Jump to content

Michaelis

Users
 • Content Count

  889
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

35 Dobra

About Michaelis

 • Rank
  Aktywny

Informacje o profilu

 • Gender
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Prędkość mierzymy po kablu :). Co do WiFi to wszystko zależy od tego ile sieci (innych routerów nadaje w twojej okolicy). Na 2,4GHz jak ktoś mieszka w bloku to zbyt wiele nie osiągnie, każdy ma teraz router w domu i one się po prostu zakłócają. Kilka ulic dalej u znajomego na 2,4GHz wykrywa mi ponad 28 sieci z bardzo mocnym sygnałem. Wyciąga momentami 5Mbps a ma łącze 120Mbps :). Przy 5GHz jest znacznie lepiej ale trzeba mieć jeszcze sprzęt, czyli kartę sieciową, która obsługuje standard 802.11ac. Niestety ale 5GHz gorzej sobie radzi z przeszkodami np. sciany, strop. Osobiście wszystko co tylko mogę do internetu podłączam na kablu, żadne WiFi nie jest w stanie mi dać takiej stabilności i szybkości jak kabel. Po WiFi to tylko tablet, telefon żeby można było sobie coś tam poczytać lub obejrzeć na YouTube.
 2. Nie było żadnej podwyżki, stały adres IP kosztuje od iluś tam lat 10,07zł miesięcznie, wcześniej było 9,99 ale potem VAT wzrósł. Gwarancja publicznego IP kosztuje jednorazowo 4,99zł.
 3. Modemów Kasda nie ma na HFC, ty masz prawdopodobnie łącze ADSL (linia telefoniczna), tam są takie modemy. Arris jest na HFC.
 4. Pracuję w tej branży i jest dokładnie na odwrót, mamy XXI wiek a ludzie nie zdają sobie sprawy z tego co to znaczy np. przecięty światłowód. Awarie były, są i będą, w dobie telefonów komórkowych to żaden problem, bo każdy ma przy sobie takie mini zapasowe łącze. U mnie tydzień temu była awaria prądu no i co? Nic, normalna sprawa, usunęli awarię po kilku h i wszystko wróciło do normy.
 5. Podpinaj swój router, nie bierz nigdy od operatora WiFi, bo będziesz płakał. Moc ma ale na kablu, WiFi tylko własny z górnej półki router. Będziesz mógł na nim zrobić wszystko, na modem od multimedia nawet się nie zalogujesz.
 6. Odpuść sobie, było pisane że przy HFC nie masz możliwości zalogowania się na modem, jedyne co możesz ustawić to nazwę sieci WiFi, kanał nadawania i hasło w ebok. Tylko własny router!
 7. Nie wymieniają, po WiFi nie mierzy się prędkości, od tego masz kabel :).
 8. Nie będą ci nic wymieniać, bo ty masz światłowód. HG8245H to nie jest modem pod HFC tylko do niego podłączony jest światłowód. Tylko na HFC wymagane są wymiany na modemy, które obsługują 24 lub więcej ds.
 9. Metro HD mam w 1080i (moduł Cam), więc jakim cudem masz w 1080p? Używasz dekodera i w nim ustawiłeś sobie 1080p? Miejsca w kablu nie jest pełno, w wielu miastach nadal częstotliwości zajmują kanał analogowe i tak jak pisałem dla DOCSIS 3.1 potrzeba naprawdę sporo pasma. Jak zlikwidują całkowicie analog to zrobi się troszkę luźniej.
 10. To nie kwestia dekoderów, przecież masz całkiem sporo kanałów z dodatkową ścieżką dźwiękową DD 5.1. Po prostu na tym kanale nie udostępniają takiej ścieżki, możliwe że w źródle skąd mają Stars.tv nie leci DD ale tego nikt z nas nie wie.
 11. Mnie też się wydaję, że 99% kanałów w Polsce jest w 1080i, to że w serwisie online jest wybór i można ustawić 1080p nie oznacza, że to jest natywne 1080p, wg. mnie to tylko zwykłe usunięcie przeplotu.
 12. To nie było do ciebie tylko do osobnika śmiechu warte, który pierwszy mnie zaatakował.
 13. Nikt nikogo nie zmusi do nadawania w natywnym 1080p, więc możesz sobie wsadzić jeszcze głębiej swoje Super hiper HD. Nadawcy zostają przy 1080i a ty możesz korzystać z ipli, netflixa. Bitrate w niektorych kablówkach jest znacznie wyższy, bo mają sygnał po światłowodzie ale to nadal 1080i. Niestety niektóre kanały nawet po światłowodzie mają żenujący bitrate. Pretensje mam o to, że możesz sobie dzisiaj nadawać kanał ze znaczkiem HD i dać tam bitrate 5Mbps, to jest po prostu przykre, jakaś minimalna przyzwoita wartość powinna obowiązywaćz chociaż dzisiaj i tak jest lepiej niż kilka lat temu. Kablówki też wolą na jednej częstotliwości upchać kilka kanałów w 1080i niż 2 z wysokim bitratem w 1080p. Sprawdziłem na kilkudziesięciu kanałach od multimedia i każdy ma 1080i, więc wszystko jest prawidłowo.
 14. Możesz sobie pisać, że mogą pakować co chcą ale nie zmienisz tego, że Polsce jest przyjęty standard nadawania 1080i. Nikt nie zmusi nikogo do tego, że ma nadawać w 1080p. Full HD tak naprawdę nie jest już zbyt interesujące, wszyscy patrzą w kierunku 4K a nie w tym, żeby teraz bawić się w 1080p. Zrozum że możesz sobie ustawić to 1080p w dekoderze ale to nic ci nie da, bo i tak większość kanałów jest w 1080i, więc to tylko sztuczne usunięcie przeplotu. Nie wspominaj o Polsatach bo to śmiech na sali, wymyślili sobie Super HD 😂 zamiast iść w 4K. To ich Super HD powinno być tak naprawdę normalnym sygnałem HD a nie jak teraz gdzie zdecydowana większość ich kanałów nie osiąga nawet 12-15Mbps. Zresztą to temat rzeka, nie ma żadnego odgórnego ustalenia, że kanał HD powinien mieć bitrate minimium 12Mbps a jak nie ma to mamy kanały HD z bitratem 5-6Mbps no ale znaczek HD jest i to najważniejsze😂.
×
×
 • Create New...