Jump to content

CYFROmaniak

MOD Weteran
 • Content Count

  1037
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Neutralna

About CYFROmaniak

 • Rank
  MOD Weteran

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Londyn/Ruda Śląska
 • Hobby
  media, nauki biologiczne, polityka

Equipment

 • Pay TV Operator
  Freeview UK, VECTRA
 • Package
  Vectra// Platynowy + SnO + HBO //Netflix + HBO GO

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Player.pl w marcu zwiększył częstotliwość udostępniania odcinków opery mydlanej "The Bold and The Beautiful" czyli "Mody na sukces". Od kilku miesięcy można oglądać premierowy odcinek serialu także w weekendy. W sezonie letnim jest to praktycznie jedyna codzienna premierowa pozycja serialowa, bo wszelakie pozycje z tego gatunku mają wakacyjne przerwy. Szkoda, że serial ma zupełnie zerową promocję na łamach serwisu. Na stronie głównej zero informacji, w newsletterze zero informacji, w komunikacie prasowym z pozycjami miesiąca również ani słowa, że najpopularniejsza soap opera na świecie ma swoje premiery w polskim serwisie VOD.
 2. Wczoraj obejrzałem "Hejtera"! Bardzo dobre kino! Zaznaczam, że jestem w Wielkiej Brytanii i opłacam usługę angielską kartą płatniczą. Z tego co wyczytałem, w polskim Netflixie film nie jest (jeszcze) dostępny ze względów licencyjnych. Przyznam, że pogubiłem się w kwestiach związanych z dostępnością biblioteki Netflixa w poszczególnych krajach. Odkąd "uwolniono" internet od granic europejskich (bodajże w maju 2017), można bezproblemowo oglądać w UE usługi wideo, za które się zapłaciło w kraju rezydowania. W efekcie, nie mogę więc obejrzeć wszystkich filmów polskich, bo większość jest dystrybuowana tylko w polskim Netflixie. "Hejter" jest akurat wyjątkiem - ten akurat poszedł do wszystkich oddziałów Netlixa bodajże poza PL i Koreą Płd. Nie jestem jednak pewien czy, będąc w Polsce, mam dostęp do wszystkich pozycji angielskiego Netflixa... Skomplikowane Ma to chyba wszystko sens, gdyby nie fakt, że ta sytuacja co jakiś czas się zmienia. Kiedyś było tak, że będąc w Polsce, miałem tylko polską ofertę, niezależnie jaką kartą był serwis opłacony. Ktoś jeszcze opłaca Neflixa niepolską kartą?
 3. Po co się męczyć jazdą autobusem czy tramwajem skoro można mieć samochód? Logika podobna. Dla niektórych. korzystanie z VOD może się wiązać z jakimiś ograniczeniami, niekoniecznie finansowymi.
 4. Vectrowicze z systemem Graphene - mam pytanie. Moi rodzice, do których nie mogę w najbliższym czasie pojechać, chyba nieświadomie zamawiają filmy na VOD. Faktura za marzec zawiera 2 pozycje a jestem pewien że nikt nie zamierzał nic kupować. W domu nawet nie wiedzą że jest taka opcja Chyba niepotrzebnie wymieniliśmy u nich dekoder, bo w tym najnowszym jest dość dużo POP-UPów. Moje pytanie brzmi czy zamówienie trzeba potwierdzać PINem? W poprzednim modelu dekodera chyba trzeba było podać kod 4-cyfrowy aby dokonać zamówienia. Czy może być tak że obecnie wystarczy tylko kliknięcie OK czy AKCEPTUJ?
 5. Mam bardzo podobne spostrzeżenia. TVN24 męczy stronniczością przekazu oraz tendencją do wzniecania atmosfery strachu i defetyzmu. Poza tym, nie zaciekawia już od strony estetycznej tak jak kiedyś. W kwestii obiektywizmu nie mam złudzeń, że w dzisiejszych czasach o to trudno. Oczekuję jednak pewnego minimum - chociażby krótkie wprowadzenie do treści newsa, po którym następowałby komentarz. Tymczasem widz TVN24 bądź Faktów dostaje od razu opinię prezentera - jeszcze przed materiałem reporterskim. Rzucają się w oczy (uszy) wstawki językowe i intonacje. Szczególnie było to widoczne kilka dni temu podczas ogłaszania "tarczy antykryzysowej". Jeszcze