Jump to content

tomek6680t

Users
 • Content Count

  886
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

34 Dobra

About tomek6680t

 • Rank
  Aktywny

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Problem z "zamrażaniem " obrazu przy przełączaniu kanałów ,to problem z synchronizacją video i audio który też występuje w tunerach z innymi procesorami (AMLOG 9xx,HiSilicon),ten dekoder nie ma procesora BCM ARM a ma MStar K7P ,to tani procesor z tych najtańszych z bardzo kiepskim wsparciem dla oprogramowania . Do tego głowice FBC sprawiają problemy a w sumie oprogramowanie do nich . W opowieści konsultantów ,że wkrótce to poprawią w "nowym" oprogramowaniu ,można włożyć między bajki . Dla tunerów 4k z "wolnego rynku" z E2 ,nie ma nawet takich plotek o zlikwidowaniu problemu z synchronizacją video i audio. Co HDR ,to w oprogramowaniu po prostu to wyłączyli w tunerze ,tak jak to się robi w innych tunerach,gdzie jest taka możliwość . . . . i jeszcze PC+ każe sobie płacić za taki box ,to się nadaje tylko do UOKiK (Towar udostępniany odpłatnie,nie zgodny z opisem ) .
 2. @Pawel Kolejny raz stawiasz tezy nie poparte argumentami ,że "coś" masz w domu ,to Twoja sprawa ,a że nie pokażesz to już inna sprawa . OK niech będzie Tobie ,że tunery od PC+ i inne zużywają mniej noż 1W a w czuwaniu to jeszcze wytwarzają prąd . .... stek bzdur ,to według Ciebie w jaki sposób dekodery PC+ dostają aktualizacje oprogramowania ?
 3. @support458 Tu nie chodzi o camele i CAID 0100,bo wystarczy stówa i ma się conax 0B01 i dalej karta działa w oscamie . Głównie chodzi o moduły CAM ,tak żeby bez problemu można było wymieć kartę cameleon na moduł . Bez dodatkowych opłat i innych cyrografów . Do tego świadomość "zwykłego Kowalskiego" ,że to on ma ponosić koszty uszczelnienia praw autorskich nadawców,a nie platforma cyfrowa,co też denerwuję ludzi.
 4. @Pawel Tak samo ja mogę napisać ,że "piszesz bzdury",bo nie podałeś argumentów popierających Swoje tezy . Ja opieram się na własnej wieloletniej wiedzy w temacie tvsat . Takie zużycie prądu w tunerach od PC+ o innych platform wynika z tego ,że w czuwaniu te tunery mają praktycznie wyłączone tylko HDMI ,reszta jest włączona ,głównie chodzi o procesor i głowica (głowice) . A czemu są włączone ,bo dekoder dostaje z satelity instrukcje ,zmiany w oprogramowaniu ,nowe oprogramowanie . Co wymusza działanie praktycznie całego dekodera 24 na dobę . W dzisiejszych czasach ,aktualizacja dekoderów z satelity (OTT) stanowi duży problem dla platform satelitarnych ,bo nie jest energooszczędna ,wręcz przeciwnie .
 5. Dwa tunery od PC+ (stare szroty) ,to zużycie prądu w czuwaniu około 70W . Powiedzmy że w czuwaniu są po około 12 godzin ,to daje w miesiącu około 12zł Polskich ,to kolejna dodatkowa opłata za oglądanie tvsat wymuszona przez PC+ jeśli "Kowalski" zostanie zmuszony do wzięcia dwu tunerów ,za miast korzystania z samych kart w Swoim tunerze/module CAM .
 6. @Pawel Dwa tunery (w multiroom) od PC+ w czuwaniu ,pobierają po około 35W ,czyli razem 70W .Nowoczesny tuner może pobierać mniej niż 1W ,to jest różnica . A teraz Świat robi się energooszczędny i bardziej ekologiczny . Obecnie większość tunerów PC+ nie zostało by dopuszczonych do sprzedarzy na "wolnym rynku" ,zostawiają za duży "ślad węglowy",a to teraz popularny temat . Oczywiście jest to szczegół ,ale można się jego czepiać ,tak jak innych .
 7. Zmuszenie abonenta do wzięcia dekodera (dekoderów) ,zgodnie z regulaminem PC+ ,to zmuszanie go do płacenia więcej za prąd . Bo te szrotoboxy po n-ce nie są energooszczędne . Czyli to jest zmiana warunków umowy w trakcie jej trwania ,bo zmusza abonenta do ponoszenia większych kosztów z winy platformy cyfrowej . Dla tych co mają tylko same karty Cameleon . To "jeden" z haczyków które można zgłosić w UOKiK. Trzeba pamiętać ,że UPC dostała sporą karę od UOKiK za nieuzasadnione podwyżki abonamentu . Jeszcze nie tak dawno sprzedawano 1-2 tyś n-boxów z E2 miesięcznie . Od jakiś 5 lat box z E2 kosztuje (te tańsze) około 5 stów (też są tańsze) ,do tego są nadal w użyciu dziesiątki tysięcy tunerów z procesorem Ali które w większości przypadków kupowało się je dla karty cameleon . Jeśli ktoś dostał to "słynne" już pismo od PC+ ,to niech od razu dzwoni do nich z zapytaniem ,do jakiego najniższego abonamentu może zejść w jego umowie ,bo obecna sytuacja w PC+ jest niestabilna o może zostać z niedziałającą kartą a nie chce ponosić nadmiernych kosztów. To może PC+ da trochę do myślenia .
 8. @SatExpert Jest jeszcze pre-paid conax 0B01 z tunerem ITI-2850ST ,z którego można przejść na abonament . Te "pisma" od PC+ pewnie znowu zwiększą sprzedaż tych zestawów przed Świętami i biznes kręci się dalej . PC+ nie będzie musiała płacić za utylizacje tych szrotów .
 9. Działa komuś program TRACE TV z karty seca (0100) ,we własnym tunerze ? ECM 6A .
 10. Już dostępne OpenSPA 7.4.002 https://openspa.webhop.info/Descarga de Imágenes/Ferguson/ARIVA ATV TT/openspa-7.4.002-arivatwin-20191108_mmc.zip
 11. Już dostępne OpenSPA 7.4.002 https://openspa.webhop.info/Descarga de Imágenes/Ferguson/ARIVA ATV Combo/openspa-7.4.002-arivacombo-20191108_mmc.zip
 12. Ariva ATV TT ,Android SW update Normal http://ferguson-digital.eu/?wpfb_dl=2184
 13. Już wkrótce będzie dostępne image OpenSPA https://openspa.webhop.info/#Descarga de Imágenes%2FFerguson
 14. Team OpenSPA ( E2) z Hiszpanii ,zainteresował się nowymi tunerami Fergusona . To chyba ostatni kraj na tym świecie ,gdzie Arivy są jeszcze trochę "popularne" . Ciekawe czy firma Ferguson jest zainteresowana współpracą z tym Team-em ,oby tak !!!
 15. @Derek25 Pomyśl o tym zestawie https://pl.canalplus.com/sklep/promocje/Dostawa0-Extra-Canal-ITI2850-99/zamow Z tunerem 2850ST ,później można przejść na abonament . Jest z tym trochę "zabawy" ,ale warto:) .
×
×
 • Create New...