Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, strzala napisał:

 

Widzisz, a w Multimedii oficjalnie dostajesz max 10Mb upload, a u mnie we wszystkich speedtestach ciągle pokazuje 15 - taka niespodzianka :D W sumie nie dotyczy to tylko mojej lokalizacji, bo widziałem tu na forum screeny innych użytkowników z takim samym wynikiem.

 

Wyślij coś na FTP to będzie stałe 10mbit. Speedtesty można o kant d. potłuc, wartość uploadu na testach skacze z wysokiego poziomu i dlatego średnia wychodzi 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kozaa napisał:

Wyślij coś na FTP to będzie stałe 10mbit. Speedtesty można o kant d. potłuc, wartość uploadu na testach skacze z wysokiego poziomu i dlatego średnia wychodzi 15.

Speed test działa jak ściąganie plików i pokazuje aktualną prędkość łącza do serwera w którym test jest połączony, nie pokazuje z średnich prędkości  więc źle to rozumujesz a to że jeden serwer pokaże lepszy czy też gorszy wynik to zależy od wielu rzeczy a to że upload w teście spada do wartości przybliżonych jest z powodu nałożonego 'lejka' przez MM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upload przy 120 Mbps jest 10Mbps i nie można zwiększyć x2. Jeśli ktoś myśli, że ma 15 Mbps to jest w błędzie. To jest wartość chwilowa, operatorzy stosują maxburst. Po chwili wszystko wraca do wartości, która zapisana jest w pliku konfiguracyjnym, czyli 10 Mbps. Test z FTP najlepiej pokazuje prędkość rzeczywistą, testery na stronach WWW są chwilowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kozaa napisał:

Też pokazuje bzdury.

 

57 minut temu, Michaelis napisał:

Upload przy 120 Mbps jest 10Mbps i nie można zwiększyć x2. Jeśli ktoś myśli, że ma 15 Mbps to jest w błędzie. To jest wartość chwilowa, operatorzy stosują maxburst. Po chwili wszystko wraca do wartości, która zapisana jest w pliku konfiguracyjnym, czyli 10 Mbps. Test z FTP najlepiej pokazuje prędkość rzeczywistą, testery na stronach WWW są chwilowe.

 

Cierpliwe trzeba poczekać aż test dojdzie do końca i wyniki w zasadzie 1:1:

 

  JkO6jsg.jpg[/img]

 

i jeszcze www.speedtest.pl

 

198550025
                                

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak piszecie, po przedluzeniu umowy dostaliscie np. pakiet Canal + i HBO i reszte rzeczy w przykladowej cenie 99 zl to czy konkretnie te 2 pakiety da sie w tej cenie przez caly okres umowy? Bo dzis w biurze powiedzieli mi, ze te pakiet C+ i HBO to na pewno tylko 2 miesiace gratis w tej cenie. ?

Edytowane przez Barti
Bardzo niechlujna pisownia w poście! Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Wyjątkowo poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiesz, dlaczego my to mamy za 99zł a Ty nie ;) Ty chodzisz załatwiać te sprawy do biura, a my wysyłamy wypowiedzenie i załatwiamy z DUK. 

Udało Ci się znaleźć w wątku ile kto płaci, ale uciekł taki drobny szczegół w jaki sposób to się załatwia.

Ja mam w rodzinie kogoś, kto za 60Mb+Superbox+HD płaci 130zł. Też nie chce uwierzyć, że można płacić dużo mniej, bo mu w biurze zawsze mówią, że nie da rady taniej. 

Aczkolwiek z drugiej strony musi być trochę tych przepłacających, bo w jakiś tam sposób współfinansują nasze zniżki. Taka jest moja opinia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle mnie zrozumiales...Bylem w biurze zlozyc wypowiedzenie i przy okazji konsultant przedstawil mi oferte przedluzenia i oczywiscie ja odrzucilem. Czekam na kontakt ze strony DUK.

Edytowane przez Barti
Bardzo niechlujna pisownia w poście! Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Wyjątkowo poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście przedłużam umowę w biurze. Składam wypowiedzenie u pracownika z jednego ze stanowisk dostępnych dla wszystkich, następnie pracownik ten zaprowadza mnie do osoby wyżej postawionej, która znajduje się w osobnym pomieszczeniu i jest bardziej skłonna do negocjacji.

Edytowane przez Wojtasekole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w mojej lokalizacji pozamieniali miejscami część kanałów analogowych. Liczba kanałów i same programy TV pozostały bez zmian.

Z kolei wszystkie kanały analogowe powróciły do poprzedniego ułożenia z przedwczoraj, czyli wczoraj jakiś chwilowy błąd nastąpił po stronie kablówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś w gry przez sieć? Czasami grywam w CS'a i zauważyłem skoki pingu np. z 50 ms do 120 ms i zaraz spada i tak co jakiś czas. Ktoś również ma taki problem? Druga sprawa to siła sygnału kablówki w TV. Posiadam moduł CAM i w obu telewizorach mam siłę sygnału na poziomie 50-70%, a jakość 90-100%. Czy przez niską siłę sygnału kanały wolniej mogą się przełączać?

Edytowane przez Barti
Poprawiono interpunkcję w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie

moje zobowiązania wyglądają następująco:

  MaxBox  Termin okresu zobowiązania: 30.04.2019

  Sport Champions HD 31.03.2019

  HD 30.04.2019

  Filmbox Extra 31.03.2019

MultiRoom  30.04.2019

Internet 30.04.2019.

