Jump to content

Gierek

Users
 • Content Count

  471
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Neutralna

About Gierek

 • Rank
  Rozpisany
 • Birthday 01/30/1998

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Sucha Beskidzka

Recent Profile Visitors

338 profile views
 1. Gierek

  Zagraniczne gazety telewizyjne

  1. Pomyliłem się ze słowem "znaleźć", ale tylko częściowo - znalazłem znaczy że na tej stronie udało mi się znaleźć i pobrać różnej maści gazety i listingi, i je wykorzystałem do zrobionego przeze mnie przeglądu. 2. Już 118 gazet. Wczoraj wieczorem zaktualizowałem przegląd. 3. https://freemagazinepdf.com/ Oto ta strona (nie żebym reklamował). Osobiście - polecam.
 2. Gierek

  Zagraniczne gazety telewizyjne

  Tak, zgadzam się, widziałem niedawno "La Repubblica", "Corriere della Sera", i w obydwu gazetach znajduje się o dziwo program też dla stacji premium. Niedawno poszperałem po internecie, i udało się opracować ładny przegląd - z aż 118 gazetami. Dzisiaj zakupiłem też sobie niemieckie Nur TV. Okładka jest całkiem przejrzysta, i przechodzimy do gazety. Niestety opisy w tej gazecie praktycznie nie istnieją. Przepraszam bardzo, ale siedem opisów na jeden tydzień to jest tyle, co nic... Dwie strony na dwa tygodnie, ale w ciekawy sposób jest to ułożone - zamiast jednej strony na tydzień mamy w górnej połowie strony jeden tydzień, a na dolnej połowie strony - drugi tydzień. Czemu tylko siedem opisów? Bo na drugiej stronie jest... reklama na całą stronę. Na 3 i 4 tydzień jest już lepiej, bo mamy po 11 opisów (tak jest w numerze, który posiadam). I przechodzimy do listingu. Pierwsza i druga strona strasznie mi się podobają. Obok programu Das Erste mamy pięć opisów na jeden dzień tygodnia. Kolumny są duże, graficznie jest bardzo dobrze, program jest czytelny. Brawo. I przechodzimy na 3 i 4 stronę. Nigdy tej gazety nie miałem wcześniej w rękach, więc jedyne, czym się mogłem posiłkować, to listingiem z pierwszej strony, i skanami, które udało mi się wyszperać. Z tego co pamiętam, to raczej były tylko stacje podstawowe. Nic się nie w tej kwestii nie zmieniło - dalej jest tak samo. Wkurza mnie strasznie mały 2 i 3 rząd, kanał Nitro w złym miejscu, brak kolorystyki tematycznej. Na samym końcu gazety znajduje się dużo rozrywki - krzyżówki etc. Gazeta ma 136 stron. Grafika - dalej taka sama, jak wcześniej. Ogółem - wielkie brawa dla redakcji Nur TV. Ode mnie - w skali szkolnej dam -5. Oto listing: 1 strona: Opisy, Das Erste, ZDF, RTL 2 strona: SAT.1, PRO 7, RTL II, Kabel 1, VOX 3 strona 1 rząd: WDR, NDR, BR, SWR, Hessen, MDR 2 rząd: Tagesschau 24, ZDF Neo, One, ARD Alpha, N-TV, DMAX 3 rząd: ZDF Info, -, Kabel Doku, Phoenix, Welt, Servus TV 4 strona 1 rząd: RBB, 3Sat, Arte, Super RTL, Kika, Tele 5 2 rząd: -, -, -, SAT.1 Gold, Eurosport 1, Sport 1 3 rząd: Sixx, PRO 7 Maxx, RTL Plus, Nitro, SRF 1, ORF Eins 4 rząd: Anixe HD, Nickelodeon, Disney Channel, -, SRF Zwei, ORF 2
 3. Gierek

  TVP Polonia

  Chwilowo "kątem oka" pozwoliłem sobie oglądnąć wczoraj o 13:00 transmisję mszy świętej z Jasnej Góry na TVP Polonii. Mówię - jakość była dramatyczna. Przykładowo ołtarz i obraz Matki Bożej były mocno rozmazane i nieczytelne. Tak jest zawsze? Mam nadzieję, że nie, ale i tak byłoby miło, gdyby jakość tego kanału się poprawiła, tak samo jak ramówka, w której są powtórki, i niektóre audycje się dublują z np TVP 1 czy TVP 2.
 4. Gierek

  Eurowizja

  Nie oglądałem prób, ale po zdjęciach, które widziałem uważam, że mocno zyskały Węgry. Serbia - brawo. Polska - pomysł i wykonanie ciekawe, tylko nie podoba mi się ten pomysł z twarzą wyświetlającą się na ekranie w trakcie refrenu. Nie kupił mnie ten pomysł. Finlandia - mam nadzieję, że podczas drugiej próby będą mieć lepszy pomysł, bo bez sześcianu staging, prezentacja sceniczna jest... biedna, piosenka może się uratuje i cudem do finału wejdzie, ale staging i tak musi być lepszy... Białoruś u mnie zyskała po pierwszej, wczorajszej próbie.
 5. Gierek

