Skocz do zawartości

Logotypy kanałów TV - dyskusja ogólna


Sentence
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, nieczęstygość napisał:

Napisałem kiedyś do CANAL+, czy zamierzają usunąć oznaczenia HD z logotypów ekranowych. W odpowiedzi napisali, że nie, bo dużo jest jeszcze kanałów SD i nie należy wprowadzać widza w błąd.

(kanały CANAL+ i home of CANAL+ od wielu lat nie nadają w SD, jak widać nadal odsetek klientów "[beep]i" jest spory, więc potem tak jest...)

 

To pokazuje jak mało przebojowi są to ludzie, widać to zresztą także po tych nielicznych programach, które sami produkują. W porównaniu do francuskiego C+ to jest kolosalna przepaść. I tam nie ma oznaczenia "HD", nawet przez znaczną większość czasu w ogóle nie ma logo ekranowego. Rozumiem, że innymi słowy napisali, że ich stacja matka wprowadza swoich francuskich klientów w błąd? Tam przecież też są jeszcze kanały SD, zresztą robią to już od wielu lat. Ponadto rozumiem, że to nie jest wprowadzanie klienta w błąd, jeśli oglądając C+ w 240p w streamingu na smarfonie na ekranie wyświetla się napis "HD"?

 

Posłużę się przykładem. Kiedyś podczas emisji wybranych programów pod logo wyświetlany był napis "STEREO", mimo że nie wszyscy widzowie mieli do niego dostęp. Nie emitowano tego napisu 24h na dobę, czasami np. tylko pół godziny programu było w stereo w ciągu danego dnia. Nie tworzono także osobnych wersji tego samego kanału bez napisu "STEREO", wszyscy go widzieli niezależnie jaki dźwięk ostatecznie odbierali. Potem, z czasem gdy stereo stało się standardem, zaprzestano emisji tego napisu.

 

Do puenty: czy to nie było wprowadzanie klientów w błąd w 2007, 2008, 2009, 2010... itd. gdy na ekranie cały czas wyświetlany był napis "HD" przez całą dobę, w sytuacji gdy w HD było czasami tylko pół godziny programu w ciągu danego dnia? Nie można było tego napisu wyświetlać tylko przy emisji programów naprawdę w HD? A dzisiaj, gdy de facto wszystkie programy są w HD zaprzestać emisji tego napisu, jak zaprzestano kiedyś emisji napisu "STEREO"? Klient musiał kiedyś dodatkowo płacić w CYFRZE+ za dostęp do C+ Film i C+ Sport w wersji HD. Nic dziwnego, że nie chcieli pokazywać, że tylko wybrane pozycje były wtedy w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na Stopklatce zniknął logotyp. Chciałbym żeby wrócił jako normalny półprzezroczysty, a nie z tym jakby gradientem, wygląda to w mojej opinii okropnie.

EDIT: uwieczniłem ciekawą anomalię. Takie coś było z 3 minuty czyli stare logo i dziwna kreska (prawdopodobnie to mikroskopijne logo Stopklatki), potem wróciło oznaczenie wiekowe i zniknęło znowu logo, ale mam wrażenie że jest bardziej przezroczyste.

Kolejny edit: znowu to samo co na zdjęciu, po chwili znowu samo oznaczenie

Kolejny edit: wszystko wróciło do normy.

 

b5382f27de4c08292cfb4f07f5d88ddf.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 4 miesiące temu...

Od dzisiaj też ID z nowym logotypem https://satkurier.pl/news/196120/kanal-id-z-nowym-logo.html

 

Wracając do Cyfrowego Polsatu, mamy już w takim razie trzy nieaktualne logotypy: ID, Animal Planet i MTV 90s. @support458 jest szansa na podmianę? Pamiętam, że kiedyś też pisałem do Ciebie w tej sprawie na forum i szybko były wrzucone już nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 19.01.2020 o 11:22, pablo21 napisał:

TV4 wcześniej był nadawany przez Polskie Media SA z Piaseczna a potem Al. Stanów Zjednoczonych i to wtedy logo było mniejsze. Potem gdy spólke Polskie Media SA która defakto była własnością już Polsatu wchłonał Polsat za zgoda UOKiK-u i KRRiTV nadawanie TV4 a potem TV6 przeniesiona na Ostrobramską do siedziby Polsatu/CP. Od tamtej pory logo Tv4 jest większe. Tak teraz nadaje ten kanał emisja w Polsacie/CP.

