Jump to content

thommy18

Users
 • Content Count

  146
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutralna

About thommy18

 • Rank
  Amator
 • Birthday 10/14/1984

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Szczecin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wygląda na przegrzewanie się sprzętu lub problem z łącznością z internetem. Przywróć dekoder do ustawień fabrycznych i sprawdź czy jest dostępna aktualizacja oprogramowania.
 2. Scalenie rynku usług telekomunikacyjnych to ograniczenie konkurencji na nim. To z punktu widzenia Nas jako odbiorców oznacza podwyżkę cen. Na razie radziłbym nie trząść się z powodu doniesień o rzekomym przejęciu Multimedia przez Vectrę. Nie wiemy czy potencjalny nabywca przystał na warunki UOKiK'u. Nawet jeśli dojdzie do fizycznego przejęcia firmy Multimedia to skutki dla klientów końcowych będą odczuwalne za więcej niż rok.
 3. Dla mnie to jest idiotyczne. Po co któryś z podmiotów miałby kupić sieć skoro w warunkach stwierdza UOKiK, że następnie jest konieczność sprzedaży któregoś fragmentu sieci. Wątpię by Vectra chciała kupić czyjąś infrastrukturę aby sprzedać własną. Jeśli kupi Multimedię i zechce ją sprzedać to cała zabawa zacznie się od nowa. Ty;e tylko, że już nie Multimedia z udziałem UOKiK będzie szukała kontrahenta tylko Vectra będzie szukała kontrahenta na zakup dawnej sieci Multimedia. Zakup nawet fragmentarycznie sieci Multimedia przez kogoś jest mało opłacalny z tego względu, że to sieć z jednej strony przestażała z drugiej strony bardzo niejednolita technologicznie. Cokolwiek mówiąc taka sieć jak Multimedia wymaga sporych nakładów finansowych a to już może się okazać nieopłacalne dla nabywcy.
 4. Kolego ja to co w podpisie od 1 lutego mam w cenie 81 PLN / miesiąc. Umowa kończy się ostatniego stycznia i od 1.02 cena jak wyżej. Internet zostaje zwiększony ze 120 mbit na 150. Koszty to internet 20 PLN coś koło 30 PLN za Superboxa 2 x moduł CAM (10 PLN), Multiroom (5PLN), C+ cały w cenie 20 PLN. Pakiety: HD, Sportowy, Eleven za 0. Gdybym chciał do tego pełne HBO to +4 PLN, nie zdecydowałem się gdyż filmów seriali nie oglądam. Była też opcja pakiety jak wyżej bez HBO i net 300 mbit to cena była 94 PLN na miesiąc. Zostałem więc przy opcji 150 netu. Firma zabiera modem Cisco i daje coś innego, co to będę wiedział dnia 30.01. Co do cen można ugrać sporo na pisemnym wypowiedzeniu z opisem, że płacisz zbyt dużo i oferta programowa jest słaba. Ja stwierdziłem, że skoro nie ma c+ sport 3 i 4 oraz Eleven Sport 4 to cena musi spaść. Grałem jeszcze o wyższy net, ale pani stwierdziła, że nie da się nic zrobić bo 300 i 600 mbit/s (najwięcej w mojej lokalizacji) to są drogie opcje i nie ma możliwości manewru zbyt. Uważam, że 81 PLN to dobra cena. Umowa załatwiana w DUK na telefon. W BOK lokalnym pakiet, który kupiłem za 81 to koszt 124,99.
 5. Nie spotkałem się z takim rozwiązaniem. Jeśli chodzi o pakiet Emil to raczej od dawna nie jest już stosowany.
 6. Kiedy w telewizorze aktualizowałeś oprogramowanie ? Wejdź na stronę producenta telewizora i odnajdź swój model. Tam powinien być plik z aktualizacją do telewizora. Zainstaluj aktualizację przez pendrive. Potem przywróć TV do ustawień fabrycznych. Kiedy będziesz stroił programy podepnij kabel telewizora bezpośrednio do złącza w gnieździe / strumienicy z pominięciem rozdzielaczy sygnału TV. W Multimedi jest ostatnio tak, że ciężko się wyszukuje kanały, odbiera je przy użyciu rozdzielaczy sygnału. Po całej operacji ze strojeniem i ustawieniami sprawdź jakość kanałów. Jeśli jest OK to podłączaj rozdzielacze.
 7. Dzisiaj problem został rozwiązany bez serwisanta. Jeśli nie da się uruchomić stacji CBS Reality to podłącz telewizor bezpośrednio do złączki operatora. Masz gniazdo lub zwrotnice i tam musi zostać wpięty telewizor. Skasuj listę kanałów w telewizorze i przeskanuj ponownie w celu dostrojenia wszystkich kanałów. Powinien pojawić się CBS Reality. Jeśli masz więcej jak 1 TV to z każdym taka sama operacja. U mnie winne były przejściówki, rozdzielacze, które podłączały odbiorniki w innych pokojach. Dziwne to trochę i rzeczywiście od lat pierwszy raz taki problem z nastrajaniem kanałów. W przypadku dekoderów, które nie chcą odbierać nowego kanału przywracamy je do ustawień fabrycznych i od nowa uruchamiamy.
 8. Owszem 188 zgłasza się i jest wyszukiwany również przez moduł CAM. Jest EPG, ale na samym kanale jest ciemno, a TV wyświetla komunikat brak dostępnego programu. U mnie jutro ma być technik w tej sprawie, ale nie wiem czy coś zaradzi.
