Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zielony w temacie. Wiedziałem, że coś się święci od 1 lipca. U mnie dwie karty Cameleon i jedna działa w spliterze. Dwa dekodery Ferguson Ariva 100E i jedyne co zauważyłem, że nie działa TVN Fabuła. Pytanie, dlaczego akurat ten kanał? Czytałem coś o 6A, ale nic mi to nie mówi.

Edytowane przez Barti
Post napisany niechlujnie, jednym ciągiem. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Wyjątkowo poprawiono post.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jose821011 napisał:

mam kartę Cameleon i swój dekoder. Mam kupić moduł niebieski na znanym portalu i Cameleon w moduł? Póki co, nie działa mi tylko TVN Fabuła.

 

Jeżeli masz na myśli ten moduł to szkoda pieniędzy.

 

CYFRA-High-Definition-HD-CAM-Modul-CI.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo ludzi nie rozumie jak działają karty Cameleon i Cayman ( i dobrze :)  ) w nagra cak7 . Z tego co tu można wyczytać ,to technicy PC+ jednak nadal wysyłają część keyset w EMM-ach OTA . Karta Cameleon z CAID 1813 ,będzie działać (z unikalnym NUID i CWPK ) w sprzęcie w którym działa karta Cayman. Przez bałagan i błędy techników ,"trochę" więcej wiadomo gdzie szukać dziur w zabezpieczeniach .Bravo PC+ :) i ich technicy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jose821011 napisał:

ircios, jakie wyjście widzisz w mojej sytuacji? Mianowicie mam kartę Cameleon i swój dekoder. Mam kupić moduł niebieski na znanym portalu i Cameleon w moduł? Póki co, nie działa mi tylko TVN Fabuła.

Nie rozumiem was kompletnie. Po jakiego grzyba wsadzacie Camela do modułu? Jak już tak chcesz to trochę drogi, ale szukaj taki moduł: https://hollex.pl/modul-deltacam-pro-twin-rev-20-deltacrypt-ci-p-4508.html . Na dzień dzisiejszy ogarnia wszystko co trzeba, a nawet więcej. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, tomek6680t napisał:

Przez bałagan i błędy techników ,"trochę" więcej wiadomo gdzie szukać dziur w zabezpieczeniach

Zdradź nam coś więcej w tym temacie. Uważasz że pc+ poprzestanie na wyłączeniu 0100 i przełączeniu cameli na 1813 i ewentualnie dołączeniu 6A? 

20 minut temu, czerstwy napisał:

Nie rozumiem was kompletnie. Po jakiego grzyba wsadzacie Camela do modułu? Jak już tak chcesz to trochę drogi, ale szukaj taki moduł: https://hollex.pl/modul-deltacam-pro-twin-rev-20-deltacrypt-ci-p-4508.html . Na dzień dzisiejszy ogarnia wszystko co trzeba, a nawet więcej. ?

Nie ma nigdzie info ze da radę z camelem w 1813 lub caymanem w 1884 więc gdzie jest wyjątkowość tego modułu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, czerstwy napisał:

Nie rozumiem was kompletnie. Po jakiego grzyba wsadzacie Camela do modułu? Jak już tak chcesz to trochę drogi, ale szukaj taki moduł: https://hollex.pl/modul-deltacam-pro-twin-rev-20-deltacrypt-ci-p-4508.html . Na dzień dzisiejszy ogarnia wszystko co trzeba, a nawet więcej. ?


Na tym module i karcie cameleon obecnie na TVN Fabuła jest ciemno. 
Chyba, że jest jakieś nieupublicznione firmware, na którym wszystko działa poprawnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, plockier napisał:

Zdradź nam coś więcej w tym temacie. Uważasz że pc+ poprzestanie na wyłączeniu 0100 i przełączeniu cameli na 1813 i ewentualnie dołączeniu 6A? 

Nie ma nigdzie info ze da radę z camelem w 1813 lub caymanem w 1884 więc gdzie jest wyjątkowość tego modułu? 

Nie istotne jest co ja uważam a co nie. Nie mam potwierdzonych informacji więc to tylko gdybanie. Do tego modułu chcesz wsadzać Caymana??? trzeba przyznać masz wysokie wymagania  od tego modułu. @meckbar może i u Ciebie nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz szary moduł cyfry+ za przyszłościowe rozwiązanie?

