Skocz do zawartości

marivsh

Użytkownicy
 • Zawartość

  233
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2 Neutralna

O marivsh

 • Tytuł
  Czasami wpadam

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona
 • Lokalizacja
  Gliwice
 1. marivsh

  Multimedia

  @thommy18 mam podobną sytuację. Faktura w pierwszym miesiącu nowej umowy ok, a w kolejnym 3 razy wyższa. Reklamacja i czekanie na rozwiązanie, przy czym u mnie problem to nie złe kwoty, tylko np. trzykrotnie ta sama pozycja na fakturze. Podobno błąd systemu. Generalnie BOK MM to parodia - zamówienie usługi USB PVR kosztowało mnie 2 rozmowy - pierwsza 30 min (5 przekierowań) zakończona "nie możemy tego jeszcze zrobić", a druga 55 min (7 przekierowań) zakończona finalnie uruchomieniem usługi. Najlepszy motyw był, jak kobita mi powiedziała, że usługa będzie aktywna za 3 dni, więc pytam dlaczego nie od jutra, skoro jeszcze dziś jestem w stanie zatwierdzić warunki; po kilku sekundach ciszy "no dobrze, to można od jutra ją uruchomić". Trzeba naprawdę anielskiej cierpliwości...
 2. marivsh

  Multimedia

  Nie mówię, że nie, natomiast jak pisałem, sprawdzałem u siebie pod koniec tamtego roku i kanały były zakodowane (kartę z modułu wsadziłem w dekoder i na odwrót). Być może to pozostałość po starych infrastrukturach (moje karty miały jeszcze logo Stream), niemniej nie generalizujmy że "nie są parowane"; bo to, że u Ciebie działa, nie znaczy od razu, że i u innych zadziała. Jeśli już ktoś chce swój dekoder sobie kupić, to niech celuje w taki z gniazdem na moduł, a nie na samą kartę - będzie miał pewność, że zadziała, a moduł i tak otrzyma od MM (bo samych kart przecież nie dają).
 3. marivsh

  Multimedia

  Jak miałem wcześniej dekoder i moduł CAM, to kart które w nich miałem nie można było przemieniać, tzn. można było, ale dostępu do kanałów wówczas nie było, więc z tym brakiem parowania chyba różnie bywa...
 4. marivsh

  Multimedia

  Są dwie opcje: 4 zł na rok, albo 4,99 zł + 2 miechy za darmo. Włączona opcja działa na wszystkich dekoderach (nie trzeba dla każdego z osobna wykupywać opcji). Trochę średnio, że każą sobie płacić za coś, co w ogóle nie jest od nich zależne (musisz sobie swój dysk skombinować), a co po prostu blokują softem po sieci. Ale cóż, biznes to biznes.
 5. marivsh

  Multimedia

  Pytanie do posiadaczy KGS 3200: Gdy dekoder jest w trybie monitoringu (na wyświetlaczu jest widoczny zegar), to wciąż jest ciepły (a więc pewnie "żre" sporo prądu), dlatego wyłączam go w stan czuwania (wyświetla się tylko czerwona dioda) - tu jest wszystko ok. Gdy jednak zaplanuję nagrywanie (USB PVR) i wyłączę dekoder, to nagrywanie włączy się w odpowiednim momencie, nagra to co było zaznaczone, ale... raz dekoder po nagrywaniu się sam wyłączy znów w tryb czuwania, a raz nie wyłączy się wcale. Ktoś wie co jest przyczyną? Albo może ktoś wie, ile dekoder zużywa prądu w stanie monitoringu (w instrukcji jest tylko stan czuwania podany), bo jeśli to mimo wszystko niewielka ilość, to może lepiej zostawić go w tym stanie?
 6. marivsh

  Multimedia

  Mit o dwóch pilotach można obalić za 50 zł Mam od niedawna KGS 3200, dokupiłem sobie pilot OFA URC 7125 z obsługą na dwa urządzenia i nie ma żadnego problemu - włączam oba urządzenia jednym przyciskiem, część przycisków steruje TV, część STB (w trybie combo, bo zawsze można wybrać obsługę tylko któregoś urządzenia), można samemu rejestrować poszczególne przyciski, itd., a sam pilot to znacznie lepsza jakość niż pilot od dekodera - polecam A jednak jak pisałem wcześniej - możliwość nagrywania dwóch programów i oglądania trzeciego to taki komfort, że szybko się człowiek przyzwyczaja
 7. marivsh

