Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, klient napisał:

Witam. Od dzisiaj powinienem mieć dostęp do HBO GO, ale przy próbie rejestracji pojawia się błąd z informacją o niewykupionym abonamencie.

Po jakim czasie uzyskaliście dostęp do HBO GO po wykupieniu tej opcji w Multimedia?

 

Po około miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak przewód, a wifi to może Ci działać różnie w zabudowie rodzinnej np blok.

Nie rozumiem osób które w XXI wieku jeszcze coś prócz telefonów/Smart przełączników/zegarków itp podłączaja po wifi cokolwiek innego.

 

Ale prawda dziś o 10 rano był problem z netem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam w mieszkaniu 2 laptopy, 3 telewizory SMART, tablet i 4 smartfony,bezprzewodowe słuchawki i kolumny głośnikowe to jak to wszystko połączyć kablami ? Tylko wi-fi. Nie uznaję innych połączeń i od początku stosuję tylko bezprzewodowe systemy. I jak do tej pory nie miałem problemów z łącznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie gorąca prośba do Was praktyków oferty światłowodowej Multimedia. Jak w rzeczywistości wygląda u tego operatora

możliwość ominięcia podwójnego natu dla prywatnego routera postawionego za modemem/routerem multimedia?

Obecnie ISP do wyższych prędkości 300< montuje klientom dwa swoje urządzenia: modem ZHONE 2426A lub router wifi huawei hg8245h. Z tego co wiem, w żadnym

urządzeniu operator nie wyraża zgody na ustawienie trybu bridge. Co więc w sytuacji, gdy priorytetem dla klienta jest wystawienie swoich

usług na świat typu: monitoring, servery VPN, FTP, www? Wykupuję załóżmy publiczny dynamiczny adres IP, ale dalej mój ruter jest za natem.

Wyjściem z patowej sytuacji było by dodanie IP, które dostaje na WAN mój router, do DMZ sprzętu ISP, ale podobno ta funkcjonalność też została

wyłączona. Przekierowywanie jakiś pojedynczych portów mnie nie interesuje. Chcę na wanie mojego rutera mieć publiczne IP i zarządzać calym ruchem z zewnątrz

wyłącznie na moim sprzęcie.

Niestety, o zgrozo dział techniczny MM nie był w stanie precyzyjnie odpowiedzieć na moje pytanie, więc kieruję je do Was. 

Proszę, jeśli ktoś przerabiał identyczny problem u siebie niech podzieli się tą wiedzą. Zanim podpiszę cyrograf na 2 lata, chcę mieć 100% jasności dla tej sytuacji.

Dzięki z góry za cenne inormacje.

Pozdrawiam

Edytowane przez pablo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi, co tak naprawdę wykupujesz biorąc publiczny adres ip? Chcesz powiedzieć, że mając ten publiczny adres i wchodząc na jakieś strony,

na których można sprawdzić Twój IP, to te strony go nie wykrywają?

 

PS. Jest jakaś awaria czy promocja, bo wszystkie Eleveny mają zdezaktywowane systemy kodowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie gorąca prośba do Was praktyków oferty światłowodowej Multimedia. Jak w rzeczywistości wygląda u tego operatora możliwość ominięcia podwójnego natu dla prywatnego routera postawionego za modemem/routerem multimedia?

Obecnie ISP do wyższych prędkości 300 urządzeniu operator nie wyraża zgody na ustawienie trybu bridge. Co więc w sytuacji, gdy priorytetem dla klienta jest wystawienie swoich

usług na świat typu: monitoring, servery VPN, FTP, www? Wykupuję załóżmy publiczny dynamiczny adres IP, ale dalej mój ruter jest za natem.

Wyjściem z patowej sytuacji było by dodanie IP, które dostaje na WAN mój router, do DMZ sprzętu ISP, ale podobno ta funkcjonalność też została

wyłączona. Przekierowywanie jakiś pojedynczych portów mnie nie interesuje. Chcę na wanie mojego rutera mieć publiczne IP i zarządzać calym ruchem z zewnątrz

wyłącznie na moim sprzęcie.

