Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, sanchez2104 napisał:

Jestem w multimedii od prawie 1,5 roku, mam u nich telewizję oraz Internet. Niedawno w bloku pojawiła się ulotka z ofertą (m.in. szybszy Internet w związku z przejściem na światłowód). Dlatego zadzwoniłem na infolinię w celu uzyskania informacji jak wygląda przejście na światłowód (czy potrzebna jest nowa umowa itp.). Dostałem od przedstawiciela ofertę umowy na 300mb/s za 35zł. (....)

 

Kolejny mój telefon i ta sama sytuacja i w dodatku oferta ponownego zawarcia umowy z nimi, jednak w tym przypadku cena jaką mi zaproponowali to 80zł

To gorący okres przedświąteczny. Musiało zaszumieć im w głowach od nadmiaru wrażeń.

Na stronie internetowej oferują bez żadnej łaski internet 300 Mb/s za 49 zł. (umowa na 24 miesiące), a tobie proponują 80 zł. Mają rozmach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2019 o 11:26, Kiler napisał:

Czy na pewno te kanały będą musiały zniknąć? Jeśli przejmują podmiot, który ma obowiązującą umowę z nadawcą kanału, to czemu by mieli wykasować kanał?

wpierw musieliby się połączyć ale dokładnie raczej kanały obu sieci niż tylko jednej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jak sobie to wyobrażasz, że Vectra będzie mieć 2 różne oferty: jedną dla swoich starych klientów i drugą dla tych po Multimedii dopóki nie wygasną umowy Multimedii? Czy może nagle Vectra w jakiś cudowny sposób dogada się z nadawcami i po latach doda do swojej oferty kanały których dotąd nie miała, a które są w Multimedii? 

Na podstawie pliku kolegi Morthena z tego forum(z wykazem programów u różnych operatorów), przygotowałem bilans MM vs. Vectra. Jak dla mnie korzyści z przejścia na Vectrę nie rekompensują tych dużych różnic cenowych pomiędzy tymi operatorami. Oczywiście może to zależeć od indywidualnych preferencji, ale jeśli te różnice dotyczą w większości śmieciowych (jak dla mnie)  kanałów, a za różnicę w cenie można mieć dodatkowo w MM pakiety premium C+, HBO i Cinemax, to o czym tu w ogóle rozmawiać?

SD w MM-HD w Vectrze(17): TTV, Polsat 2, TV6, Superstacja, 13 Ulica, AXN Spin, Comedy Central Family, Sportklub, Discovery Science, DTX, ID, Boomerang, Da Vinci, Discovery Life, Super Polsat, MTV Polska, TV Okazje

HD w MM-4K w Vectrze(1): Eleven 1

HD w MM-SD w Vectrze(1): TVR

Brak w MM-obecne w Vectrze(26): wPolsce, Fox, Fox Comedy, BBC First, Romans TV, Eleven 4, Extreme Sports, Ginx, FunBox 4K, History, History 2, National Geographic, National Geographic Wild, BBC Earth, CBeebies, BBC Lifestyle, Nat Geo People, Fashion TV, BBC Brit, NTL, Ultra TV 4K, TBN Polska, Eska TV Rock, Eska TV Extra, VOX Music TV, Jazz TV

Obecne w MM-brak w Vectrze(22): Sci-Fi, AMC, CBS Action, CBS Europa, SundanceTV, Polsat Romans, Novela TV, Polsat Sport News, Polsat Sport Fight, Polsat Viasat Explore, Viasat History/Nature, Water Planet, Duck TV, Polsat JimJam, E!, Disco Polo Music, Polsat Music, MTV Dance, MTV Hits, MTV Rocks, VH1 Classic, Playboy TV

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich nonsensów jest w MM więcej.  Np. popularny program Polsat Film jest u mnie w analogu , a w cyfrze dopiero w dodatkowym pakiecie Filmy i Seriale lub  w Maxboxie. Albo bezpłatny Stopklatka lub TVP Rozrywka dopiero w Superboxie zamiast w Startboxie. Trudno zrozumieć rozkład programowy tego operatora. Np. w UPC wszystkie bezpłatne i podstawowe programy są w odkodowanym pakiecie startowym który można mieć na drugim,trzecim i n-tym telewizorze. I to w HD ! Jest tego około 40 programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 grudnia przedłużyłem ponownie umowę na kolejne 24 miesiące z naszą kochaną MM. Moim zdaniem na ciekawych warunkach. Przy okazji mam net 600.

Wszystko śmiga jak trzeba a nawet lepiej. Tak to wygląda:

Certyfikowana apka UKE:

wgpTVHi.jpg

 

Aplikacja speedtest.net zainstalowana na win10:

j6ECQpr.jpg

 

Testy po kablu sieciowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mixiorek napisał:

Od 1 grudnia przedłużyłem ponownie umowę na kolejne 24 miesiące z naszą kochaną MM. Moim zdaniem na ciekawych warunkach. Przy okazji mam net 600.

Wszystko śmiga jak trzeba a nawet lepiej. Tak to wygląda:

Certyfikowana apka UKE:

wgpTVHi.jpg

 

Aplikacja speedtest.net zainstalowana na win10:

j6ECQpr.jpg

 

Testy po kablu sieciowym.

