Jump to content

Michaelis

Users
 • Content Count

  947
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

53 Świetna

About Michaelis

 • Rank
  Aktywny

Informacje o profilu

 • Gender
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W każdym mieście kanały są na innych częstotliwościach, wiec nic ci ta informacja nie da. TV coś źle wyszukał, włącz pełne strojenie.
 2. Twój TV tak zareagował na zmianę, ten kanał jest na 108 pozycji, nic się nie zmieniło. Włącz na nowo wyszukiwanie i będzie OK.
 3. @strzala Zgadzam się z tym co napisałeś. Ja również mam gdzieś takie śmieciowe kanały, to co jest wystarcza w zupełności i przede wszystkim mam to w przystępnej cenie. Multimedia nigdy nie szła w super jakość czy super ilość kanałów. Każdy przeżył w tej kablówce wy[beep]e jakiejś paczki kanałów ale to też miało przełożenie na brak podwyżek. Nie chciałbym żeby to się zmieniło.
 4. 600Mbps leci wzorowo, żadnych problemów na 24/8, przy 1,2Gbps musiałbym mieć już wymianę na ten 32/8. Tylko trzeba pamiętać, że przy 1,2Gbps na jednym porcie wyciągnie się nie więcej niż 940Mbps, modemy mają porty 100/1000 (max 940Mbps).
 5. Do 600 dają modemy 24/8, dla 1,2Gbps montują modemy 32/8. Od 1.06 mam 600Mbps na modemie 24/8. Pewnie znajdą się też przypadki gdzie ktoś dostanie modem 32/8, o akurat monter tylko takie będzie miał ale jeżeli ktoś ma dzisiaj modem 24/8 i będzie zwiększał prędkość do 600Mbps to nie będą go wymieniać.
 6. U mnie FTP działa. Jakieś dwa tygodnie temu rozmawiałem z technikiem, pandemia sprawiła, że ograniczyli do minimum wizyty monterów i techników, dlatego nie umawiali na wymianę. Ma to swoje wady, bo obciążenie nie sieci przy tych dużych prędkościach nie rozkłada się tak dobrze jak na modemach, które wbijają się na 24 kanały downstream. Podobno wymiany mają znowu ruszyć.
 7. Jeżeli masz dekoder ADB lub ten nowy Kaon to tak właśnie musi być to podłączone. Te dekodery mają w środku wbudowany normalny modem hfc, żeby można było korzystać z np. VOD. Skoro jest w nich modem to musi być kanał zwrotny, bo inaczej się nie zalogują - tak samo jak modemy hfc od internetu. Jeżeli ktoś ma moduł CAM lub jakiś dekoder z kartą to nie musi mieć sygnału z gniazda Data (ale jeżeli nawet ma to nic nie szkodzi), może mieć z gniazda TV, w tym gnieździe nie ma kanału zwrotnego. Przy module CAM, dekoderze z kartą lub dekoderze IPS nie ma modemu hfc - tutaj jest tylko jeden kierunek wykorzystywany bez kanału zwrotnego. Wszystko macie opisane na GMF. Poniżej macie przykładowy GMF, zwróćcie uwagę, że przy Data są dwa zakresy częstotliwości (są nawet dwa kierunki namalowne), to są częstotliwości, które na tym gnieździe są dostępne w downstream oraz upstream. Jeżeli modem hfc lub dekoder z wbudowanym modemem ktoś podłączy do TV lub R to on się nie zaloguje. Przy TV modem nie będzie w stanie ustalić częstotliwości upstream (migać będzie dioda US) a przy R nie ustali ani częstotliwości upstream ani downstream - spójrzcie na zdjęcie, przy R rozgałęźnik podaje tylko jeden kierunek od 87,5 do 139MHz (dlatego migać będzie US i DS). Mam nadzieję, że pomogłem
 8. To co ja rozumiem jako sieć domowa na tym ich modemie z WiFi nie da się zrobić. Dziwne jest to, że mają taką politykę ale tylko na HFC, konfigurowałem znajomemu sieć ale on ma światłowód z Multimedia, tam problemu nie ma, pełny dostęp do routera.