Bo infrastruktura w siedzibie Polskich Mediów została wyłączona i zdemontowana, a emisja zmigrowana do całkowicie osobnej infrastruktury emisyjnej Polsatu w ich siedzibie przy Ostrobramskiej (tu są automatyka emisji Aveco i "polsatowskie" profile grafiki ekranowej; nie wiem, jaka automatyka funkcjonowała w siedzibie Polskich Mediów). Nastąpiło to jakiś czas po zakupie Polskich Mediów i fuzji z główną spółką Telewizji Polsat.

W dniu 4.04.2020 o 18:45, Sentence napisał:

TV Trwam - nigdy nie zostało zmieniane logo.

Ich technikom podczas rekonfiguracji automatyki emisji (Aveco jak w Polsacie) do nadawania w 16:9 udało się tylko dostosować oznaczenia wiekowe. Niczego z logo nie robili i dlatego pozostaje tak brzydko rozciągnięte. Ech, co za techników Rydzyk zatrudnił...

W dniu 7.04.2020 o 10:46, VG02 napisał:

Na Polsat Games cały czas obniżają logo przy transmisjach meczów CS:GO, aby nie zasłaniać HUDu.

Obniżanie lub przesuwanie na boki logo w kanałach Polsatu jest możliwe tylko tu i w ich sportowych kanałach. Dlaczego ich technicy nie chcą zająć się tym przy produkcjach w proporcjach ultra-panoramicznych i 4:3, skoro to najidealniej funkcjonuje w grupach HBO i TV Puls i nie powoduje większych nerwów dla widza? Podobnie tym nie chcą się zająć technicy z grup TVP (natywna emisja programów w proporcjach 4:3 jest prowadzona w TVP tylko w kanałach bez wersji HD i z "wielkim" logo), TVN (choć w TVN-ach programy w proporcjach 4:3 są nadawane natywnie w SD i z przesuniętym logo w HD, to przy produkcjach w proporcjach ultra-panoramicznych tego już nie robią) i Canal+ oraz innych mniejszych grup medialnych. Pisałem w tej sprawie do nadawców, ale jest albo zero odpowiedzi albo zero planów.

Marzy mi się, żeby przesuwanie logo do właściwych proporcji obrazu stało się obowiązkiem prawnym, nie tylko w Polsce ale i w całej UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, AWAdWz napisał:

Ich technikom podczas rekonfiguracji automatyki emisji (Aveco jak w Polsacie) do nadawania w 16:9 udało się tylko dostosować oznaczenia wiekowe. Niczego z logo nie robili i dlatego pozostaje tak brzydko rozciągnięte. Ech, co za techników Rydzyk zatrudnił...

 

Tam w ogóle jest jakiś straszny sajgon, nic się ze sobą nie zgadza, nawet jakby zwęzić to do 4:3. U nich podobno ludzie pracują za darmo, więc nie wiem czy można to nazwać zatrudnieniem. :)

 

9 godzin temu, AWAdWz napisał:

Obniżanie lub przesuwanie na boki logo w kanałach Polsatu jest możliwe tylko tu i w ich sportowych kanałach. Dlaczego ich technicy nie chcą zająć się tym przy produkcjach w proporcjach ultra-panoramicznych i 4:3, skoro to najidealniej funkcjonuje w grupach HBO i TV Puls i nie powoduje większych nerwów dla widza? Podobnie tym nie chcą się zająć technicy z grup TVP (natywna emisja programów w proporcjach 4:3 jest prowadzona w TVP tylko w kanałach bez wersji HD i z "wielkim" logo), TVN (choć w TVN-ach programy w proporcjach 4:3 są nadawane natywnie w SD i z przesuniętym logo w HD, to przy produkcjach w proporcjach ultra-panoramicznych tego już nie robią) i Canal+ oraz innych mniejszych grup medialnych. Pisałem w tej sprawie do nadawców, ale jest albo zero odpowiedzi albo zero planów.

Marzy mi się, żeby przesuwanie logo do właściwych proporcji obrazu stało się obowiązkiem prawnym, nie tylko w Polsce ale i w całej UE.

 

Wydaje mi się, że chcą w ten sposób utwierdzić w przekonaniu, że emitowany obraz jest w 16:9, niezależnie od emitowanego materiału. Przykładowo właściciele telewizorów 4:3 (nie wiem czy jeszcze tacy są) mogą się wtedy domyślać dlaczego oglądają obraz w windowboxie po tym, że na kaszetach po bokach są oznaczenia ekranowe. A druga sprawa, że to dla nich pewnie wygodniejsze rozwiązanie. Nie wiem czy warto o to walczyć, dużym plusem jest to, że materiały idą do emisji de facto bez żadnego znaku wodnego.

