Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A może PC+ (ex NC+) nauczyło się czytać ze zrozumieniem swój regulamin z tzw. zapisami o sprzęcie własnym abonenta ? Nie wyszło im straszenie pismem reklamowym ( listopad 2019) sms-ami (czerwiec 2020) który nie wywołał "owczego pędu" abonentów z Cameleonami do APS-ów.Nawet na forum próbowali "wywołać panikę" przez wpisy userów że co to nie będzie 1 lipca 2020 i jak narazie wsio działa i tak jak pisał @tail# zrezygnowali z testów "6A".Więc od dziś można powiedzieć "zaczyna się unifikacja systemu kodowania" bo tak to było ujęte w komunikatach a nie że 1 lipca miało być "ciemno".

Aby była jasność operator ma prawo uszczelniać system kodowania ale nie na zasadzie mi wolno wszystko a klienta olać.

 

Zobaczymy co się wydarzy i co będzie dalej się dziać w tej kwestii

Edytowane przez @EagleEye@
dopiska treści posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W to, że odpuścili to nie wierzę. Myślę, że są dwie możliwości:

1. Wszystko jest gotowe pod względem technicznym i organizacyjnym i ktoś "na górze" musi podjąć ostateczną decyzję o uruchomieniu.

2. Coś nie działa zwłaszcza pod względem organizacyjnym i z tego powodu wstrzymali akcję w ostatniej chwili bo w PC+ widzą, że za chwilę będzie paraliż. Już na przykładzie tego wątku widać, że jest problem z parowaniem sprzętu i robi się bałagan wynikający ze zwykłego niechlujstwa lub wad systemu. Do tego dochodzi brak aktualizowania wiedzy o zasadach wydawania sprzętu na co wskazują odmowy wydawania modułów za cameleony. Efekt może być taki, że kanały zgasną, ludzie pójdą do punktów będą stali w długich kolejkach a i tak dostaną źle sparowany sprzęt albo odmowę wymiany. Odkręcanie tego potrwa długo i będzie kosztowne, abonenci złożą wypowiedzenia, a do akcji wkroczy UOKiK z uwagi na skalę problemu i nałoży karę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpuścili bo mogą stracić prawa do Premier League np.

Czytałem, że jest presja i to duża ze strony w.w ligi i studiów filmowych na uszczelnienie systemu.

No, ale mnie to nie dziwi, że Premier League nie popuści C+ w kwestii zabezpieczenia skoro C+ 4K śmiga bez problemów wiadomo na czym.

Mecze angielskiej ligi w 4K za darmo to nie jest coś bardzo popularnego w Europie [ Europa - chodzi mi o zasięg HB ] i nie przejdzie bez reakcji.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, msal123 napisał:

Panowie, wybory są - nikt nie podejmie takiej decyzji na dwa tygodnie przed drugą turą. Paski w TVP byłby rozpalone do czerwoności, że spółka ITI powiązana z kandydatem X pozbawiła sygnału Polaków przed wyborami...

 

 

tp może 3 tura za rok ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, msal123 napisał:

Paski w TVP byłby rozpalone do czerwoności, że spółka ITI powiązana z kandydatem X pozbawiła sygnału Polaków przed wyborami...

Przecież tuba propagandowa tego kandydata X jest niekodowana. Natomiast ewentualne problemy z odbiorem kodowanego TVN24 odcięłyby od informacji część elektoratu tego drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, msal123 napisał:

Panowie, wybory są - nikt nie podejmie takiej decyzji na dwa tygodnie przed drugą turą. Paski w TVP byłby rozpalone do czerwoności, że spółka ITI powiązana z kandydatem X pozbawiła sygnału Polaków przed wyborami...

Oooooo  to całkiem dobry powód na wstrzymanie planowanych od 1 lipca przez PC+ działań ?.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to pierwsze uszczelnienie systemu SECA w Cyfrze+, na poczatku wieku, miało miejsce wieczorem gdzieś o 21-22.  Pamiętam bo wszystko padło podczas filmu Cienka czerwona linia. To co ich powstrzymuje przed to może być nie w pełni działający OTT C+. Załóżmy że uwalają albo mocno ograniczają sharing i pirackie IPTV. Pojawia się wtedy na rynku spora grupa ludzi którzy będą chcieli wziąć coś legalnego. Jeśli OTT C+ nie będzie jeszcze w pełni uruchomiony to ta grupa ludzi pójdzie do konkurencji. Chociaż z drugiej strony ten darmowy miesiąc w usłudze C+ może być właśnie taką zachętą dla tych co utracą lewy dostęp do kanałów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne plany przewidują podniesienie tego zysku po uszczelnieniu systemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to jest powodem uszczelniania systemu. Nikt kto odbiera na własnym tunku PC+ nie weźmie ich dekodera. A jeżeli już znajdą się takie osoby to wiele zysku nie przyniesie to PC+.

Takie czasy, że kontent paczki Canal+ w całości jest w necie i każdy chętny wie jak sobie to znaleźć.

Owszem 5-10 lat temu byłby problem z dostępem do wielu treści, ale nie dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak apropo uszczelnien i parowania to wczoraj cos obilo mi sie o uszy jak wyszla na tym Viasat Skandynawska ktore po decyzji o mocnym uszczelnieniu i parowaniu wszystkiego tak zarazila do siebie uzytkownikow ze w tej chwili jest bankrutem i musi polaczyc sie ze swoim konkurentem Canal Digital (jeszcze Telenor wszedl w ta transakcje) i wyniesc z pozycji satelitarnych ktore zajmowala/zajmuje czyli 4.8E..

Edytowane przez Alamar
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa dalej na Pace z camelem i działa na Vu+ bez camela. Czekamy na armageddon dalej.

Co tam, działa również na tych samych danych drugi miesiąc free C+ OTT.?

Jak pisałem ze 3 tyg temu nie jest to mój wymysł tylko pani z infolinii PC+.

Miałem zmienić kartę, ale poszło na tej samej hahahahaha.

Jedyna trudność do jakiej mnie zmusiło PC+ to zmiana na polskie IP na 1 min żeby aktywować pakiety.

Głupota nie z tej ziemi, usługa chodzi w EU, ale aktywować musisz w PL.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...