Jump to content

maniek357

Users
 • Content Count

  1490
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

24 Dobra

About maniek357

 • Rank
  Połowa mocy ;)

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Białystok
 • Hobby
  technika satelitarna, dvb-t, motoryzacja, komputery

Equipment

 • Dish
  Corab 80

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. maniek357

  Cyfrowy Polsat GO & On The Go

  Porzuć tego prehistorycznego Internet Explorera. Zainstaluj Chrome lub Firefox.
 2. Odblokuj AU i EMM-shared w ustawieniach oscama.
 3. Nie ma takich informacji w internecie. Trzeba dzwonić do Play i pytać, podając lokalizację.
 4. Rower ? Bardziej Dacia - auto tańsze, choć trochę gorzej wyposażone i mniej wygodne. Ale to wciąż auto, tak jak Honda, czy Toyota. Nie ma co się dziwić, że padają propozycje zastępcze. Produkt Microsoftu jest moim zdaniem po prostu zbyt drogi jeśli w perspektywie mamy domowy użytek (czyli napisanie od czasu do czasu ładnie sformatowanego tekstu i obliczenie czegoś "od święta"). Sam ostatni raz korzystałem z Office'a jakieś 8 lat temu. LibreOffice ma właściwie wszystko, czego potrzeba w domowym użytku. A korzystanie to kwestia przyzwyczajenia.
 5. maniek357

  Ferguson/Ariva/103 - Wszystkie kanały zablokowane

  Karta dostała FEDC. Więcej info w temacie:
 6. Kup wzmacniacz liniowy regulowany 15-30 dB.
 7. Kanały są w HD, bo wersji SD Elevenów na satelicie nie ma. Problem jest w słabej jakości obrazu tych kanałów (niskie bitrate), ale tu pretensje do nadawcy, że oszczędza.
 8. maniek357

  Jaki konwerter?

  Jak odbiór jest stabilny i bez zakłóceń, to nie widzę sensu zmiany konwertera.
 9. maniek357

  Ferguson Ariva 103 i Ariva 203

  Karty dostały tzw FEDC. Temat już jest na forum i polecam lekturę przynajmniej kilku ostatnich stron.
 10. Masz 170 GB wolnego SSD i się zastanawiasz, gdzie instalować Office ? Nie rozumiem tego. Ja wiem, że może to fajnie wygląda jak wejdziesz w Mój Komputer i widzisz 1/4 paska zajętości SSD, ale bez przesady Nawet tą grę, jak w nią zamierasz często grać, dlaczego nie wylądowała na SSD ? Wrzucaj wszystkie gry / programy na SSD, a jak zostanie 20-30 GB wolnego to zrobisz "remanent" i rzadziej używane przerzucisz na HDD.
 11. Orange kilka dni temu wprowadził roczny pakiet no limit minut i sms + 1 TB internetu. Cena 300 zł. https://biuroprasowe.orange.pl/blog/az-1-tb-danych-nielimitowane-rozmowy-i-smsy-na-caly-rok/ Uwzględniając bonusy za doładowania i skarbonkę za staż w sieci, pakiet ten można mieć już za 250 zł / rok (~ 21 zł / miesiąc). Wliczając bonus internetu z doładowań, do dyspozycji miesięcznie będzie ok. 95 GB danych.
 12. maniek357

  Jaki miernik sygnału

  WS-6933 nie ma Unicable ? Tak się składa, że mam ten model i konwerter Unicable (Inverto żółto-czarny z dwoma wyjściami legacy). Wystarczy w opcji DiSEqC miernika przestawić na Unicable i normalnie pokazuje sygnał (jest bodajże 8 częstotliwości do wyboru). U mnie po pół roku sporadycznego używania WS-6933, padła bateria (nawet nie chce się ładować - nie świeci dioda ładowania). Sam miernik całkiem spoko, tylko chyba trafiłem na felerny egzemplarz...
 13. Ostatnio i tak poprawili ten swój system księgowania. Kanały świecą z reguły rankiem następnego dnia roboczego po dotarciu do nich pieniędzy na konto.
 14. W stacjonarce oprócz SSD 500 GB na złączu M.2 (Win10), mam jeszcze SSD 120 GB Samsunga (już prawie 7-letni ) z Linuxem i 1 TB HDD magazynu na Dane. Oczywiście, nie będziesz mieć żadnych problemów z tym, że zainstalujesz program, czy grę na innym dysku niż system. Sam tak wielokrotnie robiłem do niedawna, kiedy miałem system na wspomnianym wyżej Samsungu 120 GB. Ktoś tu pisał o dzieleniu SSD na partycje. Nie polecam - powoduje to nierównomierne zużycie komórek dysku (a więc ogólnie skraca jego żywotność).
 15. Bez przesady z tym "oszczędzaniem" SSD. Od tego on jest, żeby przyjemnie i komfortowo pracować, więc w miarę możliwości wszystkie podstawowe programy i gry można śmiało na nim instalować. A zmartwienia zostawić na potem (kiedy zacznie brakować miejsca, można zrobić "czystkę" i rzadziej używane rzeczy przenieść na HDD). Nie dało się zmienić przy kupnie dysku na 480-500 GB ? Bo tu już by był całkowity komfort. Ja mam 500 GB SSD i nie martwię się o brak miejsca, poinstalowane wszystko, co chcę, w tym kilka gier i wciąż 170 GB wolnego.
×