Jump to content

moimzdaniem

Users
 • Content Count

  216
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Neutralna

About moimzdaniem

 • Rank
  Czasami wpadam

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Kruszwica

Recent Profile Visitors

1124 profile views
 1. E tam upadek. Sporo osób wypowiada się tylko przez pryzmat odbioru wyłącznie Hotbirda i PC+/CP. A przecież nie tylko i wyłącznie HB wisi na orbicie. Mając antenę obrotową sporo ciekawego idzie zobaczyć. Niekoniecznie mówię od razu o trzymetrowych żaglach. Choć zdaję sobie sprawę że z różnych względów nie każdy ma możliwość założenia anten niestety.
 2. ... oraz m. in. z roli ochroniarza Mike'a w Tygrysach Europy . Wielka strata. Obecnie praktycznie oznacza to koniec serialu Świat według Kiepskich - czas coraz mocniej wykrusza obsadę.
 3. CBC Sport (46E) to i z 60tki zadziała. 52E TurkmenistanSport też; tego kiedyś odebrałem na kempingówce 35cm. Na 80cm antenie 46e centralnie a 52e w zez będzie działać spokojnie. Z tą aktualnością parametrów nadawania kanałów na liveonsacie to różnie bywa, warto się czasem wspomóc flysatem, ew. lyngsatem.
 4. No to ładnie. Czasem to można odnieść wrażenie że chcą zarabiać większe kwoty niż takie do których potrafią liczyć... Niech tak robią, a potracą abonentów, ludzie pójdą w lewą stronę, a może i zwiększy się sprzedaż dużych anten.
 5. Dokładnie. Na konkretnym kacu musiał być autor tej listy. Przecież to nie byłby wielki problem logicznie poukładać listę, powywalać co niepotrzebne, i od razu zrobiłoby się miejsce na lepsze bitrate. Ale tylko i aż musieliby chcieć to zrobić. Jestem po przedłużeniu umowy na 2 lata licząc jej bieg od początku tego miesiąca. Na ten czas spokój z ceną. A co będzie później - zobaczymy. Na jakość obrazu nie przypatrzyłem się - dużo czasu poszło na układanie kanałów w swojej kolejności.
 6. @rarab Lepiej się upewnić, nie jest to takie oczywiste; napisał o tym @K63 jakiś czas temu:
 7. Chcąc uzyskać jasną odpowiedź w tej kwestii, zadzwoniłem na infolinię Philipsa, i wytłumaczyłem o co chodzi. Przez konsultanta zostałem poinformowany o kompatybilności sprzętu z tymi wymogami. Zakładam, że wie co mówi. Przy okazji zaznaczyłem, że warto byłoby zmienić w takim razie opis na stronie, bo nie jest to konkretnie i precyzyjnie napisane. Stwierdził, że przekaże informacje do odpowiedniego działu. Zobaczymy. Tematu nie zamykam; może ktoś ma lub będzie miał takie lub podobne modele TV i wstawi info o odbiorze.
 8. Ja już choć jakiś czas temu ale sobie ustawiałem na 12476/H/29900. Ale gdzieś obiło mi się o uszy, że nie za mocno wyglądają też 12539/H/30000 i/lub 12558/V/27500, lecz mówię pewności nie mam. Masz miernik możesz działać.
 9. Właśnie panowie w tym rzecz że ja go jeszcze nie kupiłem, na razie robię przeszukanie różnych modeli, a brak jasnej odpowiedzi w specyfikacji przykuł moją uwagę, żeby nie kupić czegoś co lada chwila będzie bezużyteczne. A szukam niedużego telewizora do małego pokoju <20mkw. Taki sam opis w danych technicznych na stronie Philipsa jest też w modelach tv: 24PFS6805: https://www.philips.pl/c-p/24PFS6805_12/6800-series-telewizor-led-smart-fhd oraz 24PFS6855: https://www.philips.pl/c-p/24PFS6855_12/6800-series-telewizor-led-smart-fhd Mi tez nie wydaje się, żeby wypuścili do sp
