Skocz do zawartości

Logotypy kanałów TV - dyskusja ogólna


Sentence
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, enski napisał:

Obrzydlistwo…

Czcionka jest do poprawy (nie jestem zawodowym grafikiem). Kanał TVN Turbo jest jedynym z odbiegającym logo od reszty. Już połączenie TVN24 z Turbo wyglądałoby lepiej.

 

fIveCSp.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.03.2020 o 16:18, ciastek napisał:

 

 

 

 

 

Dają dwunastkę na wszystko, aby puszczać reklamy alkoholu czy niezdrowego jedzenia. Jedyny przypadek od kilku lat na TVN jak było niższe oznaczenie widziałem w święta, na kolędowaniu i WOŚP.

 

Świat według Kiepskich był by +7 a jest +12 tylko żeby puszczać te reklamy ciekawe dlaczego. Czyżby za reklamowanie tego więcej zarabiają?

 

 

W dniu 21.12.2020 o 22:34, WebMat napisał:

 

Tam w ogóle jest jakiś straszny sajgon, nic się ze sobą nie zgadza, nawet jakby zwęzić to do 4:3. U nich podobno ludzie pracują za darmo, więc nie wiem czy można to nazwać zatrudnieniem. :)

Wygląda to jakby nagranie z lat 90 przeskalowane do HD i rozciągnięte do 21:9 i włączenie 4K. Logotyp ładny ale to co na ekranie to [beep]ć się chce rozciągnięte jak 1:1 do 16:9 kiedyś spotkałem TV TRWAM HD i śmiech na sali normalnie niby HD a to było 360p na serio było to SD jakimś konwerterem przeskalowane do 1080i. Wyglądało jak 360p obraz rozmazany, dźwięk rozsynchronizowany a o glitchach obrazu to już nie wspomnę był ekran 16:9 na którym wyświetlał się obraz w 21:9 a na tym 21:9 coś w 4:3 i to się co chwilę tak rozciągało i zwężało pikselował się obraz migotał coś z kolorami się robiło i raz się to rozciągnęło 4:3 do 21:9 i to rozciągnięte było brzydkie po prostu i się to powiększyło potem i obraz się ciągle glitchował masz rację że tam jest sajgon i raczej pracują za darmo, bo jak by im płacił to by się tak nie bawili z tym rozciąganiem

Edytowane przez LisiuKaczkowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wyrażę swoją opinie na temat logotypów niektórych kanałów

TVP1 HD - bardzo dobrze im wyszło ten cieniowany niebieski że na górze jasny a na dole ciemny dobrze pasuje tylko ten dopisek

TVP2 HD - tutaj tak jak w TVP1 HD dobrze pasuje cieniowanie ale dopisek

TVP INFO HD - hmm... logo dobre ale treść kanału słaba

TV4 HD - ładne diamentowe logo tylko dopisek HD

TVP Polonia - nawet ładnie

TVP HD - fajnie naprawdę najlepszy cień i ten stylizowany znaczek ,,HD"

TVP3 - nie no kiedy to coś wreszcie w HD, dopiski miast nie są potrzebne, bo i tak w tunerach się wyświetla a na 65 calowym TV jakieś logo strasznie rozciągnięte

TVP Seriale - no nawet, nawet

TVP Rozrywka - też fajnie

TVP KultuЯa też ładnie

TVP Historia - nie no logo straszne i jeszcze rozciągnięte bardzo a w dodatku STO ma jaśniejszy kolor niż wszystko

Polsat HD - dopisek tylko

Polsat 2 HD - no ale dopisek

Super Polsat - czy mógł bym prosić o usunięcie dopiska?

Polsat News HD - fajnie ale co symbolizuje ta strzałka dopisek HD jest w rogu prawie niewidoczny i w ogóle nie przeszkadza

Polsat News 2 - niech to zmienią na Polsat Biznes

Polsat Play HD - dopisek

Polsat Doku - też dopisek

Polsat Café - dopisek

Food Network - fajne nawet nie ma dopiska

Polsat Film HD - nie no tu się w ogóle nie postarali za duży napis FILM i dopisek HD zbędny lepiej by była ikona Xperia Movies

TVN HD - prosiłbym o dopisek usunięcie

TVN24 HD - fajnie ale chodzi o kule i dlaczego w materiałach promocyjnych używacie kółka a noi dopisek

TVN7 HD - tylko dopisek

TVN Fabuła - odbiega od wszystkiego lepiej by było zwykłe logo TVN gdzie niebieskie jest białe a żółte czarne i po prawej napis FABUŁA

TVN Turbo HD - obrzydliwe gdyby było czerwone logo TVN i po prawej napis TURBO

TVN Style HD - no nawet ale ładniejsze było to przed 2014 gdzie tło było białe a napisy różowe lepiej by było białe logo TVN z różowym napisem TVN a po prawej stylizowany napis Style

HGTV - fajnie

TVN24 BiS - fajnie

Wszystkie C+ - Dopisek!!!!

