Jump to content

rafmik

Users
 • Content Count

  170
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Neutralna

About rafmik

 • Rank
  Czasami wpadam

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Oczywiście że jest legalna. Usługa jest wolnorynkowa, każdy płaci tyle ile sobie wynegocjuje (i ewentualnie na ile go stać). To jest biznes jak każdy, wszędzie można negocjować.
 2. I jak dla mnie za 2-3 lata to to będzie we wszystkich kablówkach jedyna opcja. Nie będzie żadnych dekoderów, modulów CAM itd. Po prostu zwykle TV Boxy (czy rozwiązanie ala Horizon w UPC) z apką VOD od kablówki (gdzie będzie "tradycyjna TV"). Do tego opcja kupienia za pośrednictwem kablówki (i wspierana przez ich urządzenie) Netflixa, HBO GO, Amazon Prime, Disney+, Apple TV itd - co kablówką da prowizję za zakupy, więc źródło przychodu które im teraz koło nosa przechodzi). Nagrywanie programów będzie w chmurze, albo po prostu wszystko będzie VOD. Sport będzie w streamingu. Za 2-3 lata
 3. Tak psioczycie na tą jakość. Naprawdę nie prościej by było zrezygnować z kablówki (w sensie usługi telewizyjnej) kupić sobie dostęp do Netflixa, HBO GO, Amazon Prime, ewentualnie jeszcze Disney, AppleTV + od czasu do czasu wypożyczyć film z jakiegokolwiek serwisu DVD - jakość lepsza, oglądasz kiedy chcesz, większy wybór, brak reklam. W ostateczności skorzystać z prawa do użytku osobistego (za który i tak płacimy w podatkach) i pobrać film/serial w dobrej jakości z netu. Do tego DVB-T, a lada moment DVB-T2. Naprawdę tradycyjna TV aktualnie nie ma już nic do zaoferowania. J
 4. W Szczecinie dzisiaj też były kłopoty z netem. Ok. godziny 10:00 do godziny 14:00 nie było neta u jednego z moich klientów.
 5. Vectra powoli, ale sukcesywnie robi porządki i okłada po swojemu. Ja już często widzę Vectry auta pod BOK MM.
 6. Tak czytam wasze komentarze z ostatniej doby i serio jestem w szoku że ktoś jeszcze tradycyjną TV ogląda 🤯 Pomijam kanały premium i sport.
 7. Działa Wam upload w MM? U mnie kicha, praktycznie nic się zrobić nie da.
 8. U mnie też 300 Mbit/s cacy chodzi. Ogólnie w MM jestem już łącznie 12 lat na dwóch lokalizacjach i z netem nigdy nie miałem problemu.
 9. Umowę można wypowiedzieć nawet dzień po jej podpisaniu (ze skutkiem na koniec czasu oznaczonego). Ja sam składałem wypowiedzenie 7 miesięcy wcześniej.
 10. Błąd, jak umowa kończy się 10 września (czyli trwa do końca tego miesiąca w praktyce), to wypowiedzenie trzeba złożyć NAJPÓŹNIEJ w lipcu.
 11. Ja w marcu negocjowałem po złożeniu wypowiedzenia (6 mies przed końcem umowy) i za 300mbit płacę 30,00. Też EPC3008 u mnie został. Kosztowo już MM i V identycznie jeśli idzie o net. Ciekawe jak będzie sprawa za rok, dwa lata przy przedłużeniach umowy, ale pewnie będą podwyżki
 12. Tylko że po negocjacjach za te "200 programów" płaci się mniej niż za te "babcine 30 programów". Sam TV nie mam i nie oglądam, a za neta płace 29,99 zamiast cennikowych 49,00 zł. W ciągu 2 letniej umowy mam w kieszeni 456 zł, a kosztowało mnie to 4 minutową rozmowę przez telefon. Jeszcze jak by się ten kraj technicznie ogarnął i ustawowo wymusił komunikację konsument -> firma w postaci elektronicznej (zawieranie/wypowiadanie umów) w formie emaila z kwalifikowanym podpisem elektronicznym/e-Dowód/coś ala epuap do podpisywania pism/umów komercyjnych. Odpadło by latanie na pocztę/do
 13. Takie życie. Wszędzie praktycznie negocjuje się cenę. Nawet sklepy Media Markt itp. też bezproblemowo ceny obniżają po negocjacjach.
×
×
 • Create New...