Jump to content

moimzdaniem

Users
 • Content Count

  199
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Neutralna

About moimzdaniem

 • Rank
  Czasami wpadam

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Kruszwica

Recent Profile Visitors

911 profile views
 1. Niestety, ale to chyba pozostanie w sferze pobożnych życzeń niż czegoś prawdopodobnego, patrząc na nasze krajowe realia gdzie naziemną celowo zapchano tym co widać, a jak chcesz coś lepszego to płać niemałą kasę za garść wartych uwagi programów, bo reszta z tych płatnych to znowu powtórki i szajs. Kompletnie się nie zgadzam z tym że bo piszesz że odbierasz zagraniczne programy z aż jednego obcego kraju, a z sat trochę tego jest. Sportu, w tym LM, również. Jak czytam że u nas komentarz jest na poziomie 'ej no patrz no weź no zobacz' itp. i jeszcze trzeba za to płacić, to wnioskuję że lepiej słuchać darmowego komentarza zagranicznego bo na całym świecie transmitowany jest ten sam mecz. Co do PPV. Zygmunt swego czasu zrobił próbę czy rybka zwana abonentami łyknie haczyk zwany PPV, i stwierdził że ilość tych rybek była wystarczająca do pozostawienia tej metody. Jakby nie miało to wystarczającego wzięcia, to nie przetrwałoby to, proste. Także w sumie to pretensje do istnienia tej formy należy mieć do abonentów wykupujących ppv, czy to się komuś podoba czy nie, ale tak jest. Gdyby było ich za mało, to ppv, dedykowanych kanałów pod dane rozgrywki, by nie było, i tyle. Siatka, KSW, LM. Ciekawe co wymyślą następnego. Tymczasem, uiścić operatorowi rachunek, marsz. Ku chwale PPV.
 2. Wymieniać z dekoderów na moduł (lub odwrotnie) najlepiej przy negocjowaniu nowej umowy, wtedy nie naliczają dodatkowej opłaty i wymiana za zero. Również wolę moduł zamiast dekodera, VOD itp. nie używam. 10zł to opłata standardowa w MM za korzystanie ze sprzętu operatora. Bodajże jeśli dobrze kojarzę to jest w regulaminie zapis, że można mieć od nich maksymalnie 3 urządzenia, czyli 1 dekoder/moduł jako główny i 2 jako multiroom.
 3. Nie stanowi wielkiego problemu znalezienie informacji o lokalizacji danego satelity, są odpowiednie strony np. satbeams. W naszym położeniu geograficznym najwyżej zawieszone satelity, czyli te najbliżej południka, stacjonują na wysokości ok. 30 stopni. To idzie na oko wykalkulować czy będzie w danym miejscu widoczność - linia horyzontu to 0*, równo nad głową jest 90*, i określamy 1/3 tej wysokości i mamy pogląd czy coś zasłania, czy jest luz.
 4. Na Match!Boks ($) i Match!Planeta (fta z 75E) trwa transmisja gali KSW53.
 5. Nie możesz dać innego wysięgnika do konwertera niż dedykowany do danej anteny, bo konwerter musi znajdować się dokładnie w punkcie ogniskowej, tzn. tam gdzie skupia się sygnał z powierzchni anteny.
 6. Dobrze piszecie wyleciało mi z głowy takie urządzenie jak sumator. Można i oprzeć na tym, do wyboru trochę jest różnych sprzętów. Jednak co więcej osób się wypowiada, to tym więcej pomysłów, i bardzo dobrze, taka idea forum.
 7. Powizyjna 60-tka jest dla odbioru z 13E absolutnym minimum. Na instalacji do jednego tunera względnie by działało, choć obecnie w epoce HD i wchodzącego 4K najlepiej założyć minimum 80 cm, jest wtedy zapas na niepogodę. Ogólnie, czym większa antena to tym lepiej. Przy twoich zamiarach @barcelonista, skoro chcesz mieć TV SAT + naziemna (popieram) to najlepiej oprzeć to na multiwsitchu. Proponuję rozważyć opcję dodatkową odbioru także Astry 19E, wtedy multiswitch na dwa satelity. Jeśli chciałbyś dodatkowo jeszcze nagrywać to wtedy 2 kable do jednego tunera i multiswitch z większą liczbą wyjść. Chyba, że masz jakieś tunery z CP/C+, które działają na technologii Unicable to wtedy tylko odbiór jednego satelity. Musisz wiedzieć czego chcesz i wtedy porozglądać się za odpowiednim sprzętem.
 8. U mnie to samo. Wyłączyli na krótko przed północą.
