Jump to content

Frontowiec

Users
 • Content Count

  9411
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

410 Rewelacyjna

4 Followers

About Frontowiec

 • Rank
  Ekspert
 • Birthday 04/22/1996

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  ZS Szczecin / ZKA Kamień Pomorski
 • Hobby
  Historia, muzyka, polityka, radio, sport, telewizja

Metody kontaktu

 • GG
  48743929

Equipment

 • Receiver
  Box+
 • Pay TV Operator
  Platforma Canal+
 • Package
  Extra+Canal+

Recent Profile Visitors

7385 profile views
 1. Czy we włoskiej RAI są programy specjalne poświęcone ostatnim wydarzeniom w USA?
 2. W związku z ostatnimi zamieszkami w USA ZDF wyemitował dzisiaj o 19:20 program specjalny "ZDF Spezial", który trwał 20 minut. Jeśli chodzi o Das Erste, to jutro o 22:45 będzie wydanie specjalne "Weltspiegiel" oraz o 23:00 wydanie specjalne talk-show "Maischberger", choć moim zdaniem powinni dać na dzisiaj "Brennpunkt" zamiast "ARD Extra" o koronawirusie.
 3. U mnie jest TVP3 Szczecin (NTC) i TVP3 Warszawa (PC+).
 4. RAI powoli wraca do normalności. Powrócono do niektórych programów (np. "La prova del cuoco"), goście znów są zapraszani do studia zaś serwisy informacyjne Rai News 24 na głównych antenach (np. o 18:00 na Rai Due) nie są już emitowane.
 5. Frontowiec