Niestety, o zgrozo dział techniczny MM nie był w stanie precyzyjnie odpowiedzieć na moje pytanie, więc kieruję je do Was. 

Proszę, jeśli ktoś przerabiał identyczny problem u siebie niech podzieli się tą wiedzą. Zanim podpiszę cyrograf na 2 lata, chcę mieć 100% jasności dla tej sytuacji.

Dzięki z góry za cenne inormacje.

Pozdrawiam

 

Ja na koncentryku złożyłem wniosek w pobliskim BOK o stały adres IP. Kosztuje to 10zl/mc, i ważna uwaga - w bok może siedziec osoba która nie ma pojęcia o sieciach, więc jak poprosi o adres mac to trzeba podać MAC swojego routera którego się będzie używać. W moim bok pani poprosiła o mac modemu, po czym po dwóch dniach się okazało że chodziło o mac mojego routera.Jak dostaniesz IP to w moim przypadku (modem Cisco) podpinam router pod port 4, reset i miałem stałe IP.

Za 5zl miesięcznie (albo jednorazowo, nie pamiętam) można wykupić też publiczny IP, ale wtedy jest zmienny. Mi ta opcja nie podpasowala, i wziąłem stały, 10zl to nie majątek, a stałe IP przydaje mi się na co dzień,a w przypadku zmiennego IP, nie chciało mi się bawić w no-IP i inne tego typu wynalazki.

W sumie to chyba jedyny z większych operatorów który bez problemu daje klientom indywidualnym stałe IP.

Miałem do wyboru u mnie w bloku jeszcze światłowód z Inei,ale w Inei stały IP jest ponoć tylko dla klientów biznesowych, dlatego zrezygnowałem, a 120mbps z MM Na koncentryku mi poki co wystarcza, choć chciałoby się więcej.

Ale niestety inea się wypina tylkiem na klientów.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pablo2 napisał:

Proszę, jeśli ktoś przerabiał identyczny problem u siebie niech podzieli się tą wiedzą. Zanim podpiszę cyrograf na 2 lata, chcę mieć 100% jasności dla tej sytuacji.

Dzięki z góry za cenne inormacje.

Pozdrawiam

 

Jeżeli nie można ustawić bridge to nic nie zrobisz, w takiej sytuacji możesz zamówić łącze biznesowe - słono kosztuje, wtedy można mieć taką konfigurację jaką się chce.

Ja bym jeszcze sprawdził tego Huaweia, przy modemach światłowodowych klient ma pełny dostęp do panelu takiego urządzenia, może jednak jest tam opcja bridge (chociaż może być zablokowana). Jeżeli by była to wystarczy gwarancja publicznego IP i wtedy problem rozwiazany.

 

To jest właśnie minus światłowodów, na HFC dostaje się, modem i on działa w trybie bridge, nawet jak dadzą modem z WiFi ale my WiFi nie wykupimy to modem sobie pracuje też w bridge, przestawi się w router dopiero jak ktoś wykupi WiFi. Przy światłowodzie tak nie jest, modem zawsze pracuje w trybie router.

Jezeli nawet ktoś ma HFC z usługą WiFi to też można mieć bridge tak jak napisał kolega powyżej, trzeba wykupić gwarancje publicznego IP i jak się podepniemy do 4 portu to tam mamy bridge - takie coś możliwe jest na modemach Cisco, znajomy miał Arrisa i nie dało się, wtedy po aktywacji gwarancji publicznego IP wymieniają modem z WiFi na Cisco.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, korni007 napisał:

Jak dostaniesz IP to w moim przypadku (modem Cisco) podpinam router pod port 4, reset i miałem stałe IP.

 

 

 

@korni007 rozumiem, że po wykupieniu stałego IP i podpięciu routera do portu 4 miałeś już na swoim wan-ie publiczne IP i mogłeś się dostać do swojej sieci z zewnątrz, bez dodatkowych kombinacji.

