Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tutaj widzę jeszcze jeden możliwy "tok postępowania". Wysłać wypowiedzenie, czekać na kontakt z DUK, do końca umowy odrzucać niesatysfakcjonujące oferty, a jeżeli nie uda się dogadać, to zawrzeć następną umowę na innego domownika. Teraz dla nowych klientów oferty są tańsze niż dla obecnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, pomysł o którym mówisz mi się przewinął przez głowę ostatnio ;) Ale słyszałem, że podobno (niestety nie mam jak tego zweryfikować) dla operatora ważny jest też adres świadczenia usługi, zatem za umowę na nowego użytkownika ale w tej samej lokacji niekoniecznie można dostać równie dobre warunki jak po przedłużeniu po wypowiedzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, przecież mają te swoje "super promocje" dla nowych klientów na stronie internetowej, zatem chyba każdy może skorzystać? Nie wierzę, że mogliby odmówić nowej osobie podpisania takiej umowy. W moim przypadku płacę 59 zł za internet 120 Mb/s. Dla nowych jest teraz to samo za 49 zł. Nie ukrywam, że interesuje mnie tylko internet, więc nie porównywałem ofert z telewizją.

Edytowane przez killerów dwóch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem telefon z DUK, umowa kończy mi się w kwietniu (nie wysyłałem wypowiedzenia). Do tej pory mam max box, canal plus prestige, pakiet HD, sport, net 60mb, Multiroom. Płacę 89zl. Do obecnej oferty zaproponował dorzucić HBO wraz z HBO GO plus zwiększenie internetu do 120mb. Cena ? Zwiększona o 24 zł czyli 113 zł. 

Edytowane przez Wojtasekole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marivsh napisał:

Nie powiem, pomysł o którym mówisz mi się przewinął przez głowę ostatnio ;) Ale słyszałem, że podobno (niestety nie mam jak tego zweryfikować) dla operatora ważny jest też adres świadczenia usługi, zatem za umowę na nowego użytkownika ale w tej samej lokacji niekoniecznie można dostać równie dobre warunki jak po przedłużeniu po wypowiedzeniu.

 

 Parę lat temu sąsiedzi dostali ofertę dla nowego składając wypowiedzenie i podpisując jednocześnie umowę na innego domownika. Technik był zadowolony nic nie musiał robić. 

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś słabe te oferty proponują. Nie mogę się porozumieć na dobrym poziomie z DUK i pojechałem do BOK w moim mieście i dostałem ofertę za to co w podpisie 147 PLN przy zmianie jednego dekodera na dwie karty CAM (obecna kwota abonamentu to 76 PLN). Myślałem, że załatwię umowę w biurze. Jednak po tańszą ofertę na infolinie. Na infolinii utrzymaniowej mam przypisaną taką "agentkę", że lepiej nie rozstrząsać tego. Pani wygląda na to, że sama nie działa tylko każdą ofertę chce najpierw konsultować z szefostwem po czym stwierdza, że zadzwoni na następny dzień. Kolejnego dnia rozmowa w podobnym stylu. Raczej nie wzbudza to zaufania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Wolne przełączanie się kanałów to jest kwestia samego telewizora i jego ewentualnych ustawień lub ustawień modułu CAM.
Żadna kwestia ustawień, kolega pisał że ma Samsunga - one tak mają, do tego moduł zwalnia wszystko u robi się 3-4 sekundy... Kupić dek na e2, włożyć kartę, odpalić oscam i przełączanie będzie trwać 0.5sekundy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, killerów dwóch napisał:

Ja tutaj widzę jeszcze jeden możliwy "tok postępowania". Wysłać wypowiedzenie, czekać na kontakt z DUK, do końca umowy odrzucać niesatysfakcjonujące oferty, a jeżeli nie uda się dogadać, to zawrzeć następną umowę na innego domownika. Teraz dla nowych klientów oferty są tańsze niż dla obecnych.

 

Jest z tym pewien problem, ponieważ podobno(czytałem o tym kiedyś w tym wątku) po rezygnacji jest okres karencji przez 3 albo nawet 6 miesięcy i nie podpiszą w tym czasie umowy na ten sam adres nawet na innego abonenta. To jest do weryfikacji i może ktoś kto doświadczył tego na własnej skórze potwierdzi lub zdementuje tutaj te plotki?

