Jump to content

kfm877

Users
 • Content Count

  2557
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

50 Świetna

About kfm877

 • Rank
  Forum to mój dom
 • Birthday 10/20/1978

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  DE-PL
 • Hobby
  TVK, TVSAT, IT

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. kfm877

  STARS.TV

  Prawda jest taka, że dyrektor wypracował sobie pewien schemat, który pozwala mu zarabiać jakiś grosz i tego się trzyma. Nie stara się być bardziej ambitny bo poniesie z tego tytułu dodatkowe koszty a widownia i tak tego nie doceni (no może 100 widzów, które nie będzie istotne w słupkach oglądalności), więc to przyniesie stratę. Tendencje są takie, że powolutku odchodzi się od telewizji, więc prędzej czy później zaliczy spadki co odbije się na kasie. A to przełoży się na jakość kanału aż dojdzie do tego, że kolega dyrektor uzna że się nie opłaca i wystawi się na sprzedaż i rebranding jak cała reszta w kółko zmieniającej się stawki... Jedynie można mieć pretensje do dyrektora o to, że tak oficjalnie i notorycznie wspomina, że liczy się tylko kasa. Rozumiem, że rachunki same się nie opłacą a i z czegoś trzeba żyć... Ale takie podejście do widzą moim zdaniem jest trochę zgubne.
 2. No chyba że masz krzywą (straciła ognisko), wtedy tylko wymiana. Na wygietych czaszach często parametry się rozjeżdżają np 11508 V jest ok, ale np 11449 H jest kiepsko itp. Poza tym 10719 V to częstotliwość, która po przemianie w konwerterze jest przesyłana w paśmie 900MHz a z niej korzysta LTE np Plusa, więc trzeba dobrze uszczelnić kable i złącza między konwerterem a dekoderem.
 3. kfm877

  Vectra

  3 lata temu to może działało. Ale jeśli teraz zglosisz usterkę mając Motorole to technik nie ma innego wyjścia jak wydać i aktywować Ci sprzęt z tej samej podgrupy (stbhd/ci), którą masz. Czyli albo wymiana na kolejną Motorolę lub na moduł CI+.
 4. kfm877

  Vectra

  Platynowy 4k = 79,99zl Platynowy 4k + Eleven = 79,99zl
 5. kfm877

  Vectra

  4730cd to hdnet z novo 4730cdx to już pvr z Graphyne @musiolek Ci+ jest równorzędne z dekoderem hd (nie hdnet), czyli tylko z nieszczesną Motorolą
 6. kfm877

  Vectra

  Problem w Vectrze jest taki, że mają za dużo kanałów sprzedaży a wraz z tym za dużo ofert obowiązujących w wielu miastach w tym oferty lokalne. Z tego wychodzą potem kwiatki. Poza tym sam ich system komputerowy jest daleki od doskonałości... Wiadomo, że po podpisaniu dokumentów i zainstalowaniu sprzętu - późniejsze odstąpienie od umowy jest problematyczne, bo wszystko trzeba przywrócić do stanu pierwotnego sprzed podpisania aneksu. Jest to raczej logiczne. HMC-4120 oficjalnie już nie wydają, dlatego miałeś duży problem z dostaniem. Ten Wasz "Leonsjo" nie zrobił tego specjalnie, tylko w FSM dekoder PVR HD do zlecenia mógł wybrać 4730CDX z Graphyne. Tam nigdzie nie jest napisane, że na specjalne życzenie klienta ustalono z nim wydanie HMC-4120... Na dzień dzisiejszy jeśli chcesz mieć możliwość układania własnej listy kanałów to zostają jedynie dekodery HDnet lub moduł CI+, co w tym drugim przypadku też jest problematyczne bo automatycznie nie dodają się nowe kanały do listy ani nie wprowadzają się automatyczne zmiany w parametrach jeśli sami coś zmieniają między muxami. A jeśli włączysz w telewizorze automatyczne szukanie to zburzy całą twoją listę kanałów. Najlepiej własną listę robi się na HDnet i taką grupę sprzętową Ci polecam, np. 1721c - małe gabartyty lub 4730CD, bo te 2 modele jeszcze wydają, aczkolwiek nie masz także żadnego wpływu na to co przyniesie ze sobą wasz "Leonsjo". Bo równie dobrze, może Ci przynieść co ma aktualnie do wydania z tej grupy na magazynie, czyli np. stary 3830CD Ale wtedy nie podpisujesz papierów i dziękujesz monterowi za przybycie.
 7. kfm877