przed podaniem rodzaju i wysokości świadczeń, widzom już oznajmiono, że pomoc rządowa jest za mała, fikcyjna. I na pewno jest, ale wypadałoby powiedzieć wpierw o co obywatel może się ubiegać. Pamiętam, że pokazano to w Faktach w postaci kilkusekundowej grafiki. Szczególnie się zawiodłem w ostatnich dniach na Justynie Pochanke. Trafiłem na jej wywiad z minister Emilewicz, podczas którego prezenterka niemalże krzyczała po swojej rozmówczyni. Ta bowiem spędziła jakąś część dnia na zajmowaniu się terminem wyborów zamiast na pomaganiu przedsiębiorcom... Ja rozumiem motywację Pochanke i zgadzam się, że wybory nie powinny być priorytetem, ale zwyczajnie było mi przykro oglądając to. W TVP Info jest oczywiście to samo. Mam wrażenie jednak, że w przypływie propagandy i samozadowolenia czasem można usłyszeć tam przynajmniej co "fizycznie" zrobiono. Można nie popierać rządzących czy nawet ich nie znosić, ale na pewno jakaś "praca" jest przez nich wykonywana - kiepska, dostateczna a może i dobra, jakieś ustawy są wdrażane, pewne spotkania zagranicą/w terenie się odbywają. Widz ma prawo się o nich dowiedzieć, a nierzadko w TVN24 trudno o tym usłyszeć. No i jeszcze odnośnie strona estetyczna - kiedyś TVN24 była pionierem nowych rozwiązań. Od kilku lat stoi wszystko w miejscu. Możliwości wspaniałego studia jakby średnio wykorzystane, nudne kadry, chaotyczna i nudna oprawa... Może na 20-lecie (za rok) można się spodziewać jakiegoś odświeżenia? Przydałoby się.
 6. Czy którekolwiek programy własne TVP Kultury sa produkowane w HD? Mam na myśli Tygodnik Kulturalny, Inny punkt widzenia itp. Zaglądam czasem na VOD.TVP.pl i tam maksymalna jakość to 480p. Sądząc po wyglądzie, na pewno to nie downscal tylko kiepska kamera? Niestety spoza Polski nie mogę obejrzeć wszystkiego, ale podejrzewam, że nie ma tego zbyt dużo... Mam nadzieję, że stacja otrzyma nowy sprzęt. W kwietniu chyba będzie piętnastolecie TVP Kultury.
 7. Dziękuję! Bardzo ładnie się prezentuje. Ostatnio oglądając TVP Kulturę właśnie zwróciłem uwagę na logo i wielki napis "PREMIERA". Dobry krok!
 8. Można prosić o zapa? Nie mam dostępu #zagranico
 9. Przy okazji "polsatyzacji" Comedy Central Family, przypomina się dawny twór zwanego wówczas Polsatu 2 Cyfrowego pod tytułem "Komedia". Mamy w dziale wspomnieniowym coś o tym kanale? P.S Fajnie jakby Polsat+Viacom pokusiły się o nowe "Dezinformacje" A co do samego PCCE... CC Family zyskało nieco widowni ostatnio i podejrzewam, że to dzięki częstej emisji "Co ludzie powiedzą?" Ten klasyk można oglądać wielokrotnie i nigdy się nie nudzi. Licencja na serial chyba się kończy, więc CC próbuje różnymi chwytami przytrzymać widzów którzy chętnie włączali odległy, wręcz niszowy kanał by oglądać Hiacyntę.
 10. Ciekawy temat dla telemaniaków takich jak ja Bardzo bym chciał, żeby w polskiej TV pojawiło się więcej delikatnych i dyskretnych logotypów w stylu znaków wodnych, jak np. w przypadku HBO. Nasi nadawcy, jak słusznie zauważył Sentence, idą jednak w odwrotnym kierunku i zmniejszają transparentność tzw. znaczków. Na mojej liście anty-wzorców są: 1. TVN - mimo, że od lat "kreuje" trendy w polskiej telewizji, jej logo jak i cała oprawa są wyjątkowo płaskie i nijakie. Znaczek z brzydkim dopiskiem HD wisi niezmiennie od bardzo dawna. Nie oczekuję wielkiej przemiany, ale odrobina cienia czy dodanie znaku wodnego (a'la amerykańskie ABC) mogłyby znacząco odświeżyć wizerunek stacji (pomijając stęchłą ramówkę zdominowaną docu-soap i lifestyle'm). 