 9. Dokładnie tak jak napisał @mprw. W przeciwieństwie do pozostałych wiązek sygnału z 9*E, ta rzeczywiście jest punktowa. Żeby odebrać coś u nas z tej wiązki to trzeba by było anteny chyba ze 3m. Do tego część transponderów tej wiązki pokrywa się parametrami z tr. ukraińskiej XtraTV z wiązki N-E. https://satkurier.pl/news/187796/eutelsat-9b-aktywowal-wloski-pakiet.html W związku z powyższymi radzę odpuścić sobie temat odbioru tych kanałów u nas w kraju. Pozostaje 5*W z którego na szczęście sygnał jest ogólnie dobry (najbardziej poszkodowany został północny-wschód kraju), wbrew wcześniejszym wątpliwościom przed uruchomieniem nowej zawężonej wiązki. Przecieraj szlaki @SatExpert i zobacz co uda ci się wycisnąć z 85cm. Najbardziej wymagające tp to 12543 i 12648. Pzdr.
 10. Uzupełniając powyższą wypowiedź. Przekaz tego kanału z 90E w dvb-s2 który jakiś czas temu został wyłączony (tr. 11471/V/11160), najprawdopodobniej był spowodowany tym, że ten transponder był dosyłem albo do jakieś lokalnej sieci kablowej albo naziemnego nadajnika analogowego, a że Rosja przeszła na przekaz cyfrowy, to dalsze utrzymywanie transpondera straciło rację bytu. W ten sposób już poznikało trochę kanałów fta lub biss z różnych ruskich satelitów. Co do tego z którego satelity sygnał MatchTV jest najmocniejszy - to z 40E ; przy precyzyjnym ustawieniu z tej pozycji powinno zadziałać nawet na 100cm antenie.
 11. Post pod postem, ale po doprecyzowaniu ustawienia anteny na Kujawach na 120cm działają w/w tp. czyli 12543 i 12648, ale zapewne bez wyraźnego zapasu sygnału na niepogodę. Są to dwa najbardziej wymagające transpondery z 5*W.
 12. Jak masz odpowiedni tuner, to FTA obejrzysz.
 13. Jeśli cokolwiek uda ci się złapać z Hotbirda na tak małej antenie w Polsce, to co najwyżej kila najłatwiejszych do odbioru transponderów dvb-s/mpeg2/sd, np. Rai z 10992V27500. Ja kiedyś próbowałem łowić na 35cm, i odebrałem tylko takie transpondery. O odbiorze dvbs2/mpeg4/8psk i HD czyli platformy Polsat i C+ możesz zapomnieć. Minimum to 60cm. I coś czuję, że chyba pomyliłeś Astrę 2 czyli 'angielską' (28E) z 'niemiecką' Astrą 1 (19E). Na 19E taka mała antenka - kempingówka się nada, bo tu sygnał torpeda.
 14. Pixi odpisałem ci tam gdzie wczoraj zadałeś pytanie. Jest to sportowy kanał publicznego państwowego nadawcy, taki rosyjski odpowiednik naszego TVP Sport. Najłatwiej do odbioru tego kanału jest z 40E. Następnie z 49E. Z obu na 120cm jest odbiór. 40 i 49E to pasmo C, wymagany jest odpowiedni konwerter do odbioru tego pasma. Do tego nadają w polaryzacji kołowej (R/L) a nie liniowej (V/H) wskutek czego dodatkowo wymagana jest wewnątrz konwertera wkładka depolaryzacyjna która przemienia polaryzacje kołowe na liniowe. Z 53E przekaz wygaszony, podobno mieli jakieś problemy z tym satelitą i to dlatego. Z 55E jest w paśmie Ku ale sygnał słabnie w kierunku południowo - zachodnim, na wschodzie trzeba by było pewnie coś ok. 120cm, w centrum może 150. 90E to obecnie nadają tylko w paśmie C, tu trzeba by było może coś ok. 180cm. T2-MI i Multistream oznacza transmisje dosyłowe na wewnętrzne potrzeby nadawcy, jeśli jest nadawana FTA to można podejrzeć, ale trzeba dysponować odbiornikiem obsługującym transmisje wielostrumieniowe. Tak jak napisał czerstwy jakiś czas temu wyłączyli normalny przekaz dvb-s2 z 90E który to mógł odebrać każdy odbiornik. Jeśli nie odbiór t2-mi to tak jak napisał czerstwy pozostaje oferta płatna od któreś rosyjskiej platformy sat. https://www.lyngsat.com/tvchannels/ru/Match.html
 15. Najmocniejszy sygnał z 40E. Następny pod tym względem jest 49E . Obie satki to pasmo C. Z 53E przekaz został wygaszony. Z 55E leci w paśmie Ku, ale hmm 120cm to chyba na wschodzie / północnym wschodzie, może centrum by się też udało?... ale u mnie na 120cm jest niewiele poniżej progu odbioru. Może na 130cm by zagrało, na 150 to już na pewno; w tej wiązce czym bardziej na południowy - zachód kraju sygnał słabnie. No i oczywiście wymagany jest tutaj odbiornik obsługujący transmisje T2-MI.
×
×
 • Create New...