  Vectra

  @konteczko: w Vectrze jest dostępna tv analogowa w ilości kanałów w zależności od miasta, ale raczej nie mniej niż 27 stacji z naziemnej. Do odbioru wystarczy każdy, nawet stary kineskopowy telewizor bez dekodera. W kablówce jest też około 30 kanałów cyfrowych DVB-C w formie niekodowanej, więc posiadając płaski tv z tunerem DVB-C możesz je oglądać bez dodatkowych opłat. Przecinając kabel Vectry, który jak piszesz biegnie przez pokój gdzie ma stać nowy telewizor, zwróć uwagę żeby dobrze zarobić złącza i kupić dobry splitter 1/2 np. z Telmora. Jeśli posiadasz także internet z Vectry to bądź podwójnie ostrożny A tak na koniec to myślę, że 10zł/m-c za multiroom to nie jest wygórowana kwota, a programy masz takie same jak na pierwszym dekoderze. No i technik zrobi podział sygnału i złącza za Ciebie...
 8. kfm877

  Podłączenie anteny w nowym domu - jak?

  Jak ciągniesz instalacje elektryczną to do każdego pokoju dociągnij przynajmniej jeden kabel koncentryczny i jedną skrętkę, to w przyszłości życie ułatwia. Uwierz mi.
 9. kfm877

  Protest nauczycieli

  Końca strajku nie widać, dzieci nie wiedzą kiedy pójdą do szkoły, wypadają z rytmu. Ja obawiam się tylko, że może dojść do tego że rok szkolny zostanie przedłużony, bo nie zdarzą z programem. A wyjazdy poplanowane i opłacone. Zaczyna się robić bałagan i rząd ma przedsmak, tego co może się w przyszłości stać...
 10. Do gniazda podtynkowego musisz mieć puche w ścianie i do niej doprowadzony przewód (najczęściej instalacja podtynkowa).
 11. kfm877

  Vectra

  Wyślij wypowiedzenie. Bez tego nic nie ugrasz.
 12. kfm877

  Vectra

  Niestety w ebok kanał zmienia się tylko dla pasma 2,4GHz czego sam nie rozumiem i nad tym ubolewam, ponieważ na 5GHz też robi się ciasno i przydałaby się opcja zmiany kanału.
 13. Tylko pamiętaj, że kiedyś odbierało się sygnał z transponderów dvb-s / QPSK. Czyli do odbioru wystarczył MER=10 czy 11dB. Dziś to nie przejdzie bo modulacja 8PSK jest bardziej wymagająca co do parametrów odbioru. Nie polecam stosować anten 60cm, szczególnie dalej na wschód.
 14. Bez szaleństw. 90cm spokojnie Ci wystarczy. Dobrze ustawiona i poprawnie skręcony konwerter zapewni jeszcze rezerwę sygnału na deszczową i wietrzną pogodę.
 15. kfm877

  Unicable z instalacji twin? Szybkie pytanie

  Marne szanse. Jeśli instalacja multiswitchowa to przed multiswitcha można wstawić Johanssona quattro z przelotem na multiswitch, a wyjście unicable z Johanssona do twojego gniazda. Ale to musisz zainwestować w sprzęt sam i uzyskać zgodę zarządcy i opłacić technika...
×