Skocz do zawartości

Logotypy kanałów TV - dyskusja ogólna


Sentence
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Sorek21 napisał:

To samo pisało się o Eurosporcie. Dziś już wszyscy zapomnieli o starym świetnym logo.

 

10 godzin temu, mastano napisał:

Niestety, w takich przypadkach liczy się to, ile kasy opchnie się komuś za opracowanie nowego loga. Bez znaczenia jest jego wygląd, bo jak wprowadzano obecny znak TVP w 2003 r., to zdania były o nim podobne jak o najnowszych projektach dla TVP1, TVP2 i TVP Sport.

 

Nie zgadzam się i ja nie miałem takiego zdania w opisanych przypadkach. Loga TVP z 2003 na tamte czasy jak i obecne Eurosportu są dobrze wykonane. Zaś loga TVP1, TVP2, TVP Sport widać, że projektował ktoś bez dużego doświadczenia. Ale nie będę już rozwijał tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem, że one są złe. Zwyczajnie ludziom się nie podobały, a z uwagi na skalę konkursu na logo TVP (jaki wtedy ogłoszono), można było coś podejrzewać. Lecz, jak na tamte czasy, było bardzo nowoczesne i szybko zaczęto kojarzyć te kratki właśnie z TVP.

 

A na to, co będzie niedługo, musiała pójść niezła dotacja, bo inaczej tego nie można wytłumaczyć...

Edytowane przez mastano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe logo TVP Sport wygląda świetnie. Proste i mniej zajmuje na ekranie. Patrząc na ten drukoway napis SPORT przypomina się dawne świetne proste logo CANAL+SPORT. Nie wiem po co C+ to zmienił.Było optymalnie wtedy, kiedy je zmniejszali podczas multiligi.

Edytowane przez Sorek21
Poprawiono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście oceniam nowe logo TVP Sport na plus. W Niemczech ta prostota w telewizjach publicznych była wprowadzona z dwie dekady temu. I właśnie tego mi brakowało u nas - zgrabne, małe podpisy jak najmniej rzucające się w oczy. U zachodnich sąsiadów z kolei role trochę się odwróciły i zmieniają logotypy na nietransparentne z kolorowymi grafikami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe logo TVP Sport wygląda świetnie. Proste i mniej zajmuje na ekranie. Patrząc na ten drukoway napis SPORT przypomina się dawne świetne proste logo CANAL+SPORT. Nie wiem po co C+ to zmienił.Było optymalnie wtedy, kiedy je zmniejszali podczas multiligi.
Tak, tylko, że logo C+ nie jest tak "nijakie" jak to, bo chociaż ma charakterystyczny krój czcionki, a to, co ma teraz TVP SPORT w mojej opinii to dosłownie suchy napis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się! 

Estetyczne, minimalistyczne loga mogą być świetne, ale to TVP SPORT zawiera zwykły tekst na ekranie. To nie jest znak graficzny. 

Podobną rzecz ma Antena HD - mianowicie dodatek SILVER TV. Jestem pewien, że @PowerTV nie musiał wynajmować grafików do tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się! 
Estetyczne, minimalistyczne loga mogą być świetne, ale to TVP SPORT zawiera zwykły tekst na ekranie. To nie jest znak graficzny. 
Podobną rzecz ma Antena HD - mianowicie dodatek SILVER TV. Jestem pewien, że @PowerTV nie musiał wynajmować grafików do tego
Ten "dodatek" jak to nazwałeś nie jest logiem. Oficjalne logo Silver TV wyglądało inaczej. To co tam jest to rzeczywiście zwykły tekst, który jest tam tylko po to, żeby spełniać wymogi koncesyjne. Podobnie jak Junior Music ma na ekranie napis Top Kids Jr jeśli się nie mylę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2021 o 14:33, Bartosz1 napisał:

Co sądzicie o nowym logo? Dla mnie takie sobie brakuje kilku szczegółów.

