Jump to content

Robert03

Users
 • Content Count

  627
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

31 Dobra

About Robert03

 • Rank
  Aktywny

Informacje o profilu

 • Location
  Świecie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jakieś babole w uprawnieniach na Caymanach. U mnie FightBox działał przez 2 lata w pakiecie start na kacie Cayman w module niebieskim. Teraz mam pakiet Extra i też działa. Wygląda na to że kanał jest dostępny w każdym pakiecie Kiedyś w kablówce miałem przez 3 lata kanały HBO HBO2 i HBO3 HD na 2 dekoderach pomimo że nie miałem ich w abonamencie :-). No cóż, systemy tworzą ludzie, ludzie je programują a ludzie popełniają błędy. Myślę że kanał przez to nie straci bo i tak go nie oglądam. Nawet nie wiem czy mam go na liście kanałów.... obecnie chyba nie.
 2. Tak sobie czytam Wasze przemyślenia, opinie, uwagi i generalnie zgadzam się z jednymi i drugimi. W Polsce nie ma silnej TV publicznej bo od 1989 roku robi się w tym kraju wszystko żeby tak było. Państwo wpierało budowę prywatnych mediów osłabiając publiczne (nie tylko media z resztą). Nie powinno być tak że telewizja publiczna nadaje tylko na transponderach prywaciarzy, że mając wykupiona platformę u prywaciarza muszę płacić 2x abonament. PRzecież to można zrobić jedną ustawą ! Tylko trzeba chcieć To jest przyczyna źródłowa tego całego bałaganu który mamy w Polsce, który powstał na życzenie rządzących, przy milczącym braku sprzeciwu społeczeństwa. I co najgorsze: nic nie wskazuje na to by sytuacja ta miała się wkrótce zmienić. Naziemna telewizja cyfrowa trochę ten stan poprawiła co od razu spowodowało odpływ pewnej części abonentów do tego właśnie medium i poprawę cen u prywaciarzy. W czasach Cyfry Plus kiedy dawano dwie karty nieparowane abonament kosztował 150 PLN. Dziś kosztuje też 150 PLN i mówimy że drogo. Wtedy średnia pensja w Polsce wynosiła.... Dziś wynosi ..... Wtedy najlepszy piłkarz w Polsce , na świecie zarabiał ...... Dziś zarabia ...... Wtedy prezes najlepszego klubu piłkarskiego w Polsce, na świecie zarabiał..... Dzis zarabia ...... Wtedy konkurencją dla Canal Plus było ...... Telewizja naziemna 2 programy, w porywach 3 analogowe. Polsat był tylko jeden i nadawał naziemnie analogowo. Nie wszędzie był dostępny a na satelicie był FTA :-). Kablówki były analogowe i oferowały maksymalnie 50 kilka programów. Dziś konkurencją dla Canal Plus jest ..... Niech każdy wpisze w miejsce kropek odpowiedzi i będzie wiedział dlaczego dziś jest tak a wtedy było inaczej :-). Wtedy były inne koszty nadawcy, dziś są inne. Abonenci płacą coraz mniej chociaż jest ich potencjalnie więcej a koszty nadawania są wyższe. Nie wspomnę tu już o prawach autorskich i konkurencji na rynku sportu i filmu. Nie wspomnę o konkurencji ze strony innych mediów jakim jest np. internet i wiele darmowych treści tam oferowanych. Filmy są produkowane przez wytwórnie które posiadają własne kanały płatne więc sprzedaż filmów innym dystrybutorom nie wchodzi w grę lub cena filmu rośnie... No to jak wszystkim apetyt rośnie to rośnie także nadawcom treści. Dlaczego abonent ma płacić tylko raz za obejrzenie filmu, dlaczego ma płacić tylko za 1 odbiornik jak ma w domu więcej i tak dalej i tak dalej..... W Internecie przecież też już się za wszystko płaci....Gry niby darmowe a opłaty za "dodatki" są wyższe niż kilka lat temu koszt całej gry.... Kiedyś kupiło się grę za 150 PLN, instalowało i grało. Teraz kupuje się grę za 20 PLN lub jest bezpłatna i płaci się za przejście do kolejnego etapu lub za "dodatki" które czynią grę atrakcyjniejszą.... A rzetelne wiadomości w Internecie są ? Za darmo ? Nie znam miejsca.... a kiedyś były... Jeszcze fora się jakimś cudem bronią przed opłatami... Jak długo ?
 3. Żeby móc cokolwiek doradzić potrzebne są następujące informacje: 1. Gdzie mieszkasz ? Czy teren w kierunku nadajników telewizji naziemnej i radia jest otwarty czy są przeszkody (góry, lasy, ) itp. 2. Gdzie zawieszone będą anteny ? (dach, ściana, balkon) 3. Z którego obiektu (obiektów) chcesz odbierać telewizję ? 4. Z którego obiektu (obiektów) chcesz odbierać radio. Jakie stacje radiowe chcesz odbierać (dużej mocy, małej mocy? ) To na początek tyle...
 4. To ciekawe bo ja nie miałem takiej oferty a przedłużałem niedawno umowę a być może bym skorzystał.
 5. Proponowanie drugiej umowy przez Canal Plus to raczej nie jest norma :-).