Poza tym nie zgodzę się, że oferty dla nowych są lepsze. No chyba, że masz na myśli zwykłe przedłużenia, ale to zawsze były gorsze warunki i w każdej firmie tak jest. Po to jest ten wątek, żeby się dowiedzieć o składaniu wypowiedzenia oraz sposobach negocjacji i najniższych cenach jakie można osiągnąć, bo przecież DUK też ma jakieś minimum poniżej którego na pewno nie zejdzie. Jeśli do tego wszystkiego się zastosujesz, to musisz być dużym pechowcem, żeby osiągnąć gorsze warunki niż nowi klienci.  

 

 

12 godzin temu, Wojtasekole napisał:

Dzisiaj dostałem telefon z DUK, umowa kończy mi się w kwietniu (nie wysyłałem wypowiedzenia). Do tej pory mam max box, canal plus prestige, pakiet HD, sport, net 60mb, Multiroom. Płacę 89zl. Do obecnej oferty zaproponował dorzucić HBO wraz z HBO GO plus zwiększenie internetu do 120mb. Cena ? Zwiększona o 24 zł czyli 113 zł. 

 

Skoro nie wysłałeś wypowiedzenia, to na pewno nie dzwonili z DUK tylko to była zwykła sprzedaż. Stamtąd nie możesz się spodziewać dobrych ofert. Prawie zawsze proponują abonament trochę droższy niż się miało dotychczas. Po prostu takie maja procedury i tej sprzedaży telefonicznej oraz tej w salonie nie wolno proponować tych najniższych stawek. Taką możliwość ma tylko DUK jako oferty ratunkowe chroniące przed stratą klienta(oczywiście konieczne wysłanie wypowiedzenia).

 

 

7 godzin temu, thommy18 napisał:

Jakieś słabe te oferty proponują. Nie mogę się porozumieć na dobrym poziomie z DUK i pojechałem do BOK w moim mieście i dostałem ofertę za to co w podpisie 147 PLN przy zmianie jednego dekodera na dwie karty CAM (obecna kwota abonamentu to 76 PLN). Myślałem, że załatwię umowę w biurze. Jednak po tańszą ofertę na infolinie. Na infolinii utrzymaniowej mam przypisaną taką "agentkę", że lepiej nie rozstrząsać tego. Pani wygląda na to, że sama nie działa tylko każdą ofertę chce najpierw konsultować z szefostwem po czym stwierdza, że zadzwoni na następny dzień. Kolejnego dnia rozmowa w podobnym stylu. Raczej nie wzbudza to zaufania.

 

Serio, jesteś pierwszą osobą piszącą tutaj, która dostała jakiegoś specjalnego opiekuna. Na bank coś przeskrobałeś, stwierdzili, że mają do czynienia z cwaniakiem i jesteś teraz traktowany w bardzo wyjątkowy sposób. 

Nic Ci nie przychodzi do głowy, co mogło spowodować takie ruchy z ich strony?

Edytowane przez strzala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio, jesteś pierwszą osobą piszącą tutaj, która dostała jakiegoś specjalnego opiekuna. Na bank coś przeskrobałeś, stwierdzili, że mają do czynienia z cwaniakiem i jesteś teraz traktowany w bardzo wyjątkowy sposób. 

Nic Ci nie przychodzi do głowy, co mogło spowodować takie ruchy z ich strony?

 

Bzdura. Wielokrotnie już wspominałem, że z firmą tą kontaktuje się tylko w przypadku przedłużenia umowy. Ewentualnie przychodzi serwisant podmienić dekoder w przypadku gdy obecny ulegnie awarii. To tyle. Tak czy siak będzie trzeba podjąć jakąś decyzję o umowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, strzala napisał:

Jest z tym pewien problem, ponieważ podobno(czytałem o tym kiedyś w tym wątku) po rezygnacji jest okres karencji przez 3 albo nawet 6 miesięcy i nie podpiszą w tym czasie umowy na ten sam adres nawet na innego abonenta. To jest do weryfikacji i może ktoś kto doświadczył tego na własnej skórze potwierdzi lub zdementuje tutaj te plotki?