 

Godzinę temu, korni007 napisał:

trzeba wykupić gwarancje publicznego IP i jak się podepniemy do 4 portu to tam mamy bridge - takie coś możliwe jest na modemach Cisco, znajomy miał Arrisa i nie dało się, wtedy po aktywacji gwarancji publicznego IP wymieniają modem z WiFi na Cisco.

 

 

@Michaelis tylko teraz obowiązkowo do światełka dla 300Mb/s i wyższych ISP montuje modem ZHONE 2426A lub router huawei hg8245h. Pytanie, czy w tych modelach funkcjonuje to podobnie. Mnie interesuje tylko to, że gdy wykupię dynamiczny lub stały publiczny adres IP i podepnę swój router do aktywnego portu lan (dla usługi internetowej) w sprzęcie operatora, mój router będzie widoczny na zewnętrznym IP.

Edytowane przez pablo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszaj koledze, ty masz HFC a on pyta o światłowód. Nie można tam zrobić tak jak przy HFC, że 4 port ustawiają w bridge. Jeżeli w urządzeniu ZHONE lub Huawie nie ma opcji zeby ustawić bridge to nic nie zrobisz, takie konfiguracje z tego co mi mówił technik są tylko dla klientów, którzy mają pakiety biznesowe. Powyżej 120 czyli 300, 600 nadal dają Cisco (Technicolor to się chyba teraz nazywa) albo Arris, nie myl technologii, my mamy internet po HFC a ty pytasz się o światłowód, to są dwie różne usługi, pod kątem sprzętu  i jego konfiguracji bardzo się różnią.

 

Odpowiadając na twoje pytanie strzała, jak wiesz skończyły się juz dawno adresy IP, operatorzy dają teraz IP za tzw. NAT'em, dla przeciętnego użytkownika internetu to nic nie zmienia, on nawet nie wie pewnie, że ma adres IP za NAT. MM też już od dawna przyznaje adresy IP za NAT, jeśli chcesz mieć gwarancję, że bedziesz dostawać publiczne IP ale zmienne to placisz jednorazowo 5zl i tyle. Druga możliwość to stały publiczny adres IP ale tutaj już płaci się 10zl co miesiąc, trzeba wniosek w BOK wypełnic podając adres MAC do jakiego operator przypisze stały publiczny IP. Jeżeli poaczysz do modemu to urządzenie o tym konkretnym MAC'u to zawsze dostanie ten sam publiczny adres IP. Jeżeli ktoś ma wykupioną, którąś z powyższych usług i ma modem z WIFi od MM to bedzie mu to działać tylko na 4 porcie w modemie (tylko na CISCO, na Arris nie działa). W przypadku światłowodu również można wykupić którąś z tych usług ale i tak IP dostaniemy z DHCP modemu ZHONE lub Huawei a nie prosto z DHCP od operatora. 

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michaelis dzięki za te informacje. Sporo już rozjaśniłeś w mojej głowie :)

Widzę, że muszę jeszcze trochę podrążyć temat z DT w MM, bo nie chce mi się wierzyć, że wykupując

stałe IP bez opcji WiFi nie ma opcji wyjścia na świat na swoim sprzęcie ze swoimi usługami, jak chociażby trywialny VPN itp. Przecież to nie logiczne. Jeszcze raz dzięki za pomocne informacje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michaelis napisał:

Nie mieszaj koledze, ty masz HFC a on pyta o światłowód. Nie można tam zrobić tak jak przy HFC, że 4 port ustawiają w bridge. Jeżeli w urządzeniu ZHONE lub Huawie nie ma opcji zeby ustawić bridge to nic nie zrobisz, takie konfiguracje z tego co mi mówił technik są tylko dla klientów, którzy mają pakiety biznesowe. Powyżej 120 czyli 300, 600 nadal dają Cisco (Technicolor to się chyba teraz nazywa) albo Arris, nie myl technologii, my mamy internet po HFC a ty pytasz się o światłowód, to są dwie różne usługi, pod kątem sprzętu  i jego konfiguracji bardzo się różnią.