HBO i CINEMAX - fajnie

AXN HD - dopisek

AXN White - fajne

AXN Black - fajnd

AXN Spin HD - fajne ale "HD"

FOX HD - super nawet brak dopiska:)

FOX Comedy HD - też

Polsat - ładne

TV4 - ładne

TVP1 - jakie wielkie

TVP2 - to samo

TVN - ładnie

TVN Siedem - w wersji kolorowej fajnie ale w czarno białej lepsze

Polsat News - ok

Polsat News 2 - ok

TVP Sport - ok

Polsat Rodzina - fajnie

TVN 24 - świetnie

TVN Turbo - ojjj

TVN Style - nom

TVOkazje - fajne

TV6 - dopisek

AXN - dobre

FOX - fajnie

FOX Comedy - ładne

Eurosport 2 - HM?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też twierdzę, że w XXI wieku, kiedy to HD jest już SD, dopisywanie do logo "HD" to archaizm. A poza tym panowie z Polsatu - trochę konsekwencji, wszędzie, albo nigdzie, a nie tu jest dopisek "HD", a tu nie ma. Litości !!!!

 

Tak więc w 2021 roku czas zrobić to, co HBO już kilka lat temu - "HD" z logotypów znikają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w nowych oprawach TVP1, 2 i sport ma już zniknąć dopisek HD

i zgadzam się z @A&G - albo wszędzie pełnym zdaniem albo skrótami myślowymi, a nie raz tak raz tak

Co do TVP3 to do 2022 wszystkie kanały TVP mają być w HD więc będzie pomniejszone.

TVP Historia ma STO w innym kolorze dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

W Polsat News ta strzałka ma chyba nawiązywać do programu informacyjnego tej stacji - Wydarzenia - gdzie w logo jest taka strzałka

Polsat-wydarzenia-logo.png (a co ma symbolizować to nie wiem, może szybkość/aktualność podawania informacji)

Co do Polsat News 2 to nazwa Polsat Biznes była używana w latach 2013 - 2014 (też uważam ze powinni do tej nazwy wrócić)

280px-Polsat_Biznes.png PS przy Polsat News 2 w jednym miejscu napisałeś "niech to zmienią na Polsat Biznes", a w drugim "ok" więc ten... 😜

Z Polsat film też się zgadzam że wcześniejsze logo było lepsze

Co do logo tvn turbo to podobne logo o którym mówisz to już było w latach 2003 - 2009

Turbo03.png

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bartosz10 napisał:

Podobno w nowych oprawach TVP1, 2 i sport ma już zniknąć dopisek HD

i zgadzam się z @A&G - albo wszędzie pełnym zdaniem albo skrótami myślowymi, a nie raz tak raz tak

Co do TVP3 to do 2022 wszystkie kanały TVP mają być w HD więc będzie pomniejszone.

TVP Historia ma STO w innym kolorze dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

W Polsat News ta strzałka ma chyba nawiązywać do programu informacyjnego tej stacji - Wydarzenia - gdzie w logo jest taka strzałka

Polsat-wydarzenia-logo.png (a co ma symbolizować to nie wiem, może szybkość/aktualność podawania informacji)

Co do Polsat News 2 to nazwa Polsat Biznes była używana w latach 2013 - 2014 (też uważam ze powinni do tej nazwy wrócić)

280px-Polsat_Biznes.png PS przy Polsat News 2 w jednym miejscu napisałeś "niech to zmienią na Polsat Biznes", a w drugim "ok" więc ten... 😜

Z Polsat film też się zgadzam że wcześniejsze logo było lepsze

Co do logo tvn turbo to podobne logo o którym mówisz to już było w latach 2003 - 2009

Turbo03.png

Wiem że przed 2009 TVN Turbo miało takie logo ale jak by zrobili podobne to naprawdę fajnie by było a wiem że Polsat Biznes był ale powinni wrócić, bo po jakiego grzyba powtórki z Polsat News jak na iPLI można to zobaczyć. Dopiski HD to niech znikną z każdego kanału, bo HD to już standard a nie wielkie WOW😯. TVP3 bardziej mi się podobało logo z 2003 - 2007 jak było zielone. No w sumie Polsat expresowo przedstawia Newsy więc może to symbolizować strzałka. Wracając do Polsat Biznes, Polsat News 2 jest zbędny miał być biznesowy a nie powtórkowy powrócili by do Polsat Biznes w nowej odsłonie z fioletową górą na logotypie i na nim napis "BIZNES" a na górze ikonka aplikacji Finanse z Windows 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2021 o 11:10, krzychu00012 napisał:

Po prostu tematyka biznesowa nie sprzedaje się tak dobrze, więc nie opłaca się trzymać całego kanału. TVN CNBC jak TV Biznes później Polsat Biznes jest przykładem. Obecnie Biznes24 również ma marną oglądalność. 

