Jump to content

maniek357

Users
 • Content Count

  1503
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

27 Dobra

About maniek357

 • Rank
  Przesiaduję 24/7

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Białystok
 • Hobby
  technika satelitarna, dvb-t, motoryzacja, komputery

Equipment

 • Dish
  Corab 80

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W Kaufland są automaty do szklanych butelek i skrzynek po piwie. W temacie mowa o plastikach i puszkach.
 2. Może to otwarte okno w związku z premierą nowego sezonu Top Gear.
 3. Wg przewodnika na stronie ncplus.pl: - 1 miesiąc 24,99 zł, - 3 miesiące 59,97 zł. https://ncplus.pl/sklep/dokumenty/MIX/Aktywacja i Przewodnik Użytkownika po Ofercie ncplus telewizja na kartę z Pakietem Startplus_Moduł CAM CI.pdf
 4. Jeśli chodzi o zasięg, to Orange ma w skali kraju dużo więcej stacji od Plusa. Gęstsza siatka = lepsze pokrycie sygnałem. Co do prędkości - najlepiej sprawdzić osobiście np kupić starter, bo bardzo dużo zależy od położenia i wyposażenia stacji bazowych w okolicy. Ja np w miejscu zamieszkania łapię stację z samym LTE1800 i w godzinach popołudniowych jest ledwo 1-2 Mbps. Z kolei stacja 2 km dalej z kompletem pasm LTE i tam prędkości ponad 100 Mbps są normą. Generalnie, w ogólnopolskich rankingach prędkości Orange jest przed Plusem (http://www.speedtest.pl/ranking_isp/1/315/2-0-1-1-2-0-0-0-1). Ale tak jak pisałem, dużo zależy od położenia.
 5. Opcja "Katalogi Online" też daje dostęp do kanałów online w CP GO na urządzeniach mobilnych (na PC nie działa).
 6. Jakie to "większe możliwości" masz na myśli ? Podpinasz dysk pod USB i masz nagrywanie, timeshift, oglądanie filmów itd. Tunera DVB-T z wbudowanym dyskiem nie kupisz ... Jedynie satelitarne COMBO (DVB-S2 + DVB-T/2).
 7. Tak, ze zwykłych wyjść możesz puszczać sygnał przez diseqc. Sam mam to dokładnie tak rozwiązane, nawet konwerter identyczny.
 8. Na "Komfort+" można przejść z dowolnej, parowanej oferty prepaid. https://ncplus.pl/telewizja-na-karte?content=menu
 9. Nie ma takiej możliwości przejścia.
 10. W pewnym sklepie na "d" pojawiły się te zestawy po 199 zł.
 11. Eurosport 1 jest na polaryzacji V, a Eurosport 2 na polaryzacji H. Brak kanałów z jednej polaryzacji to przeważnie uszkodzony konwerter (lub tuner). Ale to musiałbyś jeszcze sprawdzić na kilku kanałach, żeby się upewnić. Generalnie ten sygnał na poziomie ~ 60% też może powodować, że nie wszystkie kanały będą działać. Do przejrzenia standardowo kabel, końcówki. Poprawiłbym też ustawienie anteny, a dopiero na koniec wymieniał konwerter.
 12. Procentowe paski sygnału pokazują tylko wartości orientacyjne, niczym nie ustandaryzowane. Stąd każdy model dekodera pokazuje wskazania wg skali takiej, jaką ustali producent w oprogramowaniu. Np przy dokładnie tej samej instalacji antenowej, dekoder Polsatu może pokazać 90% jakości, a dekoder nc+ 80% i jest to całkowicie normalne. Podobnie z siłą sygnału. Są dekodery, które faktycznie pokazują jakiś % przy podłączonym konwerterze. Ale to wcale nie musi być regułą dla wszystkich dekoderów. Czy zasilanie z dekodera dochodzi do końcówki kabla przy konwerterze możesz sprawdzić multimetrem.
 13. Porzuć tego prehistorycznego Internet Explorera. Zainstaluj Chrome lub Firefox.
×
×
 • Create New...