  TVP 1

  Moim zdaniem realizacja koncertu nie była złym pomysłem, tylko głównym problemem była widownia która nawet nie nosiła maseczek.
 6. Jeśli chodzi o inne kraje to np. w Niemczech wymogi koncesyjne są przestrzegane, zaś jeśli chodzi o nocną porę to w tamtejszych stacjach telewizyjnych emitowane są głównie powtórki dla tych osób, którzy nie zdążyli obejrzeć.
 7. I tak, i tak. Zresztą taki MiniMini+ rozpoczyna swój program o 3:30 w nocy tylko po to, żeby chytrze wypełnić 33% polskich produkcji (podobnie jest też z TVP ABC).
 8. Chciałbym poruszyć wątek wymogów koncesyjnych w radiu i telewizji. Najbardziej znanym wymogiem koncesyjnym jest 33% polskich produkcji, który jest spełniany przez większość stacji telewizyjnych w nocy (np. filmy, seriale, programy i teledyski). Najbardziej z tego wymogu korzystają w nocy kanały muzyczne, Platformy Canal+, TV Puls i ViacomCBS choć większość stacji telewizyjnych (TVP, Polsat, TVN, Kino Polska) stosuje ten wymóg w dzień. Drugim wymogiem koncesyjnym są treści dla osób niesłyszących, które stacje telewizyjne (z wyjątkiem TVP) również stosują w nocy. Polsat emituje o tej nieludzkiej porze filmy fabularne i "Nasz nowy dom" z tłumaczką jezyka migowego, TVN powtórki "Kuchennych rewolucji" i "Mai w ogrodzie" z tłumaczem języka migowego, Eska TV "Migane klipy" z teledyskami z tłumaczką języka migowego o 5:20 zaś większość stacji muzycznych stosują napisy dla niesłyszących w formie karaoke. Także w nocy kilka stacji telewizyjnych stosują niektóre wymogi koncesyjne, np. TV4 emituje w nocy programy muzyczne ("Disco Polo Life", "Top 10. Lista przebojów"), publicystyczne ("Graffiti", "Interwencja", "Superludzie") i sportowe ("Atleci", "Cafe Futbol", "Trans World Sport) zaś Polsat 2 emituje o 3:30 program przyrodniczy "Echa lasu" w formacie 4/3 i programy sportowe ("Atleci", "Cafe Futbol", "Trans World Sport"). W przypadku stacji radiowych polskie utwory muzyczne są grane głównie w nocy. A oto przykłady ze zeszłego piątku: RMF FM: 2:00 (7 polskich piosenek), 12:00 (1 polska piosenka). Radio Zet: 2:00 (11 polskich piosenek), 12:00 (3 polskie piosenki). Radio Złote Przeboje: 2:00 (10 polskich piosenek), 12:00 (1 polska piosenka). Także niektóre stacje radiowe stosują w nocy niektóre wymogi koncesyjne, np. RMF FM emituje w nocy audiobooki, audycje publicystyczne i wywiady zaś Radio ZET audiobooki od Audioteki i powtórki niektórych audycji (np. "Gość Radia ZET" razem z częścią internetową o 4:00). Jestem ciekaw waszych opinii na ten temat.
 9. Wraz z powrotem Ekstraklasy powrócą do Canal+ Sport takie magazyny jak "Ekstraklasa po godzinach", "Ekstrapaka", "Kącik klubowy", "Liga+", "Liga+Extra", "Liga gra", "O co biega?", "Super piątek" oraz informacyjny "Sport News+", zaś "R1. Rezerwowy Program Żużlowy" będzie przeniesiony na środowe wieczory o 20:00. Znikną natomiast "Dobry wieczór sport" i archiwalne wydania "Ligi+"/"Ligi+Extra" z 2002. Ja jestem ciekaw jak będzie wyglądać "Liga+Extra" po przerwie, no chyba że w studiu będą tylko i wyłącznie prowadzący + pan Sławek.
 10. Kiedyś TVP Kultura i Kino Polska oferowały niszowe filmy krótkometrażowe ze Studia Munka w ramach projektu "30 minut", ale od dłuższego czasu już ich nie emitują. Obecnie tego typu filmy można znaleźć na Ale Kino+ i TVN Fabuła.
 11. Niemiecka ARD emituje od dwóch miesięcy program specjalny-koronawirusowy "ARD Extra" z językiem migowym, który jest dostępny w telewizji hybrydowej. Zresztą nie tylko filmy fabularne, ale również "Nasz nowy dom" z tłumaczką języka migowego jest emitowany w nocy na Polsacie.
 12. Jeśli chodzi o starsze pokolenie lektorów to Mirosław Utta wciąż jest aktywny (czyta np. filmy dokumentalne dla niektórych stacji telewizyjnych i reklamy Żubra), Tomasz Knapik głównie udziela wywiadów o swoim zawodzie, Ksawery Jasieński i Andrzej Matul przeszli na emeryturę zaś Henryk Pijanowski przebywa obecnie w USA i ma poważne problemy ze zdrowiem (jest przed 90-tką). Natomiast na Paramount Channel i Polonii 1 wciąż lecą filmy ze starszym pokoleniem lektorów, np. ze śp. Szołajskim. A co do nowego pokolenia lektorów to nawet na Netflixie się pojawiają, np. Ciunel czyta "Dom z papieru". Zaś jeśli chodzi o irytujących lektorów młodego pokolenia, to bardziej mnie irytuje Kacper Kaliszewski vel Ireneusz Królikiewicz, którego głos można usłyszeć na kanałach SPI oraz Planete+.
 13. Frontowiec

  Trójka (PR3)

  Najpierw Gacek i Mann, teraz Niedźwiecki bo dyrekcji nie spodobała się piosenka Kazika - i to na 2 tygodnie przed 2000 notowaniem "LP3". Nic, tylko czekać na odejście Barona.
 14. Nadawane są również filmy dokumentalne zamiast pasma "Wstajesz i wiesz", inne są też programy w ramach nocnych powtórek.
 15. Frontowiec

  Stopklatka

  Od czasu do czasu Paramount Channel też emituje filmy ze starymi lektorami.
×
×
 • Create New...