 

Co mnie osobiście wkurza, to coś innego. Mianowicie przycinanie materiałów oryginalnie nagrywanych w 4:3 do formatu 16:9. Dotyczy to szczególnie materiałów archiwalnych z dawnych lat. Wygląda to okropnie, poucinane głowy, brak przestrzeni, jakiegoś podstawowego marginesu. Są materiały z II wojny światowej, na których i tak ledwo co widać i oni jeszcze to zwężają do 16:9...

 

Druga kwestia to właśnie bardzo duże oznaczenia. W dobie co raz większych ekranów telewizorów, jeżeli w ogóle muszą one być emitowane, należałoby je zmniejszyć. I tutaj zarówno Polsat, jak i TVN mają duże pole do popisu w tej materii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiem, że np w tych kwestiach już sporo powiedziano w myśli propozycji zmian(np. na tym forum)(propozycje/preferencje widzów względem obecnych sytuacji)(i zgłaszano oraz otrzymywano odpowiedzi) jak np. o:

- tylko chwilowej - zamiast stałej - emisji znaku ograniczenia wiekowego(o ile w ogóle powinno ono być - jak coś(jakby ktoś tego znaku potrzebował i uważał za słuszny, przydatny i wartościowy) to jest przecież EPG, w którym przecież chyba może być i o tym, informacja - jednakże być może w pewnych systemach (wszędzie) ono nie występuje i to może być ewentualnym problemem dla kogoś),

- zmniejszeniu tych dwóch omawianych znaków maksymalnie,

- umieszczeniu ich maksymalnie w odpowiadających im najbliższych rogach ekranu(w natywnym formacie obrazu)...

 

Niedawno temu były plany nowego, oficjalnego podejścia do m.in. "tych kwestii"(https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/beda-nowe-oznaczenia-w-telewizji-na-tresci-nieodpowiednie-dla-dzieci-i-mlodziezy).

 

Nie wiem czy aby biorąc pod uwagę "obecną sytuację" - o ile to możliwe - najlepszą opcją nie byłoby, aby wszyscy nadawcy telewizyjni tak ustandaryzowali emitowanie tych dwóch znaków na swoich kanałach, żeby przynajmniej nie były one tak duże i nie znajdowały się w takich miejscach, żeby nie zasłaniały one emitowanego obrazu właściwego danego transmitowanego materiału: w przypadku emisji materiałów w formacie obrazu: 2,35:1 oraz 4:3(i 1,375:1)[http://rekonstrukcje.eu/techniczne.html][W przypadku log kanałów dotyczy to/"włączając w to" również rzecz jasna wszelkie niekiedy występujące dodatki do nich, jak napisy: "PREMIERA", "NA ŻYWO" czy inne "dodatkowe grafiki" do: "log właściwych, standardowych" kanałów]...

 

Być może nadawcy myślą tu o ryzyku utraty darmowej promocji w przypadku skopiowania filmu i łatwiejszego wtenczas usunięcia ich logów ekranowych, a następnie dystrybucji nielegalnej(?) takiego materiału, gdyby znajdowały się one poza obrazem emitowanego materiału właściwego...

================================================

Do niczego nikogo nie namawiam, ani nic nie narzucam, nie rozkazuję nic nikomu - w żaden sposób, poprzez wszystko co "składa się" na ten post - być może w jego treści pomyliłem się niecelowo. Przedstawiłem tu również m. in. moje prywatne zdanie, opinie, rozważanie oraz wiedzę z którymi nikt nie musi się zgadzać i które mogą być w części bądź całościowo, niezamierzenie: błędne. Za wszelkie zło(jeśli występuje w jakiejkolwiek formie przez ten post - to jest niecelowe): przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos tvn7 wg mnie ich teraz logo jest beznadziejne sklejone z d... że tak ujmę a co siądziecie takie logo znalezione w sieci poniżej. Dzisiejsze tvn7 to co prezentuje w logo i tv turbo to jakby z przedszkola brali prace żal i tyle. 

 

157021056_qqssrse.jpg

Może takie a może bez przerywanej linii by nie kojarzyła się z tvn24. 

Edytowane przez KiriKiri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2021 o 20:07, Adam d napisał:

TVN7 "wyłamała się" z zwyczaju nieemitowania dopisku "PREMIERA", przy emisji nowej produkcji/nowego sezonu i zaczęła taki dopisek stosować. Chociażby przy nowych odcinkach Zakochanych po Uszy czy BrzydUli 2.

