Jump to content

tomek6680t

Users
 • Content Count

  836
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

23 Dobra

About tomek6680t

 • Rank
  Aktywny

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. tomek6680t

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  Te "konwertery/blokery" ,mają dwa rodzaje chip-ów (PIC) ,różnią się też wsadami (oprogramowaniem) . Firma która sprzedaje te "ustrojstwa" nie ma "licencji" na oprogramowanie i jego modyfikacje . Autor (autorzy) wsadów nie ma nic przeciwko używania wsadów ,ale jakoś im przeszła ochota do modyfikacji wsadów . Do tego nie ma kompletnie chętny do testowania modyfikacji/poprawek wsadów . Może Ci co sprzedają "konwertery/blokery" ,zajęli by się testami,pewnie jeszcze więcej kasiorki by zarobili ,teraz i na Swojej pracy .
 2. tomek6680t

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  @g0nz0s Tak jak czytam Twoje posty o kodowaniu 1813, 1884, oscamie . To od razu widać ,że masz o tym "przeogromną" wiedzie i niech tak zostanie na tym Forum . A jak Ty zaczniesz czytać inne Fora ,to może zostaniesz "specjalistą" od Conax 0B01 CWPK .
 3. tomek6680t

  Ferguson Ariva 103 i Ariva 203

  @Ferguson203 Jeśli to "całkiem nowy" moduł CAM CI+ od nC+ z kartą Cayman . Który jeszcze nie był uruchomiony w żadnym sprzęcie z "legalną" licencją CI+ ,to może nie działać w Arivie . Ten moduł powinien pobrać aktualizacje oprogramowania np. w telewizorze z wejściem na moduł CAM CI+ (w sklepie pewnie taki mają). To że infolinia nC+ twierdzi że wysłała uprawnienia dla karty ,to nie znaczy że Ty je dostałeś ,a na 99% to Ty ich nie dostałeś .
 4. tomek6680t

  Ferguson Ariva 103 i Ariva 203

  @Ferguson203 A jak to nie są błędne odczyty uprawnień karty ?
 5. tomek6680t

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  Trzeba mieć jakieś pojęcie ,w jaki sposób działa karta Cayman w oscamie .To wówczas się zrozumie ,że takiego oscama nie będzie dostępnego publicznie ,na taką skale jak oscam FEDC,to jest dłuższa opowieść,można Sobie doczytać w necie . @tail# Na co ja się będę decydować to jest moja osobista /prywatna sprawa. Co do Androida to jest root na procesory Amlog i uprawnienia Administratora/Programisty dla HiSilicon ,nie wszyscy o tym wiedzą (jak się okazuje).
 6. tomek6680t

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  @tail# Jakiś czas temu ,kolega z innego Forum,dostał zaraze FEDC na karcie nC+ w HF8900. Się zmartwił i jak większość Polaków udał się do monopolowego po flaszkę (na smutki). Z tą flaszką udał się do kolegi który miał w "szafie" DM 500 SD,poszperali w necie ,zainstalowali oscama z fix FEDC . I znowu HF 8900 zaświecił w domowym "multiroom" . Jak człowiek chce to sobie poradzi i to za małe pieniądze . Nie trzeba od razu kupować VU+ Ultimo 4k . Co do E2 ,to co raz mniej można w niej zmieniać/poprawiać zwłaszcza jeśli chodzi o sterowniki, kenel. Najbardziej to widać w Octagon 4008 . Z rozwojem samej E2 też nie jest najlepiej ,możesz wymienić jakie wtyczki powstały w ciągu ostatnich dwu lat ? Teraz co raz więcej ludzi kupuje TV z Androidem ,moduł CAM do telewizora i "święty spokój ". Działa KODI,HBBTV,przeglądarka internetowa i inne apk-i z szyfrowaniem DRM. Caynany nie będą działać w oscamie . Kto ma jaki tuner to już jego sprawa ,nawet jak to jest HF 8900 .
 7. tomek6680t

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  @tail# HF 8900 ,ma jakość obrazu HD jedną z najlepszych z dostępnych w Polsce tunerów . Na Arivach działa bloker ,ale trzeba przeczytać trochę opisów .
 8. tomek6680t

  Octagon SX88

  @wolfman
 9. tomek6680t

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  @gorg81 Włącz wszystkie EMM-y w readerze czytnika karty
 10. tomek6680t

  Ferguson Ariva 103 i Ariva 203

  A203 20190306 V1.33B6 Nowe SW
 11. tomek6680t

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  @mikmik Te informacje ,jak wgrać logi z EMM-ami,są dostępne w necie . Należy się zapoznać z opisami ,tym którzy zrobili te opisy ,ta metoda działa. To nie znaczy ,że u wszystkich to zadziała . Dużo trzeba czytać ze zrozumieniem . Sat4all .
 12. tomek6680t

  nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

  Nowy ROM jest wysyłany na "partię kart ,nie na wszystkie od razu. Tak jak zaraza FEDC . Żeby karta dostała nowy ROM ,muszą być odblokowany EMM-y global ,większość tunerów je blokuje ,po za tymi od operatora nC+. Najlepiej odblokować wszystkie EMM-y ,włączyć kanał TVP 1HD i ponowić uprawnienia. Po około godzinie zrobić restart tunera lub oscama (musi być restart karty) i ponownie "łapać" uprawnienia. W oscamie można wgrać logi które zmienią ROM karty. Co zmieni "nowy" Rev na karcie,to dopiero się okaże . FEDC też miało załatwić karty po Cyfrze+ ,ale jak na razie ,da się z nim żyć .
 13. tomek6680t

  Ferguson Ariva 253 Combo

  A253Combo 04032019 V1.33B6 Jest nowe SW do tego tunera.
 14. @emeryt Sporo tunerów (nie tylko CR ),mają problemy z "dodatkiem" pogody . Potrzebna jest ,zmiana serwera pogody.
 15. @kacper0058 Od nowego roku zmieniły się dostarczania danych pogodowych, w zależności od image i skina. Potrzebny jest ApiKey lokalizacji i danych pogodowych.
×