Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.12.2019 o 10:32, radek34 napisał:

Przy okazji kanałów Polsatu, to mogliby się dogadać na Polsaty Sport Premium, bo to wstyd, że taka kablówka nie oferuje Ligi Mistrzów. Ostatnio (dwa tygodnie temu) jak pytałem, to dostałem oczywiście zdawkową informację, że "cały czas negocjują"...

wstyd to jest to co polsat robi z operatorami kablowymi

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Polsat chce, żeby operatorzy w ramach nowej umowy wzięli od nich wszystkie ich programy(prawie 30) poza Sport Premium. Dodatkowo miałyby być one dostępne w najniższych pakietach. Zatem to nie jest tylko wzrost z 2 na 4 złote, ale zburzenie dotychczasowej pakietyzacji u operatorów. Np. jakieś Polsaty Sport Extra, Sport News czy Film były zazwyczaj w wyższych pakietach co też przyciągało więcej osób do wyższych pakietów. Po tej zmianie może ubyć abonentów na droższych pakietach, skoro teraz to będzie w najniższych/najtańszych. Dodatkowo operatorzy musieliby podnieść ceny najniższych pakietów, żeby zrekompensować te dodatkowe 2zł od w zasadzie każdego gniazdka. To znowu mogłoby spowodować odejścia dotychczasowych abonentów najniższych pakietów, bo po tej podwyżce byłoby już dla nich za drogo.  To jest podobny manewr jak z tymi 5zł za Polsaty Sport Premium od każdego dotychczasowego abonenta Polsatu Sport, który to kanał jest prawie wszędzie w najniższych pakietach, czyli dotyczył w zasadzie wszystkich gniazdek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś typ na sat kurier napisał że będzie dużo nowości... Nie wiem, czy mu wierzyć. Może faktycznie nie  będzie przejęcia przez Vectrę i poszerzą ofertę, bo chcąc mocniej zaistnieć na rynku nie mają wyjścia 

Edytowane przez Pukus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co zwracać uwagi na komentarze zakręconych na satkurierze, przy tak niskich opłatach w porównaniu z konkurencją nie ma szans na tyle nowości i trzeba się z tym niestety pogodzić, coś za coś. Ostatnia nowość w MM to Active Family HD z kwietnia w nowym roku pojawi się CBS Reality HD i na tym pewnie się skończy. Jedyne co mogą jeszcze zrobić i co by ich nie kosztowało to podnieść do HD kanały SD z dopiskiem HD bo ich sygnał już pobierają, tylko dobrej woli trzeba albo jakiejś zgody z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam umowę do końca października przyszłego roku, ale tak gdzieś od wakacji powinienem już mieszkać w nowej lokalizacji. Tam niestety nie ma żadnej kablówki tylko lokalny operator z telewizją IPTV i to oczywiście dyskwalifikuje ją już na starcie. Zatem wezmę od niego tylko internet, a z TV przejdę na którąś z platform satelitarnych. Na szczęście teraz w nowych budynkach musi być w gniazdku dostęp do sygnału z Hot Birda oraz Astry 1, ale z drugiej strony jest to sygnał tylko dla jednego odbiornika, więc chcąc mieć multiroom i tak będę musiał zainstalować czaszę na balkonie. Oczywiście jak zwykle profilaktycznie szukałem mieszkania z balkonem od południa :) 

Tutaj właśnie objawia się przewaga tradycyjnych kablówek, gdzie wystarczy wpiąć rozdzielacz i łatwo można mieć sygnał na kilka odbiorników. Przy satelicie trzeba kombinować z poczwórnymi konwerterami albo z unicable, no i trzeba ciągnąć kable z balkonu. Z drugiej strony np. w nc+ w aplikacji Go jest dostęp do prawie wszystkich programów, więc to też jakoś można dodatkowo używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeszcze się z tym nie spotkałem i znam takie przypadki tylko ze słyszenia. Na pewno mogą zabronić wiercić w elewacji budynku, który jest częścią wspólną.

Zastanawiam się, czy mogą zabronić wieszania na balkonie, ponieważ balkon jest już częścią mojego mieszkania(mówi o tym konkretny zapis w umowie). 

Czytałem na satkurierze kilka lat temu jak z tym problemem poradzili sobie widzowie w Niemczech. Oddali sprawy do sądu, że jako członkowie UE powinni mieć prawo 

oglądać TV ze wszystkich krajów należących do UE. Oczywiście w zbiorczej instalacji jest zazwyczaj dostępna jedna/dwie satelity, więc nie ma możliwości, żeby tam były 

telewizje z całej UE. Sąd przyznał rację tym ludziom i tak zakaz wieszania czasz poszedł się... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.naziemna.eu/index.php/poradnik/43-budynki-wielorodzinne-dvbt  "Jeżeli chodzi o nowo budowane budynki to sprawa jest jasna dzięki nowelizacji rozporządzenia w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, która weszła w życie 23 lutego 2013 roku.
Poprzez nowelizację w/w rozporządzenia wprowadzono obowiązek budowy instalacji telekomunikacyjnej w nowo wybudowanych budynkach. Wymagana instalacja powinna zawierać m.in. następujące elementy .................... "

 

https://www.muratorplus.pl/biznes/prawo/obowiazkiem-dewelopera-jest-umozliwienie-dostepu-do-internetu-i-telewizji-satelitarnej-kablowej-i-na-aa-NJZq-EzK4-grLo.html  "

W każdym nowym budynku wielorodzinnym, który otrzymał pozwolenie na budowę po 23 lutego 2013 roku, obowiązują przepisy prawne nakładające na dewelopera obowiązek wykonania łączy teletechnicznych zapewniających mieszkańcom dostęp do internetu i telewizji bez względu na technologię stosowaną przez dostawcę tych usług.

Nowością wynikającą z wdrożenia przepisów jest obowiązek doprowadzenia do każdego lokalu między innymi światłowodu oraz instalacji umożliwiającej odbiór telewizji satelitarnej i radia UKF. Tak stanowi rozporządzenie dotyczące instalacji telekomunikacyjnych (Dz. U. z dnia 22 listopada 2012, poz. 1289), gwarantujące neutralność technologiczną.

Oznacza to, że nabywając mieszkanie w nowej inwestycji każdy mieszkaniec ma do wyboru ofertę wszystkich dostawców płatnej telewizji, zarówno kablowej jak i satelitarnej lub może wybrać darmową telewizję naziemną. Takie możliwości z pewnością zwiększą konkurencję, a co za tym idzie mogą prowadzić do korzystniejszych cenowo ofert od operatorów kablowych."

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sprzedam Wam lepszy news niż Pan Konserwator Vectry.

Multimedia z Vectrą są już dawno dogadani. Rzecz nie w ich dogadaniu a w tym, że musi być zgoda UOKiK oraz spełnienie warunków tego urzędu czyli m.in. sprzedaż sieci podmiotowi trzeciemu tam gdzie występuje zaburzona konkurencja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym minusem byłaby lista kanałów od 101. Znam kilka starszych osób które zrezygnowały z Vectry z tego powodu. Przy obecnychh cenach MM lepiej żeby nie doszło do przejęcia przez Vectrę. Jedyny plus to biuro obsługi na miejscu, najbliższe z MM to 40 km.

Edytowane przez maks27
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...