Jump to content

swordfish

Users
 • Content Count

  1380
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

153 Rewelacyjna

About swordfish

 • Rank
  Połowa mocy ;)

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dobrze, że chociaż skracają rozmowę. W Biznes24 reklama potrafi wejść automatycznie w połowie zdania.
 2. Aby mieć wszystko w komplecie należy mieć C+, HBO, Netflix, Prime Video, AppleTV+ i Disney+. ;-) Jeśli nie zależy Tobie na czasie premiery i oryginalnych serialach C+, można skupić się na podstawce HBO i Netflix. Po jakimś czasie nowości z C+ lądują w zasobach Netflixa (czasem po roku jak "Zimna wojna"). Dodatkowo pakiet C+ jest droższy od HBO. W porównaniu C+ do Netflixa, to na kanałach C+ masz więcej śmieci na ekranie - oznaczenia wiekowe, logo stacji, miniaturka pod koniec filmu "co dalej w programie". I musisz do tego mieć nagrywarkę lub siedzieć niewolniczo przy ramówce. Nieco sytuację ratują serwisy Player+ i myCanal+, gdzie masz dostęp do VOD. Ale tu także jest loteria, bo szybko niektóre pozycje wylatują (nawet po miesiącu), albo nie pojawiają się wcale. W Netflixie przynajmniej jest ten komfort, że tytuł poleży dłużej - kilka miesięcy lub rok. I technicznie Netflix stoi wyżej (musisz mieć tylko stabilne łącze internetowe). W najwyższej opcji masz obraz 4K i dźwięk Dolby Atmos. Do tego wiele funkcji użytecznych jak zmiana czcionki napisów (ich wielkości i rodzajów). I nie trzeba nic nagrywać, abyś mógł oglądać o odpowiedniej dla Ciebie porze. Wiem, że przy C+ możesz mieć nagrywarkę, ale często to rozwiązanie kuleje. Musisz pamiętać, aby cały czas mieć nagrywarkę w stand-by. Jeśli ktoś na chwilę wyłączy prąd lub przesunie się nieoczekiwanie ramówka (nawet o głupie 2 minuty), to może nie nagrać się Tobie film w całości.
 3. Nawet to nie "Córka Boga", ale "The Other Lamb" można przetłumaczyć jako Inna Owca (lub Odmienna Owca). Film jest skrżyżowaniem "Midsommar", "Portretu kobiety w ogniu" i "Osady". Mocno arthouse'owe. Wizualnie frapujące i dające możliwość wielorakiej interpretacji twórczej. Na pewno jeden z najmocniejszych tytułów Szumowskiej. Nic nie jest podane widzowi na tacy jako oczywistość. Na pewno film trudny w odbiorze, ale nie powinno się go odrzucać jako gniot. Jeden z ważniejszych głosów w kinie feministycznym w ostatnich miesiącach.
 4. Jeśli Nowy Świat pójdzie jeszcze w rozwiązanie ZPR, to umarł w butach. Przypomnę, że Eskę, Wawa i Vox FM można słuchać tylko przez ich aplikację. Od kilku lat nie ma możliwości wyodrębnienia osobnego streamu.
 5. Czy ktoś oglądał z was transmisje sportowe na Amazon Prime Video? Rok temu chyba był tenis. Czy da się porównać jakość przekazu APV i C+ w streamingu? Czy Amazon wypadał równie słabo, jak C+ teraz?