 9. Nie wiadomo jak to jest z CBS Reality. Dzisiaj cały czas wałkowałem temat na BOK. Od działu wsparcia klienta do technicznego. Miałem kilka telefonów, były prośby o wyjmowanie, wkładanie karty CAM, modułu itd. itp. Zresetowałem nawet TV do ustawień fabrycznych i nic nie pomogło. CBS Reality nie ma. Kanał 188 wyszukuje się i jest kanałem bez kluczyka, inne kanały kluczyk posiadają przy numerze. Pod wieczór jeden Pan stwierdził, że ustawienie telewizora w przywracanie ustawień fabrycznych nie oznacza instalacji kanałów na nowo... Nie był w stanie pomóc i ustawił wizytę serwisu na jutro. Jeśli chodzi o pakiety to dokładnie dowiedziałem się, iż ów nowy kanał powinien być dostępny od pakietu SuperBox wzwyż.
 10. U mnie wczoraj brak NSport +, TNT HD wykazywało, że zakodowane. Mimo, że mam te programy opłacone. Po telefonie naprawili po jakimś czasie. Water Planet u mnie dostępny na 76. CBS Reality brak. Kanał wyszukał się po ręcznej aktualizacji jednak na nim ciemno, choć EPG dostępne. Nie wiem o co chodzi, jutro idzie reklamacja.
 11. O przejęciu Multimediów przez inną firmę mówi się od bodaj 2012 roku. Takie informacje mnie nie wzruszają. Wśród chętnych były takie firmy jak UPC, Netia, Polsat, T-Mobile i inne. Dziś były problemy ze stacją Nsport, TNT HD i być może innymi. Od rana widnieje informacja, że kanał jest zakodowany. Zgłoszenie na 244 i trzeba czekać na naprawę problemu. Była też darmowa gimnastyka w postaci resetowania telewizora, wyjmowania, wkładania kart etc. To niestety nie pomogło.
 12. Czy ktoś w Szczecinie zauważył spowolnienie internetu ? Mam pakiet 120 mbit+. Sytuacja wygląda tak, że szarpało łączem i wskazywało na testach "zegarkowych" 80-90 mbit/s. Był serwisant na swoim laptopie stwierdził, że nie ma problemów. Rzeczywiście u niego testy downloadu były w granicach 130 mbit na teście "zegarkowym". Zainstalowałem więc czysty system operacyjny i wykazuje 127-128 mbit przy teście "zegarkowym". Problem zauważyłem przy plikach testowych na test.mm.pl. Tam przy próbie pobranie 1 GB danych transfer jest na poziomie 9 do 10 megabajtów na sekundę. Mając łącze 120 mbit prędkość powinna wynosić ponad 15 megabajtów na sekundę. Pobierając około 10 megabajtów na sekundę z tego wynika, że mam łącze tylko w granicach 100 megabitów na sekundę. 20 gdzieś się podziało. Infrastruktura sieciowa jest na gigabit ethernet, więc tu nie ma ograniczenia. Problemy z przepustowością odnotowuję od ponad miesiąca. Czy ktoś z Was ma podobnie ?
 13. Czy są jakieś problemy z przepustowością internetu u was ? Robiłem pomiary na stronie test.mm.pl i od 2-3 dni nie ma prędkości 120 mbit/s, takiej jak mam w umowie. Prędkość w dzień to około 90 mbit/s, w porze nocnej jeszcze mniej bo oscyluje w granicach 80 - 90 mbit/s. Zgłoszenie wysłałem do operatora.
 14. Ja od początku umowy na łącze 120 mbit mam upload 15. Tyle wynika z pomiaru, MM stwierdziła, że mam 10 mbit upload i nie mogę dokupić podwojonego uploadu. Jak widać sam operator nie wie jakie ma parametry łącza. Najważniejsze, że jest cena w miarę korzystna.
 15. Ludzie młodzi nie chcą telewizji jak to stwierdziłeś "linearnej". Piszesz dużo i niby mądrze. Widać, że zamiast wychować się na świecie to wychowałeś się na uczelni. Potrafisz zdefiniować pojęcie "telewizja linearna" ?. Ja znam kablową, naziemną, satelitarną, polską, zagraniczną. O linearnej nigdy nie słyszałem. Owszem młodzi ludzie telewizji nie oglądają bo a) nie mają czasu b) ochoty c) nie interesuje ich telewizja d) wolą spędzać czas w internecie. Tylko, że oglądając youtube, logując się na randki, FB, tindery i inne ile zużyją pasma 20, 30 megabitów, może 50 jeśli oglądają materiały 4k. Pod warunkiem, że mają wyświetlacz 4k to ma to sens. Weź pod uwagę, że polskie społeczeństwo składa się z ludzi starszych, emerytów, rencistów, ludzi zainteresowanych telewizją jak to nazwałeś "linearną" Większość ludzi w wieku produktywnym wyjechało za granicę za pieniędzmi i lepszymi standardami życia. A ludzie starsi oglądają telewizję często i lubią to robić. Ja nie jestem osobą starszą mam 35 lat i oglądam stacje premium jak Canal+, HBO GO i inne jak na przykład Discovery Channel, Discovery ID, TVN Turbo. Mam rozumieć, że za 7 lat nie będę mógł oglądać TV bo mi internet światłowodowy zabroni ? Zastanawiam się kiedy na polskich uczelniach pojawią się znowu mądrzy wykładowcy, którzy będą uczyć mądrych rzeczy, zamiast tego, że telewizja zniknie, papierowy pieniądz zniknie, samochody znikną, a ludzi zastąpią maszyny.
×
×
 • Create New...