Jump to content

strzala

Users
 • Content Count

  272
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutralna

About strzala

 • Rank
  Czasami wpadam

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wtedy nie będzie działać.
 2. Karty działają niezależnie bezpośrednio w czytniku i w ten sposób korzystam z jednej karty w dekoderze na Enigma2. Drugą kartę używam przez moduł bezpośrednio w telewizorze. Niestety musiałem dokupić jakiś stary, używany moduł CI, ponieważ te które dostałem od MM słabo współpracowały z moim TV(pojawiały się artefakty).
 3. strzala

  Multimedia

  Zatem jednak jesteś świadomy, czemu w tej kablówce nie ma zmian? Jakie opłaty taka oferta.
 4. strzala

  Multimedia

  Np. EPG na TV(moduł CAM) jest trochę inne jeśli chodzi o treść w porównaniu do EPG w dekoderze ADB. Przecież tu i tu jest dostarczane przez MM. Jeśli ktoś chce mieć naprawdę fajne EPG, to konieczny jest własny dekoder na Enigmie. Wtedy można skorzystać z danych EPG pobieranych z internetu i jest tam wszystko co trzeba tzn.: dość dlugi opis, aktorzy, oceny z imdb i filmwebu. Gdzieś tu kiedyś umieszczałem screena jak to wygląda.
 5. Do SD wystarczy 10, bo u mnie jest taka właśnie sytuacja. Z kanałami HD jest już gorzej, bo w mojej kablówce niektóre z nich mają bitrate 9-10 i tu zdarzają się przycięcia. Tym bardziej, że łączę się ze swoją siecią przez VPN co wprowadza dodatkowy narzut danych. Trzeba brać też pod uwagę fakt, że jeśli chcielibyśmy korzystać z takiego streamingu przez urządzenie z internetem mobilnym, to zżerałoby to bardzo dużo danych przy takim wysokim bitrate.
 6. 2-3 kanały w tym samym czasie? W takiej sytuacji faktycznie będą potrzebne 3 głowice. Jeśli to miałoby być na dekoderze z Enigma2, to nie wiem czy i jakie dekodery poradzą sobie z transcodowaniem 3 kanałów jednocześnie. W ogóle ciężko będzie znaleźć dekoder z 3 głowicami wewnętrznymi i raczej trzeba by zastosować co najmniej jedną zewnętrzną na USB.
 7. strzala

  HBO, HBO 2 i HBO 3

  Sprawdziłem moje nagranie(kablówka Multimedia) i wygląda normalnie. Tzn. normalnie jak na ok. 8Mb/s, bo z takim bitratem jest nadawane HBO w tej kablówce. Widocznie tu nie czerpią sygnału z satelity tylko po światłowodzie.
 8. strzala

  CANAL+, CANAL+ Film i CANAL+ Family

  Faktycznie było i muszę przyznać, że podoba mi się ten dubbing, a dialogi dorównują tym z HBO/Cinemax. W sumie emisja nie była po 23 a oznaczenie wiekowe nadal "tylko" od 16 lat. Zatem właśnie przestałem rozumieć, dlaczego w zdecydowanej większości(w zasadzie prawie we wszystkich) tłumaczeń na C+ język jest tak ugrzeczniony w porównaniu do tego z HBO/Cinemax.
 9. Skoro ma być tylko dla Ciebie, to po co Ci oddzielna głowica dla każdego muxa? Ile kanałów jednocześnie chcesz oglądać? Każdy dekoder na Enigma2 umożliwia taki streaming, z tym że zapewne chciałbyś mieć rozwiązanie z transcodingiem, żeby ograniczyć bitrate. No to do tego te najtańsze dekodery raczej się nie nadają.
 10. strzala

  Multimedia

  Na Satkurierze jest już informacja na ten temat. Chodzi o Gdańsk, Łódź oraz okolice, a wkrótce także Warszawa. Piszą tam o w sumie kilkudziesięciu miejscowościach, więc rozumiem, że kryją się one pod hasłem "okolice"
 11. strzala

  CANAL+, CANAL+ Film i CANAL+ Family

  Tylko po co w takim razie było puszczać zwiastun z dubbingiem i robić ludziom nadzieję?
 12. strzala

  CANAL+, CANAL+ Film i CANAL+ Family

  Hehe, widzę 21 kwietnia będzie premiera Chaty. To była zdaje się jedna z nocnych, grudniowych przedpremier na C+ Seriale. Trzeba przyznać, że trochę to przetrzymali, bo z pozostałymi się chyba wyrobili do końca lutego.
 13. strzala

  CANAL+, CANAL+ Film i CANAL+ Family

  Nie lektor jest powodem tylko polska licencja tych kanałów. Wystarczy obejrzeć kilka filmów na HBO/Cinemax, żeby mieć porównanie. Dla przykładu podam 2 komedie Sashy Barona Cohena: Grimsby i Dyktator. Oglądając to na HBO(licencja brytyjska czy tam czeska) i jakimkolwiek innym kanale z polską licencją, to ma się wrażenie jakby się oglądało inny film. Po prostu C+ stosując podobny język jak na HBO, musiałby go oznaczyć czerwonym kółeczkiem i puszczać po 23 ograniczając tym zasięg.
 14. strzala

  CANAL+, CANAL+ Film i CANAL+ Family

  Może niektóre powtórki będą z dubbingiem, bo zdaje się zajawki na C+ widziałem z dubbingiem.
 15. strzala

  Multimedia

  Nagrywasz coś na dysk przez ten moduł? Poczytaj tutaj wątek związany ze sprawami technicznymi w kablówkach. Prawie wszystkie inne kablówki oferujące moduły CAM, blokują na nich możliwość nagrywania. Zatem lepsze i droższe oferty wiążą się z utrudnianiem życia abonentom. Trzeba sobie zadać pytanie, czy te kilka śmieciowych kanałów, o które tak płaczecie, jest warte tego wszystkiego? Vectra, którą się ciągle wymienia w kontekście przejęcia Multimedii też ma poblokowane nagrywanie na modułach. Niby oferuje moduły tylko komu one potrzebne w takiej sytuacji?
×