Jump to content

rafmik

Users
 • Content Count

  162
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutralna

About rafmik

 • Rank
  Czasami wpadam

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. U mnie też 300 Mbit/s cacy chodzi. Ogólnie w MM jestem już łącznie 12 lat na dwóch lokalizacjach i z netem nigdy nie miałem problemu.
 2. rafmik

  Multimedia

  Tylko po co 4K w TV na większości kanałów? Rozumiem sport, kanały filmowe premium itd ale jakieś "dziwne kanały" po co? Zresztą szkoda na to pasma, jest streaming, VOD. Nikt nie będzie inwestował w tradycyjną TV w sytuacji gdy ona umiera. I tego nic nie zatrzyma (zostaną tylko kanały informacyjne, sport na żywo). Nie zdziwię się, jak za 10 lat programy "premium" typu HBO, Canal+ będą dostępne tylko w streamingu.
 3. Umowę można wypowiedzieć nawet dzień po jej podpisaniu (ze skutkiem na koniec czasu oznaczonego). Ja sam składałem wypowiedzenie 7 miesięcy wcześniej.
 4. Błąd, jak umowa kończy się 10 września (czyli trwa do końca tego miesiąca w praktyce), to wypowiedzenie trzeba złożyć NAJPÓŹNIEJ w lipcu.
 5. Ja w marcu negocjowałem po złożeniu wypowiedzenia (6 mies przed końcem umowy) i za 300mbit płacę 30,00. Też EPC3008 u mnie został. Kosztowo już MM i V identycznie jeśli idzie o net. Ciekawe jak będzie sprawa za rok, dwa lata przy przedłużeniach umowy, ale pewnie będą podwyżki
 6. Tylko że po negocjacjach za te "200 programów" płaci się mniej niż za te "babcine 30 programów". Sam TV nie mam i nie oglądam, a za neta płace 29,99 zamiast cennikowych 49,00 zł. W ciągu 2 letniej umowy mam w kieszeni 456 zł, a kosztowało mnie to 4 minutową rozmowę przez telefon. Jeszcze jak by się ten kraj technicznie ogarnął i ustawowo wymusił komunikację konsument -> firma w postaci elektronicznej (zawieranie/wypowiadanie umów) w formie emaila z kwalifikowanym podpisem elektronicznym/e-Dowód/coś ala epuap do podpisywania pism/umów komercyjnych. Odpadło by latanie na pocztę/do BOK w celu złożenia wypowiedzenia (i mowa tu nie tylko o MM, a ogólnie o wszystkich). Prościej, szybciej, bezpieczniej (i taniej, nawet dla firmy). A propo "babcinych 30 programów" - problem jest taki, że w tych kanałach nie ma kanałów które się ogląda. Np moim rodzicom spokojnie by wystarczyło DVB-T, ale wśród wymagań jest TVN24 i dostęp do piłki nożnej - więc bez kablówki ani rusz.
 7. Takie życie. Wszędzie praktycznie negocjuje się cenę. Nawet sklepy Media Markt itp. też bezproblemowo ceny obniżają po negocjacjach.
 8. Przy okazji tego przeglądania tego cennika co jest wyżej zauważyłem "Dynamiczny sposób przydzielania adresów IP, 1 GB przestrzeni dyskowej dla Abonenta z możliwością założenia max. 15 kont e-mail oraz założenia strony www." Ktoś wie jak to sobie odpalić?
 9. Nie kryjmy, routery od ISP mają bardzo podstawowe ustawienia - to są produkty dla niewymagającego, nie technicznego klienta. Każdy kto chce minimalnie więcej (sieci dla gości, VLANy, przypisywanie IP w LAN po MAC, blokady dostępu po MAC itd) muszą sobie kupić własny router i go skonfigurować. Przyzwoite routery to koszt ok 150 zł, dobre routery to koszt ok 300-350 zł (mówimy tutaj o przeciętnych warunkach domowych).
 10. Hehe, to jeszcze z testów rzeczywistych, a nie speed testów. Teraz, godzina 20:00, leci pięknie praktycznie full łącza ok 35-36MB/s (prawie 300mbit) z dużego komercyjnego serwera w DE. Dodam, że nie spodziewałem się, że szybki internet jest głośny 🤯 przy prędkości pobierania 35MB/s dysk talerzowy 3,5 cala chrupie żeby to zapisać 🤣 😎 Żeby nie być gołosłownym: I dodatkowo późniejsze wypakowanie plików z archiwum rar trwa dłużej niż ściągniecie go z netu Mój procek i3-6100 i na tym dysku HDD wyciąga 26MB/s przy wypakowywaniu archiwum
 11. I już mam 300mbit, i jak to w MM chodzi bardzo ładnie (od lat nie miałem problemów z łączem od MM): Testy robione teraz, czyli już w wieczornym szczycie.
 12. Informacyjne: Przedłużyłem dzisiaj umowę z MM. Umowę miałem do końca sierpnia 2020, wypowiedzenie wysłałem na początku marca (ze skutkiem na koniec okresu promocyjnego). Oferta jaką miałem do tej pory: 120mbit internet mobilny 2GB (na 3G w Play - bardzo stara oferta) komórka nolimit rozmowy i sms Całość kosztowała 39,99 zł Oferta aktualna, od 1 kwietnia: 300mbit internet mobilny 10GB (na 3G w Play - bardzo stara oferta) komórka nolimit rozmowy i sms całość 32,00 zł miesięcznie informacyjnie za net o prędkości 600mbit chcieli +10,00 zł BTW Jak potwierdziłem SMSem nową ofertę to dostaję jeszcze na maila jakąś umowę, potwierdzenie zawarcie warunków itd? Edit: Jeszcze dodam, że wg info od konsultanta nie muszę mieć wymiany modemu (mam Cisco EPC3008) - ale to podejrzewam wyjątek ze względu na koronawirusa (nie chcą ludziom po domach chodzić, wymieniać modemy gdy nie jest to absolutnie konieczne).
 13. Nie zauważyłem u siebie żadnego spadku prędkości MM (fakt mam wolne łącze - 120mbit) Ale leci jak zawsze full po VPNie (cały ruch przez serwer w DE). Ssaczem jakimś mega nie jestem (średnio ok 600-700GB miesięcznie). A większość tego ruchu (pewnie z 90%) generuję w godzinach 18-23
 14. A dostałeś już umowę na maila i ją zaakceptowałeś? Bo ze mną rozmawiali w poniedziałek, ale umowy do tej pory nie ma (dzwoniłem na infolinię podpytać, mają opóźnienia w sprawdzaniu umów).
×
×
 • Create New...