To mogli by zrobić Polsat News Extra w którym 50% biznes i 50% świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krzychu00012 napisał:

@LisiuKaczkowy TVN24 BiS na starcie miał taki cel, ale coś im nie poszło. Według mnie w Polsce nie ma miejsca na kolejne stacje informacyjne. 

Jeżeli im nie idzie to mogli by to wywalić całkiem albo zrobić TVN Meteo i Polsat Weather

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, krzychu00012 napisał:

@LisiuKaczkowy przecież był TVN Meteo potem TVN Meteo Active obecnie HGTV. 

Tak wiem

7 godzin temu, Bartosz10 napisał:

Ile można gadać o pogodzie. Może dobry temat na rozpoczęcie rozmowy, ale jako całodobowy kanał to nie bardzo.

Dobra zostawić Polsat News 2 ale zrobić w HD, podawać wiadomości ale nie mówić o polityce. PN2 mógł by być telewizją informacyjną wolną od polityki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPERSTACJA powinna zmienić logotyp i nazwę. np. SUPERSTACJA 24 HD. - i mniej informacji tabloidowych tylko np. jak Polsat News czy reszta.

 

https://teleshow.wp.pl/trojka-dziennikarzy-zrezygnowala-z-pracy-w-tvp-przeszli-do-superstacji-6626861135784608a

Edytowane przez wujcio0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to prawda, czy tylko mi się wydaje, że TV4 i TV6 mają mniejsze logo.

 

W dniu 2.04.2021 o 18:28, Bartosz10 napisał:

możliwe że Polsat nie ma pomysłu na tyle programów biznesowych albo jest to zbyt drogie

Dla Polsatu wszystko jest możliwe. Solorz jest na liście 100 najbogatszych Polaków. On to by mógł kupić sobie willę w Hiszpanii.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych i przestankowych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne i przestankowe. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2021 o 13:52, LisiuKaczkowy napisał:

Nie wiem, czy to prawda, czy tylko mi się wydaje, że TV4 i TV6 mają mniejsze logo.

Takie same.

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment cytowania treści innego postu, do którego niniejszy post się nie odnosi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli mi się wydaje. Ale mi się wydawało, że wszystkie kanały Polsatu zmniejszyły logo.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Poza tym, pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne i przestankowe. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości to Polsat nieco zmodyfikował swoje logo - wcześniej były dwa odcienie (nie licząc przezroczystego), a teraz są trzy.

Ale ta zmiana była w 2019 roku, więc już wszyscy chyba wiedzą.

Edytowane przez Bartosz10
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co do nieaktualnych logotypów w dekoderach to u mnie jest chyba najgorzej

TV4 HD - jeszcze to stare granatowe (teraz jest krzyształowe)

Polsat HD - jeszcze brązowy dopisek HD

Polsat 2 HD - logo z 2015

Super Polsat - logo z 2017

Polsat Play HD - logo z 2015

Polsat Café HD - logo z 2015

Polsat Film HD - logo z 2012

Canal+ Premium HD - logo Canal+ HD

Canal+ Kuchnia - logo Kuchnia+

Canal+ Domo - logo Domo+

HBO HD - logo z HD

HBO 2 HD - logo z HD

HBO 3 HD - logo z HD

Cinemax - logo z HD

Cinemax 2 HD - logo z HD

FOX HD - logo z HD

Fox Comedy - logo z HD

Kino Polska - brak logotypu

Polsat Comedy Central Extra - logo Comedy Central Family

Comedy Central - stare logo

Nat Geo Wild - stare logo

Discovery Life - logo TVN24 BiS

Discovery - stare logo

ID - stare logo

Novelas+ - brak logotypu

RedCarpet - stare logo

Active Family -brak logotypu

4Fun dance - stare logo

4Fun Kids - logo 4Fun Gold Hitsl

VOX Music TV - brak logo

Eska Rock - brak logo

Nove HD - logo Puls 2

TVP 4K - brak logo

Biznes24 - logo Voxa

Puls 2 - logo FilmBox Premium HD

Polsat Seriale (SD) - logo Polsat Romans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...