Skocz do zawartości

Logotypy kanałów TV - dyskusja ogólna


Sentence
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Sentence napisał:

TVN ma od początku istnienia ten sam logotyp. Zachodziły jedynie kosmetyczne zmiany, jak pomniejszona transparentność, czy pomniejszenie logo w formacie 16:9. 

 

 Zmieniono też kolorystykę logo. Przygotowałem nawet drobną grafikę podglądową.

3e6288b48e440.png

Edytowane przez nieczęstygość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat zamówił spot reklamujący nowe loga, który nigdzie nie jest używany. Mam wrażenie że zaraz napiszą, że nowe loga i oprawy są odwołane i będą późniejszym terminie (z powodu koronawirusa xD) Spot jedynie jest używany w info na stronie Polsatów, na które nikt nie wchodzi bo nic tam nie ma. No i na stronie w sekcji z kanałami Polsatu nowe logo ma tylko Polsat Play i Seriale (strona Polsat Seriale się nie otwiera a Polsat Play tam ma już stare)

 

 

 

 

 

 

 

Jeszcze BabyFirst TV nie zmieniło logo. Eska TV i Fox miały zmeniane logo (co prawda kosmetyczne zmiany).

Z Eska TV właśnie dziwna sprawa, w telewizji jest to nowsze płaskie, w internecie jest to stare logo w 3D  

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że na stronie https://www.polsat.pl/ w stopce wstawione są logosy wektorowe (svg), można je w prosty spośob zapisać sobie na dysku, ale przy próbie otwarcia w programie graficznym (np. Gimp) wczytują się źle, są totalnie pogmatwane. Pytanie czy to jest jakaś forma zabezpieczenia przed kopiowaniem czy po prostu robił je nieudolny grafik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tomo21 napisał:

Zwłaszcza, że nie zaprezentowali żadnych logotypów z dopiskiem HD w informacji o zmianach.

Zaprezentowano dzisiaj. Także z pewnością mogą Ci się jakoś przydać do dalszych aktualizacji wykazu.

 

AEnxaKN.jpg

 

NhsusF2.jpg

 

Sary3eF.jpg

 

EL4rjVa.jpg

 

EJJjAtK.jpg

 

Ch4cq1C.jpg

 

Niestety zabrakło logotypu dla Polsat Seriale.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tomo21 napisał:

Zauważyłem, że na stronie https://www.polsat.pl/ w stopce wstawione są logosy wektorowe (svg), można je w prosty spośob zapisać sobie na dysku, ale przy próbie otwarcia w programie graficznym (np. Gimp) wczytują się źle, są totalnie pogmatwane. Pytanie czy to jest jakaś forma zabezpieczenia przed kopiowaniem czy po prostu robił je nieudolny grafik?

Gimp nie otworzy prawidłowo   . Svg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie, zawsze svg otwierałem w Gimpie i było wszystko w porządku a tutaj ewidentnie coś jest nie tak i to nie tylko w Gimpie.

Przykład pierwszy z brzegu, Polsat Doku. Na stronie ładny SVG:

 

6e8a163d075a8e57e88cd7b172d1f792.svg

 

Który po zapisaniu na dysku i otwarciu w dowolnym programie graficznym wygląda tak:

 

ms8gfdj.png

 

@Emil.1603 a masz może te logosy w lepszej jakości (większe, a najlepiej w png)?

 

Edytowane przez Tomo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam jednak otwiera, pomyliło mi się  z innym... wektorowym

 

A wracając do nowych logotypów Polsatu, to słabe...widziałem gorsze, aczkolwiek (nie chwaląc się) sam bym zrobił lepsze. Drażni mnie Polsat FILM, reszta ujdzie...

Edytowane przez nieczęstygość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat Film wygląda szczególnie koszmarnie, zgadzam się. Jakby odświeżyli tylko kolory, a wygląd zostawili stary to byłoby zdecydowanie lepiej. Także to wyświetlanie raz logo z dopiskiem HD, raz bez to straszna niespójność. Rozumiem, że może ma to sens na kanale Polsat, bo jest powszechnie dostępny w NTC w SD. Również pozostali nadawcy naziemni lecą z dopiskiem HD, jak np. TVN HD czy TVP1 HD. Na pozostałych kanałach jest to moim zdaniem bez sensu.

