Jump to content

manieq01

Users
 • Content Count

  1187
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

84 Świetna

About manieq01

 • Rank
  Połowa mocy ;)

Recent Profile Visitors

1600 profile views
 1. Warto dodać, że w ramach wydłużonych godzinnych "Wydarzeń" będzie na głównej antenie emitowana również pełna rozmowa w ramach "Gościa Wydarzeń".
 2. manieq01

  CD-Action

  W zapowiedzi następnego wydania (07/2020, od 2 czerwca w sprzedaży) pojawiła się taka adnotacja: Czyli w najlepszym razie to koniec CD-Action... ale pod skrzydłami Bauera. Poziom jest jaki jest, ale oby się te negocjacje powiodły. źródło: https://www.cdaction.pl/news-60884?fbclid=IwAR0XleWaDu-_6w2cw3ghX85ez12QrhvQKDuYgAyzFuCPoxe_jTUkTSnusUg/
 3. No może nie zastąpić (bo nie wierzę, żeby w środku nocy dzieci oglądały telewizję), ale przynajmniej zrobić podział wzorem Pulsu2 / Super RTL: 06:00/08:00-20:00 4Fun Kids 20:00-06:00/08:00 dotychczasowe pasmo 4Fun Gold
 4. Jakieś zaskoczenie? Przeciętnego polskiego widza trudno przekonać do innej formy niż "paradokumenty od rana do wieczora" oraz "obejrzałeś to już tysiąc razy? no to obejrzysz po raz tysiąc pierwszy". Ważnym czynnikiem jest też to, że nadawanie w naziemnej telewizji jest niesamowicie drogie z tytułu opłat za koncesję, na czym przejechali się dosłownie wszyscy "nowi" nadawcy (Agora, ZPR Media, Wirtualna Polska).
 5. manieq01

  CD-Action

  Wszyscy pracownicy CD Action otrzymali wypowiedzenia. A to oznacza jedno - prawdopodobny koniec istnienia czasopisma po 24 latach: https://www.cdaction.pl/news-60522/cd-action--co-dalej.html?fbclid=IwAR1Dfpalr_0eREwtPSTrjpW58VMy1H6Iwekp3xuv0Qol-9E2Xtn28NWU5gI
 6. manieq01

  TVP Info

  W TVP wyznają chyba zasadę "Jeśli robisz coś źle, żyj w przekonaniu że twój rywal robi to gorzej"
 7. manieq01

  Wiadomości

  Na pewno też ważnym czynnikiem, który sprzyja temu jest to, że sporo ludzi (najczęściej starszych) ma - niezależnie od władzy i przekazu - wieloletnie przyzwyczajenie do obejrzenia dziennika o 19:30 i na nim opierają swój światopogląd. A że jest on wypełniony od ponad 4 lat propagandą sukcesu i atakiem na wszystko co opozycyjne, to niestety ma to swoje odbicie w sondażach i w realnym życiu.
 8. manieq01

  TVP Info

  To zwyczajnie przekopiowana stara ramówka. Gdyby się nią sugerować, to mają rzekomo powrócić także "#Jedziemy dalej" i "Minęła 9", ale programy te są zawieszone z powodu pandemii koronawirusa. Poza tym w ramówce dla prasy (https://www.tvp.pl/prasa/TVPInfo/) do piątku nie ma ani śladu "Kasty" (nie sugerujcie się ramówką od 27.04, bo ta jest zapewne nieaktualna [brakuje "Koronawirus. Poradnika" o 16:30]).
 9. manieq01

  TVP Info

  To chyba akurat - biorąc nawet aspekt zawartości stacji - nie powinno dziwić. TVP Info jest jedyną stacją informacyjną dostępną w DVB-T na obszarze całego kraju, a to przekłada się jednak w znaczny sposób na wyniki.
 10. Jak dezinformacja TVN24 wywołuje odruch obrzydzenia, to co powiedzieć o tym, co robi TVP Info? Żeby nie było - każda ze stacji ma swoje istotne wady, jedne mniej a drugie bardziej wyraźne, ale czy TVN w "Faktach" kiedykolwiek na swoich paskach umieszczał za rządów PO coś w stylu "Polska budzi podziw całego świata" albo "Kaczyński chce obalić demokratycznie wybraną władzę" albo wrzucał w materiałach profile społecznościowe ludzi niezgadzających się z misją władzy? No właśnie. Dlatego ja osobiście radziłbym albo przesiąść się na - jeszcze w miarę wyważone - "Wydarzenia" Polsatu, albo oglądać wszystkie trzy dzienniki po trochę i wyciągnąć wnioski samodzielnie z tych przekazów, a nie pisać "TVN jest be, TVP jest super obiektywny" i na odwrót. Przez ludzi optujących radykalnie za jedną ze stron, polaryzacja mediów się zwiększa z każdym dniem.
 11. manieq01

  Wiadomości

  > telewizja publiczna na którą składają się ciężko pracujący obywatele w podatkach i reklamodawcy > telewizja komercyjna na którą składają się tylko reklamodawcy Która z tych telewizji ma wręcz obowiązek zachowania pluralizmu, niestety łamany regularnie przez obecną redakcję?
 12. Problem, bo Polsat - słynący z emitowania reklam - emituje reklamy. Wy tak na poważnie? 🙄
 13. Bo to się (niestety) sprzedaje najlepiej. Uwagi przeciętnego widza nie przyciągnie sucha i nudna informacja, tylko informacja nakreślona sensacją. Wydawałoby się - no dobra, każda strona ma "swoją" stację informacyjną i jest dobrze. I tak jest, ale gdy wiedzę się czerpie z obu źródeł. W innym przypadku potrafi to być skrajnie niebezpieczne.
 14. Najlepiej, żeby dopisków HD w ogóle nie było. Już minęły czasy, kiedy taki standard nadawania był ewenementem.
 15. Nie bez powodu lwia część kanałów dziecięcych ma kolorowe logotypy. Raz że grupę docelową mało co obchodzi, czy logo jest przezroczyste lub kolorowe, a dwa - "otoczka" jest dla dziecka bardziej przyjazna.
×
×
 • Create New...