Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, tail# napisał:

@ww6 do sprzętu który jest pod conax chcesz wsadzić cameleona? Ten sprzęt nie jest wart 300zł.

Tuner ma wejście na moduł CI+ więc jest to możliwe. 
A czy pieniądze wyrzucone w błoto? Zależy od oczekiwań użytkownika i tego jak niezawodny okaże się ten sprzęt. Ze wsparciem technicznym przez producenta nie powinno być problemów, a to jest duży plus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios ze strony producenta: "Für Pay-TV vorbereitet (CI+ Modul, Abo und Smartcard des Anbieters werden benötigt, optional erhältlich, in Deutschland z. B. kompatibel zu Sky, HD+, freenet TV u.a)" niby ma działać z HD+ które jest w nagra więc może będzie ok ale 300zł za sprzęt z zamkniętym softem i tak bym nie nadał. Ciekawe czy ten sprzęt ma przynajmniej jakiś porządny edytor listy kanałów czy pozostaje układanie listy z pilota. W normalnych sprzętach listę kanałów pcha się przez LAN z dowolnego urządzenia w sieci typu komp, telefon. :)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ww6 napisał:

Ja kupiłem ten

https:// :censored:

przesyłka jeszcze nie doszła. Mam nadzieję, że będzie działał. Są też droższe technisata, ale mi wystarczy ten.

 

Z tego co kojarzę to kolega kupił ten tuner z racji slotu CI+ a więc pod moduł CAM CI+ ?

 

Owszem slot CA jest w CONAX ale slot na moduł jest z certyfikowanym CI+

 

@tail# oraz @ircios  wydaje mi się że nie "wtopił" pieniędzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zakup pod moduł z caymanem, który dzisiaj wziąłem za camela. Jak będą jakieś problemy to mam 14 dni na zwrot. Skorzystałem  z  opcji opóźnionej płatności, którą wprowadziło ostatnio all...o, także gdybym w razie problemów go odesłał to nie będę musiał się użerać ze sprzedawcą o zwrot kasy.

Dekoder chciałem prosty bez wodotrysków; ma działać i tyle. Napewno będzie lepszy niż sprzęt od c+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technisat jest zdecydowanie lepszym wyborem od dekoderów Sagemcomm.

Czytelniejsze menu ( po polsku ) - można bez problemu wyszukiwać kanały z innych satelit. Listę można ułożyć wedle swojego uznania.

Nagrywanie działa też dobrze. Można sobie nagrania z dysku Technisata oglądać w domowej sieci na komputerze.

 

Był sprzedawany jeden model Technisat DigyBoxx HD C+ dedykowany do kart C+.

W tym modelu karta Cameleon działała w trybice Nagra 1813 tylko i wyłącznie.

Do tego czytnik kart obsługuje także karty Conax - Smart HD bez problemu.

Plus wejście na moduł CI/CI+ z Polsatu i 2 w jednym.

 

66cd4db5a0bb49bb.jpg

 

 

 

Instrukcja obsługi tego dekodera:

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwi8nqrF65_qAhWmtYsKHS7tBXQQFjACegQIAxAB&url=https%3A%2F%2Fwww.technisat.com%2Fassets%2Fmedias%2Fdocus%2F45%2Fbda_DiGYBOXX_HD_C%2B_PL_PRINT.pdf&usg=AOvVaw3grHzpnKFJpm4rlEjXMmHg

Edytowane przez tweed77
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, ww6 napisał:

Tak zakup pod moduł z caymanem, który dzisiaj wziąłem za camela. Jak będą jakieś problemy to mam 14 dni na zwrot. Skorzystałem  z  opcji opóźnionej płatności, którą wprowadziło ostatnio all...o, także gdybym w razie problemów go odesłał to nie będę musiał się użerać ze sprzedawcą o zwrot kasy.

Dekoder chciałem prosty bez wodotrysków; ma działać i tyle. Napewno będzie lepszy niż sprzęt od c+.

 

Nie będziesz musiał nic odsyłać bo dekoder moduł CAMCI+ pociągnie "no problem". Mam taki dekoder u moich rodziców (moduł CAM z CP i karta 9SMART HD+) i gra 16 godzin na dobę i nie było z nim problemu od 4 lat.Nwm z jakiego dekodera obecnie korzystasz ale zobaczysz już na samym początku różnicę w jakiści obrazu.

 

@tweed77 mam takie dwa dekodery w razie "w"?

 

 

 

Edytowane przez @EagleEye@
dopiska treści posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekornie można było do niedawna kupić używki te Technisat DigyBoxx HD C+ za niecałe 100 zł albo i mniej.

 

Są także wersje dekoderów Technisata z dwoma wejściami sat + dysk wbudowany 1 TB np. Technisat TechniCorder 2x ISIO S 1TB w dobrej cenie.

 

Trochę nie doceniane dekodery na polskim rynku.

 

Do tego każdy Technisat wejście na moduł ma certyfikowane CI+.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ww6 napisał:

Ja kupiłem ten

https://allegro.pl/oferta/tuner-technisat-technistar-s3-isio-internet-usb-9267391982 

przesyłka jeszcze nie doszła. Mam nadzieję, że będzie działał. Są też droższe technisata, ale mi wystarczy ten.

