Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Strzała jeśli mnie pamięć nie myli to przy światłowodzie da się zrobić przekierowanie portów, tam masz pełny dostęp do panelu routera tylko funkcji bridge nie ustawisz.

Sprawdziłem i wyglada na to, że w niektórych modemo/routerach, które oferuje UPC też nie można ustawić bridge. UPC ma tylko HFC a przy tej technologii Multimedia jednak umożliwia taki tryb na 4 porcie. Nie można tylko przy światłowodzie.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, korni007 napisał:

A co do skrętki, to gdyby przy ftth można by zastosować swój router z wkładka sfp to też byłoby OK, ale wciskają swój modem, gdsie przy skretve tego problemu by nie było. Bo tak naprawdę, czy osobie która korzysta np tylko z internetu, to ten modem jest potrzebny? Nie jest, podpina do ściany patchcord, wpina do routera z. Wkładka i powinno tak to działać.

Owszem,można,ale jest to w praktyce nieopłacalne,  przy modemach operatorzy mają efekt skali która mocno obniża koszty. Ile osób realnie weźmie SFP?? Ile osób ma w ogóle pojęcie co to jest tak naprawdę. Garstka, i garstka będzie takim czymś zainteresowana. Zawsze możesz przełączyć modem w bridge, ja swój mogę.

 

Co do IPTV powtórzę się to co pisałem kiedyś:

Pretensje miej do producentów TV, którzy mają oprogramowanie do IPTV a wstawiają go tylko do modeli biznesowych (hotele,restauracje, bary, szpitale itp) których raczej nie kupisz w normalnym sklepie. Cho.ler.a wie czy nie mają jakiś cichych porozumień z dostawcami tradycyjnej TV DVB, by jak najbardziej utrudniać rozwój IPTV.

Netia chociaż by chciała się dogadać w kwestii zmian w oprogramowaniu TV, by ich TV mogła być świadczona bez dekodera. Samsung, LG, Sony i TCL dali warunki chore. Nie do przyjęcia.

Orange z tego co wiem też coś tam negocjował. A standard DVB do IP niby od wielu lat ma być wprowadzony,ale kończy się niestety tylko na teorii. Tak jakby dotychczasowi operatorzy tradycyjni chcieli by stan taki jaki jest trwał jak najdłużej.Bo IP pozwoli nagrywać ile chcesz i nie wymaga wielkich głowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zgadzam się z tym co napisałeś - niewiele osób wie o sfp, ale taka opcja też powinna być umożliwiona, by nie brać od nich sprzętu, tylko podpiąć do swojego bezpośrednio.

Tzn kto jest zainteresowany, wpieciem bezpośrednio do swojego routera to powinien mieć taką możliwość.

 

Standard stoi w miejscu, wszyscy blokują, pytanie tylko w jakim celu, skoro iptv jest lepsze? Operatorzy dvb boją się konkurencji?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, korni007 napisał:

Standard stoi w miejscu, wszyscy blokują, pytanie tylko w jakim celu, skoro iptv jest lepsze? Operatorzy dvb boją się konkurencji?

Według mnie coś jest w tym na rzeczy. Operatorzy tradycyjni po wejściu IPTV dostali mocno w kość, od czasu wejścia w życie IPTV konkurencją dla nich jest Orange,który ma kable praktycznie wszędzie i w bardzo wielu miejscach może świadczyć usługę TV,chociaż by tam,gdzie jest możliwość tylko satelity lub naziemnej. Nie ma TV kablowych, i rynek jest skazany na satelitę lub właśnie IP. Tak samo Netia,która korzysta z okablowania Orange. Albo miejsca gdzie dotychczas rządziły kablówki i np. dzieliły się nieoficjalnie rejonami, tak by każdy był syty. A tu wjedzie taki ISP z np. Jamboxem i cały misterny plan w ... To tylko oczywiście rynek Polski,ale za granicą jest też podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od niedawna 60Mb/s. Po kablu jest 50Mb/s, a przez wi-fi waha się od 25 do 40 Mb/s. Mimo że od laptopa do routera jest 2metry i nic nie stoi na przeszkodzie. Na telewizorach smart przez wi-fi mam 25 do 35 Mb/s. Gdy miałem wcześniej internet 30Mb to również na TV było około 25Mb. Tak więc specjalnie tego zwiększenia prędkości na TV nie odczuwam. Materiał 4K nadal się tnie. Full HD jest OK. Żałuje że nie wziąłem 120Mb. Miałbym realne 60.

