Jump to content

strzala

Users
 • Content Count

  330
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Neutralna

About strzala

 • Rank
  Rozpisany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ty masz dekodery na Enigmie to Ci działa, ale kolega pytał o TV i tam nie działa nagrywanie. Poza tym u Ciebie akurat raczej nie powinno być problemu z tym, że moduł jest jednostrumieniowy, ponieważ oba Twoje dekodery zdaje się umożliwiają dekodowanie offline przez moduł, więc można nagrywać kanał zakodowany i później rozkodować już nagrany materiał. Dzięki temu w czasie nagrywania normalnie jesteś w stanie oglądać inny kanał.
 2. Z tego co widziałem, to jakość i bitrate (bo to wbrew pozorom u polskich operatorów nie zawsze idzie w parze) są w Vectrze gorsze, niż nawet w MM (nie wspominając o UPC) na kanałach HD i SD. Zatem spodziewam się, że ten dekoder 4K, to raczej bardziej jakiś marketingowy bełkot, niż realny zysk jakościowy w porównaniu do MM. Trzeba jeszcze brać pod uwagę, że w Eleven 4K większość albo nawet wszystkie transmisje są skalowane, a nie natywne.
 3. Gdzieś wyczytałem jeszcze jedną ciekawą rzecz odnośnie Vectry. Ogólnie, to nie chce mi się w to wierzyć, bo to by było jakieś kuriozum, ale może ktoś tu potwierdzi albo zaprzeczy. Otóż, podobno w Vectrze w ramach multirooma (za 15zł) nie działają dodatkowe pakiety premium. Tzn. chcąc oglądać na przykład C+ na 2 urządzeniach, trzeba wykupić 2x pakiet C+, czyli 2x 50zł miesięcznie na czas nieokreślony lub 2x 40zł ze zobowiązaniem terminowym.
 4. Do niekodowanych kanałów nie jest potrzebny moduł, więc to akurat nie dziwi
 5. W takim razie mało wiesz o modułach CI+ Między innymi po to zostały wprowadzone na rynek, żeby można było parować z kartą i blokować nagrywanie. To je m.in. różni od modułów CI. Jest informacja w sygnale, czy dany program może być nagrywany czy nie i certyfikowane urządzenia(telewizory) reagują na tę informację. Taka informacja może być przy całym programie albo tylko przy pojedynczych audycjach np. przy premierach filmowych na kanałach premium. Podobno w Vectrze jest przy wszystkich albo prawie przy wszystkich programach. Nie wiem jak to wygląda w UPC, bo tam też są moduł CI+. Nie jestem pewien do końca jak to jest z dekoderami na Enigmie, bo one akurat nie są certyfikowane do CI+ i te moduły działają tam nie do końca legalnie. Certyfikowane urządzenia muszą reagować, bo inaczej nie dostałyby certyfikatu.
 6. Mają, ale gdzieś czytałem, że są to parowane CI+ z zablokowanym nagrywaniem. Zatem, jeśli chcesz nagrywać, to tylko na ich dekoderze. Faktycznie super, a tutaj ulotka Multimedii sprzed świąt, którą znalazłem u siebie w bloku. Trzeba przyznać, że taka sobie w porównaniu z Vectrą 🤣
 7. No to w Multimedii za ok. 90 zł to samo, co u Ciebie plus wszystkie pakiety premium (C+, HBO, Cinemax, Eleven) i multiroom. Widać różnicę, prawda?
 8. Przecież możesz zrezygnować w dowolnym momencie z pakietów tylko z karą umowną. Nie ma możliwości brania tych pakietów, o których piszesz poza promocją na czas nieokreślony(o wiele drożej)? Wtedy byś mógł rezygnować i zmieniać co miesiąc. Masz ceny promocyjne za lojalkę, a chciałbyś mieć wolność jak przy Netflix. Zresztą Netflix też już wprowadza tańsze oferty długoterminowe na niektórych rynkach.
 9. Kiedyś na telewizorach Samsunga działał oscam. Pytanie, czy na tych najnowszych nadal działa. Jeśli tak, to może tutaj jest jakieś światełko w tunelu na osiągnięcie tego co chcesz zrobić.
 10. Ktoś tu jakiś czas temu w tym wątku pisał, że skądś wypożyczył taki moduł i testował na Samsungu. To nie działało, ponieważ Samsung i tak korzystał z modułu tylko na jednym tunerze. Po prostu nie przewidują sytuacji, że ktoś korzysta z modułu wielostrumieniowego. Ciekawe czy są jakieś telewizory z wejściami na 2 moduły.
 11. Z wierzchu to zapewne wszystkie moduły tak wyglądają, bo Multimedia nakleja własną nalepkę. Ciekawsze informacje są z drugiej strony, gdzie są bardziej szczegółowe informacje(producent, nazwa, typ). Podobno Multimedia dawała moduły 4 różnych producentów. Ja na przykład kilka lat temu dostałem CI Neotion CAS7 i mój 7-letni dzisiaj Philips(8 seria) miał duże problemy z tym modułem. Obraz był poszatkowany jakby występowały zakłócenia sygnału. Kupiłem używane moduły Conax Smit oraz Technisat i na nich już działą w zasadzie bez problemów. Niestety nie testowałem nagrywania w samym telewizorze, bo do tego mam własny dekoder na Enigma2.
 12. Przecież to nic nowego dla HBO, że premiery kinowe są jedynie w niedziele, a reszta to filmy telewizyjne. W lutym wypada 4 niedziele, więc będą 4 premiery, chociaż zdarzały się i pojedyncze niedziele bez żadnych premier. Dzisiaj jako premierę uznają Narodziny gwiazdy, który był już oczywiście kilka dni temu. Na wakacjach na przykład puścili powtórnie Mission: Impossible - Fallout. Pamiętam, że w kwietniu 2018 roku były takie 4 niedziele, gdzie o 20 puszczali jakiś 4-odcinkowy miniserial Howards End i w trzy pierwsze z tych niedziel nie było już żadnej innej premiery oprócz tego serialu, a w ostatnią premiera filmu była przesunięta na 21.15(Mroczna wieża).
 13. Masz tam jakiś rozgałęźnik na inne telewizory? Jeśli masz, to spróbuj testowo podpiąć bezpośrednio. Ja kiedyś na Philipsie(obecnie siedmioletni) miałem problem z modułem, który dostałem od Multimedii. Musiałem kupić własny moduł innej marki i przełożyć kartę, bo na tamtym pierwotnym wyglądało to podobnie jak u Ciebie. Oczywiście u mnie problem z modułem dotyczył wszystkich kodowanych kanałów.
 14. Masz moduł CAM? Jeśli tak to jaki? Jesteś w stanie sprawdzić, czy te zakłócenia dotyczą kanałów wybiórczo, czy może zależą od muxu, na którym nadaje taki kanał z zakłóceniami? Jeśli jesteś w stanie, to sprawdź też jakość sygnału na jakimś wskaźniku w telewizorze i czy nie pojawiają się błędy (BER).
 15. Do tych najwyższych prędkości typu 300 i 600 nie dają już chyba modemów Cisco. Czy to oznacza, że tam nie można mieć trybu bridge?
×
×
 • Create New...