Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Mojej historii ciąg dalszy ;)

 

W skrócie:

 

1. Aktualna oferta:

Internet 300/20mbit z samym modemem (bez routera) za 32,00 zł - Internet mobilny 2GB (mega stara oferta na sieci Plus, z modemem USB 3G ) za 2,00 zł - Telefon nolimit rozmowy i sms za 1 zł. Razem 35,01 zł bez klauzury waloryzacyjnej.

 

2. Przy chęci przedłużenia zaproponowano za to samo 43,00 zł + 9,98 opłaty aktywacyjnej + w promocji klauzura waloryzacyjna

 

3. Przeliczyłem i najkorzystniejsza opcja dla mnie to była opcja zrezygnowania z jednej usługi "Internet mobilny 2GB (mega stara oferta na sieci Plus, z modemem USB 3G )" i zostawienie reszty na umowie bez promocji (na czas nie określony), wtedy by mnie to wyszło 32,00 + 4,99 zł dopłaty + 1,01 za telefon = 38 zł zł miesięcznie z umową na czas nieokreślony + brak klauzury waloryzacyjnej

 

4. Pierwszy kontakt ze strony DUK: to samo za 35,00 zł miesięcznie (umowa na 12/24 mc do wyboru) + w promocji klauzura waloryzacyjna. Zrezygnowałem

 

5. Mijają 2 tygodnie i dzisiaj dzwoni ponownie DUK. Oferta z usługami jak wyżej, ale za 33 zł miesięcznie (umowa na 12/24 mc do wyboru) + w promocji klauzura waloryzacyjna. 

Na moje pytanie o usunięcie klauzury dostaję info że nie jest to możliwe, ale może w zamian zaproponować obniżkę do 30,01 zł miesięcznie (nadal do wyboru umowa 12/24mc).

Wg info nie ma też żadnej opłaty za modem etc.

 

Zgodziłem się wstępnie na 24mc, dostałem maila z potwierdzeniem oferty i możliwością jej akceptacji (zaraz go będę czytał).

Jak myślicie, dobra oferta?

8 zł taniej jak bym bym na umowie na czas nieokreślony, więc jest zapas na waloryzacje. W teorii mogą być 3 waloryzacje przez 24mc, inflacja ostatnio w okolicach 7% rocznie, czyli mówimy o podwyżce 2,10 zł po roku. Nawet jak dobije do 10% rocznie, to mamy po 2 latach 36-37 zł, więc mniej niż na umowie na czas nieokreślony.

 

Mam zagwozdkę ;)

 

 

 

Nie mogę już edytować postu wyżej więc dopisuje tutaj:

Znalazłem już babola ;)

 

Cytat

Cena
Internet BIS 300Mb+, Promocja 2023/024/(A), Oplaty 27,01 (bez eFv wieksza o 5.01zl, brak terminowego regulowania
naleznosci wieksza o 4.99zl, bez wyrazenia okreslonych zgod wieksza o 5.01zl), Okres lojalnosciowy 24msc, Ulga w
oplatach 120zl

 

 

I o ile eFV jest w 100% akceptowalny, rabat za płatność terminową jest dla mnie akceptowalny, to rabat za wyrażenie zgody na marketing (z pogrubień) jest dla mnie całkowicie nieakceptowalny:

 

Cytat

6. Uczestnik Promocji może uzyskać uprawnienie do Rabatu za wyrażenie następujących zgód:
a) na przetwarzanie danych: telefonu kontaktowego i adresu e-mail w celu realizacji niniejszej Umowy, a w szczególności do celu: ustalenia terminu
aktywacji Usług, informowania o płatnościach, informowania o statusach zgłoszonych spraw,
b) na przetwarzanie danych Uczestnika Promocji w postaci telefonu kontaktowego i adresu e-mail, w tym poprzez użycie automatycznych systemów
wywołujących, z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, w celach marketingowych, promocyjnych, reklamy produktów i usług,

