Jump to content

Michaelis

Users
 • Content Count

  920
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

43 Dobra

About Michaelis

 • Rank
  Aktywny

Informacje o profilu

 • Gender
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Są klienci szczególnie starsze osoby, którzy nie potrzebują więcej niż 60Mbps, oni nawet nie mają sprzętu żeby obsłużyć 100Mbps lub więcej - w komputerach mają karty sieciowe do 100Mbps (w marketach nadal królują routery Fast Ethernet). Rozpiętość pakietów to akurat duży plus.
 2. Przeczytaj ostatnie kilka stron to zrozumiesz o co chodzi, podpowiem nie ma to nic wspólnego z Vectra.
 3. No a ten dalej swoje, brak elementarnej wiedzy na temat sieci HFC ale będzie dalej pisał głupoty... W tej chwili się pogrążasz, twoja wiedza jak działa sieć HFC jest po prostu zerowa, wytłumaczyliśmy ci, jak krowie na rowie jak to działa a ty nic. Nie będę z tobą dyskutował, bo to nie ma najmniejszego sensu. Współczuję Orange.....a pracownicy BOK z Multimedia z twojego miasta to chyba szampana tego 29.02 otworzą
 4. djadijos pisząc, że kiedyś były, to jakie modemy obsługujące 24-32 kanały downstream bez WiFi i VoIP masz na myśli?
 5. Multimedia nie ma modemów obsługujących 24-32 kanały downstream bez WiFi i VoIP i nic na to nie poradzisz. thommy18 już nam powiedziałeś, że ci to nie odpowiada i idziesz do Orange - to powinno zakończyć temat. Pozostali użytkownicy, których modemy działały na tych samych 8 kanałach co twój modem powinni się cieszyć 😁. Za 26 dni będziesz już w Orange i wszyscy będą zadowoleni (no chyba, że monterzy z Orange dostaną szału jak ich wyprosisz po zobaczeniu na własne oczy Funboxa 😂).
 6. No nie chciałem mu już tak szczegółowo pisać ale tak to właśnie wygląda to jego 440 Mbps. To są warunki idealne, wręcz laboratoryjne no ale on wie lepiej. Tak samo jak z tym 300Mbps na 2,4 GHz w teorii (w idealnych warunkach może i się da). Tłumaczyłem mu wcześniej, że na tych 8 kanałach pracuje wiele modemów i jak on by zaczął obciążać swoje łącze na maxa i jeszcze będzie kilku takich jak on z modemem 8 DS i pakietem 120Mbps lub większym to robi się problem no ale do niego to nie dociera. Zapewne sieciowcy nie mają takiej wiedzy jak on. Gdyby projektanci sieci zakładali, że jeden modem ma do dyspozycji tylko i wyłącznie dla siebie 8 kanałów to koszt takiej sieci przełożył by się na cenę internetu w tysiącach złotych :D. Zupełnie inna sprawa to brak modemów 24-32DS pozbawionych WiFi i VoIP - zapewne dla operatora jest to nieopłacalne, lepiej mieć kombajny i jak klient czegoś na początku nie chce to potem bez konieczności żadnej wymiany (znowu koszta, bo ktoś musi jechać) zdalnie mogą mu aktywować WiFi.
 7. thommy18 z całym szacunkiem nie masz bladego pojęcia o fizycznej konfiguracji sieci HFC, ile modemów pracuje na danym odcinku sieci i będziesz nam wmawiał, że czarne jest białe - masz zerową wiedzą ale tworzysz teorie spiskowe. Uparł się specyfikacji, która możliwa jest do osiągnięcia w warunkach idealnych a takich nigdy nie ma w realu. Jak router 2,4GHz ma na pudełku 300Mbps po WiFi to też w to wierzysz? Możesz mieć zdanie jakie tylko sobie chcesz ale nie zmienisz faktu, że dla prędkości od 120Mbps operator Multimedia zaczął montować tylko i wyłącznie modemy, które posiadają 24DS, bo o wiele lepiej rozkłada się obciążenie na sieci (bardzo dobra decyzja z ich strony!). Możesz zaklinać rzeczywistość, wykonywać szamański taniec ale tego nie zmienisz. Powodzenia z Orange!😉 Odezwij się jak już zamontują ci Funboxa, mam nadzieje, że sprosta twoim oczekiwaniom.
 8. Przecież pisałem, że to są bardzo dobre modemy, tylko nie bierze się nigdy WiFi od operatora. Modem bez WiFi jest przezroczysty i działa wyśmienicie.
 9. klosz007 ale do zmian pod Vectre to jeszcze daleka droga. Ja mówię o tym, że jeżeli Multimedia wprowadzi jakiś kanał 4K to będzie to moment w którym zaczną oferować moduły CI+ oraz dekodery 4K. Nie aktywują ci pakietu z kanałem 4K, wymóg będzie wymiana obecnego modułu lub dekodera na moduł CI+ lub dekoder 4K. Wg. mnie tak to właśnie będzie. Trzeba się przygotować na wymianę modułu na CI+, chętnych na 4K na pewno będzie sporo.
 10. Dla mnie sprawa jasna, dla nich to będzie ten moment kiedy ruszą z wymianą modułów na CI+ i jeszcze będą je parować. Chcesz 4K, musisz wymienić moduł
 11. Uważam ze bardzo dobrze robisz zmieniając dostawcę internetu. Mam nadzieję, że w Orange Funbox spełni wszystkie twoje wymagania.
 12. Coś mi się tu nie zgadza z tym parowaniem. Na forum były osoby z przejętej sieci Stream, które miały moduł CI i karta była z tym modułem sparowana. No to jak to z tym jest? Z tym 4K szkoda.
×
×
 • Create New...