Bezpośrednie połączenie 3 telewizorów z routerem kablami jest u mnie niewykonalne bez remontu mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od niedawna 60Mb/s. Po kablu jest 50Mb/s, a przez wi-fi waha się od 25 do 40 Mb/s. Mimo że od laptopa do routera jest 2metry i nic nie stoi na przeszkodzie. Na telewizorach smart przez wi-fi mam 25 do 35 Mb/s. Gdy miałem wcześniej internet 30Mb to również na TV było około 25Mb. Tak więc specjalnie tego zwiększenia prędkości na TV nie odczuwam. Materiał 4K nadal się tnie. Full HD jest OK. Żałuje że nie wziąłem 120Mb. Miałbym realne 60.
Bezpośrednie połączenie 3 telewizorów z routerem kablami jest u mnie niewykonalne bez remontu mieszkania.
Zmienić należy router, obsługujący większe prędkości

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modem wraz z routerem mam od Multimedii. Arris czy jakoś tak. Wg.zapewnień serwisu technicznego obsługuje prędkości do 150 Mb.

Wisi sobie w przedpokoju na ścianie i nie przeszkadza. Nie chcę ciągnąć kabli po pokojach. Przy przedłużaniu umowy za rok zwiększę prędkość do 120Mb.

Nie zależy mi na super prędkościach. Gdy nie będą się cięły filmy 4K z Netflixa to już będzie dobrze. A z internetu  nic grubszego nie ściągam.  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkości nie mierzy się po WiFi tylko zawsze po kablu  każdy operator odrzuci wam ewentualną reklamację. Jak pójdziecie do UKE to też powiedzą wam to samo - uruchomili oficjalny serwis gdzie można mierzyć prędkość,  nie uzyskacie certyfikowanego pomiaru jeżeli będziecie robić test przez WIFi.

W mojej lokalizacji jest około 25 sieci WIFi, wszystkie działają na 2,4GHz, jak to ma działać stabilnie? Przy 13 dostępnych kanalach i fakcie, że teraz routery zajmują pasmo z sąsiednich kanałów bez żadnych zakłóceń mogą pracować góra 3-4 sieci WiFi. No to jak to ma działać szybko i stabilni przy 25 sieciach?? :)Przeszedłem na 802.11ac (nowy router), dokupiłem kartę WiFi, która obsługuje ac i narazie jest spokój - do czasu, aż za kilka lat wszyscy będą mieli routery z ac :), chociaż przy 5GHz jest o wiele więcej kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten router z modemem co posiadam od nich Arris to można przełączyć na 5GHz czy działa on tylko na 2,4 ? W czasie umowy przecież tego nie oddam, a wi-fi mam wykupione do 31 stycznia 2020 roku. Nie za bardzo się znam żeby to wszystko skonfigurować,gdybym kupił własny. Jak podpiąć wtedy do Arrisa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu przypadkach wolne łącze to wina naszego sprzętu, okablowania, połączeń itp.

Dobry router, szybka karta sieciowa, sprawna instalacja i wszystko działa jak powinno. 

Oczywiście poza awariami, które zawsze mogą się zdarzyć.

U mnie przy 120Mbps, jest OK, pomiar prędkości w sygnaturze. 

Edytowane przez marciniozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Użytkownicy,

 

temat ten uważam za mega pomocny i na swoim przykładzie chciałem przedstawić jak działa mechanizm obsługi klienta Multimedii:


Zwrociłem się do Multimedii z prośbą o nową ofertę w związku z zakończeniem okresu obowiązywania umowy.

Dotychczas miałem:
Super Box
Internet 30 Mb+
Dodatkowo: Filmy i seriale
ŁĄCZNIE: 79zł


Propozycja nr 1:
-90zł przy umowie na 2 lata.
Dodatkowo: pakiet HD
-100zł przy umowie na 1 rok plus 3 kanały HBO na cały czas trwania umowy

 

Propozycja nr 2

to co mam + pakiet HD:
na 1 rok za 88zł.
ewentualnie z jakimś sprzętem (Typu smartchwatch): 89zł.

 

Napisałem do multimedii list na FB i maila.

List był dość gruby, ale jednocześnie zachęcał do podjęcia rozmów.

Wskazywałem tam, że ogólna ocena usług Multimedii maleje, a jak pokazuje kontakt z ich  konsultantem - ceny analogicznych usług rosną. Ceny rynkowe, u alternatywnych usługodawców są niższe i zachęcają nowych klientów do przejścia do konkurencji. W naszym budynku istnieją już techniczne możliwości zmiany operatora TV oraz Internetu, a więc na ten moment nie stanowi to utrudnienia, jak było jeszcze kilka lat temu.

Napisałem, że wierzę, że pomimo słabszych notowań są  oni solidną firmą dlatego przekazuję sprawę do nich ponownie zachęcając równocześnie do kontaktu i dialogu odnośnie oferty, która została mi przedstawiona.
Być może biorąc pod uwagę długoletnią współpracę i fakt terminowego płacenia faktur przez klienta, istnieje szansa na bardziej elastyczne stanowisko z ich a strony i zmianę przedstawionej oferty.
Jestem zainteresowany długofalową współpracą. Liczę, że oni również.
 

Na FB, odpisali mi, że  w ogóle nie zadzwonią bo telefon nie widnieje w bazie.

Na mail odpisali tak, jak mniej więcej brzmiała odpowiedź konsultanta na infolinii (oczywiście ładnie ubrana w słowa, zaowaluowana): to oni ustaniawiają ceny, jak sie nie podoba to do widzenia).

