Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, rafmik napisał(a):

Zobacz jako była inflacja miesiąc do miesiąca w GUS. Bo nie mogą Tobie policzyć inflacji za cały 2023 jeśli podwyżkę miałeś w marcu 2023. Mogą co najwyżej od marca 2023 do końca roku. 

Chyba, że ta poprzednia podwyżka była za sam 2022 rok - co też jest dziwne, bo oni waloryzacje w umowach wprowadzili pod koniec 2022 roku o ile pamiętam. 

 

 

BTW - jakie to usługi masz, że abo ponad 350 zł miesięcznie 🧐

 

 

Ja mam umowę od 10.2023 i też dostałem wczoraj mail o podwyżce 11,4%

 

I jest to zgodne z zapisem w umowie z klauzulą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, levybydg napisał(a):

Ja mam umowę od 10.2023 i też dostałem wczoraj mail o podwyżce 11,4%

 

I jest to zgodne z zapisem w umowie z klauzulą.

 

Ja bym składał reklamację. Jak mogą Tobie waloryzować kwoty z inflacji za cały 2023 rok, jak masz umowę od października?

I tutaj dla mnie jest jest ewidentna skarga do UKE i UOKiK.

 

 

 

 

22 godziny temu, Pawel6666 napisał(a):

Mam pytanie ile placicie za internet 150 gb.

Zastanawiam się na zwiększenie na 300 gb.

Ponoć 10 zł więcej. 

 

 

Internetu 150/300 gb to nikt chyba na świecie w domu nie ma.

 

Mam 300Mbps i płacę 27 zł po rabatach. 

 

Edytowane przez rafmik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rafmik napisał(a):

 

Ja bym składał reklamację. Jak mogą Tobie waloryzować kwoty z inflacji za cały 2023 rok, jak masz umowę od października?

I tutaj dla mnie jest jest ewidentna skarga do UKE i UOKiK.

 

 

Precyzyjniej mówiąc u mnie to wygląda tak: w listopadzie 2022 dostałem, jak wielu innych, email że dodają klauzulę od stycznia 2023 i mam prawo wypowiedzieć do końca grudnia bez żadnych kar za zerwanie warunków promocyjnych. Nie zerwałem, umowa z klauzulą obowiązuje mnie od stycznia 2023.We wrześniu kończyła mi się umowa, więc przedłużyłem po negocjacjach. No i teraz podwyżka, pierwsza u mnie.

Do reklamacji nie widzę podstaw .Skargę do UOKiK już wysłałem.

Edytowane przez levybydg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co w przypadku jak mam umowę bez klauzuli inflacyjnej i bez przedłużania umowy przejdę na czas nieokreślony (z podwyżką o 5 zł)
będą próbować wymusić zgodę na dodanie klauzuli czy jak to wygląda?
 
Na bezterminowej także podwyższają opłaty, ale klient zachowuje prawo do wypowiedzenia umowy z tego powodu.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie blisko rok temu miłe Panie z infolinii MM też straszyły podwyższeniem opłat za internet kwotą 20zl za utrzymanie łącza telekomunikacyjnego po przejściu na bezterminową, ale całkowicie to zignorowałem. Płacę 5 zeta więcej za neta i czekam na symetryka z WDM, bo net z MM nawet po światłowodzie schodzi w godzinach szczytu na psy. Spadki z umownych  300 Mbps  do 50-60 Mbps to częsta prawidłowość 😡 Czy tylko u mnie czy u Was podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2024 o 22:05, pablo2 napisał(a):

MM nawet po światłowodzie schodzi w godzinach szczytu na psy. Spadki z umownych  300 Mbps  do 50-60 Mbps to częsta prawidłowość 😡 Czy tylko u mnie czy u Was podobnie?

 

 

Zależy od lokalizacji pewnie. U mnie śmiga. Od lat nie miałem problemów. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2024 o 22:05, pablo2 napisał(a):

 Spadki z umownych  300 Mbps  do 50-60 Mbps to częsta prawidłowość 😡 Czy tylko u mnie czy u Was podobnie?