  Multimedia

  Tak, tylko tak jak była mowa - trzeba oglądać kanał, żeby go nagrać. Na dekoderze można nagrywać np. film na HBO, mecz na C+ i oglądać snookera na Eurosporcie. Żaden TV z opcją nagrywania tego nie umożliwi. Jeśli chodzi o multiroom w konfiguracji dekoder + CAM, to miałem tak do niedawna. Jednak opcja taka jest (bądź była) tylko dla niektórych dekoderów (wydaje mi się, że tylko tych które posiadały kartę), natomiast np. KGS3200 wg technika nie można używać z CAM. Ktoś wcześniej pisał, że była taka sytuacja, że ktoś zażądał takiego układu (ale chyba z IPSem to był) i miał problemy z brakiem niektórych kanałów.
 8. marivsh

  Multimedia

  Nie powiem, pomysł o którym mówisz mi się przewinął przez głowę ostatnio Ale słyszałem, że podobno (niestety nie mam jak tego zweryfikować) dla operatora ważny jest też adres świadczenia usługi, zatem za umowę na nowego użytkownika ale w tej samej lokacji niekoniecznie można dostać równie dobre warunki jak po przedłużeniu po wypowiedzeniu.
 9. marivsh

  Multimedia

  Wypowiedzenie możesz wysłać już teraz, ale najpóźniej zrób to do końca lutego. Na wypowiedzeniu zaznacz, że rozwiązujesz umowę z końcem kwietnia 2019. Jeśli zadzwonią (a powinni) i zgodzisz się na nowe warunki przed końcem marca, to nowa umowa zacznie Ci się od 1 kwietnia, więc za pakiety kończące się w marcu nie będziesz płacił ceny katalogowej w kwietniu, tylko już nową promocyjną (zgodnie z nowymi zapisami), bo poprzednia umowa będzie wówczas nieważna.
 10. marivsh

  Multimedia

  Czy aktywacja możliwości nagrywania na zewnętrzny dysk w dekoderze Kaon w MM jest dodatkowo płatna, czy uruchamia się ją bez żadnych dodatkowych opłat?
 11. Poprawcie mnie, jeśli się mylę. Dekoder KGS3200 daje możliwość nagrywania w "sieci" (max 24h materiału, tylko na wybranych kanałach), ale można też do niego podpiąć swój dysk i działa wówczas nagrywanie na każdym kanale z limitem pojemności dysku, tak?
 12. marivsh

  Multimedia

  Macie Internet? Od ok. 17 u mnie nie ma
 13. marivsh

  Multimedia

  Mają rację, bo jeśli umowa jest do 31.12.2018, to składając wypowiedzenie w tym miesiącu (dziś, jutro, to już nie ma znaczenia) i zachowując miesięczny okres wypowiedzenia, umowa zakończy Ci się 31.01.2019, zatem za styczeń zapłacisz ceny "standardowe". Tak czy inaczej składaj wypowiedzenie jak najszybciej, a może jeszcze do końca roku zadzwonią z nową ofertą i te nowe warunki wejdą Ci od 1 stycznia, zatem za styczeń zapłacisz już zgodnie z nową umową.
 14. marivsh

  Multimedia

  Tzn. z modułami nie, ale z dekoderem tak? Bo jak mówię, ja mam dekoder i moduł - zmiana powoduje brak dostępu. Dodatkowo moje karty są "leciwe", bo mają logo Stream (czyli sieci, którą MM wykupiła kilka lat temu), więc może aktualnie już nie parują, a to jakaś pozostałość po starej sieci.
 15. marivsh

  Multimedia

  Kolego muszę Cię zmartwić, otóż są parowane, a przynajmniej w różnych lokalizacjach może być różnie; u mnie np. są (przełożenie karty z dekodera do modułu i odwrotnie powoduje info o braku dostępu). Więc generalnie wolałbym zaufać technikowi.
×