 10. Witam, mam pytanie, czy wie ktoś z was, czy telewizory Philipsa z serii 5500 będą nadawały się do odbioru DVB-T2 w HEVC które to ma zostać u nas uruchomione w 2022r.? Konkretnie chodzi mi o model 24PFS5525/12. Pytam, bo po opisie na stronie producenta: https://www.philips.pl/c-p/24PFS5525_12/5500-series-telewizor-led-hd nie mam przekonania czy dobrze rozumiem, czy wspiera nałożone wymogi sprzętowe? Napisane tam jest tak: "Tuner/odtwarzanie/transmisja - telewizja cyfrowa - DVB-T/T2/T2-HD/C/S/S2 - obsługa MPEG - MPEG2/MPEG4". A w sekcji Zastosowania multimedialne -
 11. Sama idea nie jest zła, lecz są pewne 'ale'. System kodowania kosztuje, i inne sprzęty z nim związane, również. Chyba że masz na myśli nadawanie z takiej pozycji żeby właściciele praw się nie przyczepili za mocno że leci FTA, typu 62*E wiązka Europe, lub + ewentualnie szyfrowanie tu w Biss przynajmniej wybranych transmisji. 😉 Ewentualnie możesz TVP przypomnieć o istnieniu zawężonej wiązki na Polskę z Astry 1KR na 19E. Podejmując się inicjatywy inwestor musi mieć przekonanie, że przyniesie ona zyski a nie straty. A jeśli miałyby być tu tylko kanały TVP, to nie mam zbytnio przekonania w powodzen
 12. Tak tak proponuję jeszcze więcej trąbić wszem i wobec na youtubach i gdzie jeszcze się tylko da, że na tym i tym kanale idzie darmo obejrzeć to i tamto. Rozumiem że zamiary dobre, ale skutek może być zupełnie odwrotny do zamierzonego. Do czego piję? A no do tego, że np. od początku października dosyły w t2-mi ruskiego kanału Match!tv przestaną być FTA. Możliwe, że taka forma odbioru zrobiła się zbyt popularna, i nadawca uznał że traci wpływy. W dobie coraz większego chorego nakręcania się cen za prawa transmisyjne do sportu jest możliwe, że takich ruchów może być więcej. Także możliwe że z tak
 13. Nic, tylko pogratulować, i pozazdrościć. 👍 Jest tam trochę ciekawych kanałów, ale właśnie wymagana duża antena. @maniek788 ujął jako fta 'z przymrużeniem oka' z wiadomych względów , choć wedle definicji fta to nie jest, ale chyba nie trudno domyśleć się co autor miał na myśli. I to są właśnie anteny siatkowe 'mesh' ,swą konstrukcją i rozmiarami dedykowane do odbioru pasma C. Zimą jak zimą, ale latem - np. mocne gradobicie może spowodować uszkodzenia siatki.
 14. RAI już za czasów analogu kodowało wybrane pozycje programowe. Antena na 5*W i masz odbiór fta, w SD i HD ,wszystkich audycji.
 15. Są meldunki na innym forum, że na laminasie as270 udaje się odebrać ten transponder, ale niedaleko czeskiej granicy, i to ledwo na progu odbioru. Do tego być może jest to okazjonalny odbiór, tzn. np. zależny od pogody, pory dnia, itp. Jeśli tobie rzeczywiście finanse nie grają roli, to połóż na stół 25 tysięcy i sprezentuj sobie taką armatę: https://www.laminas.com.pl/page_pl/as3800_pl.html Czy na pewno wystarczy? - możliwe, ale czy na pewno, to nie wiadomo. 'Czy to realne jest' to już sam musisz sobie na to odpowiedzieć. Logika nakazuje darować sobie takie przedsięwzięcie. Co n
×
×
 • Create New...