 

 

Prostackie, żenujące, wygląda jakby napisało je dziecko w przedszkolu i to w ciągu minuty. A poza tym jakie to logo? Przecież logotyp, to znak graficzny, a tutaj mamy same litery. Dno, dno, dno i jeszcze raz dno. A wiecie co jest najgorsze? Ano to, że jakiś amator wziął za to pewnie grube tysiące złotych.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażacie sobie taką sytuację, że np. nowy twór Warner Bros. Discovery zmieniłby wszystkie logo według tego tzw. "minimalistycznego" wzoru? "HBO", "CARTOON NETWORK", "TVN TURBO", "DISCOVERY CHANNEL"... wszystko tą samą czcionką, kapitalikami, tylko różnymi kolorami. Przecież to przeczy najbardziej podstawowym zasadom brandingu. Powinno się postępować dokładnie odwrotnie.

 

Jeżeli chodzi o logo ekranowe to w ogóle nie powinno być obowiązku jego wyświetlania. Wzorem BBC (w UK) czy częściowo C+ we Francji jak i wielu platform steamingowych logo ekranowe powinno zostać zlikwidowane. Nie pisząc już o tych fatalnych oznaczeniach wiekowych. I to byłaby prawdziwa rewolucja i odważna decyzja. A nie zastępowanie logo zwykłym napisem. I to rozwiązałoby problem jak zrobić jak najmniej inwazyjne logo ekranowe.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, A&G napisał:

Prostackie, żenujące, wygląda jakby napisało je dziecko w przedszkolu i to w ciągu minuty. A poza tym jakie to logo? Przecież logotyp, to znak graficzny, a tutaj mamy same litery. Dno, dno, dno i jeszcze raz dno. A wiecie co jest najgorsze? Ano to, że jakiś amator wziął za to pewnie grube tysiące złotych.

a niby logo tvn jest lepsze? - 3 litery w kółku - podejrzewam że to by przedszkolak prędzej wymyślił

a logo stopklatki? - drukowany napis stacji i nic więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jaka stacja po TVP Sport zmieni logo? TVP1 i TVP2 czy Polsat?

W obudwu przypadkach postawiono na prostotę. Mam nadzieję, że zarówno Telewizja Polska, jak i Telewizja Polsat zrobią takie logotypy na ekranie, tak aby jak najmniej rzucały się w oczy (na wzór logo VIVY z lat 2012-17 oraz Canal+ z lat 2009-2015)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że w miarę w podobnym czasie będą zmiany logo w raz z jesienną ramówką

a zależności od tego która stacja wypuści wcześniej ramówkę ta prawdopodobnie będzie miała wcześniej nowe logo

zazwyczaj chyba TVP miało wcześniej ramówki niż Polsat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu z was zarzuca TVP, że nowe logo to praktycznie napis zamiast znaku graficznego. Być może TVP chcała jako pierwsza grupa kanałów zrobić taką zmianę i zamiast zaśmiecać ekran logiem dali skromny napis jakby chcieli  zaklepać go dla siebie. Teraz inni muszą kombinować inaczej. Przykładowo taki Polsat nie zdecyduje się na taki krok bo jego identyfikacja  musi się odróżnoać od TVP. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2021 o 11:55, Bartosz10 napisał:

podejrzewam że w miarę w podobnym czasie będą zmiany logo w raz z jesienną ramówką

a zależności od tego która stacja wypuści wcześniej ramówkę ta prawdopodobnie będzie miała wcześniej nowe logo

zazwyczaj chyba TVP miało wcześniej ramówki niż Polsat

TVP1 i TVP2 czekają ze zmianami na TVP3 która to jesienią ma dokonać u siebie także pare innych zmian. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.06.2021 o 12:57, vigoo napisał:

Polsat.png          polsat.png

Jeżeli ta druga opcja przejdzie a strona umiejscowienia logotypu się nie zmieni to forma ekranowa przybierze taką formę:

XBOS575.png

image-2.png

Dla porównania logo prawej stronie ekranu wygląda tak:

X9VKb4a.png

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...