Do kiedy muszę złożyć wypowiedzenie i z jaką datą żeby mi nie policzyli po cenach standardowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzenie możesz wysłać już teraz, ale najpóźniej zrób to do końca lutego.

Na wypowiedzeniu zaznacz, że rozwiązujesz umowę z końcem kwietnia 2019. Jeśli zadzwonią (a powinni) i zgodzisz się na nowe warunki przed końcem marca, to nowa umowa zacznie Ci się od 1 kwietnia, więc za pakiety kończące się w marcu nie będziesz płacił ceny katalogowej w kwietniu, tylko już nową promocyjną (zgodnie z nowymi zapisami), bo poprzednia umowa będzie wówczas nieważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Barti napisał:
Nie. Wolne przełączanie się kanałów to jest kwestia samego telewizora i jego ewentualnych ustawień lub ustawień modułu CAM.

Czyli teoretycznie można to wyregulować?
Bo u mnie na module CAM i TV Samsunga przerwa przy przełączaniu kanałów trwa jakieś 3-4 sekundy.
 

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, hanys32 napisał:

Witam.

Mam pytanie

moje zobowiązania wyglądają następująco:

  MaxBox  Termin okresu zobowiązania: 30.04.2019

  Sport Champions HD 31.03.2019

  HD 30.04.2019

  Filmbox Extra 31.03.2019

MultiRoom  30.04.2019

Internet 30.04.2019.

Do kiedy muszę złożyć wypowiedzenie i z jaką datą żeby mi nie policzyli po cenach standardowych.

Napisz na koniec w wypowiedzeniu tak:

 

"Umowę rozwiązuję z końcem okresu promocyjnego z zachowaniem okresu wypowiedzenia."

 

zawsze działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIestety muszę przyznać, że podejście do klienta w Multimedii jest słabe.

Wszystko sprowadza się do tego, że albo bierzesz to co dają albo do widzenia.

Rozumiem z treści Waszych postów Szanowni Użytkownicy, że to chyba ich "sposób na klienta".

 

 

Obecnie mam:
Super Box: 53+15 zł miesięcznie
Internet 30 Mb+ 6zł
Dodatkowo: Filmy i seriale :5zł/miesięcznie
ŁĄCZNIE: 79zł


Kilka dni temu obsługa telefoniczna zaproponowała mi:
-90zł przy umowie na 2 lata.
Dodatkowo: pakiet HD (Animal HD, TVP HD, National adventure HD, Nuta TV HD, Putdoor Channel, Ale kino+AXN HD) plus 4 kanały: filmboxa.
-100zł przy umowie na 1 rok plus 3 kanały HBO na cały czas trwania umowy

Dzisiaj dzwoniłem na BOK to z kolei Pani mówiła:
na 1 rok za to co mam + pakiet HD: 88zł.
ewentualnie z jakimś sprzętem (Typu smartchwatch): 89zł.


Ja nie chce dodatkowych programów, chciałem zostać przy tym co było.  A tu drożej od 10 do 20 zł miesięcznie za to samo.

Z racji kończącego się okresu promocji  -Do jutra lub piątku musiałbym coś z tym zrobić, dlatego proszę o poradę.

Dodam, że informację odnośnie okresów uzyskałem z BOK-u bo umowa jest napisana bardzo ciężkim językiem.

Jak rozumiem bez rezygnacji nic nie wskóram?!

Wolałbym złożyć rezygnację osobiście. Gdybym jutro złożył to koniec umowy miałbym z końcem lutego 2019.
Wg infolinii terminowa rezygnacja z usługi nie będzie obciążona żadnymi dodatkowymi opłatami.

 

Mam w budynku orange, ale wolałbym dostać lepsze warunki cenowe od Multimedii lub przynajmniej płacić tyle samo co dotychczas.
Pytanie po jakim czasie po złożeniu rezygnacji mogą dzwonić i czy faktycznie zawsze dzwonią?

Pytam o to bo zależy mi na zachowaniu ciągłości świadczenia usługi.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wysyłam wypowiedzenie listem poleconym. W tym toku pismo wysłalem w poniedziałek, w środę  zostało doręczone a w piątek miałem już telefon z działu utrzymania klienta. W wypowiedzeniu napisz że wypowiadasz umowę ze względu na bardzo niekorzystną ofertę przedłużenia umowy.

Edytowane przez klient
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grigorios Quedin napisał:

Czyli teoretycznie można to wyregulować?
Bo u mnie na module cam i tv Samsunga ,przerwa przy przełączaniu kanałów trwa jakieś 3-4 sekundy .

 

 

Nie można tego wyregulować, taki urok posiadania modułu CAM. W twoim TV siedzi dekoder i to on odpowiada za przełączanie kanałów,  moduł CAM tylko odkodowuje kanały za które płacisz. Chcesz szybsze przełączanie kanałów to bierz od operatora dekoder.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania, w przypadku modułu CAM CI+ Cyfrowego Polsatu jest też coś takiego, że kanały przełączają się wolno, ale wówczas wystarczy w menu modułu wyłączyć kontrolę rodzicielką i wówczas przełączanie kanałów staje się szybkie. :) Nie wiem jednak, czy coś podobnego funkcjonuje również w przypadku modułu CAM sieci Multimedia. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kont napisał:

NIestety muszę przyznać, że podejście do klienta w Multimedii jest słabe.

Wszystko sprowadza się do tego, że albo bierzesz to co dają albo do widzenia.

Rozumiem z treści Waszych postów Szanowni Użytkownicy, że to chyba ich "sposób na klienta".

Wręcz przeciwnie. Przy odrobinie cierpliwości i stanowczości można ich wycisnąć jak cytrynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...