Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, tail# napisał:

W zasadzie za niedługo i tak będziesz musiał chyba, że nie będziesz korzystał z tej karty. Kartę cameleon można by było uruchomić w 1813 ale nie na cryptoboxie, bo ten sprzęt tego nie ogarnie.

To jaki tani tuner byś proponował zamiast tego Cryptoboxa? Każdy jeden własny będzie lepszy od tego wifi boxa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, emarti napisał:

To jaki tani tuner byś proponował zamiast tego Cryptoboxa? Każdy jeden własny będzie lepszy od tego wifi boxa. 

Zaledwie stronę wcześniej jest napisane. Trzeba czytać temat i trochę bardziej się zainteresować, a jak nie to wymiana na CI+ ECP, bo tak jest najłatwiej ale nie koniecznie najlepiej.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co sobie głowę w ogóle zawracać tunerem, który będzie czytał tylko Cameleona, pieniądze wywalać w błoto, skoro Cameleony i tak z czasem zostaną zastąpione docelowo Caymanami. Dedykowane Technisaty dla C+ będą bezużyteczne dla tej platformy. Jak już to brać sprzęt co obsłuży CI+ i przy okazji Cameleona do czasu wymiany na CAM'a. Dobry sprzęt z E2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Inspektor napisał:

Technisaty mają wejście CI+ i z modułem będą działać bez problemu z każdą kartą.

No co Ty? Wyobraź sobie, że to wiem. Moja odpowiedź tyczyła się dla osób, które [...] nie chcą Cameleona wymienić. Taki delikwent kupi dziadka dedykowanego dla C+, bo 6A czyta. A jak Cameleony wymienią to i tak weźmie moduł, który to będzie używał w wysłużonym sprzęcie. Chyba dlatego kupić coś nowego i coś, co ma w sobie więcej, niż przełączanie kanałów.

Edytowane przez Barti
Na forum nie wyrażamy się wulgarnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na cameleony zeszły klucze na lipiec? Od dwóch dni klikam w reaktywację karty - dziś miałem ważność ostatniej aktualizacji z kwietnia - i właśnie zgasło mi wszystko. Nie wiem jak u innych ale u mnie bywało ostatnio tak że musiałem na infolinii prosić o reaktywację - przez stronę nic nie szło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba mam pecha... saldo zero a uprawnienia nie przeszły. Codziennie od środy przynajmniej raz kliknąłem. 

Czy oprócz lastdr. jest jeszcze gdzieś źródło logów do sprawdzenia? Przez kilka ostatnich dni nic tam nie dało się sprawdzić. Dopiero dziś ruszyło.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ircios napisał:

No co Ty? Wyobraź sobie, że to wiem. Moja odpowiedź tyczyła się dla osób, które [...] nie chcą Cameleona wymienić. Taki delikwent kupi dziadka dedykowanego dla C+, bo 6A czyta. A jak Cameleony wymienią to i tak weźmie moduł, który to będzie używał w wysłużonym sprzęcie. Chyba dlatego kupić coś nowego i coś, co ma w sobie więcej, niż przełączanie kanałów.

Jak operator będzie brał się za likwidację Cameleonów w takim tempie co ostatnio, gdzie w sumie nikt nie ma pewności, czy lipiec to już definitywna data to na takim dziadku Technisacie jeszcze sobie można będzie pooglądać. Tak, jak pisałem też wcześniej, nawet taki dziadek będzie lepszy, niż ich ten dedykowany do ML WiFi Box. A mnie w drugim pokoju w zupełności wystarczy tylko przełączanie kanałów i jestem pewny, że pójdzie na tym dziadku to sprawniej, niż na WiFi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, polaris01 napisał:

Uprawnienia przeszły dziś rano - data 29 sierpień. 2 Camele w MR. Może jeszcze trochę pooglądam... 

Po każdej ostatniej aktualizacji uprawnień zawsze jest 2 miesiące czasu na złapanie nowych. Dlatego jeśli przez ten czas nic się nie dzieje i daty nie przesuwają się do przodu to znaczy, że jest coś nie tak. Dwa miesiące to jest spora ilość czasu ale jak widać niektórzy "śpią" i mimo to czasu i tak nie wystarcza. ;)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 24.06.2020 o 12:44, SatExpert napisał:

 6A to nie koniec świata, jak ktoś się wtajemniczy i nabędzie dekoder oparty na Linuxie to mu Camel jeszcze trochę podziała

 

Bałbym się doradzać komuś zakup dekodera na Linuksie, dopóki nie będą znane wszystkie zmiany, które są teraz przygotowywane. Już nawet 6A jest bardzo dużym problemem dla kart Cameleon , bowiem wymaga posiadania kluczy sprzętowych NUID i dCWPK, a ich uzyskanie jest skomplikowane i kosztowne.
A mogą być wprowadzone przecież inne zabezpieczenia. Więc informacja, że Linux sobie poradzi jest nieco przedwczesna.

