Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się, dla fanów sportu to jest bardzo dobra oferta na start. Nie wiem, czy kiedykolwiek w tej kablówce była taka niska oferta startowa.

 

PS. Czy ktoś też zanotował u siebie problem z uprawnieniami do kanałów Cinemax? Od rana zauważyłem u mnie na modułach komunikat o braku dostępu. Nie wiem czy mam to zgłaszać, czy to może jakiś globalny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wyjaśnić sprawę. Od stycznia dezaktywowali mi ten pakiet, pomimo przedłużenia od grudnia na 24 m-ce za 5 zł miesięcznie. 

Opłata została też zdjęta ze styczniowej faktury. Koleś na infolinii chciał mi ponownie aktywować za 9zł, ale złożyłem reklamację.

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu nawiązujący do treści innego, usuniętego już postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki router możecie polecić pod Multimedie? Jeśli zakupie jakiś to po prostu ten mogę im zwrócić bez problemu ? Trochę dało mi do myślenia to że przez rok wydam na opłate za wifi tyle co za zakup swojego routera. Internet obecnie mam 60mb/s , wifi używane głównie na telefonach, laptopach i tv, konsola podlaczona kablem. Czekam na konkretne odpowiedzi, można od razu podrzucić jakiś link do danego routera.

Edytowane przez shidishi16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wyjaśnić sprawę. Od stycznia dezaktywowali mi ten pakiet, pomimo przedłużenia od grudnia na 24 m-ce za 5 zł miesięcznie. 
Opłata została też zdjęta ze styczniowej faktury. Koleś na infolinii chciał mi ponownie aktywować za 9zł, ale złożyłem reklamację.
Rozmowa była nagrywana to nie masz czym się martwić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, shidishi16 napisał:

Jaki router możecie polecić pod Multimedie? Jeśli zakupie jakiś to po prostu ten mogę im zwrócić bez problemu ? Trochę dało mi do myślenia to że przez rok wydam na opłate za wifi tyle co za zakup swojego routera. Internet obecnie mam 60mb/s , wifi używane głównie na telefonach, laptopach i tv, konsola podlaczona kablem. Czekam na konkretne odpowiedzi, można od razu podrzucić jakiś link do danego routera.

 

Polecam zdecydowanie 

 

https://www.x-kom.pl/p/281411-router-asus-rt-ac1200g-1200mb-s-a-b-g-n-ac-usb-3g-4g.html

 

Mieszkam w bloku. 5G ratuje życie. Wcześniej na 2ghz w innym pokoju bez routera sygnal bardzo słaby,  na tyle że nerflix, HBO GO  po wifi w TV zacinalo.  Nawet po zmianie najsilniejszych kanalow w routerze. 

Teraz bajka. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, shidishi16 napisał:

 

 

Jak chcesz tanio i dobrze to Xiaomi 3G.

Trzeba ściągać ze wschodu. Ebay ok 35-36$. edit: jest oferta za 33$ czyli  123zł.

 

+

Dual core 880Mhz.

Radio 5ghz 870mbit - 300mbit wysyca.

Wydajność portu USB 35MB/s zapis

 

-

Trzeba odblokować dostęp do SSH generując łatke ze strony Xiaomi i wgrywając do routera

Opcjonalnie można wgrać bootloader o nazwie Breed

Trzeba samemu skompilować alternatywny firmware Padavan (lub wgrać gotowca)

2 porty LAN - ja mam całą sieć na switchu więc mi to lata, ale dla niektórych może to być wada.

 

Cena za to rekompensuje te kombinacje.

A operator wymieni ci sprzęt na sam modem lub jak sprzęt ma taką opcje to zrobi to zdalnie, wyłączy funkcjonalność routera i zostanie sam modem. Vectra np. dają możliwość samodzielnego wyklikania tego w eboku.

Edytowane przez kozaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O coś takiego mi chodziło. :) Mam mieszkanie w bloku, więc myślę, że z zasięgiem Wi-Fi nie będzie problemów. Jak jest z kwestią konfiguracji? Czy router Multimedii mogę od razu zwrócić bez problemu?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O coś takiego mi chodziło. Mam mieszkanie w bloku, więc myślę, że z zasięgiem Wi-Fi nie będzie problemów. Jak jest z kwestią konfiguracji? Czy router Multimedii mogę od razu zwrócić bez problemu?

Z tym zwrotem to chyba będzie łatwiej jak Ci wyłączą WiFi w modemie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, shidishi16 napisał:

O coś takiego mi chodziło. :) Mam mieszkanie w bloku, więc myślę, że z zasięgiem Wi-Fi nie będzie problemów. Jak jest z kwestią konfiguracji? Czy router Multimedii mogę od razu zwrócić bez problemu?

Hmm a nie lepiej powalczyć o darmową opcję Wi-Fi? Bierzesz nową umowę, czy przedłużasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak, że kończy mi się tylko promocja na Wi-Fi z końcem lutego (Internet dopiero w sierpniu) i żadne próby negocjacji z nimi nic nie dają. Ciągle śpiewka, że 8.99 zł i nie ma żadnych innych promocji... Nie mam nerwów na zabawy z nimi.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu miałem telefon w sprawie przedłużenia umowy, zaproponowano mi taką ofertę: HBO wzrost z 15 zł na 25 zł, Canal+ z 20 zł na 49 zł, więc listem poleconym poszło wypowiedzenie i oferta z działu utrzymania klienta: Superbox, pakiet HD, Canal+, HBO + HBO GO, multiroom, Internet 120 w cenie 91 zł. Warto więc wysyłać wypowiedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chore, by opcja Wi-Fi w sprzęcie, który już ma klient, była dodatkowo płatna. Już lepiej byłoby udostępniać urządzenie za cenę dodatkowej aktywacji...

 

4 godziny temu, wooke napisał:

@shidishi16 kup sobie ten router https://m.ceneo.pl/39846610 nie ma sensu wydawać więcej jak nie potrzebujesz zaawansowanych opcji.

RJ-45 10/100 (LAN) - 4 szt.
RJ-45 10/100 (WAN) - 1 szt.

 

Z całym szacunkiem, ale:

@shidishi16 Kupować dzisiaj router AC z portami 100 to głupota...

W każdej chwili Multimedia może zwiększyć możliwe prędkości, a wtedy ten router tak naprawdę nada się na śmietnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, djadijos napisał:

W każdej chwili Multimedia może zwiększyć możliwe prędkości, a wtedy ten router tak naprawdę nada się na śmietnik...

 

Może nie nada się na śmietnik, ale z pewnością mocno ograniczy prędkość łącza z sieci Multimedia, jeśli ta będzie przekraczała 100 Mbit/s.

Tak więc, najlepiej zainwestować tutaj od razu w router posiadający porty LAN o przepustowości 1 Gb/s (1000 Mbit/s).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zainwestować od razu w szybszy router (a nie są to jakieś wielkie koszty) i mieć spokój przerabiałem to...Tym bardziej, że prędkości internetu rosną.

U mnie łącze 120Mbps, stabilne i deklarowana prędkość jest zachowana.

7954270572.png

Edytowane przez marciniozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...