Jump to content

swordfish

Users
 • Content Count

  1250
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

106 Rewelacyjna

About swordfish

 • Rank
  Połowa mocy ;)

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Sam jeszcze nie oglądałem, ale gdzieś mi mignęły recenzje pozytywne. Oceny ma dosyć wysokie (8,3 na imdb). Premiera 3 sezonu 27.03.2020.
 2. Może pojawi się więcej polskich produkcji i może doczekamy się kontynuacji programu "Z kamerą wśród posłów". Ostatnio pojawił się film dokumentalny "Przy Planty 7/9" o pogromie kieleckim.
 3. Ale może przez 24h cały czas będą wyświetlać na pasku notowania giełdowe i kursy walut? 2h o biznesie to i tak więcej niż w TVN24BIS.
 4. I jaka przeglądarka? Spróbuj na innej. Czy masz taki sam problem z transmisjami w 4K na YouTube?
 5. Czy pokazywanie w nieskończoność przez stacje informacyjne F*CKA Lichockiej bez rozmazywania kadru nie powinno podlegać karze przez KRRiTV? Chyba napiszę skargę. 😉 Bo jak puszczają taśmy prawdy i pojawiają się wulgaryzmy, to wypikują dane słowo. A z tym palcem nie robią nic.
 6. W Netflixie pojawiły się kolejne polskie tytuły - "Juliusz", "Plan B" i nowość kinowa z września 2019 "Piłsudski" z Szycem (z pominięciem tv).
 7. Od 2014 roku Netflix zdobył 54 nominacje do Oscara i zdobył statuetkę 8 razy. Czy podobnym wynikiem może pochwalić się Sony, Disney lub inna duża wytwórnia hollywoodzka za ten sam okres?
 8. Netflix w tym roku zdobywa 2 Oscary. Aktorka drugoplanowa Laura Dern za "Historie małżeńskie" i najlepszy dokument "Amerykańska fabryka" (tu producentami są Michelle i Barack Obama, więc poniekąd jest to pierwszy Oscar prezydencki).
 9. Dokładnie tak. W Disney+ treści familijne do górnej granicy wiekowej 13PG. W Hulu wszystko powyżej 13PG - treści dla dorosłych. Aktualnie większość tytułów Hulu, w tym "Opowieści Podręcznej" i "Castle Rock" są obecne w HBO GO. Pojedyncze możemy znaleźć w innych serwisach, np. "The Looming Tower" w Prime Video. Ale są takie, których nie ma oficjalnie w Polsce. Po wycofaniu się Showmaxa brakuje "Marvel's The Runaways".
 10. Eleven 4 jest dostępny w najtańszym pakiecie podstawowym.
 11. To było do przewidzenia. W Netflixie wylądował film Patryka Vegi "Plagi Breslau", który powstał oryginalnie dla Showmaxa.
 12. "The Coldest Game" jest produkcyjnie związane z TVN, więc w pierwszej kolejności powinno trafić także do Player+.
 13. Jeżeli jest to film czeski, chciałbym porównać jak brzmi po czesku, czyli zgodnie z pierwotnymi zamierzeniami reżysera. Film traci swój urok właśnie poprzez sztuczność podłożonych głosów polskich.
 14. Nie znają ich oferty i wyświetlane tytuły na pierwszej stronie są mało zachęcające. Owszem, można stwierdzić, że Netflix "chałturzy" w swoich produkcjach. Codzienny repertuar w kinach dla wielu jest nudny i nie widzą nic ciekawego. Dlatego chętniej sprzedają się komedie romantyczne i filmy sensacyjne z polskimi, znanymi aktorami. Wolą iść tłumnie na polski "Kler" niż na francuski film o pedofilii w kościele "Dzięki Bogu" Ozona. Tematy podobne, ale francuski odpada. Nieznani aktorzy znad Sekwany i jeszcze trzeba czytać napisy.
 15. Z opinii tych, których Netflix nie zainteresował wynika, że nie trafia do nich główna strona z wyborem tytułów. Netflix losowo wrzuca na pierwszej stronie filmy znane i produkcje własne z naciskiem na te ostatnie. Jeśli tytuł "Wiedźmin" może coś mówić przeciętnemu Kowalskiemu (pewnie coś ze świata fantasy, czy to nie Żebrowski tam gra?), tak tytuły typu "Dwóch Papieży" (pewnie religijny gniot, będą się tylko modlić, nudy) czy "Irlandczyk" (pewnie siedzą w pubie i piją cały czas piwo) nie mówią nic. Dodatkowo większość seriali ma tytuł oryginalny i ciężko Kowalskiemu stwierdzić o czym może być "The Kominsky Method", "Stranger Things", "Dark" czy "The Crown". Z kolei może się rozczarować, że "Sex Education" nie jest erotykiem, tylko jakimś serialem szkolno-młodzieżowym. Przeciętny Kowalski nie studiuje listy comiesięcznych premier z zapartym tchem. Dla niego kino to mają być jakieś pościgi i akcja. "Transformersy", "Rambo", "John Wick", filmy Marvela. Skoro te tytuły idą jako największe hity w C+ i w HBO, to idzie tam. W Netflixie nie są tak eksponowane, więc serwis go przestaje interesować.
×
×
 • Create New...