Jump to content

WebMat

Users
 • Content Count

  169
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

79 Świetna

About WebMat

 • Rank
  Czasami wpadam

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A ma ktoś zdjęcie tego podmienionego logo? Nie wiem czy nie lepiej w ogóle się go pozbyć. Logo nc+ było przynajmniej przezroczyste.
 2. Też to zauważyłem i zastanawiałem się czy tylko u mnie, skoro bodaj przez 3 mecze reprezentacji tego nie naprawili. Tzn. nie wiem czy ten błąd był w czasie transmisji (bo oglądałem na TVP1), ale na pewno w czasie studia, gdy pokazywali powtórki. Być może jakiś problem ze sprzętem w studiu 7 na Woronicza.
 3. Bo to jest strategia stosowana od lat. Polsat zawsze ma prawa do turniejów reprezentacyjnych lub do europejskich pucharów. Wyjątkiem jest okres po zakupie Polkomtela (Plus) w 2011. Ratowano się meczami Ekstraklasy ostatniego wyboru. Ja mimo wszystko zdecydowanie wolę LM w C+. Bardziej liczy się dla mnie przyzwoita jakość w cenie w granicach rozsądku. Z kolei wykup dostępu do turnieju za 100 zł raz na dwa lata, to nie jest najgorszy problem. To jest średnio raptem 4,17 zł/mc. Z racji tego, że Borka nie ma już w Polsacie, najlepiej byłoby oczywiście, żeby wszystkie rozgry
 4. Zgadza się. Widać było, że się tam męczy. Nie miał katalizatora w postaci Smokowskiego, przy którym miał chęci do wygłupów i żartów. Szczerze pisząc zastanawiałem się ostatnio jak to rozwiążą. Tym samym jest to koniec pracy Twara przy Ekstraklasie. Przez długie lata bardzo powoli się od niej odklejał, rezygnując kolejno z komentowania spotkań Ekstraklasy czy prowadzenia Ligi+, a teraz Ligi+ Extra. I jest to dobra decyzja, bo jego żywiołem jest Premier League. Ponadto w czasach, gdy C+ miał LM i LE popełniano jeszcze jeden błąd obsadowy, dając Twara prawie zawsze do studia (trochę z
 5. To prawda. Ostatnie mecze Rolanda Garrosa przypomniały wielu widzom, że taki kanał jeszcze w ogóle egzystuje. Tutaj jeszcze jeden artykuł sprzed pandemii na temat Ekstraligi i planów Discovery dotyczących żużla: https://pomorska.pl/miliony-euro-w-zuzlu-eurosport-chce-kupic-takze-ekstralige/ar/c2-14834524 No właśnie pytanie jakie są plany po pandemii. Jednakże skoro zaszli już tak daleko i mają prawa do wszystkiego oprócz polskiej ligi, to nie będą już za bardzo zmieniać kursu. Dla Amerykanów te kilka milionów euro za sezon Ekstraligi to malutkie piwo, w z
 6. Prawa do SGP przejmuje Eurosport, ale nie wiemy na 100% czy Eurosport nie będzie skłonny odsprzedać sublicencji do C+. Wtedy w Polsce zawody byłyby pokazywane np. przez obu nadawców. Eurosport po swojemu, z reklamami i bez studia, zaś C+ jak dotychczas. Za pewne federacji motorowej zależało na tym, aby sprzedać prawa do wielu państw europejskich i to za jednym zamachem, co było dotąd niemożliwe z racji niskiego zainteresowania. Jednocześnie w Polsce C+ ma ugruntowaną od wielu wielu lat pozycję oraz stałą widownię, jeżeli chodzi o SGP. Na polskim rynku Eurosport może więcej zyskać o
 7. Jeszcze inaczej. PSP do likwidacji, a Eleven przejdzie rebranding, być może na PSP. Te gó...ne prawa do niemieckiej ligi koszykówki pewnie dla kablówkowego nSport+, żeby czymkolwiek wypełnić ramówkę. Przy okazji żeby zająć czymś redakcję.
