Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego też jeśli ktoś nie potrafi sobie sam tego wykonać, to płacenie za taką usługę jest bez sensu gdyż za nieco większe pieniądze można mieć nowy sprzęt z enigma2 i bez przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie taka przeróbka to nie ma finansowego sensu - koszt takiego przerobionego dekodera to ok. 350-400zł.

Jednakże, obraz HD na procesorach STI jest przez wielu uznawany za lepszy niż na arm HiSilicon, czy Broadcom.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, robert451 napisał:

 

Czy Mógłbyś podesłać pewny  link do instrukcji wgrania enigmy 2 do pace PVR , mam jednego Pace juz go dałem do garazu  - kupiony na znanym portalu , wiec moge go uwalic w razie co ?

Ja pisałem o ogłoszeniach na Allegro czy Olx.

Samych instrukcji nie szukałem bo Pace nie jest mój, a samą taką operację za 150  zeta uważam za bezsens.

Lepiej kupić np. Octagona 4K za 400.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu byłem fanem N-boxów z E2. I nawet jeszcze to jakoś ciągnie choć szału nie ma.

Pace czy mydelniczka już sporo szybsze ale rzeczywiście przerabiać czy kupować taki sprzęt obecnie jak można mieć E2 z 4K  i szybkim prockiem plus kilka razy tyle pamięci za niewiele większe pieniądze rzeczywiście bez sensu.

Ale dla satysfakcji szczególnie jak się to zrobi samemu czemu nie. Niektórzy z tego samego powodu rzeźbią, strugają tudzież rózne inne dziwne rzeczy robią ?.

Edytowane przez darek.s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z góry przepraszam ale nie mam czasu czytać wszystkich wątków. Mam pytanie do kiedy będą działać karty Camelon? kończy mi się umowa i chcą ja przedłużyć na tych samych warunkach. Kart miały działać do lipca 2020 a konsultant twierdzi, że będą działać nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tommitmx napisał:

Witam, z góry przepraszam ale nie mam czasu czytać wszystkich wątków. Mam pytanie do kiedy będą działać karty Camelon? kończy mi się umowa i chcą ja przedłużyć na tych samych warunkach. Kart miały działać do lipca 2020 a konsultant twierdzi, że będą działać nadal.

Kameleony będą działać dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tommitmx napisał:

Kart miały działać do lipca 2020

Nikt oficjalnie nie stwierdził, że przestaną działać, były tylko plotki. Po 01.07 karty miały działać tylko w sprzęcie wskazanym przez operatora, ale na ten moment nic się nie zmieniło względem czerwca. Pytanie co dalej, ale tego nie wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego takie dziadostwo jak spliter? To było dobre kilkanaście lat temu jak nie było możliwości połączenia po sieci LAN/wifi. Aktualnie każdy box z E2 ma kartę sieciową dlatego boxy łączy się LANem albo po wifi i mają działać. Wszystkim zarządzasz z laptopa/telefonu/tabletu, a pilota używasz do podstawowych funkcji.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż takie dziadostwo, jak splitter, bardzo się przydaje, jeśli posiadamy jakieś inne odbiorniki poza dekoderami z Enigmą. Czy to będą niedrogie dekodery z czytnikiem kart (w systemie Seca), czy to będą moduły (istnieje duża gama modułów wielosystemowych lub tylko Seca) włożone np. do odbiornika telewizyjnego. Nie trzeba wcale ich łączyć w sieć LAN, w przypadku modułów, jest to w większości nawet niemożliwe.
Zaprawdę, istnieją inne urządzenia oprócz boxów z E2.

Nadmienię, że mój akurat dziadowski splitter obsługuje dwie karty: jedna Conax z kablówki, druga Seca z platformy satelitarnej. Klienci tego splittera to urządzenia (dekodery lub moduły) podłączone kablem, lub nawet bezprzewodowo. Wśród nich dekodery z Enigmą lub te proste.
Poza tym, ten mój dziadowski splitter ma także funkcję blockera, co się przydaje np. przy przedłużeniu sobie uprawnień, albo ochronie przed FEDC.

Edytowane przez AliAs99
  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, AliAs99 napisał:

Poza tym, ten mój dziadowski splitter ma także funkcję blockera, co się przydaje np. przy przedłużeniu sobie uprawnień, albo ochronie przed FEDC.

Tak, ta funkcja na pewno się przyda szczególnie jak zostanie wyłączone caid 0100. ;) Masz przykład na wp lub na tvn fabuła.

@G2000 zapewne estetycznie to wygląda. ;) Jakby tak wszyscy się tego trzymali to byśmy do dzisiaj na koniach jeździli. ;)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsza dyskusja nie ma sensu skoro się zatrzymałeś na etapie spliterow które były kilkanaście lat temu. Poczytaj to zrozumiesz o czym piszę, a jak nie chcesz, to przekonasz się ile wart jest jest spliter jak zgasną kolejne kanały. Efekt będzie taki że wymienisz sprzęt, a spliter stanie się bezużyteczny.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia niemal zawsze zależy od punktu siedzenia. 
Odbiorniki z E2 dają większe możliwości, ale kiepsko się sprawdzą w rękach kogoś nieobeznanego z tematem. Spliter to urządzanie typy „włącz i używaj”. Oczywiście dla kart seca to nietrafiona inwestycja, ale dla kart conax nadal się sprawdzi.
Wszystko zależy od tego co się chce oglądać i ile na to wydać. Być może to kwestia kilku lub kilkunastu lat i TV-SAT stanie się niszowa. Jak operatorzy będą traktowali swoich klientów tak jak robi to obecnie PC+ to raczej kilku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, meckbar napisał:

Punkt widzenia niemal zawsze zależy od punktu siedzenia. 
Odbiorniki z E2 dają większe możliwości, ale kiepsko się sprawdzą w rękach kogoś nieobeznanego z tematem.

Trafiłeś w dziesiątkę jednak podstawy nie są trudne i każdy kto chce może zaznajomić się z tematem. W efekcie zyskuje sporo nowych możliwości. Nikt nikogo nie zmusza do korzystania z czegokolwiek ale jeśli ktoś brnie w splitery i aktualnie dokupuje jakieś inne do tego konwertery, blockery to są to pieniądze wyrzucone w błoto. Wystarczy sprawdzić na kanałach na których stary system nie jest już używany, np. WP, TVN Fabuła i jeszcze kilku, a z czasem będą kolejne.

 

@G2000 w ostateczności zawsze można wymienić, jeśli masz samą kartę, na moduł i korzystać dalej.

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...