Czyli jeszcze więcej "śmieci" na ekranie. W Polsce dalej jak w lesie. Polskie stacje, i w ogóle polska telewizja, są mentalnie w XX wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 19.01.2020 o 11:44, ciastek napisał:

Dopisek HD zniknie jak wejdzie DVB T2, bo wtedy większość kanałów podobno będzie w wysokiej rozdzielczości.

 

TVP miało strasznie duże logo na Jedynce i Dwójce w SD, nie wiem jak teraz bo są tylko w analogowym kablu. Na kanałach tematycznych aż tak tragicznie to nie wygląda, ale można by było w końcu to zmniejszyć do rozmiaru HD, w końcu Kultura w SD jest downscalowane.

 

A TVP3 ma problem z logotypem np. jest za wysoko względem oznaczenia, lub gdy na niektórych oddziałach nie ma czasem nazwy miasta napis NA ŻYWO czy PREMIERA jest o wiele za nisko.

 

 EDIT:

Nickelodeon też ma dosyć duże logo, a z kolosalnym oznaczeniem wiekowym pod logotypem to już w ogóle bardzo źle to wygląda

 

 

 

 

 

 

Zgadzam się że TVP1 i TVP2 miały duże loga i szczerze to jak byłem mały lubiałem się na nie patrzeć ale jeśli chodzi o TVP INFO, TVP Kultura, TVP Dokument, TVP Kobieta to są nadawane w HD ale bez dopisku tak samo Polsat Seriale (dawniej Polsat Romans) jest w SD i HD na 13.0°E i wersja HD ma logo takie jak SD czyli zielony kwadrat z napisem seriaIe i czerwony podbródek POLLSAT. TVP3 niech wreszcie przejdzie na HD a ogólnie to u mnie jest większość kanałów HD tylko kilka jeszcze mam tylko w SD: Metro, AXN Black, AXN White, Polsat News 2, TVP3, TVP Seriale, TVP Rozrywka, TVP HiSTOria, water planet, Puls2, ATM Rozrywka, TV Okazje, Mango24, DiscoPoloMusic, VOX Music TV, Nickelodeon, NickJr, TVP ABC, Disney Junior, Disney XD, Polsat JimJam, Eska TV, Eska TV Extra, Eska Rock TV, TVC, Tele5, P1

W dniu 6.04.2020 o 19:15, enski napisał:

Zaprezentowano dzisiaj. Także z pewnością mogą Ci się jakoś przydać do dalszych aktualizacji wykazu.

 

AEnxaKN.jpg

 

NhsusF2.jpg

 

Sary3eF.jpg

 

EL4rjVa.jpg

 

EJJjAtK.jpg

 

Ch4cq1C.jpg

 

Niestety zabrakło logotypu dla Polsat Seriale.

Polsat Seriale HD nie ma dopisku HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2021 o 20:31, KiriKiri napisał:

A propos tvn7 wg mnie ich teraz logo jest beznadziejne sklejone z d... że tak ujmę a co siądziecie takie logo znalezione w sieci poniżej. Dzisiejsze tvn7 to co prezentuje w logo i tv turbo to jakby z przedszkola brali prace żal i tyle. 

 

157021056_qqssrse.jpg

Może takie a może bez przerywanej linii by nie kojarzyła się z tvn24. 

A może wrócić do "TVN SIEDEM" pisanego słownie?

 

Dla mnie to ta cała zabawa logotypami w Polsce osobiście mnie wkurza, ponieważ przypomina "kompleks nowego kierownika".

 

Dla mnie prawdziwym wzorem są kanały niemieckie RTL, Sat1, VOX, w których logotypu w zasadzie poza LEKKIMI modyfikacjami nie uległy zmianie od "nastu" lat, zgodnie z zasadą, po co zmieniać coś, co jest dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie obecne logotypy grupy TVN są całkiem fajne optycznie i widać w nich profesjonalizm. Poza jednym... TVN Turbo - to logo wygląda według mnie tragicznie.

Niechby zrobili choć coś w taki deseń - ja dałem radę to ich graficy też sobie poradzą (typ czcionki może być zoptymalizowany).

d67MoSc.png

 

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, LisiuKaczkowy napisał:

Polsat Seriale HD nie ma dopisku HD

Na ekranie może nie. Natomiast taki wariant logotypu możemy już znaleźć w materiałach promocyjnych.

 

IIX68TU.jpg

 

6 godzin temu, meckbar napisał:

 

Spoiler

d67MoSc.png

 

Obrzydlistwo…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...