 

Odpowiadając na twoje pytanie strzała, jak wiesz skończyły się juz dawno adresy IP, operatorzy dają teraz IP za tzw. NAT'em, dla przeciętnego użytkownika internetu to nic nie zmienia, on nawet nie wie pewnie, że ma adres IP za NAT. MM też już od dawna przyznaje adresy IP za NAT, jeśli chcesz mieć gwarancję, że bedziesz dostawać publiczne IP ale zmienne to placisz jednorazowo 5zl i tyle. Druga możliwość to stały publiczny adres IP ale tutaj już płaci się 10zl co miesiąc, trzeba wniosek w BOK wypełnic podając adres MAC do jakiego operator przypisze stały publiczny IP. Jeżeli poaczysz do modemu to urządzenie o tym konkretnym MAC'u to zawsze dostanie ten sam publiczny adres IP. Jeżeli ktoś ma wykupioną, którąś z powyższych usług i ma modem z WIFi od MM to bedzie mu to działać tylko na 4 porcie w modemie (tylko na CISCO, na Arris nie działa). W przypadku światłowodu również można wykupić którąś z tych usług ale i tak IP dostaniemy z DHCP modemu ZHONE lub Huawei a nie prosto z DHCP od operatora. 

 

Chyba nie do końca się zrozumieliśmy :)  Wiem, że Multimedia standardowo nadaje niepubliczne IP i dlatego sam świadomie wykupiłem adres publiczny(dynamiczny) - mam HFC. 

Wszystko mi działa jak należy, tzn. mój prywatny router podpięty do modemu ma zawsze adres publiczny i przy pomocy dyndns mogę się z nim łączyć przez VPN. 

Moje pytanie dotyczyło tego, co nam daje wykupienie publicznego IP, jeśli mamy światłowód. Kolega wyżej twierdził, że nic i dlatego zastanawiałem się po co Multimedia sprzedaje publiczne IP w przypadku światłowodu?

Edytowane przez strzala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nic nie daje, daje to samo co przy HFC. Przecież przy światłowodzie też dają już IP za NAT, do tego dochodzi drugi NAT, bo modem przyznaje ze swojego DHCP. Wykupując publiczne IP modem światłowodowy dostanie publiczne IP ale urządzeniom do niego podłączonym przyzna IP 192.168.1.x - konfigurowałem Zhone i tak na nim było.

 

Pablo2 jest taka opcje ale tak jak ci pisałem jak wykupisz sobie łącze biznesowe (spory koszt). Przerabiałem to u znajomego, ma Zhone i nie można tam ustawić bridge, nie wiem jak przy Huawei, bo podobno kiedyś była taka opcja ale mogli poblokować.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszaj koledze, ty masz HFC a on pyta o światłowód. Nie można tam zrobić tak jak przy HFC, że 4 port ustawiają w bridge. Jeżeli w urządzeniu ZHONE lub Huawie nie ma opcji zeby ustawić bridge to nic nie zrobisz, takie konfiguracje z tego co mi mówił technik są tylko dla klientów, którzy mają pakiety biznesowe. Powyżej 120 czyli 300, 600 nadal dają Cisco (Technicolor to się chyba teraz nazywa) albo Arris, nie myl technologii, my mamy internet po HFC a ty pytasz się o światłowód, to są dwie różne usługi, pod kątem sprzętu  i jego konfiguracji bardzo się różnią.
 