 9. Wszystko pomieszaliście. 1. Stały publiczny adres IP kosztuje 10zl miesięcznie. 2. Gwarancja publicznego IP kosztuje jednorazowo 5zl chyba bez 1 grosza. 3. Jeżeli masz Arrisa i wziąłeś od nich WiFi to nie da się przełączyć tego modemu w tryb bridge. Musisz zrezygnować z WiFi, jak to zrobisz to modem przełączy się w tryb bridge. 4. Na 4 porcie zadziała publiczne IP lub stałe IP (o ile masz to wykupione) tylko na modemach Cisco nawet jeżeli masz wykupione WiFi od nich. 5. Jeżeli nigdy nie wykupiłeś stałego IP to go nie masz. Adres IP, który aktualnie dostajesz nie musi się zmienić, jeżeli mają spory zapas to może być nawet i rok czasu ale gwarancji, że tak będzie nie masz żadnej. Jak kupowałem stały IP to musiałem wypełnić wniosek, pamiętam że musiałem podać adres mac urządzenia, oni do tego maca przypisują stały IP. Kiedyś kupowałem nowy router i zgłaszałem do nich żeby zmienili ten mac, bo po podłączeniu dostałem IP z puli dynamicznej a nie mój stały adres IP. W modemie z wykupionym WiFi na sieci HFC nic nie ustawicie, nie przekierujecie żadnego portu, żadnych zaawansowanych ustawień, on nawet nie działa w trybie routera, to jest modem z bezprzewodowym punktem dostępu. Nie stworzycie na nim sieci domowej, jedyne co zrobicie to ustawicie sobie nazwę sieci WiFi, hasło i numer kanału w ebok.
 10. Sens tego co napisałem jest inny, HFC odchodzi na boczny tor, operatorzy przestawiają się na światłowód bezpośrednio do mieszkania, nie interesuje ich już inwestowanie w nowych budynkach w kable koncentryczne. Tam gdzie jest już położone HFC to nic się nie zmienia no chyba, że infrastruktura zostaje mocno zdewastowana, wtedy zdarza się że podejmują decyzję o przejściu na światłowód. Światłowód to przyszłość, HFC to przeszłość lub co najwyżej teraźniejszość.
 11. To znaczy, że operatorzy nie kładą już koncentryków do mieszkania. Kolega kupował nowe mieszkanie i miałem okazję porozmawiać z ekipą, która tam robiła instalacje dla MM. Powiedzieli, że od roku w nowych blokach/domkach nie kładą już koncentryków, do mieszkania doprowadzają światłowód.
 12. Nie ma żadnego automatycznego przejścia. Kolega który miał 30Mbps to na pewno jest z rejonów gdzie nie ma HFC tylko jakieś ADSL i dlatego miał tylko 30. Teraz inwestują już tylko w światłowody, nowe bloki, które powstają nie mają już instalacji HFC tylko światłowód.
 13. Niestety nie, wielokrotnie o tym była mowa, UE chciała dobrze no i mamy zapisy w umowach: minimalna prędkość, zazwyczaj dostępna i maksymalna. Wszystko w świetle prawa, masz to na umowie i wyrażasz na to zgodę. To nie są łącza gwarantowane, sprawdź sobie ceny z gwarancją przepustowości, kilkaset złotych - takie łącza wykupują firmy. Inna sprawa że nawet takie łącza z gwarancją mają i tak zapisy, że operator deklaruje jakąś tam przepustowość ale w obrębie własnej sieci. Zasadnicze pytanie do @Klejna sprawdzasz prędkość po kablu czy po WiFi?
 14. Nie ktoś obejrzy tylko kilka mln ludzi w tym samym momencie a to jest już problem. Dobrze wiesz, że nikt na świecie nie zakłada, że w tym samym momencie będzie korzystać z łącza 90% użytkowników u różnych ISP. Tak się dzieje teraz. Nie róbcie problemu z tego, że Netflix czy YT obniża bitrate, bo to jest w obecnej sytuacji żaden problem, absolutnie nikomu nic się przez ten ruch nie stanie. Niebezpieczne to jest to co za chwilę może się stać w gospodarce, zmniejszony bitrate będzie śmiesznym ruchem w obliczu utraty pracy przez tysiące ludzi.
 15. To się nazywa tak ładnie prędkość minimalna. Problem jest w tym, że naraz kilkaset mln ludzi siedzi w tym samym czasie i korzysta intensywnie z internetu. Jeżeli powtarzam jeżeli sytuacja tego wymaga i łącza są przeciążone to nie mam nic przeciwko temu, żeby Netflix czy YT zmniejszyli bitrate, nikomu nic się z tego powodu nie stanie.
×
×
 • Create New...