Nie chce mi się w to wierzyć. Jeżeli klient nie zgadza się na ofertę utrzymaniową, co w efekcie będzie skutkować utratą zarobku przez operatora, to jaki interes miałby ten operator gdyby nie dopuścił innego domownika do zawarcia umowy pod tym samym adresem? Jest to całkowicie nielogiczne, zwłaszcza, że byłaby to nowa umowa na czas określony, na warunkach ogólnie dostępnych dla nowych klientów. Jednak też wiem, że żyjemy w ciekawym kraju i jakby faktycznie tak było to wielce bym się nie zdziwił. Czekamy na informację od kogoś, kto miał taką sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszliśmy w domu do wniosku,że telewizję oglądamy coraz mniej,a internet używamy częściej. W związku z tym postanowiłem zrezygnować z superboxa,wziąć startbox okraszony pakiecikiem HD i podkręcić internet do 60 lub 120Mb. Umowa kończy mi się 30 kwietnia.

Czy ktoś wie,jak reagują na obniżenie pakietu ? Czy coś wtedy jest taniej niż standart ? Oczywiście rezygnacja na piśmie poleci w lutym.

Naprawdę coraz mniej mi zależy na TV, łapię się że częściej zaglądam na Playera,You Tube i Showmaxa. Myślę o Netflixie.

Na TV tylko info,publicystyka, Jeden z dziesięciu i kilka seriali z TVN.Mam telewizory z płynnym Smartem i z niego chcę korzystać. Również w 4K.

Edytowane przez zerojedynkaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Ja też zauważyłem, że coraz bardziej denerwuje mnie konieczność przewijania reklam w nagranych programach. Wolę już Netflix i HBO GO. Myślę, że trochę żałuję, że przedłużyłem umowę z CP na Familijny HD + 2 x multiroom za 35 zł. :) Uważam, że następnym razem, jak dożyję, to już tego nie przedłużę. Trzymają mnie tylko kanały informacyjne, chociaż tam coraz więcej reklam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, zerojedynkaX napisał:

Doszliśmy w domu do wniosku,że telewizję oglądamy coraz mniej,a internet używamy częściej. W związku z tym postanowiłem zrezygnować z superboxa,wziąć startbox okraszony pakiecikiem HD i podkręcić internet do 60 lub 120Mb. Umowa kończy mi się 30 kwietnia.

Czy ktoś wie,jak reagują na obniżenie pakietu ? Czy coś wtedy jest taniej niż standart ? Oczywiście rezygnacja na piśmie poleci w lutym.

Naprawdę coraz mniej mi zależy na TV, łapię się że częściej zaglądam na Playera,You Tube i Showmaxa. Myślę o Netflixie.

Na TV tylko info,publicystyka, Jeden z dziesięciu i kilka seriali z TVN.Mam telewizory z płynnym Smartem i z niego chcę korzystać. Również w 4K.

 

Bez sensu schodzić na niższy pakiet. Różnica w cenie będzie niewidoczna, a straci się masę kanałów. Internet Ci podniosą bez podwyższenia ceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda to, że Animal Planet HD jest teraz dostępny również od pakietu SuperBox? Ten nowy Bollywood jest tylko w HD, czy również w MaxBox? Na stronie MM jest niezły bałagan. Kino Polska w SD, FilmBox Premium HD, z ikonami na stronie też mają bałagan. Brak kanałów z października w HD, Music Box HD w ogóle nie ma. Nie wiadomo teraz, co jest w jakim pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowita racja. Niezły bałagan mają na liście programów. Animal Planet i Bollywood po winny być w pakiecie HD, a nie w Superboxie.

Nie panują nad tym, nie ma osoby redagującej i odpowiedzialnej za strony MM. W innych kablówkach (np. UPC) strony wyglądają przejrzyściej i są częściej aktualizowane. Np. powiadomienia o dodaniu kanału Bollywood HD na stronach MM nie było wcale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pól roku temu przy fakturze napisali mi, że e-Sport już nie będzie w pakiecie Superbox, a jest. Teraz Animal Planet jest w Superboxie, a nie powinno. Mało tego, w czasach, kiedy TVP Sport HD był tylko w Maxboxie, a w Superboxie był w wersji SD, ja go miałem zawsze w HD.

Podsumowując, nigdy do końca nie wiadomo, co w którym pakiecie. Żałosny bałagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...