Odpowiadając na twoje pytanie strzała, jak wiesz skończyły się juz dawno adresy IP, operatorzy dają teraz IP za tzw. NAT'em, dla przeciętnego użytkownika internetu to nic nie zmienia, on nawet nie wie pewnie, że ma adres IP za NAT. MM też już od dawna przyznaje adresy IP za NAT, jeśli chcesz mieć gwarancję, że bedziesz dostawać publiczne IP ale zmienne to placisz jednorazowo 5zl i tyle. Druga możliwość to stały publiczny adres IP ale tutaj już płaci się 10zl co miesiąc, trzeba wniosek w BOK wypełnic podając adres MAC do jakiego operator przypisze stały publiczny IP. Jeżeli poaczysz do modemu to urządzenie o tym konkretnym MAC'u to zawsze dostanie ten sam publiczny adres IP. Jeżeli ktoś ma wykupioną, którąś z powyższych usług i ma modem z WIFi od MM to bedzie mu to działać tylko na 4 porcie w modemie (tylko na CISCO, na Arris nie działa). W przypadku światłowodu również można wykupić którąś z tych usług ale i tak IP dostaniemy z DHCP modemu ZHONE lub Huawei a nie prosto z DHCP od operatora. 
Możliwe że na światłowodzie jest inaczej, ja tylko opisałem jak to wygląda na hfc żeby kolega miał rozjaśnione co i jak.

A co do adresów IPv4 to dawno się tak nie uśmiałem jak dziś przez ciebie - ja słyszę od 10lat, że już ich nie ma, że już końcówka została, i tak co rok ;)
Adresy są, tylko polityka operatorow jest żałosna i tyle w temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, korni007 napisał:

A co do adresów IPv4 to dawno się tak nie uśmiałem jak dziś przez ciebie - ja słyszę od 10lat, że już ich nie ma, że już końcówka została, i tak co rok

Bo prawda jest taka, że adresy publiczne IPv4 są już wyczerpane praktycznie. Operatorzy już dają każdemu komu można NAT, szczególnie widoczne jest to w technologiach mobilnych. Tylko dzięki temu jeszcze są adresy IPv4 dla tych co realnie potrzebują. Bo 90% społeczeństwa NAT wystarczy.

Jakoś tak sieciowcy mieli co do roboty, niż wymyślać i wdrażać już częściowo IPv6, by zrobić na złość innym...

 

Zresztą z całym szacunkiem, ale już pisałeś jacy to operatorzy źli, bo nie zakańczają ostatniej mili skretką tylko czyste światło lub koncentryk. Gdy dzisiaj ETTH już po prostu nie ma ekonomicznego i technicznego sensu. Jednocześnie pewnie chciałbyś infrastrukturę pod DVB-C bo nie lubisz IPTV. Czyli dublowanie infrastruktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, korni007 napisał:

A co do adresów IPv4 to dawno się tak nie uśmiałem jak dziś przez ciebie - ja słyszę od 10lat, że już ich nie ma, że już końcówka została, i tak co rok ;)
Adresy są, tylko polityka operatorow jest żałosna i tyle w temat.

 

Przestań pisać takie głupoty, bo jeszcze ktoś w to uwierzy. Po co piszesz takie bzdury? Idź i poproś RIPE o przydzielenie puli nowych adresów albo, że potrzebujesz całą klasę -  nie robią tego od bardzo dawna, bo się skończyły. Setki milionów ludzi, korzysta z internetu tylko dzięki temu, że ISP przyznają im IP za NAT. Ludzie nawet o tym nie wiedzą, że z IP z którego są widoczni na zewnątrz korzysta kilkudziesięciu a nawet kilkuset innych użytkowników.

Poczytaj troszkę o adresacji IPv4 i wtedy się udzielaj. NAT ratuje sytuację. IPv6 raczkuje ale koniec końcem zacznie się pojawiać, bo to jedyna słuszna droga.

Ilość adresów IPv4 jest ograniczona, przy obecnym trendzie (do internetu podłączone jest praktycznie wszystko), gdybyśmy chcieli aby każde urządzenie podłączone do internetu dostawało publiczny adres IP to by ich po prostu zabrakło.

Edytowane przez Michaelis
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Michaelis napisał:

Jak to nic nie daje, daje to samo co przy HFC. Przecież przy światłowodzie też dają już IP za NAT, do tego dochodzi drugi NAT, bo modem przyznaje ze swojego DHCP. Wykupując publiczne IP modem światłowodowy dostanie publiczne IP ale urządzeniom do niego podłączonym przyzna IP 192.168.1.x - konfigurowałem Zhone i tak na nim było.

