Jump to content

zerojedynkaX

Users
 • Content Count

  1720
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

35 Dobra

About zerojedynkaX

 • Rank
  Przesiaduję 24/7

Informacje o profilu

 • Location
  Częstochowa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Co ma Multimedia do zaproponowania 15-letnim klientom (takim jak ja) regularnie płacącym abonament ? Jakie nowe programy TV obejrzymy w MM w święta ? Odpowiadam: NIC !! Wszelkie promocje na ulotkach na klatce schodowej dotyczą NOWYCH . Może by się zarząd w końcu opamiętał i stałym klientom coś na Mikołaja zaproponował ? Osobiście czekam też na powrót NGCh HD.Brakuje mi tego kanału. No i wziąć się za 4K ! Moduły i dekodery dostosowane i na początek 2- 3 kanały w tej rozdzielczości. Ot tak na Nowy Rok. 😏
 2. No to u mnie nie 1:1. Wszystko co zmienia się w mux-ach od razu jest. Chyba w mojej lokalizacji dają wszystko co leci w dvb t.
 3. Na wszystkie opisane powyżej przypadki (brak Kultury czy Sportu) lekarstwem jest przeskanowanie telewizora w zakresie naziemnej cyfrowej. U mnie też po wprowadzeniu Kultury w HD nie było tego programu, była za to Kultura SD bez obrazu i dźwięku. Kto ma HbbTV to pojawią się też kanały Emitela (TVP4,5,6,7) i telegazeta cyfrowa (pogoda,wiadomości,program TV). Szkoda że nie retransmitują mux-ów lokalnych. Jestem w zasięgu mux-a L3 (aż 10 programów) , ale w MM go nie ma.
 4. Ja nie wiem czy paczka Discovery to są kanały śmieciowe , ale brak w HD D.Science ,DTX-a czy ID dokucza posiadaczom większych telewizorów.
 5. Tak patrzę na tę ulotkę powyżej : TV z HBO i Canal+,internet 300Mb z wi-fi i to wszystko za 65 zł-m-c to rewelacja ! Jeśli by mi tak zaproponowali to biorę w ciemno ! Mnie ( po wypowiedzenu) zaproponowali takie coś w ubiegłym roku ( z netem 120) za 115zł i nie chcieli zejść poniżej nawet o 10 zł !! Odmówiłem, wziąłem TV bez kanałów premium i zmieściłem się w 62 zł.Do tego 2 multiroomy. W grudniu przedłużam, ciekawe co zaproponują ...
 6. Potrzebuję w grudniu przedłużyć umowę po wypowiedzeniu. Warunki : umowa na 2 lata , superbox , cinemax , net 120 Mb z wifi , 2xmultiroom( moduły Cam) , multiscreen. Chciałbym za to płacić nie więcej niż 65 zł. Czy to możliwe ?
 7. Ciekawe kto w tym mux-ie ogląda taką słabą jakość kanałów.Na 32 calach max można to jeszcze strawić, ale na 50-65 calach nie da się tego mux-a oglądać. Nie lepiej dać Polsat i TVN w HD ? I do tego NTL i TVR też w HD ? I byłby mux na miarę czasu.
 8. To jest tak nie po kolei. Wpierw SD 576i , potem HD 720p, z kolei "pseudo full-HD" 1080i i pierwsze programy UHD (4K). Pogubili prawdziwe HD 1080p. Wiadomo że transpordery nie są z gumy. Ale skoro nadają już 4K to czemu (przynajmniej w kablówkach) nie ma 1080p ? Taka jest norma ? Normę można zmienić. Prawda jest taka : mamy coraz lepszy sprzęt (telewizory) i nadawcy nie nadążają z jakością.
 9. Wszystkie kanały HD powinny być w 1080p , bo to jest prawdziwe HD ( 1080 linii na ekranie) a nie 1080i gdzie na zmianę widać linie parzyste i nieparzyste i oko jest oszukiwane , następuje złudzenie że mamy na ekranie 1080 linii a jest połowę mniej. Z blue raya mam obraz 1080p i obraz jest ostry , idealny. Efekty opisane przez kolegów mogą wynikać z pracy dekodera który " nie wyrabia" z 1080p stąd przycinki. Ja mam moduł CAM i nie widzę takich efektów. Od wieczora też mam PN w rozdzielczości 1080p.
 10. Zawsze myślałem że 1080p daje lepszy obraz niż 1080i. Co ciekawe mnie TV pokazuje że Polsat News jest w 1080i.
 11. W Samsungu Tv pyta przed skanowaniem : naziemne czy kablowe ? Cyfrowe czy analogowe ? Klikasz odpowiednio i masz. TV z 2018 roku.
 12. TVP Kultura w HD !! Ale nie cieszcie się ! Na DVB C nadal w SD , natomiast w retransmitowanych mux-ach naziemnych DVB T jest w HD ! Jeśli nie macie w muxie 8 tej stacji należy przeskanować telewizor ale tylko w zakresie naziemnej TV aby nie kasować sobie poukładanych programów DVB C. Tak też zrobiłem i mam Kulturę w HD. Obraz o wiele ostrzejszy niż w SD , lepiej się ogląda. Ciekawe ile będziemy czekać na ten program w cyfrowej Multimedii. Dla ciekawości UPC już Kulturę nadaje w HD....
 13. zerojedynkaX

  TVP INFO

  Mówcie co chcecie, ale te nachalne paski "Historyczne zwycięstwo PISu" i temu podobne zaczynają już mdlić. Nie wiem dla jakiej widowni jest przygotowywana ta propagandowa papka , ale większość moich znajomych przerzuciło się na Polsat News mimo że głosowali na PIS. Ja mam tylko nadzieję, że po wyborach coś zmieni się w tym klimacie, bo to już nie taki sam Sejm, całkiem inny Senat, no i prezes TVP też może będzie do wymiany. Macie rację,że nie ma co porównywać TVP do komercyjnych stacji. Sam oglądam Teatr TV, TVP Kulturę , seriale i teleturnieje na TVP2. Tego TVN i Polsat nie ma. Ale epoka propagandy sukcesu była prawie 50 lat temu i naiwny myślałem że już nigdy nie wróci. Wróciła. Ze zdwojoną siłą.😒
 14. Sytuacja zmieni się w 2021 roku, gdy zostanie wprowadzony system DVB T2 / HEVC. Wtedy na multipleksach naziemnych prawie wszystko będzie w HD i choć jeden w 4K. Niska jakość obecnych programów naziemnych hamuje przejście telewidzów z kablówek do naziemnej.
×
×
 • Create New...