Jeżeli „szanujący swoich abonentów” operator przymusi (powiedzmy do końca roku) do wymiany kart to zostaniesz z kosztowną podstawką pod kufel z piwem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, meckbar napisał:

Uważasz szary moduł cyfry+ za przyszłościowe rozwiązanie?

Jeżeli „szanujący swoich abonentów” operator przymusi (powiedzmy do końca roku) do wymiany kart to zostaniesz z kosztowną podstawką pod kufel z piwem. 

Jak ktoś chce kupić amerykańskiego za 550 to zaproponowałem ten za 300.
To nie jest rozwiązanie dla mnie, ja już na Caymana z Modułem CI+ ECP wymieniłem i mi nic nie zgaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Bushiken napisał:

ja już na Caymana z Modułem CI+ ECP wymieniłem i mi nic nie zgaśnie.

Jak Szanowny Kolega umieścił moduł w sprzęcie zgodnym z ECP to oczywiście tak  będzie.

Jeżeli ten sprzęt tego nie ma, to na Canal+4K gdy operator zacznie zabawę z ECP mogą być "egipskie ciemności".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, inna będzie przyczyna ciemności. ?

Na niebieskim spowodowana faktem, że moduł nie obsługuje ECP, a na czarnym, ponieważ TV nie obsługuje ECP.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak będą mieszać, mieszać, kombinować co roku inne karty, moduły, cuda wianki aż się nie obejrzą jak abonentów nie będzie bo kto się w tym wszystkim połapie :-).

Zaparowane  treści hulają po necie i łatwiej  je będzie dostać piracko jak na legalu od platformy permium :-)

Edytowane przez Robert03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robert03 bo to taka "poprawność polityczna" jest pomiędzy producentami "kątetu" <=> firmami od zabezpieczeń treści <=> operatorami satelitarnymi - kablowymi.

Najważniejsze co to kasa się musi zgadzać - klient na szarym końcu ma najmniej do powiedzenia.

Co może dziwić bo wszyscy tj. producenci "kątetu" <=> firmy od zabezpieczeń treści <=> operatorzy satelitarni - kablowi żyją właśnie z pieniędzy klienta.

 

3 godziny temu, Bushiken napisał:

?

Na niebieskim spowodowana faktem, że moduł nie obsługuje ECP, a na czarnym, ponieważ TV nie obsługuje ECP.

 

Paragraf 22 się kłania.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Operator doskonale zdaje sobie sprawę, że osób pragnących korzystać z jego oferty na swoim własnym, niezależnym sprzęcie, jest zaledwie garstka, biorąc pod uwagę całkowitą liczbę jego abonentów, dlatego też może sobie "bez pardonu" pozwolić na takie praktyki. Zdecydowana większość abonentów korzysta z dekoderów dedykowanych, których funkcje są drakońsko ograniczone. Ale wielu abonentom to wystarcza. Wystarcza im jedynie "włącz/ wyłącz dekoder", "ścisz/podgłośnij dźwięk", "zmień kanał". Dzięki temu nawet kompletnie zielony laik w technice TV-SAT poradzi sobie z obsługą tego typu sprzętu.

Dlatego też taka Platforma CANAL+ nie będzie martwiła wcale o ewentualny odpływ tych abonentów, dla których możliwości dekodera dedykowanego to stanowczo za mało... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wydaje mi się że tak jest. 

Jeśli faktycznie by tak było to już dawno byśmy się pożegnali z seca, a jak widać to nadal jest w użyciu. 

To tylko nam się wydaje że takich osób jest mało, ale taki użytkownik najczęściej ma wysoki pakiet a Janusz częściej wybiera tanią opcję. 

Myślę że całkowite odcięcie od możliwości używania własnego sprzętu spowoduje spadek liczby wysokich pakietów i operator zostawi nam zawsze jakąś furtkę, dzięki czemu będzie wilk syty i owca cała. Solorz również ma furtkę otwartą i jak widać wcale mu to nie przeszkadza zwiększać liczbę abonentów 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...