 

Jak kolega wyżej,ja zadowolony jestem o każdej porze dnia i nocy. Co prawda od kiedy Vectra przejęła to awarie zdarzają się dużo częściej(w MM przez kilka lat praktycznie bez awarii u mnie),teraz z 3-4 razy w roku jest jakiś problem że nie działa ani net ani tv przez max 1 dzień,bo szybko usuwają awarie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://media2.pl/tech/170536-Vectra-pod-lupa-UOKiK.-Niedozwolone-klauzule-inflacyjne.html   

" Prezes UOKiK prowadził w tej sprawie postępowanie wyjaśniające.

Po analizie materiałów postawił spółce zarzuty stosowania niedozwolonych postanowień. (....) 

- Klauzule inflacyjne, jeżeli mają być wprowadzane do umów, powinny zabezpieczać obie strony i nie mogą być wykorzystywane tylko na korzyść przedsiębiorców.

Priorytetem jest także, aby konsumenci wiedzieli jakie są zasady świadczenia usług w ramach umowy terminowej i mieli świadomość, jaką cenę będą płacić.

Przedsiębiorcy nie mogą w umowach terminowych jednostronnie zmieniać istotnych elementów trwającego zobowiązania - mówi Tomasz Chróstny, prezes UOKiK. (....)  

Z kolei umowy na czas oznaczony w ogóle nie powinny podlegać jednostronnym zmianom dokonywanym przez przedsiębiorcę w zakresie ich istotnych elementów - na przykład ceny.

Jeśli zarzuty stosowania niedozwolonych postanowień potwierdzą się, spółce Vectra grozi kara do 10 proc. obrotu. "

Edytowane przez Kleofas11
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przed końcem umowy na.multiroom złożyć wypowiedzenie na wszystkie usługi i negocjując przedłużenie żądać zrównania terminu wszystkich usług. Ja tak miałem kilka lat temu ,i nie było z tym żadnego problemu.

Wysłane z mojego 22101316G przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2024 o 11:30, Kleofas11 napisał(a):

https://media2.pl/tech/170536-Vectra-pod-lupa-UOKiK.-Niedozwolone-klauzule-inflacyjne.html   

" Prezes UOKiK prowadził w tej sprawie postępowanie wyjaśniające.

Po analizie materiałów postawił spółce zarzuty stosowania niedozwolonych postanowień. (....) 

- Klauzule inflacyjne, jeżeli mają być wprowadzane do umów, powinny zabezpieczać obie strony i nie mogą być wykorzystywane tylko na korzyść przedsiębiorców.

Priorytetem jest także, aby konsumenci wiedzieli jakie są zasady świadczenia usług w ramach umowy terminowej i mieli świadomość, jaką cenę będą płacić.

Przedsiębiorcy nie mogą w umowach terminowych jednostronnie zmieniać istotnych elementów trwającego zobowiązania - mówi Tomasz Chróstny, prezes UOKiK. (....)  

Z kolei umowy na czas oznaczony w ogóle nie powinny podlegać jednostronnym zmianom dokonywanym przez przedsiębiorcę w zakresie ich istotnych elementów - na przykład ceny.

Jeśli zarzuty stosowania niedozwolonych postanowień potwierdzą się, spółce Vectra grozi kara do 10 proc. obrotu. "

I czekam na ta karę. I na kara dla każdej innej firmy która udaje że nie jest firmą i nie ma pojecia jak działa ryzyko bycia firmą.

 

Co to za opcja żeby sobie podnosic ceny w czasie trwania umowy? Podpisaliscie umowe na x czasu za x zł? to za rok jak stracicie na mnie te kilkaset zł bo inflacja, kolejna dajcie mi za x plus 40 zł. I ja bede miał wybór czy ja podpisac czy nie. Ale bede miał to jasno powiedziane.

 

Jedna ze skarg zawierała fajne pytanie: dlaczego podnosi sie cene a na stronie nadal nizsza cena widnieje? I to jest klucz: skoro inflacja to podniescie ceny na stronie dla nowych. Wtedy to bedzie miało sens.

 

Mam nadzieje ze dostaną karę. MI i tak to nic nie zmieni bo swiatłowód mam od MM i nie wezme sobie nikogo innego. Biore i tak tylko net i tv za te do 80 zł wiec ok.

 

Inna sprawa to ceny rzeczywiscie w 2 lata poszły w góre grubo. MInimalne wynagrodzenie w 3 lata 1600 zł brutto w góre.  Czy za net i tv płacenie 100 zł miesiecznie to byłby problem? nie. Problemem jest kombinowanie firmy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...