Ale ten tuner nie posiada kieszeni na moduł CI+ ECP a ja właśnie taki potrzebuję.[w rozsądnej cenie]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wprowadzić coś dla garstki ludzi, którzy mają najnowsze TV z wbudowanym tunerem sat i wejściem CI+ z ECP.

Reszta niech bierze dekoder Ultrabox 4K albo inny dekoder dedykowany.

 

UOKiK powinien się przyjrzeć takiemu zachowaniu - podejściu do klienta.

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, @EagleEye@ napisał:

Nie będziesz musiał nic odsyłać bo dekoder moduł CAMCI+ pociągnie "no problem". Mam taki dekoder u moich rodziców (moduł CAM z CP i karta 9SMART HD+) i gra 16 godzin na dobę i nie było z nim problemu od 4 lat.Nwm z jakiego dekodera obecnie korzystasz ale zobaczysz już na samym początku różnicę w jakiści obrazu.

Korzystałem z vu+ (niestety do dzisiaj, bo karta poszła na wymianę cayman+moduł) i dsi83. Jeśli w tym technisacie jakość obrazu będzie co najmniej taka jak w vu+ to będę usatysfakcjonowany. Najważniejsze , że nie będę musiał przekładać kart ani łączyć kablem multiroomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Pawel napisał:

Hmm UOKiK ma nakazywać prywatnej spółce w jaki sposób ma udostępniać sygnał swoim klientom ?

 

Od jutro twój dostawca internetu wprowadzi do twojej oferty jeden słuszny router.

W ramach zabezpieczenie przed dzieleniem internetu w domu pomiędzy użytkowników w domu i oraz sąsiadów.

Będziesz mógł podpiąć jeden komputer po kablu lan.

Za każdy dodatkowy komputer - tablet 15 zł od podpiętego urządzenia.

Brak możliwości korzystania z wifi. Chyba że zapłacisz 50 zł to ci włączymy na routerze + 15 zł za każdy podłączony sprzęt.

 

I co będziesz zadowolony ?

 

Nie jest to działanie na szkodę klienta i UOKiK powinien przeciwdziałać takim zagrywkom ?

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zadowolony ale moje zadowolenie nie ma nic do rzeczy. Równie dobrze możesz wymagać aby sklep na Twoim osiedlu sprzedawał chleb z piekarni Pana Henia, bo on tobie bardzo smakuje.Ma być i koniec.Mamy wolny rynek.Nie można regulować i nakazywać co i jak ma sprzedawać prywatny podmiot. Chciałbyś tak prowadzić biznes ?Żeby urzędnik mówił co i jak masz robić ?

 

 

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel nie no fajnie płacisz pieniądze za coś i się godzisz na to że nie będziesz zadowolony z usługi.

Gratuluję podejścia.

 

Wolny rynek to nie wolna amerykanka korporacji wobec klienta. To klient kształtuje rynek a nie odwrotnie.

 

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tweed77 napisał:

@Pawel nie no fajnie płacisz pieniądze za coś i się godzisz na to że nie będziesz zadowolony z usługi.

Gratuluję podejścia.

 

W którym miejscu coś takiego napisałem, że płacę ?Nie podpisałbym umowy z takim operatorem.

BTW rozwiązania o których piszesz swego czasu stosowała Multimedia Polska. Jednak rynek sam zmusił ich do zaniechania takich praktyk.Nie urzędnik z UOKIK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel podam następny przykład:

W Orange były dostępne dekodery SHD85 z kartą Viaccess biała. Karta działa nadal w każdym dekoderze z czytnikiem Viaccess - module z systemem Viaccess w TV.

Tylko że z takiej karty nie możesz oglądać paczki C+ mimo że masz ją wykupioną. Operator wyłączył taką możliwość. Reszta oferty działa bez problemu.

Zmusił klientów do wymiany na dekodery UHD88 - WHD85 z czarną kartą Viaccess.

Postawił przed faktem dokonanym - nie dając możliwości rezygnacji z usługi.

Tylko wymiana na nowy zestaw.

Uczciwe to ?

 

UOKiK powinien zając się właśnie takimi praktykami korporacji.

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ww6 napisał:

Korzystałem z vu+ (niestety do dzisiaj, bo karta poszła na wymianę cayman+moduł) i dsi83. Jeśli w tym technisacie jakość obrazu będzie co najmniej taka jak w vu+ to będę usatysfakcjonowany.

Chcesz powiedzieć że vu+ pójdzie w odstawkę na rzecz jakiegoś technisata?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tail# napisał:

@emarti może też być tak, że zbliżają się planowane zmiany i operator stwierdził że nie wysyła już aktywacji na ten pakiet na starych zasadach. To mało prawdopodobne ale możliwe. Masz sprzęt od operatora czy tylko samą kartę? Jaką masz odpowiedź na ecma na tych kanałach?

Minęły 24 godziny od aktywacji nowej oferty i ciągle ciemność na tych dodatkowych kanałach. Możliwe że jednak masz rację że nie puszczają uprawnień na Nowe. Jak sprawdzić odpowiedź na ecma o którą pytasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...