 

 

Zadzowniłem do Multimedii ponownie, byłem ciekaw jaką ofertę dostałby nowy klient w tym budynku, w lokalu obok była linia, ale zrezygnowano z usługi, więc zapytałem na tym przykładzie.

Zaoferowano:

Mega Box
Internet 120 Mb+
ŁĄCZNIE: ok 60zł

 

Po tym nie miałem złudzeń, zadzwoniłem i poprosiłem o kontakt z działem rezygnacji.

Pani była "zdziwiona", że nowy klient otrzymał taką ofertę. Powiedziałem jej co myślę. Powiedziałem, że podejmę decyzję czy rezygnuję przez telefon czy na miejscu. Zadzowniłem ponownie aby złożyć rezygnację. Rozmowa była już zupełnie inna.

 

Ostatniecznie :
Mega Box
Internet 120 Mb+
na 2 miesiace za darmo HBO (pełen pakiet) + Canal plus prestige

Dodam, że umowa na 1 rok (o co mi chodziło)
ŁĄCZNIE: 79zł

 

Ugralem zamiast  Superbox, megabox.  A zamiast 30 Mb - 120 Mb. 

Do tego canal plus i hbo na 2 mies za darmo. Do tego umowa na 1 rok. Cena pozostaje niezmieniona.

Pewnie można było wiecej, ale odpuściłem.

Powiem szczerze jestem zniesmaczony takim  zachowaniem ze strony Multimedii: zero partnerstwa, krótkowzroczne działanie, obliczone na chwilową korzyść choć niestety w większkości przypadków pewnie im się to opłaca

Ja obstaję za innym modelem obsługi klienta i ten nie mieści się w moich standardach,ale cóż trzeba żyć dalej, nie brać tego do siebie, tylko grać, tak jak oni grają, albo zrezygnować. Może gdzie indziej mają inny model.

 

Dziękuję za pomocne opinie, fajnie, że jesteście - Świadomi Konsumenci. Tak trzymać!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, neuro_wrw_gang_ napisał:

Naprodukowales się a wysłałeś im w ogóle wypowiedzenie?

 

Za 80 pln to oferta słaba.

Cieszę, że uzyskałeś lepsze warunki.

 

Nie chciało mi się już bawić.

Sprawę załatwiłem na telefonicznej linii, gdzie przyjmują rezygnacje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dobry router, i przewody, wifi to największy syf, dobry do telefonów co najwyżej i jakichś Smart gniazdek, czujników, itp

I żaden operator nie przyjmie ci reklamacji prędkości po wifi
Druga sprawa to padło które masz (Arris) do niczego się nie nadaje. Mi streamy tak scinaly (właśnie przez arrisa) że dopiero po wymianie na Cisco (w trybie Bridge) i dopiecie swojego routera miałem spokój.
A analizowałem wiresharkiem pakiety bo myślałem że u mnie coś nawala.
Omijajcie Arrisa z daleka jak nie chcecie mieć problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy 3 lata temu zakładałem internet Multimedii nikt mnie nie pytał czy chce Arrisa czy inne ustrojstwo. Przyjechali,założyli,uruchomili i działało więc pojechali i tyle. Miałem 30Mb i działało. Po wifi miałem 25 Mb. Podniosłem do 60 i po wifi nadal mam 25-30 Mb. Dziś sprawdziłem kablem i jest 60-62 Mb a więc max. Zmienię położenie tego Arrisa.Zobaczę co to zmieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam problemów z przedłużeniem nie miałem, troche śmiechu i czekania. Do końca umowy 5 miesięcy, więc chciałem pozostać przy tym co mam. 120mbit za 35zł - nie mam ciśnienia na 10 czy 20zł/mc.

 

Dzwonienie 244244244

Chcę przedłużyć, umowe.

Ma Pan jeszcze 5 miesięcy.

Wiem.

55zł/mc

Proszę zarejestrować moje wypowiedzenie.

Nie mogę, przełączam do innego działu.

 

Dzień dobry, chce złożyć rezygnacje telefonicznie.

Jaki powód?

Chcę przedłużyć to co mam, za tyle za ile mam, a nie mogę.

Ma Pan 5 miesięcy do końca umowy.

Wiem.

Mogę Panu zrobić cene 45zł/mc i smartwatch czy jakiśtam rejestrator.

A może, telewizje, telefon?

Nie, dziękuje, chce złożyć wypowiedzenie.

 

Proszę poczekać.

 

12 minut muzyczki

...

To ja to Panu przedłuże.

 

Jak każdy operator mają ciśnienie na sprzedaż i podwyższanie ARPU - zwłaszcza jak szykują się znowu do przejęcia. Dla mnie to jest kompletnie zrozumiałe.

 

+ za możliwość złożenia telefonicznie wypowiedzenia, nie wiedziałem że zmienił się regulamin. Zaoszczędziłem wycieczek do budek lub 7zł na polecony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...