 8. Jest to robione trochę na kolanie, bo nikt nie spodziewał się przed turniejem sukcesu tenisistki. Jednakże myślę, że zrobiono wszystko, co w tej sytuacji dało się zrobić, aby zdyskontować posiadane prawa transmisyjne. TVN7, TTV czy nawet Metro tym bardziej nie mają sportowego rodowodu, a innymi stacjami ogólnymi o dużym zasięgu grupa Discovery nie dysponuje. Zresztą tutaj starano się złapać kilka srok za ogon. Nie tylko chodzi o samą oglądalność, która i tak w sobotę będzie pewnie dużo wyższa. Trzeba dodać, że jest to przy okazji akcja autopromocyjna Eurosportu w ramach grupy Disco
 9. Tylko trzeba pamiętać, że telewizje ogólne promują pewne programy wśród szerszej widowni. Pokazanie np. Igrzysk Olimpijskich w telewizji ogólnej sprawi, że występy np. tyczkarzy trafią do szerokiego grona widzów, nie tylko wąskiej sprofilowanej grupie. Dzięki temu nie pozamykaliśmy się jeszcze wszyscy do końca w swoich bańkach. W kanałach ogólnych powinien być cały przekrój programów o zróżnicowanej tematyce: informacja, publicystyka, film, teatr, sport, muzyka, dokument, ważne wydarzenia. Kanały tematyczne rozszerzają daną tematykę, dla widzów zaangażowanych, którzy często dokładn
 10. OK. Nie zabiję Cię... na razie. …które również są emitowane na TVN 24 BiS. Czyli mamy rozmawiać o TVN 24 BiS bez rozmów o ramówce i programach tego kanału? 🤨 No właśnie tego też nie rozumiem. Taka restrykcyjność niszczy dyskusję. Tak jak nie rozumiem tego poprawiania tytułów. Aż się zdziwiłem po czasie, że napisałem Fakty w cudzysłowie. A właśnie swoją drogą, pisze się TVN24 BiS, a nie TVN 24 BiS.
 11. BIZNES24 HD również jest w pakiecie Optimum+. Reszta się zgadza, bo pozostałe kanały są na pewno od pakietu Extra+, a w sumie musi wyjść 27 kanałów.
 12. Ja się już powoli przestaję dziwić dlaczego nadawcy nie odpisują i chyba w ogóle ignorują wiadomości od ludzi. A wy jeszcze zachęcacie, żeby dokładać do pieca.
 13. "Fakty" TVN poruszają też sprawy międzynarodowe, nie tylko polskie. To tak na marginesie, bo nie o tym jest niniejszy wątek. Dopiero teraz odczytałem. Nie napisałem, że "Fakty" TVN poruszają tylko i wyłącznie sprawy polskie. Napisałem, że "Fakty" są krajowe. Dobrze wiesz na czym polega ta logika podziału, więc nie rozumiem, po co te złośliwości.
 14. Jedyny logiczny powód, jaki się nasuwa, dlaczego nie ma "Faktów" w TVN24 to brak chęci rozbijania oglądalności na TVN i TVN24. Z kolei transmisja w TVN24 BiS jest potrzebna m.in. dla OTT, gdzie nie ma głównego TVN. Przy okazji promowany jest TVN24 BiS bez nadmiernej kanibalizacji głównego TVN-u. Z praktycznego punktu widzenia dla widza najlepiej byłoby, gdyby "Fakty" leciały równolegle w TVN i TVN24. Z kolei TVN24 BiS mógłby zostać zwolniony z tego obowiązku. I tak, jak zostało to napisane, "Fakty" są krajowe i pasują tematyką do TVN24.
 15. WebMat

  TVP Sport

  Ucinając nieco dyskusję - wątpię, żeby Smokowski w ogóle chciał jeszcze pracować w jakiejś telewizji. Oczywiście nie wiem jakie są plany, ale mam wrażenie, że wpadł w jakąś fazę post-depresyjną i dla niego chyba nawet prowadzenie niektórych programów jak np. Misja Futbol w Kanale Sportowym staje się obciążeniem.
×
×
 • Create New...