2. TVN24 - w przypadku kanałów newsowych nie oczekuję transparentności. Uwielbiam oficjalny znak TVN-u-24 - ten w postaci "kuli", nie kółka. Ale TVN24 odchodzi od tej wersji logotypu i w spotach reklamowych pokazuje to płaskie, niczym namalowane farbkami plakatowymi. Wersja logo na ekranie to niby ta którą lubię, ale efekt się gubi poprzez wpisanie tego pięknego logo w prawie nieprzezroczysty biały prostokąt. 3. AXN - rażące białe literki, które stają się elegancko transparentne... podczas bloku reklamowego. Podobnie było z poprzednim czerwonym logotypem. Gratulacja! 4. wersja SD kanałów TVP1 i TVP2 - logotypy olbrzymy. Ale to wkrótce zniknie. Literki TVP dość ładnie wyglądają w wersji pomniejszonej i w HD. Oby tylko po zniknięciu dopisku HD, nadawca nie zdecydował się na ich powiększenie. 5. Paramount - marka ma tak rozpoznawalne logo, a tymczasem kanał TV ma tylko ogromny napis Paramount Channel. 6. Puls 2 - cały Puls próbuje jak może, ale mu nie wychodzi. Ta ostra, czerwona kulka z czcionką pochodzącą z MS-Word'a jest zwyczajnie brzydka. 7. Viasaty - tu po prostu odbyła się kiedyś duża zmiana na minus. Ładne były te dawne logotypy z nazwą wpisaną w koło. Zastanawiam się dlaczego te logotypy są czasem wręcz agresywne. Czyżby nadawcy nie byli pewni swojej rozpoznawalności? Mam wrażenie, że pokolenie 50+, które staje się głównym odbiorcą linearnej telewizji, nie jest przyzwyczajone do zapamiętywania marek. Widzę to po swoich rodzicach - oni często mówią: "włącz szóstkę" zamiast TVN (bo tak jak zaprogramowany), "włącz ósemkę"... Nie powinienem generalizować, ale może coś w tym jest. Na skutek średniej rozpoznawalności wśród "średnio zaangażowanych" nadawcy ubierają się w jaskrawe ubranka? Innym powodem może być zwyczajnie nasz niewyszlifowany zmysł estetyki. W końcu i tak większości widzów nie przeszkadzają święcące znaczki z ograniczeniem wiekowym, źle ustawione proporcje obrazu (w latach transformacji z 4:3 do 16:9), nudny lektor zagłuszający oryginalne dialogi i ścieżkę dźwiękową.
 11. Dzięki za odpowiedź. Ale tak jak napisałem, żadne nowe MENU nie zostaje wywołane po naciśnięciu OPT. No i instrukcja opisuje żeby operować w rubryce TELEWIZJA, której nie mam. Mam za to tylko "PROGRAM TV. OK - ROZWIĄZANE. Po aktualizacji oprogramowania, udało mi się dotrzeć do menu edycji listy programów. Ulżyło mi
 12. Wymieniłem dekoder PVR na nowszy (soft Graphene, VEC-4730 CDX) i szukam możliwości ustawienia własnej listy kanałów. Według instrukcji powinienem wybrać MENU i następnie podpozycję "TELEWIZJA" ale software nie ma niestety takiej pozycji Mogę tylko wybrać "PROGRAM TV" ale po naciśnięciu OPT (sugerowane przez instrukcję przy pozycji TELEWIZJA) nic się nie dzieje. Obawiam się, że nie będzie się dało ustawić TVP1 pod numerem 1. Może ktoś ma podobny model i jest w stanie pomóc? Może jest jakiś trik, żeby to zrobić?
 13. I żadnej planszy na temat podmiany Kultury na HD? Pamiętam, że dawniej pojawiały się plansze PDF nawet na temat delikatnej zmiany logotypów np. FOX-a. W każdym razie duży plus za TVP Kulturę Czy ktoś mógłby przypomnieć numer do DUK? Chciałem załatwić przedłużenie umowy zwykłym "kanałem" ale pan konsultant nawet wymiany dekodera nie proponował . Jestem od początku Cyfrowej Vectry więc chciałbym coś fajnego...
 14. Na stronie Vectry po długim czasie zaktualizowano planszę, w której pojawiło się info o usunięciu TVP1 SD i TVP2 SD z dniem 30.11. Brak informacji na temat TVP Kultura, więc prawdopodobnie na wersję HD będzie trzeba poczekać. @menx dzięki za screeny z softem Graphene o które prosiłem jakiś czas temu!
 15. Powiedzcie drodzy Forumowicze czy najnowsze dekodery HD z oprogramowaniem Graphyne mają możliwość układania własnej listy kanałów? Jakieś screeny pokazujące wygląd softu byłyby również mile widziane. Dzięki!
×
×
 • Create New...