w tym również na otrzymywanie od Operatora informacji handlowych drogą elektroniczną w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu
usług drogą elektroniczną oraz przeprowadzania badań i ankiet przez Operatora,
c) na przetwarzanie danych monitorujących pracę Sieci i Sprzętu Operatora, w tym danych transmisyjnych obejmującychm.in. dane o numerze
użytkownika wywoływanego i wywołującego, rodzaj i czas połączenia, dane o jakości połączenia, dane o wysokości rachunku oraz dane wskazujące
położenie geograficzne urządzenia końcowego, w celach marketingowych, promocyjnych, reklamy produktów i Usług, świadczenia Usług o wartości
wzbogaconej oraz przeprowadzania badań i ankiet przez Operatora,

d) na dostarczenie przez Operatora: treści każdej proponowanej zmiany Warunków Umowy, w tym określonych w Regulaminach, treści każdej
proponowanej zmiany Cennika oraz informacji o każdej zmianie danych Operatora na wskazany w tym celu adres e-mail.

 

 

Więc w tej promocji dla mnie w praktyce cena by była 35,01 zł + waloryzacja. Więc wolę swoją umowę na czas nieokreślony za 38,00 zł bez waloryzacji ;)

 

 

BTW Jak teraz nie zrobię akceptacji tej oferty to moje wcześniejsze wypowiedzenie umowy jednej z usług pozostaje w mocy? Ktoś wie jak MM do tego podchodzi? Żeby się później nie szarpać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny dodatek do historii - wczoraj zadzwoniłem z info, że o tych danych w celach marketingowych nie wiedziałem. Udało się załatwić tak, że zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych  nie wyrażę, więc nie będę miał 5,01 zł rabatu, ale mi Pan o 5 zł obniżył podstawę abonamentu.

 

 

Więc suma sumarum:

30,01 zł miesięcznie za:

- Internet 300/30mbit z samym modemem (bez routera)

- Internet mobilny 2GB (mega stara oferta na sieci Plus, z modemem USB 3G )

- Telefon nolimit rozmowy i sms 

 

Umowa na 24mc, w pakiecie niestety klauzura waloryzacyjna. Myślę, że pomimo jej cena bazowa jest na tyle atrakcyjna, że nie dobije przez okres czasu oznaczonego umowy do kwoty 38,00 zł (którą bym miał na obecnej umowie po przejściu na czas nieokreślony)

 

 

Edytowane przez rafmik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2024 o 20:06, maxio napisał(a):

Po 1. Klauzula. Klauzura to jest w zakonie.

2. Waloryzację będziesz miał od kwoty 40.01 ( bez rabatów przy Internecie) więc automatycznie wartość rośnie. Może nie w tym ale w przyszłym roku 38 przebijesz.

 

 

Ostani mój 2 letni kontrakt to był koszt 840 zł. Teraz wg ceny startowej 720 zł. Mam 120 zł zapasu na podwyżki ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod koniec lutego kończy mi się umowa na Internet, obecnie mam 300 Mb za 31 zł, według umowy przejście na czas nieokreślony to +5 zł, nie mam klauzuli inflacyjnej

w mailu na razie dostałem propozycje przejścia na 600 Mb za dodatkowe 10zł ale w sumie nie wiem czy mi to aż tak potrzebne

 

czy składając wypowiedzenie można ugrać coś więcej niż te 36 zł za 300 Mb na czas nieokreślony czy szkoda zachodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, misiuf1 napisał(a):

pod koniec lutego kończy mi się umowa na Internet, obecnie mam 300 Mb za 31 zł, według umowy przejście na czas nieokreślony to +5 zł, nie mam klauzuli inflacyjnej

w mailu na razie dostałem propozycje przejścia na 600 Mb za dodatkowe 10zł ale w sumie nie wiem czy mi to aż tak potrzebne

 

czy składając wypowiedzenie można ugrać coś więcej niż te 36 zł za 300 Mb na czas nieokreślony czy szkoda zachodu?

