Skocz do zawartości

Gierek

Użytkownicy
 • Zawartość

  463
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

11 Neutralna

O Gierek

 • Tytuł
  Rozpisany
 • Urodziny 30.01.1998

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Sucha Beskidzka

Ostatnie wizyty

292 wyświetleń profilu
 1. Gierek

  Skoki narciarskie

  Słoweńcy wygrali wczorajszą drużynówkę w Vikersund przed Niemcami i Austriakami. Polacy zajęli 4 miejsce. Bardzo dobre skoki Piotra i Jakuba, Dawid - ok, ale Kamil... niestety on nam położył drugą drużynówkę z rzędu. Coś się stało z Kamilem. Czyżby to po drużynówce w Oslo? OK, dalej skacze poza punkt K, ale skoki ledwo co poza punkt K na mamucie to jest za mało na utrzymanie się na podium, ale podobno w serii próbnej skoczył 200 kilkanaście metrów, więc gdyby tyle skoczył w 2 serii, to może jakoś utrzymalibyśmy się na podium, a tak, to... Szkoda. Brawo dla Dominika Petera, Naoki Nakamury i wszystkich zawodników, którzy poprawili swoje rekordy życiowe w wczorajszym konkursie drużynowym. Constantin Schmid będzie dzisiaj groźny, bo on sobie dobrze radzi na tej skoczni - już poleciał na tej skoczni w ten weekend 227 metrów. Simon Ammann też. Przy okazji - Simon może zająć bardzo dobre miejsce w Raw Air - bo nawet 6 w ogólnej klasyfikacji, jak dobrze skoczy! On akurat umie latać, także tutaj będę spokojny, ale niepokojąca jest forma Kamila.
 2. Gierek

  Skoki narciarskie

  I jesteśmy po konkursie w Trondheim, który wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi przed Andreasem Stjernenem i Stefanem Kraftem. Polacy uplasowali się w drugiej dziesiątce, a najlepszy był Piotr Żyła, który zajął 11 miejsce. Wie ktoś może, o co poszło z Japończykiem Ryoyu Kobayashim po zakończeniu zawodów? Pytam się, bo na takiej pewnej stronie związanej ze skokami w sekcji komentarzy było oburzenie związane z faktem, że podobno Japończyk zachował się arogancko, że nie dał wygrać Stjernenowi, który dzisiaj kończy karierę, etc.
 3. Gierek

  Skoki narciarskie

  Jesteśmy na półmetku Raw Air. Dzisiejszy konkurs w Lillehammer wygrał Austriak Stefan Kraft, 2 miejsce zajął Robert Johannson, a trzecie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi. Kamil Stoch zajął 4 miejsce, Dawid Kubacki - 8, a Stefan Hula i Jakub Wolny zajęli miejsca w trzeciej dziesiątce. Szkoda mi Nazarova.
 4. Gierek

  Eurowizja

  Oto piosenka Rosji, którą zobaczymy w Tel Aviv: https://www.youtube.com/watch?v=ovhJHU8wnxU Mi się osobiście bardzo podoba. Myślę, że Rosjanie powinni być spokojni, jeżeli chodzi o awans do finału - awans jak dla mnie jest pewny. Znamy już prawie całą stawkę eurowizyjną. Ostatecznie okazało się, że wybrane piosenki na Eurowizję 2019 spowodowały, że spodobał mi się ten rok. Dzisiaj poznaliśmy Rosję, poznamy też piosenkę ze Szwecji, jutro - z Izraela. Armenia piosenkę wybiera podobno 12 marca, a Malta? Nawet nie wiem. Co do polskiego wyboru, to w niektórych momentach nie podobają mi się wstawki po angielsku, ale ogółem, to może być. Czy awansujemy - myślę, że będziemy na granicy awansu, ale chciałbym awansu. Folk taki lekko rockowy może zaskoczyć pozytywnie Europę, ale zobaczymy.
 5. Gierek

  Skoki narciarskie

  Tak. Na szczęście konkurs został zakończony po I serii. Szkoda, że nie zrobili tego w jeszcze dziwniejszym konkursie na skoczni normalnej, który powinien zostać przełożony.
 6. Gierek

  Skoki narciarskie

  Dodatkowo między skokami zawodników w między innymi 4 grupie były ogromne przerwy (wiatr wiał strasznie mocno). Oczywiście potężny wiatr pod narty sprzyja fenomenalnym skokom (144 metry Roberta Johannsona, 135 Markusa Eisenbichlera, chyba 138,5 metra Ryoyu Kobayashiego), ale mieliśmy już dwa upadki - Norwega Mariusa Lindvika, i Niemca Stephana Leyhe. Kamil niestety skoczył tylko 112 metrów, i spadliśmy w klasyfikacji (nawet i Niemcy na 5 miejscu są blisko) na 4 miejsce. Szkoda. Kolejny loteryjny konkurs, który jak dla mnie jest zupełnie bez sensu.
 7. Gierek

