Skocz do zawartości

Logotypy kanałów TV - dyskusja ogólna


Sentence
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TVP Sport na początku wprowadzenia obecnego loga miała transparentny symbol ekrany. Teraz (od wprowadzenia obecnej wersji grafiki "Na żywo") faktycznie jest on biały ale moźe tak ma być. Może jeszcze przy wprowadzeniu logotypów TVP1 i TVP2 oraz innych anten coś będą zmieniać.

Swoją drogą wiecie kto może redaguję stronę o logach ekranowych na Wikii bo mam do niego pewne pytanie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna logika oznaczania w logo dopisku "HD" występuje lub jej brak u nadawców. W Grupie TVN Discovery kanały pod marką TVN mają oznaczenie HD w logo (z wyjątkiem TVN 24 BiS), kanały Discovery już nie mają (oprócz Science, które ma). W Telewizji Polsat większość stacji ma dopisek z wyjątkiem Polsat Rodzina, Games i Seriale. W grupie Kino Polska FilmBox Premium, FilmBox Extra ma w logo "HD" a FilmBox Arthouse, Kino TV i Kino Polska już nie. W TVP pozostało w TVP 1 i 2, w pozystałych stacjach nie ma. Viasat World kanał Epic Drama nie ma, pozostałe stacje są z dopiskiem. W Viacom polskojęzyczne MTV, NickToons nie mają, Paramount Channel, CC i CC Extra mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwna logika, tylko konsekwencja naszych czasów. Każdy nowo tworzony kanał (przynajmniej powinien) co do zasady rozpoczyna emisję w HD, jako standard współczesnej emisji. Więc po co umieszczać w logotypie coś, co już nie jest jakąś wartością dodaną samą w sobie, w czasach, kiedy standardem emisji jest HD (jak wyżej - przynajmniej powinien być)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nowe loga TVP1 i TVP2 powinny pojawić się na ekranie zanim ruszy 58 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu nie później niż do 3 września: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp1-i-tvp2-nowa-oprawa-kiedy-start-logotyp-wideo-opinie

 

TVP1_NOWE_LOGO_prototyp.png

Tymczasem wygląda na to że dni funkcjonowania obecnego logo TVP1 są już policzone. Wirtualnemedia piszą o tym że powyższe logo zobaczymy na ekranie nie później niż od 3 września. Przy okazji zmieni się też oprawa graficzna a wraz z nią studio prezenterskie i tu osobiście mam nadzieje na jego rozwinięcie jego formy z "żonglowania" grafikami najbliższych propozycji przez prezenterów do klasycznej formy studia jaka była do 2010 roku. 

Edytowane przez Sentence
Przeniesiono do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że obecne logo wizualnie prezentuje się lepiej na ekranie niż nowa propozycja, która jest rozlazła, a stare logo miało swój klimat.

 

Ciekawe jak będzie z jego wielkością?

Edytowane przez miś1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się osobiście nie podobają zapowiadane logo dla TVP 1 i TVP 2, i obecnie obowiązujące logo dla TVP Sport. Taki sam napis średnio mi przypada do gustu, myślę, że gdyby to "1", "2", "SPORT" - napis po TVP był w szarym kolorze - poza cyfrą, nazwą - w przypadku cyfr kwadrat, w przypadku dłuższych nazw prostokąt w szarym kolorze na ekranie - to zdecydowanie bardziej by mi się to podobało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, miś1 napisał:

Osobiście uważam że obecne logo wizualnie prezentuje się lepiej na ekranie niż nowa propozycja, która jest rozlazła, a stare logo miało swój klimat.

 

Ciekawe jak będzie z jego wielkością?

Wielkość prawdopodobnie będzie taka jak na TVP Sport :)

2 godziny temu, Gierek napisał:

Mi się osobiście nie podobają zapowiadane logo dla TVP 1 i TVP 2, i obecnie obowiązujące logo dla TVP Sport. Taki sam napis średnio mi przypada do gustu, myślę, że gdyby to "1", "2", "SPORT" - napis po TVP był w szarym kolorze - poza cyfrą, nazwą - w przypadku cyfr kwadrat, w przypadku dłuższych nazw prostokąt w szarym kolorze na ekranie - to zdecydowanie bardziej by mi się to podobało. 

Ja bym poszedł w drugą stronę i skorzystał z koncepcji o której mówił Prezes Kurski w styczniu i użył motywu linii o którym on mówił w logotypach na styl czegoś pokroju dwukropka u RTVS na Słowacji. Mam tu na myśli coś w ten sposób:

| TVP1  redukowane do | 1

lub w przypadku długich nazw:

| TVP POLONIA redukowane do | POLONIA

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Poland napisał:

Tylko że logo ekranowe TVP Sport ma jeden problem a mianowicie ucinanie litery T na mniejszych telewizorach. 

Co ty za farmazony wciskasz :?: przecież czy TV ma 32' czy nawet 120' to proporcje ekranowe zawsze są takie same (16:9) więc jak może gdzieś być obcinany obraz? no chyba że masz ustawiony na starą modłę 4:3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Poland napisał:

Tylko że logo ekranowe TVP Sport ma jeden problem a mianowicie ucinanie litery T na mniejszych telewizorach. 

takie problemy miną po zmianie standardu na DVB-T2 - nowsze telewizory ucinają mniejszy margines, a starsze po dołożeniu dekodera DVB-T2 powinny wyświetlać oryginalny obraz (bez obciętego marginesu)

 

31 minut temu, Pawop napisał:

Bo ma źle ustawiony obraz

to może być jedna z przyczyn - na ekranie może być ustawiony inny typ obrazy niż oryginalny/normal - np. zoom/rozciągnięty i dlatego jest ucięta część ekranu

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny być wszystkie telewizory bez obciętego obrazu, marginesu,  na szczęście hevc obraz powinien być cały ekran bo przetestowałem kanały hevc i jest oryginalny obraz (bez obciętego marginesu)

 

jestem z tego powodu mega zadowolony, czekam za rok na dvbt2/hevc 

 

Edytowane przez Widz naziemnej telewizji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już można zauważyć, że już trwają tak jakby zapowiedzi nowego loga.  Gdy uruchamiają logotyp po reklamach to obok loga, widnieje napis Nowe logo już wkrótce, po czym obecne logo zmienia się w te nowe i wraca do obecnego. I tak samo ten baner obok logotypu PolsatNews po lewej stronie ma elementy graficzne nowego logotypu.

Edytowane przez Sentence
Przeniesiono do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...