Jump to content

Michaelis

Users
 • Content Count

  871
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

30 Dobra

About Michaelis

 • Rank
  Aktywny

Informacje o profilu

 • Gender
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No to jeszcze nam pokaż jaką masz kartę sieciową. Zawsze możesz zgłosić usterkę, przyjedzie ich technik z własnym laptopem i wykona pomiar, jak będzie ok no to musisz sprawdzić swój sprzęt (nie wiem czy pobierają za taką wizytę opłatę czy nie) i tyle w temacie, a jak będzie źle to technik wyciągnie miernik sygnału i będzie sprawdzał.
 2. Mam nadzieję że testy wykonujesz po kablu a nie po WiFi? Prędkości internetu nigdy nie wykonuje się po WiFi.
 3. Nawet się nie zastanawiaj, bierz. Lada moment takich cen już nie będzie.
 4. Fakt, co innego miałem na myśli a co innego napisałem :). Upload x2 można aktywować maksymalnie przy 60Mbps.
 5. 2x upload brać można tylko do pakietów max 120Mbps, wyższe pakiety już tego nie mają. Masz wykupiony stały adres IP? Za to się płaci co miesiąc około 10zł.
 6. Nie wymienią ci, bo od kilku lat nie zamawiają już dekoderów od ADB. Teraz oferują tylko dekodery Kaon bez HDD, sam sobie podpinasz swój dysk twardy do portu USB (wymagana aktywacja pakietu USB PVR). To jest najlepsze z możliwych rozwiązań, bo jak uszkodził się dekoder z wbudowanym dyskiem to technik go wymieniał i traciłeś wszystkie nagrania. Nie róbcie testów na innych serwisach niż test.mm.pl lub pro.speedtest.pl, bo i tak wam tego nie uznają. Najlepszy jest pro.speedtest.pl, stworzony pod okiem UKE. Nie uzyskacie certyfikowanego pomiaru jak nie zostaną spełnione określone warunki. Rewelacyjne rozwiązanie, od razu odsiewa tych, którzy pomiary robią przez WiFi albo mają muzealny komputer :).
 7. Włącz klienta FTP, wyślij duży plik i obserwuj. Operatorzy się cieszą, bo klientom wydaje się, że mają więcej niż płacą, pracowałem kiedyś w lokalnej firmie i wiem jak działa modem na sieci HFC. Plik konfiguracyjny ma zaszyte sztywne wartości download/upload i koniec. Przez protokół http bardzo często idzie przekłamanie. Operatorzy stosują różne rozwiązania, pamiętam takie jedno, dzięki ktoremu ilość reklamacji z niskim transferem spadła nam o 30% :), bo testery zawsze pokazywały, więcej niż klient miał ale to było tylko chwilowe przyspieszenie ;). Nie będę was przekonywał na siłę, fajnie że macie więcej niż na umowie ;). Paradoksem jest to, że jak będzie mniej to też nic nie możemy zrobić - nowy przepis KE, ISP podają widełki.
 8. Osoby które twierdzą, że mają większy upload niż w umowie są w błędzie. Modem pobiera plik konfiguracyjny, który ma na sztywno wpisane wartość z waszej umowy. Speedtesty nie są miarodajne, bo wykonują chwilowy test, wystarczy uruchomić klienta FTP, zacząć wysyłać jakiś duży plik, po chwili transfer ustabilizuje się na wartości, która jest w umowie lub niższej, bo jak wiemy to są prędkości "do" lub jak kto woli prędkości gdzie operator przeważnie mówi, że przez xx czasu prędkość będzie 70% tej z umowy.
 9. Ja jestem z rocznika 79, wszyscy moi znajomi roczniki 75-85 olewają standardową TV, co nie oznacza, że wszyscy mają takie podejście. Aaaa no tak, bo z anteny nie masz awarii? Hahahaha gdzie ty żyjesz, czy ty wiesz coraz więcej nadawców dosyła światłowodami sygnał do stacji nadawczych? Jak są solidne burze to czytasz książki czy oglądasz pasek no signal? Nie zmienisz tego co powoli następuje, TV w tradycyjnym wydaniu nie ma przyszłości.
 10. Wojna idzie, że internet mają wyłączyć? Stary ile ty masz lat, teorie spiskowe będziesz tworzył? Jak ci wyłączą sygnał TV to co zrobisz? Awaria TV lub internetu to jedno i to samo, pomyśl trochę, może ci przypomnę, że MM pobiera sygnał bardzo wielu kanałów po światłowodzie! Tak, tym samym po którym leci internet. Jak ci przetną światłowód to nie masz ani TV, ani internet. Jak mam awarię internetu to sięgam po książkę albo słucham muzyki, 100x lepsze od tradycyjnej TV.
 11. Bełkot to masz w TV, mówię o standardowej ofercie, gdzie na ponad 120 kanałach lecą bardzo często uwłaczające inteligencji, idiotyczne seriale lub co gorsza reality-show. Kontent premium to co innego ale on jest dostępny również online i młodzi ludzie wolą taką formę dostępu do telewizji.
 12. TV to przeżytek, w moim otoczeniu praktycznie wszyscy oglądają Netflix i inne tego typu serwisy plus sport premium, czyli Eleven, C+, reszta to jest dno. Nikt nawet nie zwraca uwagi, że dodali albo zabrali jakiś kanał, totalna olewka zwykłej TV. Tylko moi rodzice oglądają zwykłą TV ale też narzekają, że nic tam nie ma i coraz częściej zerkają na Netflix. Mixiorek ping nie jest w ofercie, że tak się wyrażę :), kupujesz prędkość gdzie operator po interwencji KE musi teraz podać, że przez taki i taki okres czasu prędkość będzie np. 70% tego co kupujesz. Ping do 50ms jest czymś normalnym, zresztą ping do serwera testowego ma się nijak do pingu w godzinach szczytu do popularnych serwisów czy nawet serwerów :). Operatorzy pójdą w 4K ale to jeszcze potrwa, dla mnie osobiście to zbyteczne ale na rynku znajdą się maniacy. Wolę inwestowanie w szybki internet a nie TV, moi znajomi mnie w tym popierają.
 13. Z tą zacofaną kablówką mnóstwo ludzi podpisuje nowe umowy na 2 lata (nawet patrząc na to forum) i jeszcze są zadowoleni. To jest dopiero skandal! Hmmmm dziwne nie Kleofas? Teraz na poważnie, w moim mieście jest 300 do końca roku ma być 600, więc co jest w innych miastach klientów z mojego obszaru nic to nie obchodzi. Ludzie widzą, że mogą już mieć 300, czyli kablówka nie jest zacofana.
 14. Musisz rozróżniać technologię, na HFC mogą w danej lokalizacji mieć tylko 120Mbps a na PON 600Mbps. PON nie jest dostępny wszędzie, tam gdzie mają HFC nie dają PON i vice versa.
 15. Do pełnej oferty to trochę ci brakuje, najważniejsze że jesteś zadowolony.
×
×
 • Create New...