  Wielkanoc

  Życzę wszystkim użytkownikom tego forum, moderacji Wesołych Świąt, Wesołego Alleluja
 6. Gierek

  Gazety z programem TV

  Tak, co do To i Owo, to mogę potwierdzić - posiadam numer To i Owo z sprzed dwóch lat i porównując wymiary tamtego To i Owo z obecnym numerem To i Owo, to większy jest To i Owo sprzed dwóch lat. Co ciekawe, niedawno kupiłem sobie dwie gazety niemieckie, i jak one mi przyszły do domu, to rozmiarami one przypominają dawne To i Owo - sprzed dwóch lat. Natomiast mamy zmiany w GT: 1. Kanały na 1 stronie zmieniły swoje miejsca - Metro przeszło do 2 rzędu, Puls do 1 rzędu, a TVN 7 - do 2 rzędu, ale do dużej kolumny, którą wcześniej zajmował TV Puls. 2. W miejscu Sundance TV pojawił się Paramount. 3. Nazwa kanału BBC First jest pisana tak, jak reszta stacji w programie - czyli małymi literami. 4. Kanał Canal + Discovery został usunięty - w jego miejscu pojawił się History. Moim zdaniem niestety zmiany na minus... Moim zdaniem kanał C+ Discovery ma lepszą ramówkę od kanału History, także mogli C + Discovery zostawić. Dalej nie ma TVP 3, TVP ABC, Canal + Film lub innych kanałów sportowych. Sekcja "Sport na żywo" czasami jest niekompletna. Wszystkie stacje (z wyjątkiem 11) mają nazwy audycji niepogrubione, co utrudnia szybsze przeglądnięcie programu. Mógłbym wymienić więcej wad, ale mi się nie chce. I tak zrobią, co im się podoba.
 7. Gierek

  Zagraniczne gazety telewizyjne

  Wczoraj udało mi się znaleźć angielskie... RadioTimes! W odróżnieniu od listingu, który widziałem kilka lat temu nie ma wielu zmian w tym listingu. 4 strona została troszkę uporządkowana, do 1 rzędu wszedł Paramount Network, a w 2 rzędzie pod tym kanałem pojawił się dodatkowy kanał, kanał bodajże More 4 też zarobił dodatkową kolumnę, przez co pod tymi kanałami są 2 i 3 kanały, w odróżnieniu od listingu sprzed kilku lat, gdzie były 1 i 2 kanały. Kanały CBS Justice i CBS Drama chyba zostały przeniesione z 4 kolumny do 3 kolumny, 3 i 4 kolumna zostały też troszkę rozluźnione. Na 5 i 6 stronie kanały w poszczególnych sekcjach zostały pokolorowane i przydzielone do sekcji tematycznych, ale nie widzę w tym sensu, skoro np kanał FOX jest zaliczany do kanałów dokumentalnych, patrząc na kolorystykę, do jakich sekcji zostały przydzielone dane kanały. 5 strona została troszkę rozluźniona z racji przesunięcia kanału Universal na 6 stronę. Następnie mamy 7 i 8 stronę, na których pojawił się dodatkowy kanał filmowy z Freeviev, dzięki czemu 2 i 3 kanał (przez nowy 4 kanał w danej kolumnie) mają mniejsze kolumny. Co do kanałów sportowych, to występuje rozdział kanałów Sky na poszczególne dyscypliny, zauważyłem też różne miejsca dla kanału Eurosport 1. Ogółem - gazeta może być.
 8. Gierek

  Skoki narciarskie

  Niestety na Velikance mamy cudowanie z belkami - podobnie jak rok temu. I podobnie jak w tamtym roku mamy ofiary cudowania z belkami - jak rok temu ofiarą padł Deschwanden z lotem na 230 metr (i nawet z takim lotem się nie dostał do 40 - to jest skandal), tak tym razem Boyd - Clowes z lotem na 217,5 metra lub Nazarov z lotem na 206, 5 metra się nie dostali do 40, ale... Kasai z lotem na 185 metr się dostał! Dlaczego? Mianowicie dlatego, bo za obniżenie platformy startowej o 2 stopnie jest dodawane aż 18 punktów. Trochę za dużo jak dla mnie. Wystarczy obecnie się popatrzyć na serię próbną i popatrzyć, ile punktów mają dodawane niektórzy zawodnicy za obniżoną belkę startową - już 45, a na wczorajszych treningach - 55! Wstyd.
 9. Gierek

