Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już nie będzie c+ działać na własnym sprzęcie (Ferguson i Camaleon), to który polecacie od nich tuner? Zależy mi na własnej liście kanałów lub ułożenia sobie ulubionych tak jak będę chciał, może być 4k, ale nie koniecznie, z dyskiem twardym lub możliwością podłączenia własnego dysku. Mam pociągnięty tylko jeden przewód od anteny sat, nie wiem czy muszą być dwa, nie zależy mi na tym, aby oglądać i nagrywać w tym samym czasie. Nigdy nie miałem ich tunera. 

Edytowane przez 5kt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czarek007 napisał:

Chip czyściłem,kartę wkładałem do różnych dekoderów,ale na stałe siedziała w Cryptoboxie 600 i wnim przestała działać.Potem wkladałem ją do Enboxa E2 i na koniec do Pace no i nie chce ruszyć.

Panów uprawnienia może. Karta do Pejsa wtedy.

 

@5kt Jak chcesz własną listę ulubionych na sprzęcie operatora to tylko któryś Sagemcom lub Moduł CI+ ECP i wtedy do własnego sprzętu z wejściem CI+

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, 5kt napisał:

Jak już nie będzie c+ działać na własnym sprzęcie (Ferguson i Camaleon), to który polecacie od nich tuner? Zależy mi na własnej liście kanałów lub ułożenia sobie ulubionych tak jak będę chciał, może być 4k, ale nie koniecznie, z dyskiem twardym lub możliwością podłączenia własnego dysku. Mam pociągnięty tylko jeden przewód od anteny sat, nie wiem czy muszą być dwa, nie zależy mi na tym, aby oglądać i nagrywać w tym samym czasie. Nigdy nie miałem ich tunera. 

Możesz wziąć któryś 4k albo wifibox premium 

Ustawisz na nich swoją listę ulubionych kanałów, (numeracja zostanie operatora) 

Na zwykłym wifibox możesz ustawić własną listę z własną numeracją 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelTSW ustaw sobie listę tak żeby mieć.

 

1. C+ 4K

2. NASA UHD

3 UHD1 by Astra

4.każdy inny kanał z oferty PC+

5.każdy inny kanał z oferty PC+

na dekoderze od PC+

 

Do tego dochodzi możliwość dodania na dowolnej pozycji od 1 do np. 1000 dowolnego kanału z dowolnego satelity.

Nie tylko PC+ jest dostępny do oglądania i to daje prywatny dekoder satelitarny.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że numeracji tak nie ustawimy, no chyba, że na zwykłym wifi box - na nim się da. 

 

Kanałów z całego hotbirda nie da się dodać 

 

Podam ciekawy przykład:

 

Top kids - kanał dla dzieci FTA (darmowy) nie jest dostępny w nc+ mimo że jest darmowy, do odbierania go trzeba mieć swój własny dekoder. Porażka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@5kt nie wiem który jest najtańszy oraz jednocześnie poprawnie obsługuje moduł i ma opcję dodania dysku twardego, bo nie mam cennika w głowie. Chociaż u siebie mam możliwość instalacji dysku, to i tak nie korzystam z tego, bo mam zasób NFS i opcję nagrywania po sieci LAN. Natomiast jeśli nie jesteś w temacie, to bierz sprzęt od operatora tak jak napisali poprzednicy ale wiąże się to z ograniczeniami (dla mnie nie do zaakceptowania żeby nie było można dodać dowolnego kanału z hotbirda, o innych np. z astry 19e nie wspominając ale nieważne).

Reasumując:

własny sprzęt - trzeba wykazać minimum zainteresowania/wiedzy podstawowej ale nie ma ograniczeń.

sprzęt operatora - nie trzeba myśleć ale są ograniczenia czasami nawet tak podstawowe jak dodanie wybranych kanałów do listy.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, czarek007 napisał:

A bez tych logów nie da rady coś wykombinować?Dzwoniłem bo BOA to gościu kazał mi iść do salonu nc+ wymienić kartę,chciałbym tego uniknąć.

Miałem bardzo podobna sytuacje do Ciebie, pisałem nawet o tym w tym wątku, próbowałem wszystkich możliwych sposobów na kilku dekoderach, odnawiania uprawnień, czyszczenia, karta nie ruszyła. Druga karta działała poprawnie w każdym dekoderze w którym pierwsza nie działała. Skończyło się niestety na wymianie w salonie na Caymana i parowaniu z dekoderem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, czarek007 napisał:

A bez tych logów nie da rady coś wykombinować?Dzwoniłem bo BOA to gościu kazał mi iść do salonu nc+ wymienić kartę,chciałbym tego uniknąć.

Jak karta dostała FEDC  to już nie wiele pomoże ale fachowcem nie jestem, u mnie tak było jak u ciebie nie wiem ale czy warto brnąć dalej w niezależne dekodery skoro od 1 lipca wszystkie karty mają być rzekomo sparowane z dekoderami dostawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jackowski napisał:

nie wiem ale czy warto brnąć dalej w niezależne dekodery skoro od 1 lipca wszystkie karty mają być rzekomo sparowane z dekoderami dostawcy.

Czy warto jest zależne od tego jaki sprzęt się posiada, bo nie jest powiedziane że od razu 1 lipca zostanie wszystko wyłączone. ;)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...