 

Pablo2 jest taka opcje ale tak jak ci pisałem jak wykupisz sobie łącze biznesowe (spory koszt). Przerabiałem to u znajomego, ma Zhone i nie można tam ustawić bridge, nie wiem jak przy Huawei, bo podobno kiedyś była taka opcja ale mogli poblokować.

 

Zatem nie daje tego samego, bo po co mi publiczny IP na urządzeniu, którego sam nie mogę dowolnie konfigurować? Rozumiem, że ani przekierowania portów tam nie zrobię ani nie postawię VPNa? 

Owszem jest redukowany jeden NAT, ale w ilu sytuacjach akurat sam podwójny NAT powoduje jakieś problemy, żeby z tego powodu starać się o adres publiczny? Na pewno większość osób nie po to wykupuje publiczny IP, żeby mieć pojedynczy NAT zamiast podwójnego tylko żeby aktywnie korzystać z tego publicznego IP. Tu po wykupieniu publicznego IP nadal to IP pozostaje na urządzeniu, którego nie jestem w stanie konfigurować(w zasadzie prawie tak jak przed jego wykupieniem) i co mi po tym, że to urządzenie jest trochę "bliżej" mnie?

 

Edytowane przez strzala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując wymianę Waszych doświadczeń, nawet wykupienie zewnętrznego IP nic nam nie daje. Dla osób, które potrzebują więc dostępu do swojej sieci z zewnątrz

oferta ISP Mulimedia, nawet z tymi ich hiperprędkościami jest bezużyteczna i powinna być obchodzona szerokim łukiem!!! Pomijam tutaj ofertę biznesową, która jak zapewniacie taką funkcjonalność zapewnia. Nieprawdopodobne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo prawda jest taka, że adresy publiczne IPv4 są już wyczerpane praktycznie. Operatorzy już dają każdemu komu można NAT, szczególnie widoczne jest to w technologiach mobilnych. Tylko dzięki temu jeszcze są adresy IPv4 dla tych co realnie potrzebują. Bo 90% społeczeństwa NAT wystarczy.

Jakoś tak sieciowcy mieli co do roboty, niż wymyślać i wdrażać już częściowo IPv6, by zrobić na złość innym...

 

Zresztą z całym szacunkiem, ale już pisałeś jacy to operatorzy źli, bo nie zakańczają ostatniej mili skretką tylko czyste światło lub koncentryk. Gdy dzisiaj ETTH już po prostu nie ma ekonomicznego i technicznego sensu. Jednocześnie pewnie chciałbyś infrastrukturę pod DVB-C bo nie lubisz IPTV. Czyli dublowanie infrastruktury.

Bo źle mnie zrozumiałeś.

Nie liczę że operator każdemu nowemu i obecnemu klientowi da stały publiczny IP ale powinien to umożliwić zainteresowanym. Jak widzimy MM nie ma problemu na Hfc z tym (nie wiem jak na światłowodzie), a inea oczywiście nie umożliwia tego.

A co do skrętki, to gdyby przy ftth można by zastosować swój router z wkładka sfp to też byłoby OK, ale wciskają swój modem, gdsie przy skretve tego problemu by nie było. Bo tak naprawdę, czy osobie która korzysta np tylko z internetu, to ten modem jest potrzebny? Nie jest, podpina do ściany patchcord, wpina do routera z. Wkładka i powinno tak to działać.

Ale niestety tak się nie da.

A co do dvb-c i iptv - pisałem o tym już tyle razy... No ale teraz może są takie czasy że cokolwiek się ludziom nie wciśnie to wezmą - jeszcze trochę i w zestawie do pakietu tv będą dawać różowe spodnie które koniecznie trzeba będzie założyć by oglądać tv. Tak jak z ichnimi tunerami. Iptv w Polsce jeszcze jest za młode, trzeba poczekać trochę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...