Jump to content

strzala

Users
 • Content Count

  348
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Neutralna

About strzala

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Co to znaczy, że nie ma HFC? Przecież wszystkie nowe bloki muszą mieć instalację zbiorczą sat oraz naziemną i czym to niby jest puszczane? Oczywiście jest koncentryk i na jednym można mieć jednocześnie DVB-S oraz DVB-T/C, bo nadają na różnych częstotliwościach. Jaki problem przełączyć w jakiejś szafie i zamiast DVB-T z anteny zbiorczej puścić DVB-C od operatora kablowego?
 2. Na 150 to nie wiem, czy już przy kolejnej umowie nie będzie automatycznego przejścia, dla tych co mieli dotąd 120. Musiałby się tu wypowiedzieć ktoś, kto ostatnio przedłużał umowę w takiej konfiguracji, bo teoretycznie chyba od października właśnie za 120 jest w sprzedaży 150. W tej technologii po odpowiednich inwestycjach jest możliwe nawet i prędkość 600. UPC zdaje się oferowało też 900. Zapewne tam gdzie infrastruktura była bardzo słaba (30 to jest słabo) i pewnie nie chodziło tylko o wymianę urządzeń ale też przewodów, to bardziej im się opłacało przejść na światłowód.
 3. Jest to mało prawdopodobne, skoro w jego lokalizacji zainwestowali w światłowód.
 4. Jaką maksymalną prędkość możesz mieć bez migracji na światłowód 120(150)? Jeśli zależy Ci też na TV, to staraj się pozostać przy dotychczasowej technologii. Telewizja IPTV ma sporo ograniczeń i jak dla mnie jest daleko z tyłu za DVB-C. Szczerze mówiąc, gdybym był zmuszony przejść na światłowód, to prędzej bym całkiem zrezygnował z TV albo przeszedł na telewizję satelitarną niż zdecydował się na korzystanie z IPTV.
 5. To co zrobisz jak już Vectra wejdzie pełną parą? Zostawisz sobie sam internet czy samą telewizję? Raczej cena 50zł za net+tv będzie wtedy tylko miłym wspomnieniem.
 6. Sprzedają C+ Prestige w takiej samej wersji jak wszystkie inne kablówki. C+ 4K jest dostępny w ofercie platformy C+ i tylko tam. Nie do końca rozumiem o co chodzi z tą telewizją naziemną, czy o to? https://satkurier.pl/news/189320/zmiany-w-emisji-polsat-news-i-polsat-film-w-ntc.html
 7. Przecież w Multimedii można dostać porównywalne a nawet lepsze warunki przy przedłużeniu (po wypowiedzeniu) niż dla nowych klientów. W tym wątku jest wiele wpisów to potwierdzających.
 8. Raczej nie ma znaczenia forma wypowiedzenia. Osobiście trzeba stać w kolejce, a listownie musisz zapłacić za znaczek. Takie są różnice Listem wysyła się do Gdyni, ale teraz można też telefonicznie złożyć rezygnację, więc to jest najprostsza metoda .
 9. Niestety słabe oceny ma ten film. Był dostępny(w sumie nadal jest) w ramach tego darmowego pakietu 80zł, który Chili rozdawało na święta. Brałem ten film pod uwagę, ale nie zdecydowałem się na wypożyczenie właśnie po przeczytaniu opinii na jego temat. Film w Polsce dopiero wczoraj miał premierę VOD na kilku serwisach, więc tu proszę mieć pretensje do dystrybutora za późną premierę kinową w Polsce(20 września 2019). Jak wiadomo, jest pewna chronologia i teraz od pojawienia się na VOD trzeba będzie zaczekać kolejnych 5-6 miesięcy zanim ewentualnie wyemituje go jakaś telewizja premium. Dla tych którzy nie mogą się doczekać(tak jak ja) wersja SD jest najtaniej w Cineman za 11,90zł a wersja HD najtaniej w VOD.pl za 12,90zł.
 10. Nie liczyłbym na to. Np. o taki Polsat Sport News abonenci "suszą głowę" Vectrze już od dawna i nadal go tam nie ma. Można się tylko domyślać, że to wymagałoby renegocjacji całej umowy z Polsatem, która byłaby na dużo gorszych warunkach. Przecież od jakiegoś czasu są pogłoski, że obecnie Polsat sprzedaje operatorom tylko pakiet wszystkich swoich 28 kanałów(nie dotyczy Polsat Sport Premium) i chce, aby operatorzy umieszczali je w najniższych pakietach. Chcą mieć za nie kasę w zasadzie od każdego abonenta kablówki. Jest to podobny zabieg do tego, który był zastosowany przy Polsat Sport Premium.
 11. Porównałem to szczegółowo w tym wątku, ale było to gdzieś kilka albo nawet kilkadziesiąt stron temu. Ogólnie sama zmiana w liście kanałów sumarycznie byłaby raczej na plus. Na pewno dotyczyłoby to fanów seriali i dokumentów(obecność Fox'ów, NG i BBC). Raczej na minus byłaby dla fanów muzyki(brak niektórych MTV) i sportu(brak Polsat Sport News chociaż jest obecny Eleven 4). Poza tym mają tam kilka kanałów w UHD i sporo w HD takich, które w Multimedii są tylko w SD. Niestety jest tam chyba najsłabsza jakość(najniższy bitrate) kanałów z całej 5-tki największych kablówek(wliczając do tej grupy jeszcze Multimedię). Jak dla mnie te miany nie są warte różnicy w cenie, która istnieje pomiędzy tymi kablówkami. W Multimedii za tę różnicę można mieć np. pakiet C+, a może nawet jeszcze HBO, czyli kanały premium bez reklam. Z Vectry będzie dużo więcej kanałów, ale przerywanych dość gęsto reklamami, czyli tzw. śmieciowych.
 12. To pochwal się tym lepszym, niezależnie czy to Netia czy coś innego
 13. IPTV? Nie, dziękuję Pochwal się jaką tam jakość i bitrate masz w tej Netii?
 14. Wzięte w pakiecie? W Multimedii? Jakim cudem? Nie mają czegoś takiego jak pakiet. Może to wygląda jak pakiet i można wynegocjować lepszą cenę ze względu na większą liczbę usług, ale formalnie każda z usług składowych ma swoją oddzielną promocję i nawet czasy trwania umowy na poszczególne usługi mogą się różnić od siebie o 1-2 miesiące. Napisałeś, że Tobie przy podnoszeniu prędkości przedłużyli umowy zarówno na internet jak i TV? Zrobili to sami z siebie, czy postawiłeś taki warunek? Ja znam przypadki, gdy w takich okolicznościach przedłużali sam internet i gdy ktoś się nie do końca w tym orientował, to zostawał z internetem i TV, gdzie powstawała różnica w datach końca umów rzędu 6 m-cy. To później znacznie utrudnia ewentualne negocjacje przy normalnym przedłużaniu umowy.
 15. Od września jest 150 zamiast 120 dla nowych umów. Były podejrzenia, że jest to próba ujednolicenia prędkości z Vectrą przed ewentualnym przejęciem. Masz świadomość, że podniesienie prędkości z podwyżką 10zł skutkuje podpisaniem nowej umowy terminowej na internet? Jeśli masz też umowę na TV, to od tej pory będziesz miał gruby rozjazd w datach końca umów tych usług.
×
×
 • Create New...