Jump to content

emarti

Users
 • Content Count

  1130
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

29 Dobra

About emarti

 • Rank
  Połowa mocy ;)
 • Birthday 04/03/1979

Informacje o profilu

 • Location
  Nord

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak, dekoder główny jakim jest Mediabox oraz karta Cameleon do usługi Multiroom są w różnych mieszkaniach. Cameleon jest użytkowany na Cryptoboxie a wifi box jest w szafie. Dlatego możliwości użytkowania wifi boxa nie ma. Zastanawiam się co teraz można zrobić. Oddać sprzęt do Multiroomu i wziąć moduł? Tylko jak to będzie się miało z opłatami bo obecnie Multiroom mam za free a ewentualny moduł to już nie będzie Multiroom tylko opcja oglądania gdzie się chce. Oczywiście musiałbym też zakupić nowy własny dekoder z wejściem na moduł. Czy może jest jeszcze jakaś inna opcja na odbiór z tego samego abonamentu w dwóch lokalizacjach?
 2. Tak jak pisałem musiałem wyłączyć z prądu dekoder i już świeci to co ma świecić. Dziwię się jednak że od dawna nie świecą TVP1 i TVP2. Mam też pytanie. Czy dekoder wifibox otrzymany do Multiroomu można jakoś przerobić aby wraz z posiadaną do niego kartą Cameleon stał się niezależnym dekoderem? Tak mnie naszło takie pytanie.
 3. Sorki, wyłączyłem na chwilę dekoder z prądu i część świeci ale jak na szybko przejrzałem bo zaraz wychodzę z domu, to świecą tylko C+ i Polsaty Sport Premium.
 4. @przemek1234 Jak już wszystko zgaśnie na Cameleonie to pójdę do punktu (ów) i zobaczę czy będę mógł oddać sam dekoder i wziąć moduł. Ale jednak cały czas nie daje temu wiary. Ale skoro koledzy piszą że powinno się dać to zobaczymy.
 5. Dokładnie mam taką ofertę. Dekodery muszą się widzieć albo przez kabel albo przez wifi. Mediabox wifi nie ma więc jeśli nie chcemy lub nie możemy połączyć dekoderów kablem należy do Mediaboxa dokupić moduł wifi czy jakoś inaczej to się nazywało. Dlatego od samego początku wydawało mi się to dziwne co piszecie że można oddać sam dekoder który jest dedykowany do usługi Multiroom a zachować kartę. Ale oczywiście popróbuję w punktach może coś się uda. Zapewne wiecie jaki toporny w obsłudze jest ten wifibox więc zakupiłem dekoder z wolnego rynku który jest szybszy w obsłudze jak i też generuje lepszą jakość obrazu i dźwięku. To była przyczyną że zakupiłem tani dekoder HD który i tak okazał się lepszy niż ten wifibox. Być może a raczej na pewno gdybym do Multiroomu dostał takiego Mediaboxa to nie bawiłbym się w kupno sprzętu z wolnego rynku. Jednak toporność wifi boxa była dla mnie nie do zaakceptowania. Jeśli chodzi o "mój sprzęt" w strefie abonenta to wstawiam screeny jak to u mnie wygląda bo ktoś tu pisał że istotne jest jak sprzęt jest rozpisany. https://naforum.zapodaj.net/b177b0b202ce.jpg.html. https://naforum.zapodaj.net/fcd40806ea61.jpg.html
 6. Ciężko mi jest w to uwierzyć że to iż kartę dostałem wraz z dekoderem do usługi Multiroom nie jest widoczna w systemie jako komplet i można oddać sam dekoder i nikt nie upomni się o kartę. To że są ludzie którym udało się to spowodowane było zapewne błędem osoby obsługującej klienta, jakieś niedopatrzenie itp. Poza tym jeśli mam na swoim koncie abonament z dekoderem głównym + usługę Multiroom to zakładając że uda mi się oddać sam dekoder z Multiroomu i otrzymać moduł to ta usługa Multiroom przestaje istnieć na moim koncie klienta, tak? Bo przecież nie można mieć usługi Multiroom z modułem. A jakie mogą być koszta otrzymania modułu i czy abonament się zwiększy?
 7. Edytowałem post wyżej. Na szybko przeczytałem i punkt 1. z linka chyba mnie dyskwalifikuje. Przecież jak ktoś wejdzie w moje dane to będzie miał tam jak byk że do dekodera z którym przyszedłem powinna być jeszcze karta. Słabo to widzę. Może ktoś się wypowie czy udało mu się zrobić coś takiego. 1. Posiadać kartę cameleon bez wydanego dekodera
 8. Staram się zrozumieć bo wątpię aby przeszedł taki myk. Dekoder razem z kartą mam w usłudze Multiroom i tworzy to według mnie komplet. Wątpię aby udało mi się oddać tylko sam dekoder. Co innego gdyby ten komplet był w usłudze podstawowej ale jak powiedziałeś spróbuję. A czy modułu nie dostaje się zawsze z kartą? Na szybko przeczytałem bo muszę wychodzić zaraz. Punkt pierwszy już mnie dyskwalifikuje 1. Posiadać kartę cameleon bez wydanego dekodera
 9. Ale jak mam tego Cameleona w usłudze Multiroom to jak mam wymienić to na moduł? Pójdę do punktu i mam powiedzieć że oddaje wifi boxa wraz z cameleonem i chce moduł? Co innego jakbym miał Cameleona jako pierwszą usługę ale mając go w multiroomie nie bardzo rozumiem jak mam to zrobić. Można więc w ramach Multiroomu mieć sam moduł z kartą? Albo czegoś nie rozumiem.
 10. To według Ciebie jaki ten sprzęt wybrać pomijając sprzęt ściśle dedykowany od operatora pod umowę? Dopuszczam taki sprzęt tylko weź pod uwagę że ta karta jest z Multiroomu więc chciałbym ją sobie wziąć razem z tym dekoderem nawet na drugi koniec Polski podłączyć i oglądać. Jak wezmę dekoder dedykowany pod Multiroom to będę związany tylko w obrębie jednego mieszkania a to mnie nie interesuje.
 11. Wgrałem najnowszy soft dedykowany do mojego dekodera i zaświeciły niektóre kanały. Głównie jakieś tematyczne ale np. TVP1 i TVP2 nie świecą. Poczekam, może nabiorą uprawnień. O dziwo świeci pakiet Polsat Sport premium który dostałem przy przedłużeniu umowy ale od początku nie świecił na moim sprzęcie. Nie wiem czy mogę napisać o jakie forum chodzi.
 12. Mam nadzieję że jakieś nowe oprogramowanie do niego rozwiąże problem. Uprawnienia przeszły do 19 października więc karta załapała je gdy była w punkcie w sprzęcie operatora. Wcześniej były do dziś i mimo puszczania że strony nic to nie dawało.
 13. Niestety ale u mnie nie działa. Jest jak było. Czyli wina dekodera bądź oprogramowania. Muszę napisać na innym forum czy można to jakoś uratować. A co masz na myśli pytając czy mam to gdzieś odpalić w nagravision? Tak jak pisałem wcześniej mój dekoder to Cryptobox i nie mam nic innego poza Mediaboxem Platformy.
×
×
 • Create New...