 6. W salonie tak mi też powiedzieli że nie zejdą bo koniec umowy jest daleko i obecnie nie ma w ogóle opcji wymiany na dekoder z darmowa aktywacją. Doradzili czekać do marca 2021. Wtedy będą lepsze warunki na aktywację. W centrali wywołali ofertę wymiany dekodera "z palca" ale za ceny które podałem wyżej. No nic wypada płacić teraz albo czekać. "Oferta wymiany modułu na dek ważna od dziś przez 7 dni Mam czas by się zastanowić i chyba spasuję. Moduł póki co w ZGEMMA hula. Wcześniej w telewizorze Samsung bez problemu.
 7. Ja mam umowę do listopada 2021 i nie chcą zejść niżej póki co.... Pójdę do salonu zobaczymy.
 8. Na Infolinii trochę mniej - 99 PLN Aktywacja Ultraboxa + 5 lub 2x5 PLN / mies ( w zależności czy z dyskiem czy bez). I 49 PLN aktywacja WifiBoxa + 10 PLN /mies.
 9. To przelicz co się bardziej Tobie opłaca. Zależy jaki masz abonament, jakie kanały chcesz mieć na drugim telewizorze i jakie możliwości techniczne. Jestem w podobnej sytuacji. Mam obecnie moduł cam i abonament. Do końca umowy pozostało 1,5 roku. Chciałem zamienić moduł cam na dekodery tak by mieć multiroom. W ICA nie mam możliwości wymiany sprzętu ani dokupienia multiroom. Konsultant w ICA zbywa do punktu C+. W punkcie dowiaduję się że owszem można, ale koszty duże bo sama aktywacja Ultraboxa to w mojej obecnej sytuacji 150 PLN + 49 akrywacja WiFiBoxa + opłaty miesięczne za m.room .. Nie łapię się na żadne zniżki bo do końca umowy jest za krótko a jednocześnie zbyt długo by podpisać nową umowę.... Reasumując. W moim przypadku lepiej wziąć drugą umowę z drugim modułem albo czekać 6-7 miesięcy bo wtedy być może pojawią się oferty na przedłużenie umowy dla mnie. Koszty wzięcia multiroomu dla mnie obecnie to prawie 30 PLN / mies. Więc za to mam już prawie Comfort z modułem..... Oczywiście już HBO drugi raz nie wezmę bo jest GO i nie ma takiej potrzeby.
 10. Ja mam moduł (ten "niebieski") w telewizorze Samsung i przełączanie kanałów platformy Canal + odbywa się tak samo szybko jak w telewizji naziemnej (telewizor podłączony do anteny naziemnej i satelitarnej). Lista kanałów własna. Jedynym minusem jest dłuższe włączanie bo po włączeniu TV moduł musi się "odpalić". Zdarza się też że jak się szybko przełącza kanały (np. od 1 - 20 przyciskiem P+, P- jeden po drugim tak że obraz nie zdąży się pojawić i przełączamy na kolejny kanał) moduł "wypada" i kolejny kanał jest "zakodowany". Trzeba wtedy poczekać na restart modułu. To jest jednak wg. mnie wina oprogramowania TV które w tym modelu telewizora potrafi strzelać fochy. U teścia na ultraboxie przełaczanie kanałów jest minimalnie wolniejsze jak u mnie na TV z modułem ale szybsze niż na wifiboxie który lubi się zawieszać podczas przełączania kanałów lub podczas dłuższego oglądania jednego kanału. Jak włożę ten moduł do dekodera (Zgemma Twin) to kanały przełączają się tak jak w Ultraboxie.
 11. Teoretycznie da ale to nie zawsze jest do usłyszenia. Proponuję ustawić i przetestować. Dla człowieka stereo w domu jest wystarczające. W pokoju o powierzchni + - 20 m, bez odpowiedniego wygłuszenia nie da się zmieścić więcej odsłuchów tak by dały one spodziewany efekt. Pozostałe głośniki dają mierny efekt i robią więcej bałaganu niż pożytku (wg. mnie robią za zagłuszarki). Dobry wzmacniacz stereo, dobre głośniki, właściwie ustawione, dobre kable i usłyszysz więcej niż na kiepskim sprzęcie 5.1 i budżetowych głośnikach z obudowami wykonanymi z papieru. Temat rzeka, każde pieniądze można na to wydać....
 12. Niby lepszy tylko kto jest w stanie to usłyszeć jak 99,9% oglądających telewizję abonentów odbiera dźwięk z telewizora przy pomocy wbudowanych w telewizor głośniczków lub kiepskiego, budżetowego czegoś co nazywane jest "kinem" domowym i z dobrą jakością dźwięku ma niewiele wspólnego. Dla takich sprzętów obojętnie co jest, będzie grało podobnie. Poza tym jakość dźwięku jest drugorzędna gdy oglądamy filmy z lektorem bo on zagłusza wszystko i wystarczy tak naprawdę jakość telefoniczna. A filmy z lektorem ogląda 99,9% oglądających TV
 13. I tak będą mieszać, mieszać, kombinować co roku inne karty, moduły, cuda wianki aż się nie obejrzą jak abonentów nie będzie bo kto się w tym wszystkim połapie :-). Zaparowane treści hulają po necie i łatwiej je będzie dostać piracko jak na legalu od platformy permium
×
×
 • Create New...