar oraz Microsoft interfaces BDA tuning mode: Direct zamiast Standard zaznaczenie Prefer capture when building graph zaznaczenie Prefer Generic Networkprovider (wtedy trzeba w BDA tuning wybrać Standard) Testować najlepiej pojedynczo, nie wszystkie zmiany na raz. Jeśli coś pomoże, to wskazanie co z tego działa może pomóc autorowi ustawić priorytety, co lepiej dać jako domyślne ustawienia. Oprócz tego warto spróbować też, jeśli na Florian BDA DVB-S/T/C ATSC Device, czyli bda.dev nie działa nic - zbadać bdas.dev w Urządzeniach. Autor od dawna zastrzega, że powinno to być rozwiązanie drugiego wyboru, ale wiadomo też, że są karty DVB, które działają lepiej na bdas.dev właśnie. Dodatkowe ostrzeżenie, jeśli ktoś używa bezpośrednio blindscan.dev, to na wydaniu x64 może chwilowo działać wolno, autor o tym wie. Będzie poprawka. Jeśli żadna magia w ustawieniach nie pomoże, to dodatkowo możesz pomóc łapiąc logi. Najpierw skasuj SmartDVB.log oraz bda.log z katalogu Devices, następnie włącz SmartDVB, spróbuj przełączyć satelitę, zamknij SmartDVB, skopiuj i spakuj logi i wrzuć albo prosto do autora albo mi na PW, to opiszę i przekażę
 14. To raczej krótkotrwałe testy. Wątpię, żeby zostali z tym na dłużej na 13°E. Wśród kanałów nie ma nic odkrywczego - w sumie wszystko jest w Tivusat... Ale z tej testowej paczki FTA, za to wymaga sprzętu obsługującego PLS. Póki co jeszcze leci (11,096 GHz, pol. H, SR: 35293, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK; PLS Root+16416), zostawiam dwa zapki. W każdej chwili mogą zdjąć przekaz. EDIT: Przed 20:00 wyłączono 11,096 GHz, pol. H. Na razie nie widzę, aby testy uruchomiono gdzieś indziej - koniec?
 15. Włoski Rai testował dziś coś w PLS na Hot Birdzie. Uruchomili tp. 117 (10,853 GHz, pol. H). Zgasł dosłownie jak pisałem, ale może jeszcze wróci? Najpierw SR był 31373 z FEC 3/4, później 28206 z FEC 5/6, w obydwu przypadkach DVB-S2/8PSK i za każdym razem dawało to jakieś 69,9 Mbit/s przepływności. PLS Root 16416. Leciały 4 strumienie MIS z kanałami (wszystko FTA): MIS 1 - Rai Sport (232/242/232/8562) - Rai Scuola (235/244/235/8565) - Rai 5 (234/254/234/8576) - Rai Storia (236/255/236/8577) + stacje radiowe - Rai Radio Classica (-/250/250/8570) - Rai GrParlamento (-/252/252/8572) - Rai Isoradio (-/253/253/8573) - Rai Radio Tutta Italiana (-/256/256/8578) - Rai Radio Techetè (-/257/257/8579) - Rai Radio Live (-/258/258/8580) - Rai Radio Kids (-/259/259/8589) - Rai Radio1 Sport (-/260/260/8590) - Rai Radio2 Indie (-/261/261/8591) MIS 2 - Rai Premium (431/441/431/8581) - Rai YoYo (432/442/432/8582) - Rai 4 (433/443/433/8583) - Rai Gulp (434/445/434/8584) - Rai Movie (435/446/435/8585) - Rai 1 HD (438/449/438/8588) MIS 3 - Rai 2 HD (532/542/532/8592) - Rai 3 HD (533/543/533/8593) - Rai Sport + HD (539/649/539/8599) MIS 4 - Rai 3 TGR Lazio (514/652/514/3403) W tym momencie (17:45) transponder jest ponownie wyłączony. EDIT: Testy przeszły na 11,096 H, SR znowu 31373 FEC 3/4. PLS 16416. Działa w tym momencie (17:59). 18:05 zmiana SR na aż 35293 z FEC 2/3, nadal działa.
×
×
 • Create New...