  Skoki narciarskie

  Słoweńcy wygrali wczorajszą drużynówkę w Vikersund przed Niemcami i Austriakami. Polacy zajęli 4 miejsce. Bardzo dobre skoki Piotra i Jakuba, Dawid - ok, ale Kamil... niestety on nam położył drugą drużynówkę z rzędu. Coś się stało z Kamilem. Czyżby to po drużynówce w Oslo? OK, dalej skacze poza punkt K, ale skoki ledwo co poza punkt K na mamucie to jest za mało na utrzymanie się na podium, ale podobno w serii próbnej skoczył 200 kilkanaście metrów, więc gdyby tyle skoczył w 2 serii, to może jakoś utrzymalibyśmy się na podium, a tak, to... Szkoda. Brawo dla Dominika Petera, Naoki Nakamury i wszystkich zawodników, którzy poprawili swoje rekordy życiowe w wczorajszym konkursie drużynowym. Constantin Schmid będzie dzisiaj groźny, bo on sobie dobrze radzi na tej skoczni - już poleciał na tej skoczni w ten weekend 227 metrów. Simon Ammann też. Przy okazji - Simon może zająć bardzo dobre miejsce w Raw Air - bo nawet 6 w ogólnej klasyfikacji, jak dobrze skoczy! On akurat umie latać, także tutaj będę spokojny, ale niepokojąca jest forma Kamila.
 10. Gierek

  Skoki narciarskie

  I jesteśmy po konkursie w Trondheim, który wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi przed Andreasem Stjernenem i Stefanem Kraftem. Polacy uplasowali się w drugiej dziesiątce, a najlepszy był Piotr Żyła, który zajął 11 miejsce. Wie ktoś może, o co poszło z Japończykiem Ryoyu Kobayashim po zakończeniu zawodów? Pytam się, bo na takiej pewnej stronie związanej ze skokami w sekcji komentarzy było oburzenie związane z faktem, że podobno Japończyk zachował się arogancko, że nie dał wygrać Stjernenowi, który dzisiaj kończy karierę, etc.
 11. Gierek

  Skoki narciarskie

  Jesteśmy na półmetku Raw Air. Dzisiejszy konkurs w Lillehammer wygrał Austriak Stefan Kraft, 2 miejsce zajął Robert Johannson, a trzecie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi. Kamil Stoch zajął 4 miejsce, Dawid Kubacki - 8, a Stefan Hula i Jakub Wolny zajęli miejsca w trzeciej dziesiątce. Szkoda mi Nazarova.
 12. Gierek

  Eurowizja

  Oto piosenka Rosji, którą zobaczymy w Tel Aviv: https://www.youtube.com/watch?v=ovhJHU8wnxU Mi się osobiście bardzo podoba. Myślę, że Rosjanie powinni być spokojni, jeżeli chodzi o awans do finału - awans jak dla mnie jest pewny. Znamy już prawie całą stawkę eurowizyjną. Ostatecznie okazało się, że wybrane piosenki na Eurowizję 2019 spowodowały, że spodobał mi się ten rok. Dzisiaj poznaliśmy Rosję, poznamy też piosenkę ze Szwecji, jutro - z Izraela. Armenia piosenkę wybiera podobno 12 marca, a Malta? Nawet nie wiem. Co do polskiego wyboru, to w niektórych momentach nie podobają mi się wstawki po angielsku, ale ogółem, to może być. Czy awansujemy - myślę, że będziemy na granicy awansu, ale chciałbym awansu. Folk taki lekko rockowy może zaskoczyć pozytywnie Europę, ale zobaczymy.
 13. Gierek

  Skoki narciarskie

  Tak. Na szczęście konkurs został zakończony po I serii. Szkoda, że nie zrobili tego w jeszcze dziwniejszym konkursie na skoczni normalnej, który powinien zostać przełożony.
 14. Gierek

  Skoki narciarskie

  Dodatkowo między skokami zawodników w między innymi 4 grupie były ogromne przerwy (wiatr wiał strasznie mocno). Oczywiście potężny wiatr pod narty sprzyja fenomenalnym skokom (144 metry Roberta Johannsona, 135 Markusa Eisenbichlera, chyba 138,5 metra Ryoyu Kobayashiego), ale mieliśmy już dwa upadki - Norwega Mariusa Lindvika, i Niemca Stephana Leyhe. Kamil niestety skoczył tylko 112 metrów, i spadliśmy w klasyfikacji (nawet i Niemcy na 5 miejscu są blisko) na 4 miejsce. Szkoda. Kolejny loteryjny konkurs, który jak dla mnie jest zupełnie bez sensu.
 15. Gierek

  Eurowizja

  Podobno w piątek mamy ogłosić piosenkę. A co sądzicie o piosenkach, które zobaczymy na Eurowizji 2019? Myślę, że poziom obecny ESC 2019 jest gorszy niż minionego roku. Z piosenek, które już poznaliśmy i je zobaczymy na ESC 2019 podobają mi się Islandia, Belgia, Serbia i Norwegia, i... cała BIG 5.
×