HFC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 stycznia w miejsce programu CBS Action SD  będzie program CBS Reality HD. Jak myślicie , czy przy okazji program CBS Europa (należący do tej samej stajni) podniosą też do jakości HD ? Dość często przełączam na Europę i wkurza mnie niska jakość techniczna.

Edytowane przez zerojedynkaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Wezu napisał:

HFC?

 

Tak. Modem Technicolor CGA 4233. Miałem też możliwość 1,2GB/s ale biorąc pod uwagę jaki mam upload na 600 to spokojnie wystarczy. Schody zaczynają się przy połączeniu WiFi bo tu już trzeba mieć konkretny sprzęt z wyższej półki by osiągnąć deklarowane wartości.

Mam też do czynienia z biznesowym łączem UPC 600/60 (też na HFC) i tam upload nie chodzi tak żwawo. Zwykle wynosi około 56Mb/s. W MM jak widać przekracza deklarowany i to niemało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎12‎-‎25 o 17:12, zerojedynkaX napisał:

Np. w UPC wszystkie bezpłatne i podstawowe programy są w odkodowanym pakiecie startowym który można mieć na drugim,trzecim i n-tym telewizorze. I to w HD !

Ale nie zawsze tak było. Jak UPC wprowadziło do oferty komercyjne kanały z MUX-8 (Zoom TV HD, Nowa TV HD, Metro HD i WP HD), to były one dostępne tylko dla abonentów, którzy mieli wykupiony najwyższy pakiet - Max. I były w tymże pakiecie przez długi czas (ze 2 lata). A żeby było jeszcze śmieszniej, to przez ten okres robili z nich "otwarte okna" dla abonentów z niższym pakietem - Select, aby ich nakłonić do przejścia na ten wyższy pakiet - Max. Jakby to były jakieś płatne, wartościowe kanały. :lol2:

 

W dniu ‎2019‎-‎12‎-‎25 o 17:12, zerojedynkaX napisał:

Jest tego około 40 programów.

Tak naprawdę pakiet Start to 34 programy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w Szczecinie zauważył spowolnienie internetu ? Mam pakiet 120 mbit+. Sytuacja wygląda tak, że szarpało łączem i wskazywało na testach "zegarkowych" 80-90 mbit/s. Był serwisant na swoim laptopie stwierdził, że nie ma problemów. Rzeczywiście u niego testy downloadu były w granicach 130 mbit na teście "zegarkowym". Zainstalowałem więc czysty system operacyjny i wykazuje 127-128 mbit przy teście "zegarkowym". Problem zauważyłem przy plikach testowych na test.mm.pl. Tam przy próbie pobranie 1 GB danych transfer jest na poziomie 9 do 10 megabajtów na sekundę. Mając łącze 120 mbit prędkość powinna wynosić ponad 15 megabajtów na sekundę. Pobierając około 10 megabajtów na sekundę z tego wynika, że mam łącze tylko w granicach 100 megabitów na sekundę. 20 gdzieś się podziało. Infrastruktura sieciowa jest na gigabit ethernet, więc tu nie ma ograniczenia. Problemy z przepustowością odnotowuję od ponad miesiąca. Czy ktoś z Was ma podobnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przez menadżer pobierania dowolny czy wysyca łącze. U mnie nigdy po www z przeglądarki nie wysyca łącza, robi to dopiero programu typu internet download manager czy free download manager które nawiązują większą liczbe połączeń z serwerem.

Edytowane przez kozaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, thommy18 napisał:

Czy ktoś w Szczecinie zauważył spowolnienie internetu ? Mam pakiet 120 mbit+. Sytuacja wygląda tak, że szarpało łączem i wskazywało na testach "zegarkowych" 80-90 mbit/s. Był serwisant na swoim laptopie stwierdził, że nie ma problemów. Rzeczywiście u niego testy downloadu były w granicach 130 mbit na teście "zegarkowym". Zainstalowałem więc czysty system operacyjny i wykazuje 127-128 mbit przy teście "zegarkowym". Problem zauważyłem przy plikach testowych na test.mm.pl. Tam przy próbie pobranie 1 GB danych transfer jest na poziomie 9 do 10 megabajtów na sekundę. Mając łącze 120 mbit prędkość powinna wynosić ponad 15 megabajtów na sekundę. Pobierając około 10 megabajtów na sekundę z tego wynika, że mam łącze tylko w granicach 100 megabitów na sekundę. 20 gdzieś się podziało. Infrastruktura sieciowa jest na gigabit ethernet, więc tu nie ma ograniczenia. Problemy z przepustowością odnotowuję od ponad miesiąca. Czy ktoś z Was ma podobnie ?

Był technik z laptopem serwisowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, thommy18 napisał:

Czy ktoś w Szczecinie zauważył spowolnienie internetu ? Mam pakiet 120 mbit+. 

 

Mieszkam w Szczecinie, mam łącze 120mbit (ograniczone domowym routerem do 100mbit oraz tym, że korzystam z komercyjnego VPNa) i bez problemu wszystko śmiga. 

Teraz nawet ściągam plik jDownloaderem i idzie 9,86MB/s, tyle co zawsze.

 

Ogólnie żadnych spowolnień nie ma. 

Edytowane przez rafmik
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...