Jump to content

tweed77

Users
 • Content Count

  3923
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

349 Rewelacyjna

About tweed77

 • Rank
  Zżyty z forum

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak pisałem powyżej - lepiej zrobić raz a porządnie niż później kombinować jak dodać - zmienić coś w konfiguracji. Tym bardziej jak robisz to podczas budowy - remontu domu. Dokładnie są kanały 4K FTA ale i tak na dekoderze od operatora NC+ / PC+ ich nie odbierzesz. Ponadto operator może w każdej chwili zablokować na dedykowanym dekoderze odbiór - wyszukanie danych kanałów. Tylko własny TV 4K z wbudowanym tunerem sat albo własny dekoder 4K. W dobie parowania kart z modułami to by się przydał sprzęt z dwoma wejściami na moduł CI/CI+.
 2. W linku poniżej masz wykaz dekoderów które są dedykowane dla kart TNTSAT V6 bo tylko takie teraz są wydawane. Ponadto kart TNTSAT V5 już nie aktywujesz. Ponadto każdy karta TNTSAT V6 ma na opakowaniu informację do kiedy można ją aktywować. Karta TNTSAT aktywuje się sama po włączeniu dekodera na kanale TF1 HD - M6 - W9. Dostaje uprawnienia od razu na 4 lata co do dnia https://www.tntsat.tv/tnt-sat-decodeur-materiel-installation/choisir-decodeur-tv-tnt-sat.htm
 3. Jedyny minus TNTSAT brak modułów CI+. HD+ ma moduły w ofercie. Tak samo jak francuski Fransat ma moduły CI+ w ofercie. Karta Fransat też działa w każdym dedykowanym dekoderze / module Fransat.
 4. Dowolna karta TNTSAT działa z dowolnym dedykowanym dekoderem TNTSAT. Zasada taka sama jak w HD+. Karta HD+ działa w każdym dedykowanym dekoderze HD+
 5. Bo karta TNTSAT ma ważność 4 lata i nie da się takiej już doładować. Trzeba wymienić - kupić nową. Parę lat temu nie było problemu z zakupem ze strony TNTSAT z wysyłką do Polski. Karta kosztowała 15 euro kosztowała i w cenie była wysyłka. Do tego kart TNTSAT V5 nie ma w sprzedaży a sprzedają tylko V6 już.
 6. Karta TNTSAT działa tylko w dedykowanym dekoderze. Zestaw można kupić na ebay - amazon trzeba dobrze poszukać.
 7. 1. Pamiętaj o jednym dają teraz do multiroom NC+ / PC+ dekodery które nie obsługują technologii Unicable. 2. Zrób to raz a porządnie żebyś później nie musiał rozbudowywać instalacji. 3. Jak robisz od podstaw wydaj parę złotych więcej a będziesz miał spokój na lata. 4. Z plastyki w podstawówce nigdy nie byłem dobry W przyszłości nie będzie problemów z dodaniem drugiej satelity albo podłączenia dodatkowych dekoderów - telewizorów z głowicą sat.
 8. Antena satelitarna na zachodniej stronie budynku to zły pomysł. Powinna być na południowej. Weź pod uwagę że dekodery PC+ / NC+ tj wifibox ( dawane do multiroom ) nie obsługują Unicable. Możesz kupić multiswitch który ma kilka wyjść i ma na nich sygnał Unicable i normalny tzw. legacy. Dla przykładu Johansson 9754A PL - cztery wyjścia które można konfigurować dowolnie - Unicable - Legacy + naziemna.
 9. Pisałem wcześniej ale napiszę ponownie. Jak karta jest aktywowana a nie chce złapać uprawnień dekodować to należy zrobić: Reaktywacja telefoniczna +3906891895 po wysłuchaniu komunikatu wybieramy 4 a następnie po komunikacie wpisujemy numer karty i zatwierdzamy #.
 10. Aktywacja została zrobiona prawidłowo. Kwestia żeby na kartę spadły uprawnienia.
 11. Sprawdź czy karta poprawnie włożona do modułu Czy jest poprawnie wykrywana w module - TV. Sprawdź także na innych kanałach niż piszą że aktywacja idzie na Rai 1 - Canale 5.
 12. Code Fiscale z generatora działa bez problemu. Na jednych danych osobowych można aktywować do 10 kart Kwestia włoskiego IP przy rejestracji - aktywacji karty. U mnie wtyczka Hola w Mozilla - Firefox załatwia sprawę. Podczas podawania danych przy rejestracji - aktywacji karty ( dane zgodne z code fiscale z generatora ) należy podać adres email do którego się ma dostęp. Na email przychodzi potwierdzenie rejestracji oraz link do końcowej aktywacji karty. Trzeba ten link wkleić w przeglądarkę - potwierdzić aktywację i wtedy na maila przychodzi wiadomość że ka
 13. Zgadza się też tak można. Tylko nie każdy jest na tyle oczytany że to zrobi. Poza tym karta z 2850 nie zadziała w żadnym module CI/CI+ z przypisaną ofertą do karty. Więc dlatego ludzie wolą zapłacić 200 zł - mieć moduł który będzie działał z kartą Cameleon. Włożą do TV i po sprawie. Prosto i wygodnie.
 14. Tylko platformy sat - twórcy treści zapominają że jak sparują wszystko ze wszystkim to kto to będzie oglądał. Tym bardziej jaki abonent będzie płacił za ich fanaberie.
 15. Czyli szukanie pieniędzy gdzie się da. Parcie na kasę nie zna granic.
×
×
 • Create New...