Jump to content

moimzdaniem

Users
 • Content Count

  171
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Neutralna

About moimzdaniem

 • Rank
  Czasami wpadam

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Kruszwica

Recent Profile Visitors

610 profile views
 1. @tracer10 nie przesadzajmy, nie wszędzie jest jakość 'koszmarna'. Tym słowem to jeszcze można określić grupę kilku kanałów, które wsadzają jako transmisję streamy znalezione w necie, i jak to w takich przypadkach, można trafić na działający lepiej lub gorzej, czyli działający sprawnie lub zacinający się. Racja co do tego że trzeba lubić kręcenie miską za daną transmisją, i mieć wywalone na język komentarza. Ale za to jest za darmo. Naprawdę sporo meczów można oglądać w HD, a nie tylko w SD. A nawet, jeśli dobrze kojarzę, to Mundial 2018 leciał fta na TRT 4K. @pixi myślisz nad założeniem zeza na 52E. Czyli antena ustawiona jest stacjonarnie na 46E? Zastanawiałeś się nad tematem anteny obrotowej? @mp107 poza sporteventz i liveonsat dołóżmy tu jeszcze livesoccertv.
 2. Hmm, wiesz, to zależy kto czego oczekuje, i jakie ma wymagania. Jeśli wysokie, no to opcje płatne. Ale jeżeli kogoś interesują tylko wybrane najciekawsze spotkania (a raczej nikt nie siedzi prawie całą dobę przed tv), nie wymaga jakości 4K, i nie przeszkadza obcy język komentarza (praktycznie w transmisjach sportowych jest to rzecz drugorzędna, bo przecież widać co się dzieje na boisku), to spokojnie jest się w stanie zadowolić tym co fta + naziemna. Posiadając antenę obrotową już od 120cm spokojnie jest co podejrzeć z orbity. A jak ktoś ma jeszcze większą np. 2m, to już w ogóle luks, ale na takie cacka to już niestety nie wszyscy mogą sobie pozwolić i mieć miejsce na montaż takich gabarytów. Propozycje? Zależy od lokalizacji, od tego jakiego rozmiaru antenę posiadasz, jaki zakres orbity odbierasz, i od posiadanego sprzętu. Dużo by można propozycji pisać. Polecam regularne przeglądanie stron liveonsat i livesoccertv.
 3. Niestety obecnie sytuacja z uzbeckimi kanałami zmieniła się. https://satkurier.pl/news/189118 https://satkurier.pl/news/189196/uzbeckie-kanaly-odlaczone-przez-amerykanski-film.html Z kanałami turkmeńskimi jest bez zmian.
 4. @czerstwy - Nie wiem jak sytuacja wygląda obecnie, tzn. czy wszystko na CBC Sport leci fta, ale jakiś czas temu podobno kodowali tylko wybrane transmisje, i były to bodajże mecze Ligi Mistrzów i nowej Ligi Narodów UEFA. @pixi - będzie m.in. na cbc sport liga mistrzów z pewnością, ale który mecz dana stacja wybierze to najlepiej sprawdzać na krótko przed meczem.
 5. Najtrudniejszy do odbioru jest tr. multistream 12648/V/29500 8/9. Na tr. 12648v na Kujawach antena 120cm jest za mała, a 12543h działa przy ładnej pogodzie. A na północy Mazowsza do odbioru 12648v antena 200cm jest za mała.
 6. Ten wykaz FTA 13E to bo ja wiem czy w sumie jest potrzebny? Przecież idzie to wyczytać z wykazu MPEG czy przy danym kanale jest litera systemu kodowania, czy jest tam pusto co jest równoznaczne z FTA. No i polskich kanałów fta jest bardzo mało. Poza tym może warto byłoby zmienić zakres satelitów w tej tabeli z 75E-45W, na 90E-30W. Na Yamalu 90E są np. dalekowschodnie perełki jak OTV Primorje Władywostok, oraz z 85E zapewne jakaś część czytelników odbiera platformę Telekarta, a dalej od 30W to w paśmie Ku, które wyłącznie takie znajduje się w tym wykazie, to już nie za wiele jest czego szukać, tam już bardziej rządzi pasmo C. Poza tym na wykazie z Hispasata 30W brakuje transponderów i kanałów Abertis.
 7. O transmisjach ATV to duzo informacji znajdziesz na satclubie https://satclub.pl/viewtopic.php?f=75&t=20231
 8. Mecze rugby Pucharu Sześciu Narodów fta na Pro7Max z Astry19e oraz France2 i DMAX Italia z 5W. Jutrzejszy mecz Juventus-Fiorentina g. 12.30 r na ESPN2 z 15*W, oraz na MatchTV i Turkmenistan Sport HD.
 9. Na balkonie możesz montować śmiało, choć wysunięta poza obrys ścian jest to część mieszkania, a nikt nie ma prawa dyktować ci, co masz mieć w swoim mieszkaniu za wyposażenie, a co nie. Natomiast administracja ma prawo nakazać ci przełożenie anteny (jeśli się dopatrzą) w inne miejsce, np. na dach lub inne wskazane miejsce, jeśli przywierciłbyś ją do elewacji. Tak było u znajomego. Miał na elewacji i dostał pismo i teraz ma założoną gdzieś na dachu bloku.
 10. Odnosząc się do powyższych postów, to fajnie by było gdyby wszyscy operatorzy szli w kierunku oferowania możliwości tzw. a la carte tzn. płacę i mam tylko te kanały które chcę a nie jakieś pakiety. Póki co to jednak tylko marzenie.
 11. Pytanie czy masz widoczność do 90E, tzn czy nic ci Yamala nie zasłania. Jeśli czysto, to nic tylko doprecyzować ustawienie anteny bo z Yamala401 na 11471/V/11159 ten kanał leci w normalnej transmisji dvbs2 a poza tym z fta tylko w T2MI w paśmie C jak i Ku. Na wschodzie 120cm na pewno da radę 90E. Możliwe że w Twojej lokalizacji uda się odpalić z 53E z częstotliwości 12577/H/15284 (T2-MI). Poza w/w łatwo odebrać MatchTV z 40E z pasma C w T2MI, Express AM7 ma bardzo silny sygnał.
 12. Hmm no i to jest przykład że takie strony nie podają wszystkiego i czasem musimy szukać informacji na własną rękę... i znalazłem coś takiego: http://www.bellator.com/international https://matchtv.ru/tvguide I wychodzi na to że będzie transmitować rosyjski Match!TV (40*E, 53*E, 90*E). A poza nim to chyba jedynie na Fox Sport (40.5*W) dałoby radę podejrzeć.
 13. @bzyk A sygnału Hotbirda szukaj np. na 10992/V/27500 (kanały Rai), a następnie doprecyzuj ustawienie anteny i konwertera na 12476/H/29900 (SuperTenis HD)i będzie git.
 14. UFC to coś mi się kojarzy z CBC Sport z 46E ale pewności nie mam. Ogólnie warto sprawdzać transmisje na liveonsat albo livesoccer.
 15. Wiesz, jakość jakością, czy to HD czy SD, czy wysokie czy niskie bitrate, najważniejsze że jest transmisja live, w przypadku stacji darmowych nie wypada być wymagającym. Jak już mówimy o pozycji 52E i sporcie, to warto jeszcze wspomnieć o kanałach Turkmenistan Sport, Varzesh TV Farsi i Asr TV.
×
×
 • Create New...