 

 

W dniu 22.06.2020 o 19:40, rzutnik napisał:

Czytałem ten wątek ale trochę tego było: jedni piszą że cameleony dalej będą działać ale na oscam, inni że można zmienić camele na conaxy i wszystko zadziała na oscam, jeszcze inni, że tylko tunery (moduły) parowane z conax-ami. Jeszcze gdzieś czytałem że wszystko może być po staremu (czyli dowolne własne tunery) ale to już wiedza tylko dla wtajemniczonych i nie do podawania na forum. W sumie po lekturze tego wątku to jedna wielka niewiadoma co będzie.

 

OSCam nie jest czymś nielegalnym (podobnie jak posiadanie noża lub siekiery) dopóki nie używa się go np. do sharingu. Zadałem sobie ostatnio nieco trudu, żeby zobaczyć, jakie mam szanse odbierać nadal kanały telewizji z satelity przy pomocy własnej karty i dekodera z OSCam'em, informacjami mogę się podzielić. Wiadomo, jak jest aktualnie, za kilka dni może się to zmienić.

 

1. Karta Cameleon w trybie Seca. To najprostszy sposób odbioru. Działa na niezależnym sprzęcie: modułach i dekoderach (nie tylko w OSCam), również na splitterach. Nie są potrzebne żadne dane z karty. Operator wprowadzał pewne utrudnienia przesyłając na karty tzw. FEDC, można temu zaradzić albo w systemie OSCam, albo przez odpowiedni konwerter. Ten sposób odbioru (Seca) raczej na pewno zostanie zablokowany w lipcu.


2. Karta Cameleon w trybie Nagra 1813 (global pairing). Potrzebny jest dekoder z odpowiednio przygotowanym systemem OSCam (wersja publiczna od marca 2019 r.). Do konfiguracji systemu OSCam można użyć pewnych danych (liczb) dostępnych publicznie. Ta wersja prawdopodobnie również wkrótce nie będzie działać. W chwili obecnej już istnieje kilka kanałów, które nie działają w tym trybie (global pairing) ze względu na zmianę długości klucza z 64 na 6A (np. Biznes24, Private TV).


3. Karta Cameleon w trybie Nagra 1813 (generic pairing). Odpowiednio przygotowany OSCam (wersja publiczna od czerwca 2019 r.) wymaga dodatkowych danych pochodzących z dekodera, pary NUID-dCWPK. Co ciekawe, mogą to być dane z innego dekodera, niż dekoder od posiadanej karty,  jednak takie dane raczej nie będą udostępnione publicznie, ze względu na możliwość identyfikacji sprzętu lub możliwość zablokowania przez operatora. Dane są możliwe do uzyskania z dekoderów Pace i Sagemcom DSI83/DSI87, jednak potrzebny jest odpowiedni sprzęt i umiejętności. Koszty kilkuset złotych, ryzyko upublicznienia, ryzyko zablokowania danych, do tego dochodzi brak gwarancji, że operator nie zmieni sposobu zabezpieczeń.

 

4. Karta Cayman (w trybie Nagra 1884). Istnieje odpowiedni OSCam (wersja publiczna od lipca 2019 r.) i wymaga danych z dekodera NUID, CWPK. Uwagi podobne, jak dla karty Cameleon - p.3.

 

5. Carta Conax z RSA. Karta pochodząca z dekoderów ADB 5800S/5800SX (modele BSKA, BSLA). Z karty można wydobyć klucz RSA, nawet nie posiadając dekodera. Umieszczamy kartę w czytniku i uruchamiamy program RSA_FIX do odczytu RSA (ewentualnie można też uzyskać to w OSCam'ie). Istnieje OSCam, do którego wpisujemy uzyskany klucz RSA. Sytuacja skomplikowała się w marcu 2020 r., kiedy to operator zmienił tzw. exponent (z 000000010001 na 100000020001) i przysłał nowe RSA. Jeśli karta posiada nowe RSA, to wyliczenie RSA nie jest możliwe. Ratunkiem jest np. blokowanie zapisu na kartę nowego RSA. Można też wrócić do starego RSA, jeśli posiadamy, lub uzyskamy instrukcję EMM-U, która zapisuje na karcie stare RSA.

 

6. Karta Conax z CWPK. Karta pochodząca z dekoderów ADB 2849ST/2850ST/2851S. Z zestawu dekoder+karta można uzyskać klucz CWPK przez wrzucenie do dekodera exploita po sieci LAN. Metoda wrzucenia exploita została odkryta przez Security Explorations (SRP-2018-02). Istnieje odpowiedni OSCam (od marca 2019 r.), który może zostać użyty z kluczem CWPK.

 

Wymienione powyżej metody używania karty w dekoderze z systemem OSCam, to metody, które działają dziś. Wkrótce się okaże, co zostanie zablokowane od lipca 2020.

 

  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77 uważasz, ze pracownicy firmy Nagravision są tak głupi, że nie znają zasad funkcjonowania własnego systemu kodowania i śledzą temat na polskim forum "Sat Kuriera", gdzie co druga wypowiedź w tym temacie to "kupić tuner, czy wymienić na moduł", aby dowiedzieć się co można, a co nie w obecnym systemie kodowania :)?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...