 

Taka ciekawostka, tak teraz wygląda emisja Polsat Games:

 

Spoiler

e3yLSRr.jpg

 

PS. Do tego niby pozbywają się z logotypów dodatkowych znaków, jak strzałki w Polsat Play, ale na innych kanałach jak Games czy Rodzina coś w logo zostaje. Mieli ujednolicić markę, ale dalej jest bałagan. Ja bym takiego projektu nie przyjął ?

Edytowane przez kubus.kul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2020 o 19:23, nieczęstygość napisał:

Gimp nie otworzy prawidłowo   . Svg

 

Jednak miałeś trochę racji. Zawsze otwierałem SVG w Gimpie i nigdy nie było problemu, więc założyłem na początku że te loga są jakieś zrąbane. Ale nie dawało mi spokoju to, że w przeglądarce otwierają się normalnie (co prawda większość w małym rozmiarze, ale jednak). Zacząłem już nawet szukać jakichś konwerterów online, niestety większość działała kiepsko i nie miała opcji przeskalowania w górę.

Postanowiłem więc spróbować i zainstalować program przeznaczony typowo do pracy z logami i ikonami - Inkscape. I okazało się, że działa :) Logosy renderują się w nim prawidłowo, można je dowolnie skalować i eksportować. Polecam na przyszłość :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana opraw i logotypu stacji tematycznych Polsatu, oceniam na bardzo dobrym poziomie, oprawa jest nowoczesna i prosta, co wpisuje się trend światowy, miło się ogląda. Logotypy są przejrzyste, a jednocześnie pomysłowe i mają wspólną cechę. Poprzednie to tak, jak stare logotypy i oprawy Polsatu Sport taki kogel-mogel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych dopisków w ogóle być nie powinno. Skoro Polsat Games i Polsat Rodzina dopisków HD nie mają, to po co doklejają je do logotypów: Polsat Film, Polsat Doku, Polsat Play, Polsat Cafe czy Polsat 2? Dopiski są zrozumiałe tylko w przypadku kanałów, które w chwili obecnej nadają i jeszcze przez dłuższy czas będą nadawać wersje SD, czyli np. Polsat czy Super Polsat (DVB-T).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, Tim napisał:

 Dopiski są zrozumiałe tylko w przypadku kanałów, które w chwili obecnej nadają i jeszcze przez dłuższy czas będą nadawać wersje SD, czyli np. Polsat czy Super Polsat (DVB-T).

Napisałem kiedyś do CANAL+, czy zamierzają usunąć oznaczenia HD z logotypów ekranowych. W odpowiedzi napisali, że nie, bo dużo jest jeszcze kanałów SD i nie należy wprowadzać widza w błąd.

(kanały CANAL+ i home of CANAL+ od wielu lat nie nadają w SD, jak widać nadal odsetek klientów "[beep]i" jest spory, więc potem tak jest...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tim napisał:

Tych dopisków w ogóle być nie powinno. Skoro Polsat Games i Polsat Rodzina dopisków HD nie mają, to po co doklejają je do logotypów: Polsat Film, Polsat Doku, Polsat Play, Polsat Cafe czy Polsat 2? Dopiski są zrozumiałe tylko w przypadku kanałów, które w chwili obecnej nadają i jeszcze przez dłuższy czas będą nadawać wersje SD, czyli np. Polsat czy Super Polsat (DVB-T).

Polsat ma więcej kanałów, które nadal są dostępne w wersji SD i HD, ale zapewne głównie z uwagi na TV Mobilną. Kanały Polsat Games i Polsat Rodzina od początku nadają tylko w HD, więc dodatkowy znaczek w logo nie jest potrzebny, aczkolwiek to może się zmienić tak jak w przypadku Polsat Doku, który początkowo również nie miał znaczka HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...