Jump to content

strzala

Users
 • Content Count

  301
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Neutralna

About strzala

 • Rank
  Rozpisany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Musi się dać, ponieważ te przepisy weszły rok temu odgórnie dla wszystkich operatorów https://panwybierak.pl/blog/od-12-grudnia-z-uslug-telekomunikacyjnych-zrezygnujesz-przez-telefon/
 2. Ile w sumie będą kosztować pakiety na Player, Ipli i WP Pilot, w których będą dostępne te wszystkie programy, które wymieniłeś? Mam przypuszczenie graniczące z pewnością, że w Multimedii wyjdzie za to o wiele taniej.
 3. Na podstawie tego co było pisane na tym forum, to w zasadzie jedyna szansa wymiany jakiegokolwiek sprzętu(nie wliczając awarii) jest przy przedłużaniu umowy po wypowiedzeniu. Trzeba to podać jako jeden z warunków pozostania i wymienią wszystko, czego podobno wcześniej nie dało rady. Bez tego to nawet trudno jest przejść np. z dekodera na moduł. Mój szwagier ma Multimedię w mniejszym mieście i za każdym razem jak pyta o moduł, to mu mówią, że w tym miasteczku nie ma takiej możliwości, co oczywiście jest bzdurą. Z tym że on ma awersję do pisania wypowiedzeń i za każdym razem tylko normalnie przedłuża umowę. Za 30Mb+Superbox płaci tyle co ja za 120Mb+pełną ofertę z prawie wszystkimi pakietami premium(bez porno).
 4. Na serio to jest rzeczywisty średni bitrate kanałów z platformy C+? TVP2 i KUCHNIA+ mają wyższy bitrate niż C+ Sport?
 5. Ewidentnie jest jakiś problem na tych kanałach. Np. u mnie na kompie przez LAV Filters z wykorzystaniem wsparcia sprzętowego karty GT1060 jest brak płynności obrazu i problem ze sprzętowym usuwaniem przeplotu. Dotyczy to właśnie tylko tych dwóch kanałów.
 6. To może niestety coś zaczyna się dziać, bo to raczej niespotykane, żeby opłaty przy dłuższej umowie były wyższe niż przy krótszej.
 7. Całkiem ładna oferta dla nowych klientów. Nie wiem, czy kiedykolwiek była lepsza. Chyba są pod ścianą.
 8. Drożej będzie na pewno, ale moduły CAM też są w Vectrze, z tym że są to CI+ parowane z kartami tak jak w UPC. Poza tym Vectra jest mniej popularna od UPC i nie wiem, czy te moduły są przetestowane i działają na dekoderach linuxowych, bo te od UPC na pewno działają. Ceny w Vectrze są porównywalne, a może nawet wyższe od tych w UPC i podobno jakość obrazu na kanałach jest gorsza niż u głównego konkurenta. Dlatego z dwojga złego wolałbym chyba UPC, ale to przecież i tak nie od nas zależy co będzie. Mam nadzieje, że Vectra też się wycofa
 9. Teoretycznie to może być cokolwiek z aktualnych dekoderów na Enigmie. Myślę, że teraz do 400zł można kupić taki z DVB-C(np. jakiś Zgemma). Ja mam AX51, ale mogę streamować w zasadzie tylko kanały SD, bo przy łączu 120Mb jest zaledwie 10MB uploadu. Jest to za mało dla większości kanałów HD tym bardziej, że robię to po VPNie co daje dodatkowy narzut no i robią się długie przycinki. Oczywiście lokalnie streaming działa bez problemu na wszystkich kanałach. Można obejść ten problem kupując jakiś dekoder z transcodingiem. Potrafi on w locie kompresować dane do wartości bitrate określonej przez nas. Niestety takie dekodery to już jest inna półka cenowa i nie wiem czy da radę kupić coś poniżej 1000zł. Zdalnie można zmieniać kanały, włączać nagrywanie, wyłączać, restartować i włączać dekoder. Z tym że ponowne włączenie przez internet jest możliwe chyba tylko ze zwykłego uśpienia, bo z głębokiego można go włączyć tylko pilotem. Normalne uśpienie, to prawie tak jakby dekoder był włączony, bo chyba oszczędność energii jest minimalna, o ile w ogóle jakaś jest. Dekoderem można sterować zarówno przez stronę www(na dekoderze jest zarówno wersja zwykła jak i mobilna), a także z Androida przez aplikację DreamDroid i to jest zdecydowanie wygodniejsze dla mnie rozwiązanie.
 10. Dokładnie. Są usługi satelitarne, są usługi streamingowe jak np. dostępny na każdym łączu internetowym polsatowski Evobox Stream, więc do wyboru, do koloru. 2-3 lata temu był płacz, że w niektórych lokalizacjach jest niepełna oferta, a teraz znowu tęsknota za znanymi kanałami z reklamami czasami przerywanymi tylko jakimiś programami.
 11. Opcja nagrywania powinna być w przewodniku. W jakimś sklepie internetowym znalazłem w opisie do tego telewizora, że niby jest, ale mogą mieć tam błąd.
 12. Na pewno lepsze jest to drugie rozwiązanie, bo przy tym pierwszym może się okazać, że będzie za słaby sygnał zarówno w 2 jak i 3 pokoju. Każdy rozgałęźnik i złącza tłumią sygnał. Tzn. np. rozgałęźnik na 3 ma większe tłumienie na wyjściach niż taki na 2, ale lepiej zastosować jeden na 3 niż dwa na 2. Oczywiście może to działać, ale będzie zależało od czułości głowicy w odbiorniku. Tzn. w jednym może być ok, a w innym obraz będzie szatkował. Ja mam zaraz za gniazdkiem rozgałęźnik na 4 i na każdym wyjściu podłączone jeszcze separatory galwaniczne(polecam u Ciebie też zastosować), które także wprowadzają jakieś tłumienie. U mnie takie rozwiązanie działa bez problemu na wszystkich 4 odbiornikach.
 13. Połowa tego wątku jest nt. atrakcyjnych ofert przedłużeniowych(o wiele lepszych niż dla nowych), a Ty nagle wyskakujesz tu z tezą, że źle traktują dotychczasowych klientów, bo Ci się niekompetentny konsultant trafił. No proszę Cię
 14. Czy przypadkiem w regulaminie nie jest wpisane, że rekompensata przysługuje tylko za awarie ponad 24h? Tak mi się coś wydaje, że ktoś kiedyś tutaj o tym pisał.
 15. Widzę, że u mnie we Wrocławiu w bloku pojawiła się ulotka z opcją internetu 300, a jak sprawdzam adres przez ich stronę, to nawet maksymalnie 600 pokazuje. Ciekawe czy to znowu nie pomyłka, bo przy tym 600 upload jest już 50, więc nawet dobra opcja.
×
×
 • Create New...