 

 

Powinno się dać zejść do 27 zł. Ale w pakiecie z klazura.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak długo będziemy "uboższą wersją Vectry" ?  Czy mają plany dołączać programy Vectry do pakietów Multimedii ? I odwrotnie , bo są programy Multimedii których nie ma Vectra. Czy po prostu taki stan będzie pozostawiony. Kto chce więcej "niech przejdzie do Vectry".

Pytam dlatego bo przed ślubem Multimedii z Vectrą było więcej zmian , ruchu , innowacyjności.  A teraz stagnacja ... Nie licząc podwyżek 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ostatnie kilka minut pierwszej połowy meczu Barcelony i nie zauważyłem żeby coś było nie tak natomiast wcześniej oglądałem Eurosport 2 i tam były przycinki. Nie zauważyłem wcześniej że tobie pewnie chodzi o kablówkę, a ja pisałem o tv-sat więc pewnie tak odpowiedź Ci nic nie daje.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/vectra-podwyzka-cen-rezygnacja-jak-wypowiedziec-umowa-orange-polska-t-mobile-play 

 

" Do września klienci Vectry i Multimedia Polska przesłali do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów ponad 200 skarg na podwyżki inflacyjne. Teraz takich zgłoszeń jest już znacznie więcej. - Sygnałów od konsumentów w tym zakresie na Vectrę i Multimedia Polska mamy ok. trzysta - przekazał nam departament komunikacji UOKiK. "

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to wszystko MM ma zapisane w umowach (jakoś od końca 2022), więc robią to zgodnie z umową (co klient zaakceptował).

Dla mnie opcja reklamacji/skargi była by wtedy kiedy to robią za szybko od podpisania umowy (musi minąć minimum pół roku). 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafmik napisał(a):

Akurat to wszystko MM ma zapisane w umowach (jakoś od końca 2022), więc robią to zgodnie z umową (co klient zaakceptował).

Zgodnie z umową owszem, ale czy zgodnie z prawem to już zdecyduje UOKiK :)

Ja raczej obstawiam że za jakiś dłuższy czas będą zwracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jako była inflacja miesiąc do miesiąca w GUS. Bo nie mogą Tobie policzyć inflacji za cały 2023 jeśli podwyżkę miałeś w marcu 2023. Mogą co najwyżej od marca 2023 do końca roku. 

Chyba, że ta poprzednia podwyżka była za sam 2022 rok - co też jest dziwne, bo oni waloryzacje w umowach wprowadzili pod koniec 2022 roku o ile pamiętam. 

 

 

BTW - jakie to usługi masz, że abo ponad 350 zł miesięcznie 🧐

 

 

Edytowane przez rafmik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, rafmik napisał(a):

Zobacz jako była inflacja miesiąc do miesiąca w GUS. Bo nie mogą Tobie policzyć inflacji za cały 2023 jeśli podwyżkę miałeś w marcu 2023. Mogą co najwyżej od marca 2023 do końca roku. 

Chyba, że ta poprzednia podwyżka była za sam 2022 rok - co też jest dziwne, bo oni waloryzacje w umowach wprowadzili pod koniec 2022 roku o ile pamiętam. 

 

 

BTW - jakie to usługi masz, że abo ponad 350 zł miesięcznie 🧐

 

 

Przepraszam, 3 pozycje są zdublowane, bo pokazują też ile będę płacił od listopada, jeśli umowa przejdzie na czas nieokreślony. Dokładnie podwyżka wynosi zatem 19,27zł, jednak jest ona liczona od kwoty przed zniżkami. Oczywiście zniżki nie są waloryzowane 😂 Przez ostatni rok płaciłem 159,30zł, a przed poprzednią waloryzacją 137,99zł.

Edytowane przez strzala
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi powiedzieć jak jest u was z intenetem Multimedia na sieci HFC

1.Czy to normalne że nie ma IPV6?  

2. Jak daleko od waszego miejsca instalacji usługi jest wasze IP ?

3.Jak  często w ciągu 24H rozłącza wam połączenie mimo że router jest zalogowany i "nośna" dociera.

4.Czy istnieje coś lepszego do wymiany  niż modem ARRIS TG 2492S ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...