Jump to content

swordfish

Users
 • Content Count

  1046
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

39 Dobra

About swordfish

 • Rank
  Połowa mocy ;)

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. I tu należałoby rozpocząć fundamentalną dyskusję o obecnej kondycji światowego kina. Kiedyś filmy musiały być bardziej przemyślane, bo kręcono na drogiej taśmie celuidowej. Nie można było robić w nieskończoność powtórek i nie było takiej możliwości obróbki cyfrowej obrazu oraz dołączenia efektów CGI jak jest teraz. Skupiano się na opowiadaniu historii niż na tanim efekciarstwie. Ja w Netflixie nadal znajduję mnóstwo ciekawych materiałów, których jeszcze nie oglądałem. Może przynudzają z postapokalizmem dla młodzieży, ale takie "The Rain" mimo swoich ewidentnych głupot fajnie mi się ogląda. Może za sprawą uroku córki znanego duńskiego reżysera Billi Augusta. Bille August to powiedzmy duński Wajda (filmowe epopeje nagradzane Oscarami "Pele zwycięzca" czy "Dom Dusz"). Alba August, córka Billa, gra główną rolę w "The Rain".
 2. Idealnie jakby połączyli to z ofertą Plusa na internet mobilny. Po sieci Plusa odbiór kanałów CP bez naliczania użycia danych jak to jest teraz w IPLA.
 3. swordfish

  YouTube Premium

  Ale "Cobra Kai" nadal bez polskich napisów i lektora. Czy coś jeszcze jest warte obejrzenia z You Tube Originals?
 4. Mam HBO GO od operatora i mam zakładkę live, gdzie jest dostęp do trzech kanałów HBO. Dla mnie usługa zbędna. Gorsza jakość obrazu i brak napisów. W dawnej wersji HBO GO była jeszcze możliwość sprawdzenia, co leci aktualnie + można było od razu przeskoczyć do danego filmu w usłudze, aby móc je oglądać w całości z vod. Jeśli nie mają licencji do rozpowszechniania w sieci danego materiału, to w przekazie live jego nie będzie i wyświetla się stosowna plansza. Tak było przez kilka lat z "Modern Family", której nie było w HBO GO. Tak jest, gdy transmitują rozdanie nagród filmowych (np. Emmy). W HBO GO w zakładce live transmisji brak. Ale coraz rzadziej są transmisje live. Złotych Globów już chyba nie ma od 5 lat w HBO i żadna stacja w Polsce nie jest tym zainteresowana. Europejskie Nagrody Filmowe również nie są pokazywane w HBO od kilku lat. I żadna inna telewizja w Polsce nie chce pokazywać. TVN transmitował tylko raz na głównej antenie, gdy rozdawali statuetki we Wrocławiu.
 5. Serial Canal+ w HBO GO - "Nox". Fajnie zobaczyć logo francuskiej stacji w konkurencyjnej usłudze.
 6. "1983" jest produkcją oryginalną Netflixa, więc jest dostępna globalnie na wszystkich rynkach. Tak samo my w Polsce mamy dostęp do seriali własnych Netflixa z Brazylii czy z Turcji. Podoba mi się ta koncepcja, że twórcy z danego kraju tworzą rzeczy do obejrzenia na wszystkich rynkach.
 7. Super! W końcu obejrzę legalnie z napisami. Napisy w Fox są usługą nieznaną.
 8. swordfish

  Amazon Prime Video

  Nieźle. Pół roku po premierze kinowej i z pominięciem telewizji kodowanych. Film jednak nie jest dla wszystkich. Bardzo mocny horror feministyczny z drastycznymi scenami. Ograniczenie wiekowe spokojnie dałbym 21+.
 9. swordfish

  Disney+

  Czyli praktycznie mogę być pewny, że nie zobaczę odcinka Simsponów z Michaelem Jacksonem. Ciekawe, czy w "Bug's Life" (Dawno temu w trawie) podłożą nowy dubbing angielski, aby skasować głos Kevina Spacey?
 10. swordfish

  HBO, HBO 2 i HBO 3

  Koncert Coldplay jako talk-show? A myślałem, że posłucham piosenek, a oni mają gadać 😃
 11. swordfish

  Polsat News

  Prędzej w DVB-T2 znajdzie się Superstacja. Polsat News jest traktowane jako "produkt premium" za który należy więcej zapłacić. Są kablówki, gdzie ten kanał występuje w droższych pakietach. W Orange za dobro zwane kanały Polsatu wołają dodatkową dyszkę.
 12. swordfish

  Polsat News

  Resztki z TV Biznes znikają. Zostanie nam jeszcze Bilans w TVN24 BiŚ. Pewnie i tam wpadną na pomysł, aby przerzucić na 23:00 i dawać powtórki o 4:00 rano. Oczywiście skrócić do 5 minut. Gadanie o giełdzie, inwestycjach, podatkach, zmianach emerytalnych jest dla przeciętnego widza nudne. Po co ma oglądać wywody, co wybrać - IKE czy ZUS? Przecież szarego Kowalskiego nie dotyczy 😉
 13. Ale "Cisza" jest ponoć na podstawie książki z tym 2015 roku.
 14. A kto od kogo zgapiał? "Cisza" od "Cichego miejsca", czy na odwrót? Ta sama wizja postapokaliptycznego świata zaatakownego przez stwory czułe na dźwięk + dziecko z aparatem słuchowym.
 15. Jest szansa, że pojawią się tak genialne tytuły jak "Twój Vincent" i "Kamerdyner". Z drugiej strony coś tak żałosnego jak "Polskie g...o".
×