  Eurowizja

  Podobno w piątek mamy ogłosić piosenkę. A co sądzicie o piosenkach, które zobaczymy na Eurowizji 2019? Myślę, że poziom obecny ESC 2019 jest gorszy niż minionego roku. Z piosenek, które już poznaliśmy i je zobaczymy na ESC 2019 podobają mi się Islandia, Belgia, Serbia i Norwegia, i... cała BIG 5.
 8. Gierek

  Eurowizja

  Reprezentantem Islandii na Eurowizji 2019 będzie zespół Hatari. Poznaliśmy też piosenki i wykonawców z Portugalii, Norwegii, Mołdawii i piosenkę z Finlandii. Dodatkowo dzisiaj odbyły się Andra Chansen (konkurs drugiej szansy) w Melodifestivalen i poznaliśmy skład finału szwedzkich preselekcji.
 9. Gierek

  Prasa telewizyjna... dawniej

  I dobrze, a jakie to będą gazety, jeśli mogę wiedzieć, i z jakich lat?
 10. Gierek

  Skoki narciarskie

  Serię próbną przed zawodami na skoczni normalnej wygrał Kamil Stoch przed... Thomasem Aasenem Markengiem, i ex aequo Stefanem Kraftem i Andreasem Stjernenem. Stefan Hula 9, Dawid Kubacki 13, a Piotr Żyła - 21.
 11. Gierek

  Prasa telewizyjna... dawniej

  Dziękuję, Krzysztofie, za podesłane skany. Więc To i Owo - macie pomysły listingowe z Anteny, którymi możecie się zainspirować. Co do TV Movie, to jestem bardzo mocno zdziwiony ostatnim listingiem - zaledwie 4 strony, ale to może z powodu kosztów. @Telewizja Urbanski : Z tego co pamiętam ze skanu 4 strony z Programu TV z 2000 roku obok 4 strony z lewej strony 3 strona była ułożona w podobny sposób do 4 strony - czyli kanały ułożone w 4 rzędach. Były stacje zagraniczne, myślę, że kanały Polsatu Cyfrowego (Komedia, Smyk etc) - też.
 12. Gierek

  Prasa telewizyjna... dawniej

  Jak widać, marzy mi się powrót Anteny. Jak na tamte czasy listing wyglądał bardzo dobrze i przejrzyście. Nie rozumiem tego, dlaczego (porównując Anteny z 2000 i 2001 roku) przejrzystość listingu w Antenie z 2001 roku została doszczętnie zniszczona. Porównajmy sobie 2000 i 2001 roku: 2000 rok - kanały podzielone tematycznie i na dodatek rozróżnione sekcje tematyczne osobnymi kolorami, a w 2001 roku - przykładowo Discovery na 4 stronie, a pozostałe stacje dokumentalne - na 6 stronie. Nie widzę w tym sensu. W każdym razie powrót Anteny mi się marzy, i myślę, że pomysły listingowe (wielkość kolumn etc) można by wykorzystać w np To i Owo. A do kiedy było wydawane TV Movie (mi się wydaje, że chyba do 2001 roku), i czy pamięta ktoś listing z TV Movie z 2000 roku lub z 2001 roku? Albo z Anteny z 2002 roku?
 13. Gierek

  Skoki narciarskie

  I Kamila ostatecznie zajęła 23 miejsce. Brawo!
 14. Gierek

  Skoki narciarskie

  Szkoda tego, że nie zdobyliśmy medalu. Niestety mamy problem z czwartym zawodnikiem do drużyny, ale Stefan w serii próbnej skoczył 121 metrów - jeden taki skok i już sytuacja nasza byłaby lepsza w kontekście walki o trzecie miejsce, ale teraz można tylko gdybać. To cóż - teraz skocznia normalna i walka o medal.
 15. Gierek

  Skoki narciarskie

  I jesteśmy po pierwszym konkursie - mistrzem świata na dużym obiekcie został Markus Eisenbichler, wicemistrzem - Karl Geiger, a brązowym medalistą - Killian Peier. Wielkie brawa dla Szwajcara. Polacy - Kamil 5, Dawid - 12, Piotr - 19. Szkoda. PS. Myślę, że Szwajcarzy mogą być groźni w drużynówce, jak Luca Egloff dobrze skoczy.
×