 6. Także napisałem o radiu internetowym. Najczęściej łączą się one z siecią po wi-fi. Senior musi mieć w domu router wi-fi. Musi potrafić skonfigurować radio i obsługiwać poprzez magiczne klawisze strzałkowe. Nie zawsze wystarczy nacisnąć klawisz "turn on" i już nam gra. Czasem należy wejść w kilka miejsc w menu, aby znaleźć ulubioną stację. Wszystko jeszcze zależy z jakiego serwisu korzysta radio internetowe. Jeśli z tunein, może nawet przez kilka miesięcy nie być dodany Nowy Świat do ich zasobów. I najważniejsze. Z jaką jakością dźwięku będzie nadawany Nowy Świat? Radio internetowe automatycznie podstawia, aby szybciej odebrać dźwięk 32 kbs. A ten często jest bardzo metaliczny, "siorboczący". Aby ustawić na wyższy poziom, już należy wejść głębiej w ustawienie. Czy dla seniora nie stanowi problemu dźwięk? Wszystko również rozbija się o jakość połączenia internetowego. Jeśli internet jest niestabilny lub router daleko, a emeryt lubi mieć radio w odległej kuchni, radio może mu "czkać" i przerywać. Z falami FM nie miał tych kłopotów. Mógł włączyć najprostszy odbiornik kupiony do 100 zł i mu grało - w kuchni, na działce, w ogródku, w garażu. Przy radiu internetowym może nie mieć komfortu siedzenia z odbiornikiem, gdzie chce.
 7. Produkcje z dopiskiem HBO Max Original są już u nas dostępne na HBO GO. Logo "max" pojawia się na początku serialu "Love Life".
 8. Na ile są otwarci na nowe wyzwania słuchacze 50+, a tych dawna Trójka miała najwięcej? Młodzież lat 70. i 80. Mieli 40 lat temu po 20 lat. Teraz mają 60 lat na karku. Czy są w stanie przerzucić się ze stacjonarnego radia FM na cyfrowe radio internetowe? Przecież nie wystarczy włączyć swojej wieży hi fi, kupowanej 20 lat temu. Należy podłączyć przystawkę lub smartfon. I mieć stabilne połączenie z internetem. Czy słuchacz senioralny z Grójca lub z Hajnówki ogarnia nową technikę połączeń bluetooth, wi-fi i instalacji aplikacji radiowej? Wielki test przed Nowym Światem. Z drugiej strony Trójka jako jedna z pierwszych stacji w Polsce nadawała wyłącznie na falach UKF. Aby móc jej słuchać należało mieć odpowiedni odbiornik, który jak pamiętam był drogi i trudno dostępny. W latach 80. nie każdy jeszcze miał radio z UKF. W domach królowały odbiorniki z falami długimi i średnimi. Trójka była wtedy rozgłośnią premium, luksusem. Nie wiem z czym to porównać. Może z TVN24. Każdy tą stację zna, ale nie każdy ją odbiera (brak wykupionego pakietu tv kablowej). Być może senior, który miał nowoczesne radio 40 lat temu, obecnie powinien iść z postępem i mieć u siebie teraz radio z wi-fi. Ale czy rzeczywiście są słuchacze postępowi?
 9. Jeśli zaliczyć do katastroficznych "Fear The Walking Dead" i "Terror", to są
 10. Jak w UK, to OK! "Zakładnik" zapowiadał się na dobry serial sensacyjny, a tu niestety lekkie rozczarowanie. Średniak. Nawet nie wiedziałem, że piłkarz Cantona jest takim wszechstronnym aktorem. I chyba głównie on trzymał mnie przez 6 odcinków.
 11. Tylko DVB-T? Przecież powinni dać już DVB-T2. Za mniej niż dwa lata sprzęt będzie archaiczny i nie będzie nadawać się do odbioru telewizji naziemnej.
 12. Brak oznaczeń wiekowych oznacza, że działają na licencji zagranicznej. W Player jest wielgachne oznaczenie wiekowe na materiałach C+. Kolejny pozytywny aspekt usługi C+ nad TVN Player. Mam nadzieję, że tak zostanie.
 13. Co jest na ekranie w materiałach vod z Canal+ i z HBO? Chodzi mi o znaki. Czy jest logo stacji i oznaczenie wiekowe? Czy ekran jest czysty, bez śmieci?
×
×
 • Create New...