Jump to content

swordfish

Users
 • Content Count

  1460
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

189 Rewelacyjna

About swordfish

 • Rank
  Połowa mocy ;)

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. "Enola Holmes" ma wydźwięk feministyczny, ale dla głównej aktorki (Jedenastka ze "Stranger Things") warto obejrzeć. Bardzo podobały mi się jej "interaktywne" zwracanie się wprost do kamery i pytania do widzów w stylu "a wy co byście na moim miejscu zrobili?" Kino z elementami komediowymi. Pastiszowe, zabawne, czasem ocierające się o kicz.
 2. Informacje o premerach filmowych w tv dostępne są na stronie: https://etienne08.wordpress.com/
 3. Wybrane kina w Polsce (głównie studyjne) już zapraszają na pokazy.
 4. Podajcie przykłady seriali z dodatkowymi scenami po napisach końcowych.
 5. Człon "Super" może nawiązywać do sieci radiowej Super FM sprzed 20 lat, która łączyła stacje ESKI. Projekt Super FM to były głównie wspólne serwisy informacyjne i polityczny gość poranka. Prowadzącą była m.in. Beata Tadla. Dla mnie nazwa idiotyczna, bo "Super Nowa" kojarzy mi się z kosmiczną eksplozją. Zresztą stacji z nazwą "Super" już kilka mamy. Telewizyjne: Superstacja, Super Polsat, Super TV (dawne Mango24). A w Szczecinie zaczęło nadawać lokalne radio Super FM.
 6. A jak zaprzestaniemy zupełnie oglądać OTT C+, to dopiero będzie dobre dla środowiska i zerowy ślad węglowy! Proponuję wprowadzić komunikaty dla tych, co oglądają za długo. "Oglądasz dzisiaj już 3 godziny bez przerwy. Może warto odpocząć od wrażeń telewizyjnych i pójść na spacer? Pomyśl o śladzie węglowym. Abyś mógł oglądać przez 3 godziny, jedno drzewo zostało ścięte."
 7. Który "Escape Room" wrzucą? Ten sprzed roku, co po tragedii koszalińskiej dystrybutor zdjął z kina? Czy ten, który był w kinie dwa lata wcześniej?
 8. 1.sezon jest dziełem skończonym, tzn. zakończenie w pełni mnie satysfakcjonuje. Można próbować na siłę ciągnąć dalej, ale po co? Jak tak dalej pójdzie, doczekamy się jeszcze kolejnych sezonów "Rojstu" od Netflixa i kolejnych odsłon "Belfra". Zresztą TVN już powraca do seriali sprzed lat - "Usta, usta", "Brzydula", "39 i pół". Wyniki oglądalności nie zachwycają, że tytuły, które kiedyś odnosiły sukces są teraz przez widzów oczekiwane. "Alternatywy 4" można oglądać po wiele razy, ale fani Barei już nie specjalnie interesują się "Dylematami 5". Nawet większość nie wie, że kultowy serial lat 80. doczekał się przedziwnej kontynuacji.
 9. Jeszcze musi być zgoda UOKiK na przejęcie. Czy nie ma konfliktu, że francuskie spółki będą rządzić dwoma operatorami telekomunikacyjnymi w Polsce (Orange i Play)?
 10. Na Netflixie jest serial niemiecki "Biohakerzy", gdzie odcinki trwają średnio po 40 minut. W tych 40 minutach jest prawie 10 minut napisów końcowych. To jest dopiero przekręt na długość serialu. Szczerze mówiąc mi nie przeszkadza, że odcinek jest krótszy niż zwykle. Oglądając często długaśne tasiemce po nocach, zasypiałem w połowie ze zmęczenia i musiałem w kolejny dzień dalej wałkować od początku.
 11. Zarządcy stacji telewizyjnych i ładu medialnego - Nina Terentiew, Barbara Trzeciak-Pietkiewicz, Zygmunt Solorz, Jacek Kurski, Edward Miszczak, Juliusz Braun. Jan Dworak.
 12. Czarno-biała kwadratowa "Zimna wojna" w Polsacie? Jeszcze widzowie zaczną składać skargi, że popsuła się jakość techniczna Polsatu. Nie wyobrażam sobie, aby oglądać film artystyczny z reklamami na hemoroidy z logiem stacji i z oznaczeniami wiekowymi.
 13. Po roku biblioteka Apple TV+ już nie jest taka skromna. Ponad 20 seriali i kilka filmów. Jakby chciał ktoś teraz wszystko obejrzeć i poświęcał na to 2-3 h dziennie, zajęłoby to 2 miesiące. A cały czas dochodzą nowości. Czy Apple przedłuża promocję rok gratisu dostępu do ATV+ dla tegorocznych nowości?
 14. Mogliby nawet stworzyć Canal+ Retro lub Canal+ Classic i jechać ze starociami. "Porty lotnicze" mogły się zestarzeć, ale "Łowca jeleni" jest kamieniem milowym kina wojennego i warto go znać. Kultowa scena rosyjskiej ruletki. Na Netflixy i HBO GO również wrzucają jako nowości starocie. Chętnie po nie sięgam, bo często oglądam je po raz pierwszy. Scenariuszem i grą aktorską wypadają lepiej niż aktualne nowości prosto z kina.
×
×
 • Create New...