Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie na FB na MMP, dotyczące przeskanowania DVB_T, jest mojego autorstwa. Jak wchodził TVP Sportt na MUX-8 była podobna sytuacja, z tym, że wtedy zadzowoniłem na infolinię i odpowiedź była podobna. Na moją sugestię, że sygnał u abonenta zależy od MMP, zgloszno sprawę do techników .   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak nie działa jak ci się wydaje.

Trzeba ponieść koszty modernizacji sprzęt - kable.

Nie zawsze jest to możliwe albo opłacalne.

Do tego dochodzi także ile osób w twojej lokalizacji  ma internet.

To też wpływa na wydajność - prędkość internetu.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszłościowo to pociągną światłowód do każdego domu ;)

Albo doprowadzą światłowód do skrzynki w twojej okolicy a od skrzynki pójdzie po kablach lan do ciebie.

 

Poza tym każdemu dostawcy internetu opłaca się inwestować na nowo powstających osiedlach na etapie budowy.

Ciągnie się kable światło albo koncentryk - lan i czysta sprawa.

 

To nie jest takie tanie - pozwolenia - zgody - przekop w ulicy - chodniku itp itd.

 

Zorientuj się w twojej okolicy - może jakiś mały operator świadczy usługi na światłowodzie.

Zadzwoń zapytaj się ile kosztuje podciągnięcie do ciebie do domu kabla światłowodowego.

 

 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca o to mi chodziło. Raczej o to, że dzisiaj TV to są kanały reklamowe przerywane filmami...po zakończeniu filmu znowu reklamy...Rozumiem, że z czegoś stacje muszą finansować kontent tak jak napisałeś. Jednak oglądanie filmu, gdzie co chwilę jest kilkunastominutowy blok reklam to masakra.

Ja spokojnie mogę płacić więcej, tylko, że płacić za reklamy? Dlatego Multimedia ma tutaj przewagę - cenę! Także pod tym kątem nie ma co marudzić. Można mieć w tej kablówce i kanały premium i niezły internet za stosunkowo nieduże pieniądze. I oby tak pozostało.

Jak tak dalej będzie to klasyczna telewizja będzie tracić widzów na rzecz serwisów VOD...itp. zresztą to już się pomału dzieje.  

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marciniozo napisał:

Tak wszyscy chcą podwyżek...A może nadawcy dadzą mniej reklam a więcej konkretnych treści (wiem, wiem, se mogę pogadać..)...

A może niech pewne k...y rządowe przestaną zwiększać koszty pracownicze to nie trzeba będzie podwyżek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, andyp napisał:

Podobno Ma być od nowego roku TVP Kultura w HD a teraz trwają negocjacje z polsatem ws.podwyżek,może coś ugrają:) Discovery też chcą podwyżek.

Skąd takie info o TVP Kultura ?  Skoro już negocjują z Polsatem wyższe ceny to niech dadzą polsatowskie TV6 , Super Polsat i Polsat 2 w HD !  Coś za coś !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy operator tylko czeka aż poprosisz o zwiększenie prędkości internetu w czasie trwania umowy, bo na tym zawsze zarobi. Zwiększenie prędkości kosztuje minimum 5 zł. (nigdy mniej) albo wielokrotność 5 zł. Przeważnie 10 zł. - 15 zł. Wszystko zależy z jakiej prędkości na jaką.

Tylko jeśli jednocześnie masz inne usługi to zadbaj o to, żeby potem (po zwiększeniu prędkości internetu) wszystkie te usługi kończyły się tego samego dnia, bo będziesz miał drogę przez mękę przy kolejnych wypowiedzeniach umowy i kolejnych negocjacjach cen. Jak nie zadbasz to oni będą na wygranej pozycji.

Edytowane przez Kleofas11
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale umowę na tę usługę masz wtedy przedłużoną na rok.Jeśli TV kończy Ci się np.za 5 miesięcy to nie możesz złożyć wymówienia na całość. I tu Cię mają. Lepiej doczekać do końca umowy i dopilnować podpisując nową aby wszystkie usługi kończyły się w jednym terminie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zerojedynkaX napisał:

Skąd takie info o TVP Kultura ?  Skoro już negocjują z Polsatem wyższe ceny to niech dadzą polsatowskie TV6 , Super Polsat i Polsat 2 w HD !  Coś za coś !

O TVP Kultura tak słyszałem ale nie na 100%, a co do Super Polsat to on jest niegwarantowany więc nie jest częścią umowy.

Edytowane przez andyp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmowa z konsultantem skończyła się dla mnie następującą ofertą:

- super box

- pakied hd

- pakiet eleven

- pakiet c+ prestige

- pakiet hbo

- 2x multiroom

- internet 150Mb/s

- numer telefonii mobilnej z nieograniczonymi minutami do wszystkich

 

Za wszystko w sumie 84 złocisze przy umowie na 2 lata. Chciałem net 300Mb/s ale podobno u mnie na razie nie ma możliwości technicznych (Stalowa Wola). Jak myślicie, oferta dobra czy negocjować dalej? Dodam, że do tej pory za to samo bez elevenów i z netem 120 płaciłem 94/miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz za 89 zł mam: MaxBox + 2 x dekoder + Canal+prestige + Sport Chamions HD + Pakiet HD + Multimedia GO + HBO + HBO Go + internet 120Mb/s

Złożyłem wypowiedzenie i Pani dziś do mnie dzwoniła. Powiedziała, że już nie ma takich super ofert i max co może mi zaproponować to 93 zł z umową na 24 miesiące. Pytałem czy skoro tak co może coś mi dać extra czyli np jeszcze jeden dekoder to powiedziała, że tak, ale za 102 zł. No nie wiem czy jej wierzyć? Umowę mam do końca listopada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przedłużyłem:

- MaxBox

- Eleven

- C+ prestige

- Hbo + Hbo go

- FunClub

- Pakiet HD

- Net 150MB/s (więcej nie idzie)

- nowy dekoder Kaon + nagrywanie na usb aktywne

- Multiroom (karta)

- Multimedia Go

- dysk 1TB (tym razem na 24 miesiące wziąłem dla tego dysku do Kaona)

 

92zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, hrpiotrek napisał:

 

Teraz za 89 zł mam: MaxBox + 2 x dekoder + Canal+prestige + Sport Chamions HD + Pakiet HD + Multimedia GO + HBO + HBO Go + internet 120Mb/s

Złożyłem wypowiedzenie i Pani dziś do mnie dzwoniła. Powiedziała, że już nie ma takich super ofert i max co może mi zaproponować to 93 zł z umową na 24 miesiące. Pytałem czy skoro tak co może coś mi dać extra czyli np jeszcze jeden dekoder to powiedziała, że tak, ale za 102 zł. No nie wiem czy jej wierzyć? Umowę mam do końca listopada.

Wierzyć, czy nie... różnie mówią konsultanci, zależy na którego się trafi. Co by nie napisać dobrą ofertę można uzyskać po wypowiedzeniu w okolicach 90-120zł. Porównując ceny z innymi operatorami (TV plus Internet)  jest to bardzo dobra oferta cenowa. Dopytaj może czy jest opcaj szybszego Internetu, nawet jeżeli nie to i tak zaproponowany pakiet usług jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP 1,TVP 2, Polsat w dvb-c lecą fta. Może jest tego więcej, nie sprawdzałem.

Bitrate video: 9-10mbit.

Satelita opóźniona o 3 sekundy względem kabla, dvb-t 1:1, transmisja na sport tvp 11 sekund.

 

edit: Polsat sport też fta. Może promocja na mecz.

 

Edytowane przez kozaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...